3 najlepšie generátory obrázkov umelej inteligencie, ktoré môžu tvorcovia použiť

17.1.2023 13:52  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Skutočné a originálne digitálne umenie je niečo, čo v súčasnej dobe upúta pozornosť a oko takmer každého. Ak hľadáte perfektný obrázok bez licenčných poplatkov, ktorý by odrážal vaše myšlienky, emócií či predstavy, ktoré túžite vyjadriť, ide o ideálnu príležitosť pokúsiť sa oživiť obraz vo vašej mysli. Chcete to skúsiť sám bez pomoci ilustrátora či grafika? Naučiť sa niečo nové? Prostredníctvom generátora obrázkov umelej inteligencie môžete vaše predstavy preniesť do digitálnej podoby a zdieľať ich na sociálnych sieťach, použiť pri práci alebo pre vlastné záujmy.

Medzi 3 aktuálne najobľúbenejšie aplikácie, ktoré sme pre vás vybrali, patrí Midjourney, DALL.E2 a Craiyon. Definujem si jednotlivé programy, aby ste si dokázali vybrať ten, ktorý vám bude vyhovovať.

DALL·E2

DALL·E2 je vyvinutý spoločnosťou OpenAI. Na generovanie obrázkov poskytuje užívateľom minimalistickú webovú aplikáciu, ktorú môžu použiť po prihlásení. Tento nový systém dokáže vytvárať realistické obrázky, a tiež umenie z jednoduchších aj komplikovaných popisov, ktoré mu poskytnete. Dokáže tiež upravovať existujúce obrázky z titulov v prirodzenom jazyku. Nie je náročné pridávať a odstraňovať prvky, pričom berie do úvahy tiene, odrazy a textúry. DALL·E 2 dokáže tiež nasnímať originálny obrázok a vytvoriť z neho iný, ako variáciu k originálu.

Avšak k tomu, aby ste si mohli vygenerovať svoj prvý obrázok pomocou aplikácie DALL·E2 musíte dostať pozvanie do systému. Môžete sa prihlásiť prostredníctvom poradovníka, ktorý nájdete tu.

DALL·E 2 sa naučil vzťah medzi obrázkami a textom prepojiť. Funguje na základe procesu, ktorý je označený za „difúziu.“ Ide o vzorec náhodných bodiek, ktoré sa postupne menia smerom k obrázku. Čím konkrétnejšie požiadavky budete mať, tým lepšie. Môžete zachádzať až do detailov, pričom je dôležité, aby ste používali konkrétne prídavné mená. Systém potrebuje dostatok kontextu na posúdenie estetického dojmu.


Koľko zaplatíte za používanie DALL·E2?

Prihlásením do systému získate 50 bezplatných kreditov, ktoré musíte vyčerpať počas prvého mesiaca. V každom nasledujúcom mesiaci sa doplní 15 bezplatných kreditov. Ak by vám to nestačilo, môžete si za 15 dolárov dokúpiť ďalšie kredity pre 115 generácií.

MIDJOURNEY

Získať prístup k Midjourney je možné priamo a výlučne cez Discord. Ide o bezplatnú online službu, textového a hlasového chatu, ktorá umožňuje používateľom spojiť sa, chatovať a volať zároveň. Po zoznámení s aplikáciou Discord sa pripojte na server Midjourney Discord. Môžete tak urobiť pomocou pozvánky na Discord alebo prechodom na tlačidlo Pripojiť sa k beta verzii na stránke Midjourney.

Midjourney vyniká pri vytváraní prostredia, najmä fantasy a dystopických sci-fi scén s dramatickým osvetlením, čo pri DALL-E nenájdete. Používanie je jednoduché, hoci zo začiatku môže byť všetko mierne mätúce. Po prihlásení do sekcie Nováčik a prejdením do správnej miestnosti, ste pripravení začať. Na generovanie obrázkov musíte začať s výzvou /image, a potom text, ktorý definuje vašu predstavu, ktorú chcete vygenerovať. Vhodné je detailne opísať to, čo chcete od generátora obrázkov. Takto odošlete správu robotovi na Discord, ktorý premení vašu predstavu na vizuál.

Okrem toho môžete vytvoriť ďalšie variácie vygenerovaného obrázka alebo zmeniť veľkosť vygenerovaného obrázka na vyššie rozlíšenie. Na generovanie obrázka pomocou Midjourney môžete použiť server Midjourney Discord.

Koľko stojí používanie Midjourney?

Keď sa prvýkrát pripojíte k serveru Midjourney Discord, získate 25 minút voľného času GPU, ktorý môžete využiť, a potom si môžete vybrať z dvoch plánov. Základný plán predplatného umožňuje prístup k 200 obrázkom za 10 dolárov mesačne, zatiaľ čo prémiová úroveň umožňuje neobmedzené generácie za 30 dolárov mesačne.

CRAIYON

Craiyon je najlepší program na bezplatné generovanie jedinečných obrázkov. Stačí, ak do vyhľadávacieho poľa zadáte text, na základe vašej potreby, ktorý poslúži na vytvorenie 9 rôznych obrázkov na základe vášho zadania. Proces zaberie maximálne 2 minúty.

Craiyon je generátor obrázkov umelej inteligencie, ktorý bol pôvodne známy ako DALL-E mini. Je dostupný pre verejnosť bez akýchkoľvek poplatkov, pričom kompenzuje náklady na servery reklamou. Systém je veľmi populárny a navštevuje ho množstvo používateľov. Obrázky, ktoré vám vygeneruje môžete použiť na zdieľanie so svojimi priateľmi, do textu, článku, ale aj ako potlač na tričko. Použitie obrázkov na zábavné, vzdelávacie, výskumné alebo akademické účely je možné s náležitým uvedením zdroja.

Koľko stojí používanie Craiyon?

Na používanie tohto nástroja sa nemusíte registrovať ani uvádzať svoju e-mailovú adresu. Stačí prejsť na oficiálnu webovú stránku a okamžite ju začať používať. Medzi kľúčové vlastnosti systému patrí aj okamžité získanie 9 rôznych výsledkov obrázkov, veľmi jednoduché a rýchle použitie bez nutnosti registrácie.

ZÁVER

Ak chcete začať s generovaním vlastných obrázkov, skúste si vybrať niektorý z vyššie spomenutých generátorov obrázkov umelej inteligencie. Dokážu premeniť vaše myšlienky na digitálnu maľbu a pridať aj úpravy, ktoré potrebujete a chcete. Niektoré generátory obrázkov sú drahšie ako iné, preto je dôležité pozerať sa na jednotlivé nastavenia, a tiež cenu. Vytváranie vlastných digitálnych obrázkov sa pomocou textu stáva veľmi jednoduché a praktické.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

VLC Media Player 3.0.11

Multimediálny prehrávač

49

Freeware

47

Freeware

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

42

Freeware

WinRAR 5.91 64-bit

Archivácia a správa súborov

41

Trial

Easy Card Creator Professional 11.20.82

Tvorba identifikačných kariet.

41

Trial

Defraggler 2.20.989

Defragmentácia disku.

40

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

39

Trial

Nero 9 Free 9.4.12.708 Free

Napaľovanie CD a DVD.

38

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

37

Shareware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

37

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Grindr 24.6.0

Gay chat

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Amazon Shopping 28.11.2.100

Nákupná aplikácia na mobil

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sociálna sieť v mobile

Freeware

0 kB

Google Pay

Platba telefónom

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Hodiny na plochu PC

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Diaľkové ovládanie TV v mobile

Freeware

0 kB

MieNet´s Libraries 2.3

Ikony na plochu

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Mobilná hra, Android, iPhone

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Rozbaľovanie RAR archívov

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Kasíno PC hra

Demo

0 kB

Zvonenie na budík 4.06

Budík s vlastnou melódiou

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Online PC hra

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otváranie súborov v rôznych formátoch

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program na tvorbu rodokmeňa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11861 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 21 hodinami

Košík

Reklama | Kontakty |