Audioknihy zadarmo, kde ich sťahovať

16.4.2020 21:53  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Milujete knihy, no nie vždy máte čas na to, si nejakú prečítať? Výbornou alternatívou sú audioknihy. Pozrite sa, kde ich nájsť, a ako ich stiahnuť legálne a zadarmo.

Kde stiahnuť zadarmo audioknihy

Audioknihy zadarmo sa v podstate nachádzajú na mnohých miestach. Napríklad na známom Uložto audioknihy nájdete v stovkách, ak nie v tisíckach. Možnosťou je aj ich prekonvertovanie na MP3 formát a stiahnutie z YouTube cez rôzne free stránky. Obe tieto možnosti však nepatria k úplne legálnym. Teda, ak by vás chcel niekto zažalovať, bolo by to dosť komplikované, a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa vám nič nestalo.

Stále sa však medzi nami nájdu určite i takí, ktorí si uvedomujú skutočné tienisté stránky sťahovania audiokníh zdarma na čierno (platí to samozrejme aj pri hudbe či filmoch). Jednou z nich je napríklad to, že takýmto spôsobom nedáte zarobiť nič autorovi alebo vydavateľstvu. No a keďže mnohé online audioknihy vznikajú doslova na kolene, pri ich nelegálnom stiahnutí znemožníte tvorcom produkovať ďalšie podobné diela.

Audioknihy zadarmo CZ / SK– kde ich sťahovať legálne

Ak chcete audioknihy stiahnuť zadarmo a legálne, existuje len pár možností. Prvou z nich je vyhľadávanie audiokníh na stiahnutie zadarmo priamo na weboch rôznych inštitúcií, rádií či knižníc. V tomto prípade však budete musieť trochu pohľadať. Vymenúvať všetky drobné vydavateľstvá, by bolo totiž extrémne nadlho. Pri hľadaní sa orientujte podľa výrazov ako „Levné audioknihy" a „lacné audioknihy", „audioknihy na stiahnutie zadarmo", „Sťahuj audioknihy zdarma" a tak ďalej.

Audioknihy SK, bohužiaľ, nepatria k tým, ktoré sa v online forme nachádzajú v obrovskom množstve. Jednou z webových stránok, kde ich nájdete v hojnom počte, je eknizky.sk, kde je download audiokníh bezplatný. Jediné, čo musíte urobiť, je registrácia. Na tomto webe nájdete najmä knihy od začínajúcich a menej známych autorov.


Kde sťahovať zdarma audioknihy, ktoré patria k tým známejším? Hold, v tomto prípade budete musieť využiť niektorú z aplikácií, ktoré si priblížime nižšie, alebo ponuky kníhkupectiev, kde môžete natrafiť na rôzne prémiové ponuky. Ide napríklad o dve slovenské audioknihy zadarmo pri registrácií či rôzne priebežné akcie, pri ktorých sú niektoré z audiokníh na stiahnutie zadarmo počas určitej doby.

Ak vám neprekáža počúvanie Audiokníh CZ, máte na výber o čosi viac možností. Zadarmo si ich môžete stiahnuť (niekde iba počúvať online) napríklad na radioteka.cz, webe českého rozhlasu (temata.rozhlas.cz) či na zvukoveknihy.cz.

Audioknihy v ponukách kníhkupectiev

Drvivá väčšina kníhkupectiev, no i samotné vydavateľstvá, dnes ponúkajú aj knihy na počúvanie a na stiahnutie. Áno, väčšinou ide o spoplatnenú službu, avšak, ako sme naznačili vyššie, mnohokrát hovoríme o skutočne symbolických poplatkoch. Symbolické sú hlavne vtedy, ak ich porovnáme s cenou klasických tlačených kníh. Vtedy ide o 50 % rozdiel, niekedy o omnoho väčší. Napríklad audioknihy Martinus si viete stiahnuť už od necelých 4 eur. Martinus má navyše v ponuke aj aplikáciu, cez ktorú môžete audioknihy počúvať veľmi pohodlne a prakticky.

MP3 audioknihy nájdete aj v ponuke Alza.sk či na Heuréke, ktorá vás nasmeruje na nespočetné množstve menších i väčších kníhkupectiev. Niektoré z nich navyše ponúkajú aj možnosť paušálneho poplatku, ktorý sa pohybuje od cca 5 do 15 eur na rok. Po jeho zaplatení máte všetky audioknihy free.

Pri nákupe audiokníh z kníhkupectiev si dajte pozor na jednu vec, a to, že niektoré nie sú dostupné na stiahnutie, ale iba na CD. V takomto prípade vám po zaplatení prídu poštou.

Audioknihy v Google Play

Ďalšou možnosťou sú aplikácie, ktoré nájdete v Google Play. Ich stiahnutie je bezplatné, avšak nákup E-kníh zadarmo už nie. Pri mnohých knižných tituloch však hovoríme opäť o skutočne symbolickom poplatku. Nižšie spomenuté aplikácie patria k najznámejším, najpopulárnejším a nepochybne i najspoľahlivejším na Google Play, nájdete ich tam však omnoho viac. Stiahnuť si ich môžete samozrejme aj priamo z webových stránok ich „poskytovateľov".

  • Audioknihy Audiotéka: Ide asi o najznámejšiu aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť zdarma. Obsahuje niekoľko tisícok titulov, takže si budete mať z čoho vyberať. Je možné ju stiahnuť ako do mobilného, tak i iného zariadenie s operačným systémom Android.
  • Audioknihy Audiolibrix: V databáze nájdete viac ako 4 000 knižných titulov, a to ako v slovenskom a českom jazyku, tak i v angličtine a iných jazykoch.

Motivačné audioknihy zadarmo a iné populárne kategórie

Motivačným knihám musíme venovať trochu špeciálnej pozornosti, pretože zjavne patria k tým najvyhľadávanejším a najsťahovanejším. Pokiaľ vám bude stačiť ich online verzia, choďte na YouTube. Tam nájdete množstvo motivačnej literatúry, ako je napríklad audiokniha Šlabikář štastia či množstvo audiokníh od Eckharta Tolle-ho (napr. sila prítomného okamihu, Dysfunkcia našej mysle – Nová Zem). Ak by ste ich chceli v digitálnej podobe „vlastniť", neostáva vám nič iné, ako za nich zaplatiť.

Pre zaujímavosť: Audioknihu Štyri dohody, ktorú z istej časti môžeme taktiež zaradiť k motivačnej literatúre, nájdete v ponukách Audiolibrix-u či Audiotéky, momentálne si ju však zakúpiť nemôžete, a to kvôli nevysporiadaným autorským právam. Jedinou možnosťou je teda jej online počúvanie na YouTube v podaní Jaroslava Dušeka alebo zakúpenie CD v Martinuse.

Ďalšou populárnou kategóriou sú audioknihy pre deti. Tie nájdete opäť v ponukách kníhkupectiev, na YouTube a tiež v spomínaných aplikáciách. Na detské audioknihy môžete natrafiť aj v akejsi „hmatateľnej podobe", a to ako na prílohu k rôznym tlačeným médiám (magazíny, denná tlač atď.). Audioknihy na CD sú pre deti možno i o niečo lepšou voľbou, pretože k nim nepotrebujete žiadnu čítačku audiokníh, špeciálnu aplikáciu či prehrávač.

Audioknihy online

„Počúvaj audioknihy zadarmo" nie je to isté, ako „sťahuj knihy zadarmo". Niečo sme si už naznačili, no ešte raz, presnejšie a zrozumiteľnejšie. Ak natrafíte na knihu v online podobe, ktorú si môžete pustiť priamo v prehrávači na danom webe, jej počúvanie nie je nelegálne. Takéto knihy nájdete napríklad aj na webe Slovenského rozhlasu.

Audioknihy YouTube

Ako počúvať audioknihy na YouTube? Veľmi jednoducho. Stačí si nájsť váš obľúbený titul, kliknúť na „PLAY" a počúvať. Aj v tomto prípade platí, že ak na danú audioknihu natrafíte, jej počúvanie je legálne. Mohli by sme sa síce pozastaviť nad tým, či človek, ktorý knihu zverejnil, k nej skutočne má autorské práva. To je však vec, ktorou sa vy skutočne nemusíte zaoberať.

Ako nájsť najlepšie audioknihy

TOP audioknihy, ktoré nájdete zadarmo alebo za symbolický poplatok, by sme samozrejme mohli vymenúvať donekonečna. V nasledujúcich riadkoch vám však prinášame aspoň dva tipy na tituly, respektíve na knihy od konkrétnych autorov, ktoré sú za TOP považované vo všeobecnosti (aj podľa nás). Navyše vám prezradíme aj to, kde, ako a za koľko si ich môžete stiahnuť. Ak by vám náš výber nestačil, stačí si do Googla zadať slovíčka ako „TOP audioknihy 2020" alebo „Audioknihy na stiahnutie výber".

  • Audioknihy-Jo Nesbo: Nájdete ich na Martinuse (cca 13 eur) a v aplikácii Audiolibrix (4 – 5 eur)
  • Audioknihy-Dominik Dán: nájdete ich v ponuke kníhkupectva Martinus (napr. titul „Korene zla" – 10,95 eur), na webe Publixing.com (v priemere 8 – 14 eur za knihu), tiež v aplikácii Audiolibrix (4 – 5 eur) a na HeurékeTeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

197

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

109

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

88

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

81

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

79

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

75

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

72

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

66

Freeware

66

Freeware

PDFCreator 2.2.2

Virtuálna tlačiareň pre tvorbu PDF dokumentov.

64

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

RaceRoom The Game 2 1.0

PC závodná hra

Freeware

0 kB

Diár do mobilu 7.92

Diár v mobilnom telefóne

Freeware

0 kB

ESET Necurs Cleaner 2.1.0.5

Antivírusový program

Freeware

0 kB

StereoPhoto Maker 6.29a

Prezeranie a úpravu obrázkov

Freeware

0 kB

CintaNotes 3.10

Ukladanie a správa poznámok

Freeware

0 kB

InPixio Photo Clip 8 8.0

Úprava a oprava fotiek

Demo

0 kB

Starý telefón Zvonenie 3.05

Zvonenie do mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Ryanair - Cheapest Feres 3.162.0

Vybavovanie letov, lacné letenky

Freeware

0 kB

HiPER Calc 2.3

Kalkulačka do PC

Freeware

0 kB

XnSketch 32 bit

Zmena fotky na kresbu, skicu

Freeware

0 kB

Autodesk Pixlr 1.0.2.0

Úprava fotiek a obrázkov

Freeware

0 kB

Talking Ginger 3.3.0.97

Mobilná hra, kde sa staráte o mačiatko

Freeware

0 kB

AVS Audio Recorder 4.0.1.21

Záznam / Nahrávanie zvuku na PC

Freeware

0 kB

BoinTime 2.0.6439

Pripomienkovač a hodiny na PC

Freeware

0 kB

Vodič autobusu 1.5

Simulátor autobusu (PC hra)

Demo

0 kB

Horse Riding Tales 1213

Jazdecká hra do mobilu (kone)

Freeware

0 kB

Bejeweled 3 3.0

Spájanie drahokamov (PC hra)

Freeware

0 kB

Bible Discovery 3.9.1

Biblia online, študovanie Biblie, preklady

Freeware

0 kB

XML Viewer / Reader 3.0

Otváranie, prezeranie a editácia XML súborov

Freeware

0 kB

Fort 1.0

Zaheslovanie súborov a správca hesiel

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

Aplikácia pre vernostné karty

Freeware

0 kB

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11625 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 3 dni

Reklama | Kontakty |