Audioknihy zadarmo, kde ich sťahovať

16.4.2020 21:53  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Milujete knihy, no nie vždy máte čas na to, si nejakú prečítať? Výbornou alternatívou sú audioknihy. Pozrite sa, kde ich nájsť, a ako ich stiahnuť legálne a zadarmo.

Kde stiahnuť zadarmo audioknihy

Audioknihy zadarmo sa v podstate nachádzajú na mnohých miestach. Napríklad na známom Uložto audioknihy nájdete v stovkách, ak nie v tisíckach. Možnosťou je aj ich prekonvertovanie na MP3 formát a stiahnutie z YouTube cez rôzne free stránky. Obe tieto možnosti však nepatria k úplne legálnym. Teda, ak by vás chcel niekto zažalovať, bolo by to dosť komplikované, a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa vám nič nestalo.

Stále sa však medzi nami nájdu určite i takí, ktorí si uvedomujú skutočné tienisté stránky sťahovania audiokníh zdarma na čierno (platí to samozrejme aj pri hudbe či filmoch). Jednou z nich je napríklad to, že takýmto spôsobom nedáte zarobiť nič autorovi alebo vydavateľstvu. No a keďže mnohé online audioknihy vznikajú doslova na kolene, pri ich nelegálnom stiahnutí znemožníte tvorcom produkovať ďalšie podobné diela.

Audioknihy zadarmo CZ / SK– kde ich sťahovať legálne

Ak chcete audioknihy stiahnuť zadarmo a legálne, existuje len pár možností. Prvou z nich je vyhľadávanie audiokníh na stiahnutie zadarmo priamo na weboch rôznych inštitúcií, rádií či knižníc. V tomto prípade však budete musieť trochu pohľadať. Vymenúvať všetky drobné vydavateľstvá, by bolo totiž extrémne nadlho. Pri hľadaní sa orientujte podľa výrazov ako „Levné audioknihy" a „lacné audioknihy", „audioknihy na stiahnutie zadarmo", „Sťahuj audioknihy zdarma" a tak ďalej.

Audioknihy SK, bohužiaľ, nepatria k tým, ktoré sa v online forme nachádzajú v obrovskom množstve. Jednou z webových stránok, kde ich nájdete v hojnom počte, je eknizky.sk, kde je download audiokníh bezplatný. Jediné, čo musíte urobiť, je registrácia. Na tomto webe nájdete najmä knihy od začínajúcich a menej známych autorov.


Kde sťahovať zdarma audioknihy, ktoré patria k tým známejším? Hold, v tomto prípade budete musieť využiť niektorú z aplikácií, ktoré si priblížime nižšie, alebo ponuky kníhkupectiev, kde môžete natrafiť na rôzne prémiové ponuky. Ide napríklad o dve slovenské audioknihy zadarmo pri registrácií či rôzne priebežné akcie, pri ktorých sú niektoré z audiokníh na stiahnutie zadarmo počas určitej doby.

Ak vám neprekáža počúvanie Audiokníh CZ, máte na výber o čosi viac možností. Zadarmo si ich môžete stiahnuť (niekde iba počúvať online) napríklad na radioteka.cz, webe českého rozhlasu (temata.rozhlas.cz) či na zvukoveknihy.cz.

Audioknihy v ponukách kníhkupectiev

Drvivá väčšina kníhkupectiev, no i samotné vydavateľstvá, dnes ponúkajú aj knihy na počúvanie a na stiahnutie. Áno, väčšinou ide o spoplatnenú službu, avšak, ako sme naznačili vyššie, mnohokrát hovoríme o skutočne symbolických poplatkoch. Symbolické sú hlavne vtedy, ak ich porovnáme s cenou klasických tlačených kníh. Vtedy ide o 50 % rozdiel, niekedy o omnoho väčší. Napríklad audioknihy Martinus si viete stiahnuť už od necelých 4 eur. Martinus má navyše v ponuke aj aplikáciu, cez ktorú môžete audioknihy počúvať veľmi pohodlne a prakticky.

MP3 audioknihy nájdete aj v ponuke Alza.sk či na Heuréke, ktorá vás nasmeruje na nespočetné množstve menších i väčších kníhkupectiev. Niektoré z nich navyše ponúkajú aj možnosť paušálneho poplatku, ktorý sa pohybuje od cca 5 do 15 eur na rok. Po jeho zaplatení máte všetky audioknihy free.

Pri nákupe audiokníh z kníhkupectiev si dajte pozor na jednu vec, a to, že niektoré nie sú dostupné na stiahnutie, ale iba na CD. V takomto prípade vám po zaplatení prídu poštou.

Audioknihy v Google Play

Ďalšou možnosťou sú aplikácie, ktoré nájdete v Google Play. Ich stiahnutie je bezplatné, avšak nákup E-kníh zadarmo už nie. Pri mnohých knižných tituloch však hovoríme opäť o skutočne symbolickom poplatku. Nižšie spomenuté aplikácie patria k najznámejším, najpopulárnejším a nepochybne i najspoľahlivejším na Google Play, nájdete ich tam však omnoho viac. Stiahnuť si ich môžete samozrejme aj priamo z webových stránok ich „poskytovateľov".

  • Audioknihy Audiotéka: Ide asi o najznámejšiu aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť zdarma. Obsahuje niekoľko tisícok titulov, takže si budete mať z čoho vyberať. Je možné ju stiahnuť ako do mobilného, tak i iného zariadenie s operačným systémom Android.
  • Audioknihy Audiolibrix: V databáze nájdete viac ako 4 000 knižných titulov, a to ako v slovenskom a českom jazyku, tak i v angličtine a iných jazykoch.

Motivačné audioknihy zadarmo a iné populárne kategórie

Motivačným knihám musíme venovať trochu špeciálnej pozornosti, pretože zjavne patria k tým najvyhľadávanejším a najsťahovanejším. Pokiaľ vám bude stačiť ich online verzia, choďte na YouTube. Tam nájdete množstvo motivačnej literatúry, ako je napríklad audiokniha Šlabikář štastia či množstvo audiokníh od Eckharta Tolle-ho (napr. sila prítomného okamihu, Dysfunkcia našej mysle – Nová Zem). Ak by ste ich chceli v digitálnej podobe „vlastniť", neostáva vám nič iné, ako za nich zaplatiť.

Pre zaujímavosť: Audioknihu Štyri dohody, ktorú z istej časti môžeme taktiež zaradiť k motivačnej literatúre, nájdete v ponukách Audiolibrix-u či Audiotéky, momentálne si ju však zakúpiť nemôžete, a to kvôli nevysporiadaným autorským právam. Jedinou možnosťou je teda jej online počúvanie na YouTube v podaní Jaroslava Dušeka alebo zakúpenie CD v Martinuse.

Ďalšou populárnou kategóriou sú audioknihy pre deti. Tie nájdete opäť v ponukách kníhkupectiev, na YouTube a tiež v spomínaných aplikáciách. Na detské audioknihy môžete natrafiť aj v akejsi „hmatateľnej podobe", a to ako na prílohu k rôznym tlačeným médiám (magazíny, denná tlač atď.). Audioknihy na CD sú pre deti možno i o niečo lepšou voľbou, pretože k nim nepotrebujete žiadnu čítačku audiokníh, špeciálnu aplikáciu či prehrávač.

Audioknihy online

„Počúvaj audioknihy zadarmo" nie je to isté, ako „sťahuj knihy zadarmo". Niečo sme si už naznačili, no ešte raz, presnejšie a zrozumiteľnejšie. Ak natrafíte na knihu v online podobe, ktorú si môžete pustiť priamo v prehrávači na danom webe, jej počúvanie nie je nelegálne. Takéto knihy nájdete napríklad aj na webe Slovenského rozhlasu.

Audioknihy YouTube

Ako počúvať audioknihy na YouTube? Veľmi jednoducho. Stačí si nájsť váš obľúbený titul, kliknúť na „PLAY" a počúvať. Aj v tomto prípade platí, že ak na danú audioknihu natrafíte, jej počúvanie je legálne. Mohli by sme sa síce pozastaviť nad tým, či človek, ktorý knihu zverejnil, k nej skutočne má autorské práva. To je však vec, ktorou sa vy skutočne nemusíte zaoberať.

Ako nájsť najlepšie audioknihy

TOP audioknihy, ktoré nájdete zadarmo alebo za symbolický poplatok, by sme samozrejme mohli vymenúvať donekonečna. V nasledujúcich riadkoch vám však prinášame aspoň dva tipy na tituly, respektíve na knihy od konkrétnych autorov, ktoré sú za TOP považované vo všeobecnosti (aj podľa nás). Navyše vám prezradíme aj to, kde, ako a za koľko si ich môžete stiahnuť. Ak by vám náš výber nestačil, stačí si do Googla zadať slovíčka ako „TOP audioknihy 2020" alebo „Audioknihy na stiahnutie výber".

  • Audioknihy-Jo Nesbo: Nájdete ich na Martinuse (cca 13 eur) a v aplikácii Audiolibrix (4 – 5 eur)
  • Audioknihy-Dominik Dán: nájdete ich v ponuke kníhkupectva Martinus (napr. titul „Korene zla" – 10,95 eur), na webe Publixing.com (v priemere 8 – 14 eur za knihu), tiež v aplikácii Audiolibrix (4 – 5 eur) a na Heuréke
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

72

Trial

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

67

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

60

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

59

Shareware

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

54

Freeware

Avast Free Antivirus 2022

Kvalitný antivírusový program zadarmo

52

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

51

Freeware

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

50

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

49

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Seznam.cz

Aplikácia do mobilu

Freeware

0 kB

JPG to PDF Converter 1.0

Prevod obrázkov do PDF

Freeware

0 kB

EasyPark 24.6.0

Aplikácia na ľahké parkovanie

Freeware

0 kB

PhotoWorks 16.5

Editor fotografií s profesionálnymi funkciami

Demo

0 kB

Google Prezentácia

Tvorba a úprava prezentácií v mobile (aplikácie)

Freeware

0 kB

Fitbit

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Subtitle Translator 2.1

Program na preklad titulkov

Freeware

0 kB

Mi Fitness 3.240i

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Action 1.67.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Stávkovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Můj vlak 2.11.2

Aplikácia České dráhy

Freeware

0 kB

Biedronka 2.2.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

MOL Move 5.4.3927

Aplikácia na výhodné tankovanie

Freeware

0 kB

DarkWave Studio 5.7.7

Tvorba a úprava elektronickej hudby

Freeware

0 kB

Google Drive 1.28.1549.1322

Zálohovanie a synchronizácia dát (aplikácia)

Freeware

0 kB

Bolt CA 101.0

Odvoz autom a prenájom kolobežky (aplikácia)

Freeware

0 kB

Wolt 4.51.5

Objednávanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Orlen 5.4.0

Mobilné aplikácie na tankovanie

Freeware

0 kB

Shein 10.4.3

Online nakupovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Temu 2.43.0

Online nákupná aplikácia

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11763 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 3 dni

Košík

Reklama | Kontakty |