Aplikácia KODI a všetko, čo o nej potrebujete vedieť?

4.5.2020 11:36  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Program KODI TV je aplikáciou, ktorú si môžete stiahnuť do PC, smartfonu, tabletu a aj TV. Sledovanie filmov, počúvanie hudby a takmer neobmedzený prístup k streamovacím službám – to je presne to, čo vám táto aplikácia ponúka.

Už ste sa stretli s pojmom KODI? Ponúka prístup k streamovacím službám zadarmo(väčšinou). Ak vyhľadávate pojmy ako KODY, CODY TV, alebo CODI TV môže sa vám v prehliadači zobraziť čokoľvek, len nie to, čo hľadáte. Takže, čo vlastne KODI aplikácia je?

ČO JE APLIKÁCIA KODI?

Obchod Google Play ponúka širokú škálu aplikácií a programov, ktoré si môžete stiahnuť do počítača či mobilného telefónu. Nakoľko ide o overenú stránku nemusíte sa obávať, že si popri aplikácii stiahnete aj vírus. Niektoré aplikácie tu nájdete zadarmo, za niektoré si budete musieť priplatiť, máte ale istotu, že stiahnutý program vám bude v počítači perfektne fungovať.

Nájdete tu aj program KODI, ktorý vyvinula nadácia XBCM. Ak hľadáte aplikácie pre televíziu isto ste už na tento program natrafili. Neviete ako funguje KODI? V závislosti o to, čo do aplikácie inštalujete môžete sledovať rôzne filmy, tv stanice, alebo počúvať hudbu.

Multimediálne centrum KODI vám získa prístup k streamovacím médiám online služieb. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, či si aplikáciu stiahnete, alebo nie prečítajte si KODI recenzie. Pomôžu vám rozhodnúť sa. Ak vás trápi otázka „ako používať KODI?“ , alebo ako tento program stiahnuť a inštalovať stačí len čítať ďalej, alebo si prezrieť na internete KODI návod.

KODI TV

Ako už bolo spomenuté KODI je aplikácia pre televízory. Prostredníctvom tejto aplikácie môžete sledovať filmy, hudbu, dokumenty,... v rôznych televíznych staniciach. Ak ste nemali istotu a vyhľadávali či KODI sledovanie TV je možné teraz ju už máte.


Televízia KODI neexistuje, ale aplikácia KODI vám bude bez najmenších problémov fungovať v televízoroch s androidom. Nakoľko ale aplikácia premieta filmy bez ohľadu na to, či ide o legálnu, alebo ilegálnu činnosť nie všetky TV túto aplikáciu podporujú. KODI Panasonic TV by ste hľadali zbytočne – majú iný operačný systém. KODI Philips, alebo SONY (majú Android) – tu už bude aplikácia fungovať.

Tento program funguje aj v zariadeniach s Apple. KODI Apple TV si môžete pokojne stiahnuť a inštalovať.

KODI SAMSUNG TV

Vlastníte televízor značky Samsung? S aplikáciou môžete mať problém. Mobilný operačný systém Tizen túto aplikáciu nepodporuje. KODI Tizen jednoducho nejde dokopy.

S týmto problémom sa môžete stretnúť aj pri iných televízoroch. Pokiaľ vám chýba SMART TV, alebo ten váš nepodporuje program KODI nemusíte si kupovať novú, stačí si dokúpiť KODI TV Box, ktorý vám umožní sledovať KODI filmy na vašom TV.

KODI HBO

Nemusíte sledovať len seriály na Netflix. Ak si k aplikácii stiahnete aj príslušné doplnky môžete sledovať aj TV stanice zadarmo, za ktoré by ste si museli priplatiť – napríklad HBO. Dôležité ale je, aby ste našli repozitár, ktorý takýto doplnok obsahuje.

Inštaláciou doplnku získate prístup k stanici HBO na KODI. V závislosti od verzie aplikácie, ktorú ste si stiahli - KODI 19, KODI 18.6 na internete nájdete rôzne KODI doplnky. Pozor, nie všetky doplnky fungujú v každej verzii.

KODI STREAM CINEMA

KODI Stream Cinema CZ / SK - tento doplnok je často vyhľadávaným na internete. Ak si ho stiahnete dostanete sa k množstvu filmov a seriálov so slovenským, alebo českým dabingom.

Ak vás táto informácia zaujala a vyhľadávate pojem „Stream Cinema inštalácia“ na internete nájdete množstvo návodov ako na to. Stream Cinema je vďaka svojej veľkej ponuke filmov dosť vyťažený, čo sa môže odraziť na sledovaní filmov. Skúste ale KODI Webshare – funguje bez problémov.

Tou horšou správou je, že za Stream Cinema si budete musieť priplatiť. Neplatí to však o všetkých doplnkoch a niektoré si môžete stiahnuť zdarma.

KODI FILMY

Pozrieť si filmy na KODI, alebo skôr prostredníctvom KODI môžete kedykoľvek ak máte túto aplikáciu. Prostredníctvom doplnkov môžete sledovať množstvo filmov, seriálov či sledovať a počúvať hudbu online rádio a televíziu.

Filmy môžete pozerať priamo na stránke, alebo si môžete vytvoriť KODI knižnicu, do ktorej si vložíte filmy a seriály, ktoré chcete pozerať.

KODI REPOSITORYCZ / SK

Repozitár KODI neobsahuje žiadne slovenské ani české doplnky. Bez nich by ste mohli pozerať len filmy, ktoré sú v cudzích jazykoch. Ak sa chcete dostať k dabovaným filmom stiahnite a inštalujte si doplnky. Prostredníctvom KODI CZ/SK programy získate prístup k doplnkom ako napríklad JOJka, markíza, KODI iVysílaní atď.

V repozitáre nájdete české aj slovenské doplnky, ktoré vás po inštalácii prepoja so zdrojovými kódmi. Ak neviete kde hľadať, navštívte KODI fórum, kde nájdete odpovede na množstvo otázok týkajúcich sa repozitárov, doplnkov a aj samotnej aplikácie.

KODI WINDOWS

Aplikácia KODI je s operačným systémom Windows kompatibilná. Bude fungovať v každom zariadení s Windows-om. Po stiahnutí programu je potrebná aj jeho inštalácia.

Pokiaľ si lámete hlavu s tým ako sprevádzkovať KODI začnite s nastavením jazyka a prepnite si v nastaveniach aplikáciu na slovenský, alebo český jazyk – KODI sk, KODI cz.

KODI ANDROID

Program si môžete stiahnuť aj do televízorov, tabletov, alebo mobilných telefónov s androidom. Kliknutím na KODI Androit získate verziu programu, ktorá bude fungovať v tomto operačnom systéme.

V tomto prípade nepotrebujete žiadne ďalšie zariadenie, aby vám aplikácia fungovala. Operačný systém Android nájdete aj v TV Phillips, alebo Sony.

KODI SPOTIFY

Filmy na KODI si môžete prezrieť vždy, keď máte čas. Ale čo hudba? S KODI sa dostanete aj k obľúbenej hudbe, ktorú môžete počúvať napr. počas šoférovania auta.

Ak chcete počúvať hudbu stiahnite si doplnok Spotify. Aby ste tento doplnok získali potrebujete nájsť úložisko (repozitár), kde sa tento doplnok nachádza.

KODI TV CENA

Samotná aplikácia KODI je zadarmo. Zaplatiť si ale budete musieť za niektoré doplnky.

Pokiaľ nevlastníte televízor, ktorý túto aplikáciu podporuje budete musieť investovať aj do zariadenie KODI TV box. Vyjde vás to ale oveľa lacnejšie než kúpa novej televízie. Takto vás cena KODI vyjde od 30 do 200 euro.

KODI DOWNLOAD / KODI STIAHNUŤ

Kliknutím na KODI XBMC download získate aplikáciu na sledovanie filmov, seriálov a počúvanie hudby. Najvhodnejšie je ak si ju stiahnete do televízora, ale nie je to jediná podmienka.

Aplikácia KODI je multimediálne centrum, ktoré si môžete stiahnuť do všetkých SMART televízorov alebo akéhokoľvek zariadenia (notebook, počítač, tablet, smartfón,...) s operačným systémom Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android,...V závislosti od druhu zariadenie a typu operačného systému si stiahnite príslušnú verziu.

Ako NASTAVIŤ KODI TV

Ak neviete ako nastaviť KODI na internete nájdete množstvo návodov ako má inštalácia KODI prebehnúť.

Do Smart TV s Androidom si môžete KODI stiahnuť rovno. Po inštalovaní programu sa vám zobrazí menu so súbormi – KODI nastavenia, ktoré si nastavíte podľa seba. Pre jednoduchšie ovládanie programu si určite nastavte zložky v knižnici. Získate tak lepší prehľad v aplikácii.

KODI DOPLNKY

Netflixbmc je doplnok, ktorý potrebujete mať inštalovaný v KODI programe ak chcete pozerať Netfix. A takto to funguje so všetkými doplnkami televízií, ktoré chcete sledovať. Doplnky (pluning) získate z repozitárov, ktoré nájdete na internete. Stačí ich len otvoriť a stiahnuť doplnky o ktoré máte záujem.

Keďže KODI umožňuje sledovanie filmov zadarmo legálnosť programu je diskutabilná. Preto sa môže stať, že doplnky prestanú fungovať a vy ich budete musieť znova hľadať, sťahovať a inštalovať. Za niektoré si budete musieť priplatiť. Cena záleží od typu doplnku a času, ktorý ho chcete používať (1 týždeň, mesiac, rok).

Ak chcete sledovať filmy v slovenskom, alebo českom dabingu obzrite sa po KODI české doplnky, alebo KODI slovenské doplnky.

Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

55

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

50

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

49

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

42

Trial

HDClone Free Edition 6.0.5

Klonovanie diskov.

42

Freeware

Ashampoo Burning Studio 16.0.2

Univerzálna napaľovací program.

40

Trial

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

39

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

39

Shareware

Driver Magician Lite 4.5

Záloha a obnova ovládačov vo Windows.

38

Shareware

SyncBackSE 7.5.5.0

Synchronizácia a zálohovanie súborov.

37

Trial

ďalšie programy »


Nové programy

Farm Mania 2 1.60

Farmársky simulátor v mobile

Freeware

0 kB

Plants vs. Zombies 1.3

Strategická retro PC hra

Demo

0 kB

Age of Empires 4 Steam 1.0

Populárna stratégia na PC

Ad-supported

0 kB

Rollercoaster Tycoon 2 2

Simulátor zábavného parku

Demo

0 kB

Cross DJ Free 3.0.1

Mixovanie hudba a úprava videa

Freeware

0 kB

Piškvorky do mobilu 1670. dcaro

Logická hra na telefon

Freeware

0 kB

HitFit Pro 2.2.0

Aplikácia (iPhone) na sledovanie zdravia

Freeware

0 kB

Farming Simulator 22 Steam 1.0

Farmársky simulátor na PC

Demo

0 kB

Volume Booster 5.0

Zosilnenie zvuku na mobile

Freeware

0 kB

Bubble Shooter iPhone 103.0

Hra do mobilného telefónu

Freeware

0 kB

RDR2: Companion 1.5.0

Mobilné hra na Android

Freeware

0 kB

Slovo Mistr (iPhone) 1.0.4

Slovná hra do mobilu

Freeware

0 kB

Slovo Mistr (Android) 1.0.80

Slovná hra do mobilu

Freeware

0 kB

Empire Earth 1 1.0

Strategická PC hra

Demo

0 kB

Rayman 3: Hoodlum Havoc 3

Zábavná PC hra - plošinovka

Demo

0 kB

Freeware

0 kB

X

Mobilná aplikácia (Twitter)

Freeware

0 kB

Youda Farmer 1.0

Farmárska PC hra

Freeware

0 kB

BetterSleep: Sleep tracker 24.4

Relaxačné melódie do mobilu

Freeware

0 kB

Citymove 3.5.1

Parkovanie a doprava

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11803 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |