Sťahovanie hudby zadarmo (sťahovanie pesničiek)

16.4.2020 20:35  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Nájsť hudbu na stiahnutie zadarmo sa dnes nemusí javiť ako problém. Pokiaľ však chcete sťahovať legálne, hľadanie bude o čosi náročnejšie. Pozrite sa ako na to.

Sťahuj hudbu zadarmo

Na internete dnes skutočne nie je ťažké nájsť množstvo hudby na stiahnutie zadarmo. Nie vždy však ide aj o legálny spôsob. Preto si priblížime práve tie možnosti, ako si zaobstarať MP3 hudbu – zadarmo, no so všetkým "kostolným poriadkom".

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že existujú milióny možností, ako sa dostať k hudbe, napríklad hudba na stiahnutie zadarmo na Ulož.to alebo konvertovanie hudby z YouTube na mp3 pesničky, jednoducho, človek môže počúvať pesničky zadarmo skoro všade. Nie je to však úplne tak. Hudba podlieha autorskému právu a preto všade, kde si môžete stiahnuť pesničky zadarmo, je to v skutočnosti nelegálne. Na takýto spôsob sťahovania pesničiek z internetu vás teda radšej nebudeme nabádať a ukážeme si iné spôsoby, ako stiahnuť hudbu zadarmo. 

Prvou možnosťou, ako stiahnuť hudbu zdarma, a zároveň neporušiť autorský zákon, je sťahovanie takých skladieb, na ktoré sa tento zákon nevzťahuje. Hovoríme napríklad o hudbe, ktorá je voľne šíriteľná. Pri takýchto dielach sa autor vzdal svojich práv a v podstate umožnil sťahovanie hudby zadarmo legálne a pre všetkých. S takýmto princípom sa stretnete aj pri mnohých popových slovenských piesňach (robia to hlavne začínajúce kapely) a tiež pri niektorých slovenských ľudových piesňach, kde vlastne neexistuje jeden konkrétny autor.

Sťahuj hudbu zadarmo do mobilu

Ako ste už asi pochopili, nič nie je zadarmo, a preto, ak chcete nájsť hudbu na stiahnutie zadarmo do mobilu, musíte čítať ďalej a prezrieť si našu analýzu rôznych streamovacích služieb, poprípade sťahovať také piesne, ktoré nepodliehajú autorskému zákonu. Z pohľadu "legálnosti" je totiž úplne jedno, či hudbu sťahujete do mobilu alebo laptopu.


Hudba do videa zadarmo

V prípade hudby, ktorú chcete použiť do vlastného videa, je to trochu iné. Existujú totiž možnosti, ako ju mať skutočne zadarmo a zároveň legálne. Napríklad na YouTube existuje kanál "Audio Library", kde si viete vybrať spomedzi stoviek skladieb, ktoré je možné stiahnuť a tiež užívať vo vašich videách. Pokiaľ by ste na spomínanom kanáli nenašli to, čo hľadáte, vyskúšajte do vyhľadávača zadať výrazy ako "sťahuj hudbu zadarmo” alebo "hudba do videa zadarmo".

TIP: Pokiaľ nájdete skladbu, ktorá sa vám zapáči, no neviete, či podlieha autorskému právu, teda, či je možné ju použiť do videa legálne a zadarmo, využite aplikáciu na rozoznávanie hudby. Tá veľmi rýchlo zistí, či ide o skladbu, ktorá je voľne šíriteľná.

Počúvaj - Hudba online zadarmo

Medzi hudbou na stiahnutie a počúvaním hudby zadarmo je veľmi veľký rozdiel. Stiahnuť hudbu zadarmo síce legálne nemôžete, existuje však skutočne veľa platforiem s hudbou zadarmo na počúvanie, ktoré sú stopercentné legálne! Nateraz teda zabudneme na pesničky na stiahnutie zadarmo a prejdeme k malému prehľadu aplikácií s hudbou zadarmo na počúvanie. Aplikácie alebo, lepšie povedané, streamovacie služby tohto typu vám ponúkajú milióny pesničiek, a to úplne zadarmo.

Hlavnou nevýhodou tohto spôsobu počúvania je, že takto nestiahnete hudbu do mobilu ani do laptopu, teda počúvanie cez prehrávač a v "offline režime" nie je možné. V danej chvíli musíte byť jednoducho online. Dnes to síce už vo väčšine prípadov nie je problém, keďže takmer každý z nás má smartphone s pripojením na internet. Avšak v prípade, že sa ocitnete na mieste bez signálu, alebo vám internet "vypadne" doma, takto hudbu môcť počúvať nebudete. Nájdete síce aj prémiové služby a ich rôzne verzie, tie však bývajú takmer všade spoplatnené.

YouTube hudba

Prvou a zároveň asi najznámejšou platformou na počúvanie hudby sú YouTube videá s hudbou. Tie sú zadarmo pre všetkých, čo asi viete. Ak však s týmto médiom nemáte bohaté skúsenosti, môže sa stať, že vyhľadávanie vašich obľúbených skladieb nebude úplné jednoduché, respektíve, možno nebudete mať nervy na preklikávanie jednotlivých pesničiek.

Pri pesničkách na YouTube sa musíte naučiť používať tie správne kombinácie slov. Pokiaľ by sa vám nedarilo nájsť to, čo hľadáte, priamo cez YouTube vyhľadávač (napr. vtedy, keď si nepamätáte presný názov piesne), píšte pokojne do Google prehľadávača.

Tak napríklad, ak budete chcieť nájsť celé zoznamy skladieb z 80. rokov, napíšte jednoducho "YouTube hudba 80 roky". Ste fanúšikmi Elánu? V tom prípade hľadajte pod výrazmi ako "YouTube hudba Elán" alebo "10 TOP piesní od Elánu na YouTube". Pokiaľ hľadáte rýdzo slovenskú hudbu, skúšajte výrazy ako "YouTube hudba Kandráčovci", "YouTube hudba Kollárovci" či "YouTube hudba SK". Takýmto spôsobom nemusíte preklikávať jednotlivé skladby, Google aj YouTube vám naservírujú už predpripravené zoznamy. 

Ako nájsť špecifické kategórie hudby na počúvanie

Na YouTube viete zároveň nájsť i mnoho špecifických skladieb, ktoré inde nenájdete. Medzi také patria určite pesničky pre malé deti. Napríklad detské pesničky Mira Jaroša nájdete priamo na jeho YouTube kanáli. Ďalej máte na výber pesničky pre najmenších, ale tiež pesničky pre bábätká na zaspávanie. S detskými pesničkami má YouTube bohaté skúsenosti, vďaka čomu nájdete v kategórií "pre deti” tisícky ďalších možností na počúvanie hudby pre drobcov.

Ďalšou špecifickou kategóriou je rómska hudba. Nájdete ju samozrejme aj na YouTube, no v tomto prípade existuje tiež možnosť bezplatného a legálneho sťahovania. Rómske piesne na stiahnutie zadarmo nájdete napríklad na hudba.zoznam.sk. Vo väčšine prípadov ide o začínajúcich autorov, ktorí svoje skladby "odbremenili" od autorského zákona. Druhou možnosťou je do vyhľadávača zadať, "Hudba na stiahnutie zdarma celé albumy” a skúsiť šťastie na iných platformách.

Ak máte radi hudbu, pozrite sa aké sú aktuálne najlepšie bezdrôtové slúchadlá.

YouTube hudba: ako si zjednodušiť vyhľadávanie a prehrávanie obľúbených skladieb

Spotify zadarmo

Je spotify zadarmo? Áno aj nie. "Free verzia" nie je spoplatnená a ponúka nespočetné množstvo pesničiek, ktoré však musíte počúvať zásadne online. Existuje aj spoplatnená premium verzia, ktorá ponúka možnosť počúvať skladby offline cez prehrávač vo vašom počítači. Cena je 5,99 EUR / mesiac. Je však aj možné získať aj spotify PREMIUM zadarmo, a to v podobe skúšobnej verzie na mesiac. To je jediný spôsob ako získať Spotify PREMIUM zadarmo.

Deezer Music

Deezer je francúzska streamovacia platforma. Funguje na podobnom princípe ako Spotify. Deezer je zadarmo taktiež len vo svojej free verzii. Nevýhodou sú reklamy počas prehrávania, a preto môžete aj v tomto prípade upgradovať na Deezer premium.

Premium ponúka, podobne ako pri iných platformách, počúvanie hudby offline a bez reklám. Cena deezeru je 5,99 EUR za mesiac, ale ak si objednáte službu na rok, dostanete dva mesiace zadarmo. Deezer cez Telekom vás vyjde lacnejšie, keďže Telekom podporuje túto platformu. Spotify aj Deezer sú v rámci aplikácií na počúvanie hudby offline veľmi výhodné alternatívy.

Tidal music

Tidal predstavuje platformu s dôrazom na vysokú kvalitu nahrávok. Cena Tidalu je 5,99 EUR za mesiac, ak chcete tzv. "tidal free verziu”, musíte sa uspokojiť so skúšobnou verziou zadarmo. Inak je táto služba spoplatnená. Aj keď sa zdá, že v súboji Tidal vs. Spotify, alebo Tidal vs. Deezer, by táto služba nemala šancu, stále sa nájdu tí, ktorí nemajú problém za ňu zaplatiť.

Goole Play music

Googlovská platforma funguje na rovnakom princípe. Google play music free verziu môžete zadarmo využívať až 90 dní. Inak je cena Google music 5,49 EUR za mesiac. Google vám ponúka taktiež možnosť filmy a pesničky kúpiť, stiahnuť a, v podstate, v digitálnej podobe doživotne vlastniť.

iTunes zadarmo

Pokiaľ chcete hudbu zadarmo na iPhone, môžete využiť Apple music. Táto streamovacia služba má tretinový podiel na trhu, takže sa nemusíte obávať malého výberu skladieb. Aktivujete si ju pomocou iTunes. Dobrou správou je, že download iTunes je zadarmo. Tí, ktorí majú Android, musia nájsť ekvivalent v obchode Google. Pre majiteľov Apple zariadení je táto aplikácie dostupná online na iTunes. Zadarmo ju môžete vyskúšať na tri mesiace a potom si vybrať premium za 5,99 EUR / mesiac.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

84

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

76

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

65

Freeware

62

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

59

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

58

Freeware

K-Lite Mega Codec Pack 15.7.0

Kompletný balík kodekov

53

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Kancelársky balík

53

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

53

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

52

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Gramps 5.1.5

Program na tvorbu rodokmeňa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11842 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni

Košík

Reklama | Kontakty |