Sťahovanie hudby zadarmo (sťahovanie pesničiek)

16.4.2020 20:35  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Nájsť hudbu na stiahnutie zadarmo sa dnes nemusí javiť ako problém. Pokiaľ však chcete sťahovať legálne, hľadanie bude o čosi náročnejšie. Pozrite sa ako na to.

Sťahuj hudbu zadarmo

Na internete dnes skutočne nie je ťažké nájsť množstvo hudby na stiahnutie zadarmo. Nie vždy však ide aj o legálny spôsob. Preto si priblížime práve tie možnosti, ako si zaobstarať MP3 hudbu – zadarmo, no so všetkým "kostolným poriadkom".

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že existujú milióny možností, ako sa dostať k hudbe, napríklad hudba na stiahnutie zadarmo na Ulož.to alebo konvertovanie hudby z YouTube na mp3 pesničky, jednoducho, človek môže počúvať pesničky zadarmo skoro všade. Nie je to však úplne tak. Hudba podlieha autorskému právu a preto všade, kde si môžete stiahnuť pesničky zadarmo, je to v skutočnosti nelegálne. Na takýto spôsob sťahovania pesničiek z internetu vás teda radšej nebudeme nabádať a ukážeme si iné spôsoby, ako stiahnuť hudbu zadarmo. 

Prvou možnosťou, ako stiahnuť hudbu zdarma, a zároveň neporušiť autorský zákon, je sťahovanie takých skladieb, na ktoré sa tento zákon nevzťahuje. Hovoríme napríklad o hudbe, ktorá je voľne šíriteľná. Pri takýchto dielach sa autor vzdal svojich práv a v podstate umožnil sťahovanie hudby zadarmo legálne a pre všetkých. S takýmto princípom sa stretnete aj pri mnohých popových slovenských piesňach (robia to hlavne začínajúce kapely) a tiež pri niektorých slovenských ľudových piesňach, kde vlastne neexistuje jeden konkrétny autor.

Sťahuj hudbu zadarmo do mobilu

Ako ste už asi pochopili, nič nie je zadarmo, a preto, ak chcete nájsť hudbu na stiahnutie zadarmo do mobilu, musíte čítať ďalej a prezrieť si našu analýzu rôznych streamovacích služieb, poprípade sťahovať také piesne, ktoré nepodliehajú autorskému zákonu. Z pohľadu "legálnosti" je totiž úplne jedno, či hudbu sťahujete do mobilu alebo laptopu.


Hudba do videa zadarmo

V prípade hudby, ktorú chcete použiť do vlastného videa, je to trochu iné. Existujú totiž možnosti, ako ju mať skutočne zadarmo a zároveň legálne. Napríklad na YouTube existuje kanál "Audio Library", kde si viete vybrať spomedzi stoviek skladieb, ktoré je možné stiahnuť a tiež užívať vo vašich videách. Pokiaľ by ste na spomínanom kanáli nenašli to, čo hľadáte, vyskúšajte do vyhľadávača zadať výrazy ako "sťahuj hudbu zadarmo” alebo "hudba do videa zadarmo".

TIP: Pokiaľ nájdete skladbu, ktorá sa vám zapáči, no neviete, či podlieha autorskému právu, teda, či je možné ju použiť do videa legálne a zadarmo, využite aplikáciu na rozoznávanie hudby. Tá veľmi rýchlo zistí, či ide o skladbu, ktorá je voľne šíriteľná.

Počúvaj - Hudba online zadarmo

Medzi hudbou na stiahnutie a počúvaním hudby zadarmo je veľmi veľký rozdiel. Stiahnuť hudbu zadarmo síce legálne nemôžete, existuje však skutočne veľa platforiem s hudbou zadarmo na počúvanie, ktoré sú stopercentné legálne! Nateraz teda zabudneme na pesničky na stiahnutie zadarmo a prejdeme k malému prehľadu aplikácií s hudbou zadarmo na počúvanie. Aplikácie alebo, lepšie povedané, streamovacie služby tohto typu vám ponúkajú milióny pesničiek, a to úplne zadarmo.

Hlavnou nevýhodou tohto spôsobu počúvania je, že takto nestiahnete hudbu do mobilu ani do laptopu, teda počúvanie cez prehrávač a v "offline režime" nie je možné. V danej chvíli musíte byť jednoducho online. Dnes to síce už vo väčšine prípadov nie je problém, keďže takmer každý z nás má smartphone s pripojením na internet. Avšak v prípade, že sa ocitnete na mieste bez signálu, alebo vám internet "vypadne" doma, takto hudbu môcť počúvať nebudete. Nájdete síce aj prémiové služby a ich rôzne verzie, tie však bývajú takmer všade spoplatnené.

YouTube hudba

Prvou a zároveň asi najznámejšou platformou na počúvanie hudby sú YouTube videá s hudbou. Tie sú zadarmo pre všetkých, čo asi viete. Ak však s týmto médiom nemáte bohaté skúsenosti, môže sa stať, že vyhľadávanie vašich obľúbených skladieb nebude úplné jednoduché, respektíve, možno nebudete mať nervy na preklikávanie jednotlivých pesničiek.

Pri pesničkách na YouTube sa musíte naučiť používať tie správne kombinácie slov. Pokiaľ by sa vám nedarilo nájsť to, čo hľadáte, priamo cez YouTube vyhľadávač (napr. vtedy, keď si nepamätáte presný názov piesne), píšte pokojne do Google prehľadávača.

Tak napríklad, ak budete chcieť nájsť celé zoznamy skladieb z 80. rokov, napíšte jednoducho "YouTube hudba 80 roky". Ste fanúšikmi Elánu? V tom prípade hľadajte pod výrazmi ako "YouTube hudba Elán" alebo "10 TOP piesní od Elánu na YouTube". Pokiaľ hľadáte rýdzo slovenskú hudbu, skúšajte výrazy ako "YouTube hudba Kandráčovci", "YouTube hudba Kollárovci" či "YouTube hudba SK". Takýmto spôsobom nemusíte preklikávať jednotlivé skladby, Google aj YouTube vám naservírujú už predpripravené zoznamy. 

Ako nájsť špecifické kategórie hudby na počúvanie

Na YouTube viete zároveň nájsť i mnoho špecifických skladieb, ktoré inde nenájdete. Medzi také patria určite pesničky pre malé deti. Napríklad detské pesničky Mira Jaroša nájdete priamo na jeho YouTube kanáli. Ďalej máte na výber pesničky pre najmenších, ale tiež pesničky pre bábätká na zaspávanie. S detskými pesničkami má YouTube bohaté skúsenosti, vďaka čomu nájdete v kategórií "pre deti” tisícky ďalších možností na počúvanie hudby pre drobcov.

Ďalšou špecifickou kategóriou je rómska hudba. Nájdete ju samozrejme aj na YouTube, no v tomto prípade existuje tiež možnosť bezplatného a legálneho sťahovania. Rómske piesne na stiahnutie zadarmo nájdete napríklad na hudba.zoznam.sk. Vo väčšine prípadov ide o začínajúcich autorov, ktorí svoje skladby "odbremenili" od autorského zákona. Druhou možnosťou je do vyhľadávača zadať, "Hudba na stiahnutie zdarma celé albumy” a skúsiť šťastie na iných platformách.

Ak máte radi hudbu, pozrite sa aké sú aktuálne najlepšie bezdrôtové slúchadlá.

YouTube hudba: ako si zjednodušiť vyhľadávanie a prehrávanie obľúbených skladieb

Spotify zadarmo

Je spotify zadarmo? Áno aj nie. "Free verzia" nie je spoplatnená a ponúka nespočetné množstvo pesničiek, ktoré však musíte počúvať zásadne online. Existuje aj spoplatnená premium verzia, ktorá ponúka možnosť počúvať skladby offline cez prehrávač vo vašom počítači. Cena je 5,99 EUR / mesiac. Je však aj možné získať aj spotify PREMIUM zadarmo, a to v podobe skúšobnej verzie na mesiac. To je jediný spôsob ako získať Spotify PREMIUM zadarmo.

Deezer Music

Deezer je francúzska streamovacia platforma. Funguje na podobnom princípe ako Spotify. Deezer je zadarmo taktiež len vo svojej free verzii. Nevýhodou sú reklamy počas prehrávania, a preto môžete aj v tomto prípade upgradovať na Deezer premium.

Premium ponúka, podobne ako pri iných platformách, počúvanie hudby offline a bez reklám. Cena deezeru je 5,99 EUR za mesiac, ale ak si objednáte službu na rok, dostanete dva mesiace zadarmo. Deezer cez Telekom vás vyjde lacnejšie, keďže Telekom podporuje túto platformu. Spotify aj Deezer sú v rámci aplikácií na počúvanie hudby offline veľmi výhodné alternatívy.

Tidal music

Tidal predstavuje platformu s dôrazom na vysokú kvalitu nahrávok. Cena Tidalu je 5,99 EUR za mesiac, ak chcete tzv. "tidal free verziu”, musíte sa uspokojiť so skúšobnou verziou zadarmo. Inak je táto služba spoplatnená. Aj keď sa zdá, že v súboji Tidal vs. Spotify, alebo Tidal vs. Deezer, by táto služba nemala šancu, stále sa nájdu tí, ktorí nemajú problém za ňu zaplatiť.

Goole Play music

Googlovská platforma funguje na rovnakom princípe. Google play music free verziu môžete zadarmo využívať až 90 dní. Inak je cena Google music 5,49 EUR za mesiac. Google vám ponúka taktiež možnosť filmy a pesničky kúpiť, stiahnuť a, v podstate, v digitálnej podobe doživotne vlastniť.

iTunes zadarmo

Pokiaľ chcete hudbu zadarmo na iPhone, môžete využiť Apple music. Táto streamovacia služba má tretinový podiel na trhu, takže sa nemusíte obávať malého výberu skladieb. Aktivujete si ju pomocou iTunes. Dobrou správou je, že download iTunes je zadarmo. Tí, ktorí majú Android, musia nájsť ekvivalent v obchode Google. Pre majiteľov Apple zariadení je táto aplikácie dostupná online na iTunes. Zadarmo ju môžete vyskúšať na tri mesiace a potom si vybrať premium za 5,99 EUR / mesiac.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378886

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254263

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219992

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163470

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147374

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144497

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140087

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130501

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122614

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98708

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

YoWindow 4 Build 63

Animovaný šetrič obrazovky s aktuálnym počasím.

31

Trial

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11408 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 47 minútami