5 najlepších aplikácií na správu osobných financií

4.4.2024 12:46  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Aplikácie na správu osobných financií sú užitočným nástrojom v prípade, ak si potrebuje spraviť prehľad vo svojich financiách. Môžete tak mať všetky potrebné informácie o úsporách a príjmoch poruke bez akéhokoľvek chaosu.

Čo všetko aplikácie na správu financií dokážu?

Aplikácie pre správu financií sú užitočné v okamihu, ak potrebujete vytvoriť rozpočet, platiť účty na čas, sledovať výdavky v domácnosti či osobnom živote, prípadne kontrolovať výdavky a pohyby na účtoch. Väčšina z nich ponúka aj niekoľko dodatočných funkcií, ako je online komunikácia, zaznamenanie dátumov splatnosti, sledovanie odberov či zdieľanie peňaženky.

Najlepší nástroj na správu financií je ten, ktorý bude skutočne spĺňať vaše požiadavky na správu výdavkov a príjmov. Mnohé z nich sú bezplatné, ale vybrať si tú najlepšiu môže byť mierne náročná úloha.

Pripravili sme si pre vás 5 najlepších aplikácií na správu financií, ktoré sa líšia funkciami, dizajnom aj cenou.

Goodbudget

Goodbudget je bezplatný virtuálny správca peňazí a nástroj na sledovanie výdavkov, ktorý je ideálny na plánovanie aj domáceho rozpočtu. Ide o osobného finančného manažéra, ktorý využíva osvedčenú metódu obálky - obálkového rozpočtovania, v ktorom rozdeľuje mesačný príjem na konkrétne kategórie výdavkov, pričom vám pomáha udržať si prehľad o účtoch a financiách.


Prakticky rozdelí prostriedky do digitálnych obálok označených ich účelom - nájomné, potraviny, účty, zábava. Sledovanie financií je vďaka nemu jednoduché. Aplikáciu je možné synchronizovať so systémom Android aj iPhone použiť ju možno na akomkoľvek zariadení, a zároveň umožňuje zdieľať rozpočet s partnermi. Bezplatná verzia ponúka dosť funkcií, ale nie je schopná prepojiť aplikáciu s bankovými účtami, preto je potrebné manuálne zadávanie.

Spendee: Správca financií

Spendee je česká bezplatná aplikácia na optimalizáciu rozpočtov a sledovanie financií, ktorá si získala priazeň po celom svete. Používa grafy, vďaka ktorým získate skvelý prehľad o svojich výdavkoch, ktoré míňate na jedlo, bývanie, osobné záujmy a iné. Umožňuje vám zmeniť svoje finančné návyky, pretože vytvára prehľad o mesačných a ročných príjmoch, pričom tu nájdete aj vtipné poznámky k prepočtom financií.

Ak ste si nestihli poznačiť svoje výdaje cez deň, tak nemajte obavy, aplikáciu môžete využívať aj v nočnom režime. Vo výsledku ide o praktického finančného manažéra, ktorý vám umožňuje vytvoriť zdieľanú peňaženku a zdieľať výdavky na domáci rozpočet. Pričom si môžete tiež definovať rozpočet, určiť náklady a výdavky pre každú kategóriu. Apka je dostupná pre Apple aj Android zariadenia.

Honeydue

Aplikácia Honeydue je určená na správu osobných financií s partnerom. Honeydue je navrhnutá tak, aby ste mohli s partner spravovať financie na jednom mieste. Je to ideálny správca pre konkrétny účel - ak si chcete synchronizovať bankové účty s partnerom, kreditné karty, pôžičky a investície. Zároveň si môžete vybrať aj koľko toho chcete zdieľať.

Nastaviť si môžete aj spoločné limity pre jednotlivé výdavky a kategórie, aby ste dostali upozornenie, ak sa k ich naplneniu blížite vy alebo váš partner. Aplikácia má aj funkciu, pomocou ktorej môžete chatovať, posielať si smajlíky a komunikovať s partnerom. Výhodou je, že ide o bezplatnú aplikáciu, ktorej cieľom je dosiahnuť lepšiu komunikáciu a transparentnosť v súvislosti s výdavkami a financiami medzi partnermi.

K dispozícii je spoločný bankový účet, ktorý sa ľahko integruje do aplikácie, ale nevýhodou je práve to, že neexistuje žiadna funkcia na sledovanie celkového prehľadu financií.

YNAB

Zmeňte svoj vzťah k peniazom a začnite svoje výdavky spravovať zodpovedne. YNAB aplikácia je navrhnutá tak, aby používatelia mohli pomocou nej plánovať svoje finančné rozhodnutia dopredu, pričom nesledovali len minulé transakcie. Môžete si tak doslova vytvoriť plán pre každé euro, ktoré zarobíte.

Funguje to tak, že hneď po obdržaní výplaty si zadefinujete, koľko by ste mali minúť na jednotlivé kategórie - úspory, výdavky, dlhy a podobne. Začnete tak byť so svojimi úsporami viac dôkladný. Aplikáciu môžete prepojiť s bežnými či sporiacimi účtami, kreditnou kartou či pôžičkou. Nevýhodou aplikácie je vysoká cena za mesačný poplatok (cca. 14 €), pričom ročný je prijateľnejší. Dostupná je aj bezplatná funkcia s 34-dňovou skúšobnou verziou.

Ideálna apka pre nadchádzajúce finančné rozhodnutia, splatenie dlhov, sledovania transakcií.

Wallet - sledovanie výdavkov

Wallet je bezplatná česká aplikácia na správu príjmov a výdavkov s množstvom užitočných funkcií. Jej súčasťou je aj prémiový účet, ktorý vás vyjde len 15€ ročne, čo je v porovnaní s inými platenými aplikáciami skvelé. Umožňuje synchronizáciu s cloudom, ponúka vysokú bezpečnosť, možnosť riadiť financie vrátane pohybov na účte, nákupných zoznamov, dlhov a podobne, spolu s partnerom či iným členom rodiny.

Aplikácia je kompatibilná nielen s mobilom, ale aj tabletom, inteligentnými hodinkami či pc pre zariadenia Apple aj Android. Ponúka intuitívne ovládanie, prehľadný dizajn a grafy. Bezplatná verzia dokonca ponúka aj možnosť vytvárania 3 účtov - bankový, sporiaci či investičný. Praktické sú aj widgety priamo na ploche, ktoré ponúkajú rýchly prístup k výdavkom. Umožňuje tiež synchronizácia s bankovými účtami s podporou väčšiny slovenských bánk. Nevýhodu je len pomenšia synchronizácia účtov.

Záverečná rada

Výber je naozaj široký, preto sme sa rozhodli pre aplikácie, ktoré sú špecifické istými vlastnosťami a funkciami pre konkrétny účel. Ideálne je zvoliť si tú, ktorú v aktuálnej situácií potrebujete. Ak chcete spravovať svoje financie s partnerom, rozhodne skúste Honeydue. Pokiaľ si chcete plánovať svoje výdavky dopredu, potom investujte do aplikácie YNAB. Skvelé je skúsiť aj české aplikácie, ktoré ponúkajú užitočné a praktické funkcie, a zároveň sú bezplatné.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

75

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

51

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

49

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

49

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |