Audioknihy zadarmo, kde ich sťahovať

16.4.2020 21:53  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Milujete knihy, no nie vždy máte čas na to, si nejakú prečítať? Výbornou alternatívou sú audioknihy. Pozrite sa, kde ich nájsť, a ako ich stiahnuť legálne a zadarmo.

Kde stiahnuť zadarmo audioknihy

Audioknihy zadarmo sa v podstate nachádzajú na mnohých miestach. Napríklad na známom Uložto audioknihy nájdete v stovkách, ak nie v tisíckach. Možnosťou je aj ich prekonvertovanie na MP3 formát a stiahnutie z YouTube cez rôzne free stránky. Obe tieto možnosti však nepatria k úplne legálnym. Teda, ak by vás chcel niekto zažalovať, bolo by to dosť komplikované, a s najväčšou pravdepodobnosťou by sa vám nič nestalo.

Stále sa však medzi nami nájdu určite i takí, ktorí si uvedomujú skutočné tienisté stránky sťahovania audiokníh zdarma na čierno (platí to samozrejme aj pri hudbe či filmoch). Jednou z nich je napríklad to, že takýmto spôsobom nedáte zarobiť nič autorovi alebo vydavateľstvu. No a keďže mnohé online audioknihy vznikajú doslova na kolene, pri ich nelegálnom stiahnutí znemožníte tvorcom produkovať ďalšie podobné diela.

Audioknihy zadarmo CZ / SK– kde ich sťahovať legálne

Ak chcete audioknihy stiahnuť zadarmo a legálne, existuje len pár možností. Prvou z nich je vyhľadávanie audiokníh na stiahnutie zadarmo priamo na weboch rôznych inštitúcií, rádií či knižníc. V tomto prípade však budete musieť trochu pohľadať. Vymenúvať všetky drobné vydavateľstvá, by bolo totiž extrémne nadlho. Pri hľadaní sa orientujte podľa výrazov ako „Levné audioknihy" a „lacné audioknihy", „audioknihy na stiahnutie zadarmo", „Sťahuj audioknihy zdarma" a tak ďalej.

Audioknihy SK, bohužiaľ, nepatria k tým, ktoré sa v online forme nachádzajú v obrovskom množstve. Jednou z webových stránok, kde ich nájdete v hojnom počte, je eknizky.sk, kde je download audiokníh bezplatný. Jediné, čo musíte urobiť, je registrácia. Na tomto webe nájdete najmä knihy od začínajúcich a menej známych autorov.


Kde sťahovať zdarma audioknihy, ktoré patria k tým známejším? Hold, v tomto prípade budete musieť využiť niektorú z aplikácií, ktoré si priblížime nižšie, alebo ponuky kníhkupectiev, kde môžete natrafiť na rôzne prémiové ponuky. Ide napríklad o dve slovenské audioknihy zadarmo pri registrácií či rôzne priebežné akcie, pri ktorých sú niektoré z audiokníh na stiahnutie zadarmo počas určitej doby.

Ak vám neprekáža počúvanie Audiokníh CZ, máte na výber o čosi viac možností. Zadarmo si ich môžete stiahnuť (niekde iba počúvať online) napríklad na radioteka.cz, webe českého rozhlasu (temata.rozhlas.cz) či na zvukoveknihy.cz.

Audioknihy v ponukách kníhkupectiev

Drvivá väčšina kníhkupectiev, no i samotné vydavateľstvá, dnes ponúkajú aj knihy na počúvanie a na stiahnutie. Áno, väčšinou ide o spoplatnenú službu, avšak, ako sme naznačili vyššie, mnohokrát hovoríme o skutočne symbolických poplatkoch. Symbolické sú hlavne vtedy, ak ich porovnáme s cenou klasických tlačených kníh. Vtedy ide o 50 % rozdiel, niekedy o omnoho väčší. Napríklad audioknihy Martinus si viete stiahnuť už od necelých 4 eur. Martinus má navyše v ponuke aj aplikáciu, cez ktorú môžete audioknihy počúvať veľmi pohodlne a prakticky.

MP3 audioknihy nájdete aj v ponuke Alza.sk či na Heuréke, ktorá vás nasmeruje na nespočetné množstve menších i väčších kníhkupectiev. Niektoré z nich navyše ponúkajú aj možnosť paušálneho poplatku, ktorý sa pohybuje od cca 5 do 15 eur na rok. Po jeho zaplatení máte všetky audioknihy free.

Pri nákupe audiokníh z kníhkupectiev si dajte pozor na jednu vec, a to, že niektoré nie sú dostupné na stiahnutie, ale iba na CD. V takomto prípade vám po zaplatení prídu poštou.

Audioknihy v Google Play

Ďalšou možnosťou sú aplikácie, ktoré nájdete v Google Play. Ich stiahnutie je bezplatné, avšak nákup E-kníh zadarmo už nie. Pri mnohých knižných tituloch však hovoríme opäť o skutočne symbolickom poplatku. Nižšie spomenuté aplikácie patria k najznámejším, najpopulárnejším a nepochybne i najspoľahlivejším na Google Play, nájdete ich tam však omnoho viac. Stiahnuť si ich môžete samozrejme aj priamo z webových stránok ich „poskytovateľov".

  • Audioknihy Audiotéka: Ide asi o najznámejšiu aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť zdarma. Obsahuje niekoľko tisícok titulov, takže si budete mať z čoho vyberať. Je možné ju stiahnuť ako do mobilného, tak i iného zariadenie s operačným systémom Android.
  • Audioknihy Audiolibrix: V databáze nájdete viac ako 4 000 knižných titulov, a to ako v slovenskom a českom jazyku, tak i v angličtine a iných jazykoch.

Motivačné audioknihy zadarmo a iné populárne kategórie

Motivačným knihám musíme venovať trochu špeciálnej pozornosti, pretože zjavne patria k tým najvyhľadávanejším a najsťahovanejším. Pokiaľ vám bude stačiť ich online verzia, choďte na YouTube. Tam nájdete množstvo motivačnej literatúry, ako je napríklad audiokniha Šlabikář štastia či množstvo audiokníh od Eckharta Tolle-ho (napr. sila prítomného okamihu, Dysfunkcia našej mysle – Nová Zem). Ak by ste ich chceli v digitálnej podobe „vlastniť", neostáva vám nič iné, ako za nich zaplatiť.

Pre zaujímavosť: Audioknihu Štyri dohody, ktorú z istej časti môžeme taktiež zaradiť k motivačnej literatúre, nájdete v ponukách Audiolibrix-u či Audiotéky, momentálne si ju však zakúpiť nemôžete, a to kvôli nevysporiadaným autorským právam. Jedinou možnosťou je teda jej online počúvanie na YouTube v podaní Jaroslava Dušeka alebo zakúpenie CD v Martinuse.

Ďalšou populárnou kategóriou sú audioknihy pre deti. Tie nájdete opäť v ponukách kníhkupectiev, na YouTube a tiež v spomínaných aplikáciách. Na detské audioknihy môžete natrafiť aj v akejsi „hmatateľnej podobe", a to ako na prílohu k rôznym tlačeným médiám (magazíny, denná tlač atď.). Audioknihy na CD sú pre deti možno i o niečo lepšou voľbou, pretože k nim nepotrebujete žiadnu čítačku audiokníh, špeciálnu aplikáciu či prehrávač.

Audioknihy online

„Počúvaj audioknihy zadarmo" nie je to isté, ako „sťahuj knihy zadarmo". Niečo sme si už naznačili, no ešte raz, presnejšie a zrozumiteľnejšie. Ak natrafíte na knihu v online podobe, ktorú si môžete pustiť priamo v prehrávači na danom webe, jej počúvanie nie je nelegálne. Takéto knihy nájdete napríklad aj na webe Slovenského rozhlasu.

Audioknihy YouTube

Ako počúvať audioknihy na YouTube? Veľmi jednoducho. Stačí si nájsť váš obľúbený titul, kliknúť na „PLAY" a počúvať. Aj v tomto prípade platí, že ak na danú audioknihu natrafíte, jej počúvanie je legálne. Mohli by sme sa síce pozastaviť nad tým, či človek, ktorý knihu zverejnil, k nej skutočne má autorské práva. To je však vec, ktorou sa vy skutočne nemusíte zaoberať.

Ako nájsť najlepšie audioknihy

TOP audioknihy, ktoré nájdete zadarmo alebo za symbolický poplatok, by sme samozrejme mohli vymenúvať donekonečna. V nasledujúcich riadkoch vám však prinášame aspoň dva tipy na tituly, respektíve na knihy od konkrétnych autorov, ktoré sú za TOP považované vo všeobecnosti (aj podľa nás). Navyše vám prezradíme aj to, kde, ako a za koľko si ich môžete stiahnuť. Ak by vám náš výber nestačil, stačí si do Googla zadať slovíčka ako „TOP audioknihy 2020" alebo „Audioknihy na stiahnutie výber".

  • Audioknihy-Jo Nesbo: Nájdete ich na Martinuse (cca 13 eur) a v aplikácii Audiolibrix (4 – 5 eur)
  • Audioknihy-Dominik Dán: nájdete ich v ponuke kníhkupectva Martinus (napr. titul „Korene zla" – 10,95 eur), na webe Publixing.com (v priemere 8 – 14 eur za knihu), tiež v aplikácii Audiolibrix (4 – 5 eur) a na Heuréke


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378886

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254263

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219992

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163470

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147374

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144497

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140086

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130500

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122614

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98708

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

YoWindow 4 Build 63

Animovaný šetrič obrazovky s aktuálnym počasím.

31

Trial

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11408 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 hodinou