5 Najlepších aplikácií na umelú inteligenciu (zadarmo)

6.1.2024 9:02  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Aplikácie AI sú aktuálne veľmi populárne, pretože zvyšujú efektivitu, presnosť a pohodlie pri práci a vykonávaní niektorých úloh. Sú schopné tvoriť kreatívny obsah, ale napríklad aj analyzovať údaje. Ich dostupnosť sa rozšírila, pričom bežní používatelia môžu otestovať umelú inteligenciu bez akýchkoľvek finančných nákladov.

Aplikácie AI sú softvérové aplikácie navrhnuté tak, aby využívali technológie umelej inteligencie. Pracujú s algoritmami AI, a tak analyzujú, interpretujú a reagujú na údaje, pričom vykonávajú úlohy, ktoré si vyžadujú ľudské schopnosti. Stretneme sa s chatbotmi AI, ktoré komunikujú v prirodzenom jazyku, ale aj nástroje na rozpoznávanie obrázkov. Tu je 5 najlepších aplikácií na umelú inteligenciu, ktoré by ste mali vyskúšať.

Umelá inteligencia, ktorá je tiež označovaná ako AI, predstavuje simulácie procesov ľudskej inteligencie strojmi. Tie sú následne schopné vykonávať úlohy, ktoré si zvyčajne vyžadujú ľudské poznanie a schopnosti. Systémy AI dokážu analyzovať údaje, učiť sa zo skúseností, rozpoznávať vzory, pričom sa stal neoddeliteľnou súčasťou aplikácií a softvérov.

1.ChatGPT

ChatGPT je všestranný generátor textu AI, ktorý je schopný pomôcť pri písaní, brainstormingu, generovaní kreatívneho obsahu pomocou prirodzeného jazyka. Ak chcete pomôcť s témou, chatovať, ale je schopný poskytnúť aj návrhy a nápady, keď si nie ste istý, čo robiť ďalej. Je do istej miery simuláciou fyzickej osoby pri otázke komunikácie, pretože rozumie tomu, čo hovríte a reaguje plynulo.

Chat GPT je schopný vytvárať obsah na profesionálnej úrovni pre rôzne úlohy, ktoré požadujete. Vytvára súvislé a relevantné texty, vďaka čomu je relevantným nástrojom aj pri práci. Je vhodný pre študentov, kreatívnych autorom, profesionálov, ale aj kohokoľvek iného, kto chce generovať text prostredníctvom umelej inteligencie.


Kľúčové vlastnosti:

 • užívateľsky prívetivé rozhranie,
 • personalizované rozhovory,
 • podpora viacerých jazykov.
 • 2.Replika

  Replika je chatbot navrhnutý tak, aby vám pomohol orientovať sa vo vašich emóciách, a zároveň bol akousi podporou. Môže vám pomôcť pochopiť vaše myšlienky a pocity, sledovať vašu náladu a pracovať na cieľoch, ako je pozitívne myslenie a zvládanie stresujúceho životného štýlu. Prináša dôverný priestor pre rozhovory, zdieľanie a hľadanie podpory, koučovanie a sebazdokonaľovanie.

  Aplikácia Replika umožňuje používateľom vytvoriť si osobnú postavu AI na základe vašich záujmov a osobnosti. Vytvoríte si spoločníka na základe preferencií (kamarát, romantický priateľ alebo mentor), následne vám umožní zdieľať svoje pocity a zapamätá si dôležité veci o vás, ako sú vaše koníčky, narodeniny a podobne. Umožňuje tiež ukladať predchádzajúce konverzácie, aby ste ich vedeli kontrolovať a analyzovať.

  Bezplatná verzia aplikácie umožňuje pracovať iba s verziou kamaráta, preto k rôznym stavom vzťahov bude potrebné odomknúť ďalšie funkcie. Až platená verzia umožňuje hlasové hovory, prispôsobenie avatarov a odmeňovanie minami.

  Kľúčové vlastnosti:

 • personalizovaný chatbot AI,
 • emocionálna podpora a spoločnosť
 • pomoc pri osobnom raste
 • 3.Socratic AI

  Socratic je bezplatná vzdelávacia aplikácia od spoločnosti Google, ktorá je navrhnutá tak, aby pomohla študentom stredných a vysokých škôl s ich úlohami, ale aj pochopiť základné pojmy.

  Aplikácia umelej inteligencie funguje tak, že jej položíte otázku, a tá nájde najlepšie online zdroje, aby pomohla študentom pochopiť tému. Na kladenie otázok môžete použiť aj svoj hlas alebo kameru, pričom apka vám ukáže podrobné vysvetlenia a študijné príručky vytvorené odborníkmi.

  Spoločne s ním sa naučíte rôzne spoločenské vedy - od matematiky cez históriu, literatúru, a tiež prírodné vedy. Kľúčovou vlastnosťou je, že pomáha porozumieť základným pojmom prostredníctvom vizuálnych vysvetlení. Aplikácia je plne bezplatná bez nutnosti akéhokoľvek updatu.

  Kľúčové vlastnosti:

 • interaktívne vzdelávanie,
 • rýchla spätná väzba,
 • pokrýva množstvo spoločenských vied.
 • 4.Lensa AI

  Lensa AI je všestranný nástroj na úpravu fotografií pre portrétové selfie. Obsahuje množstvo filtrov a používateľsky prívetivých funkcií, ktoré zjednodušujú proces úpravy. Je ideálny pre vytvorenie vysokokvalitných fotografií, pretože pomocou efektov jednoducho zjemňuje pleť, umožňuje korekciu očí, ale aj editovať pozadie, upravovať farby, a tiež pracovať s umeleckými nástrojmi, čo z neho robí najlepšiu voľbu pre fotografických nadšencov.

  Lensa AI používa umelú inteligenciu na premenu portrétov a vytvorenie realistický avatarov v rôznych umeleckých štýloch. Aplikácie je schopná prerobiť obrázky ľudí na fiktívne bytosti, ako sú víly či anime postavy.

  Je ideálna na úpravu fotografií, ponúka retušovanie tváre, nahradenie alebo rozmazanie pozadia, ladenie obrázkov a špeciálne filtre a efekty na okorenenie vašich obrázkov. Obmedzením aplikácie je to, že má len 7-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu, a pokiaľ ju budete chcieť ďalej využívať, je potrebné aplikáciu si predplatiť.

  Kľúčové vlastnosti:

 • vytvorte si svojich avatarov,
 • retušovanie pomocou AI,
 • upravujte svoje fotografie rýchlo a jednoducho.
 • 5.ELSA

  ELSA Speak je aplikácie AI, ktorá ponúka hodiny angličtiny a spätnú väzbu v reálnom čase o výslovnosti, prízvuku, gramatike a slovnej zásobe. Je to apka, ktorá funguje skoro ako online učiteľ cudzieho jazyka. Umožňuje vám učenie vlastným tempom, užívať si pohodlie vzdelávacích nástrojov a koučovanie.

  Je to ideálny online AI nástroj pre študentov, ale aj pre pracujúcich, ktorí chcú zdokonaliť svoje schopnosti komunikovať v angličtine. Je tiež vhodný aj pre profesionálov, ktorí chcú zlepšiť jazykové znalosti.

  Aplikácia vám ponúka rýchlu spätnú väzbu o výslovnosti, a tiež získať podrobnú správu o silných a slabých stránkach, čo sa anglického jazyka týka. Bezplatná verzia obsahuje 44 anglických tém a zvukov, a pokiaľ chcete získať prístup k učeniu bez reklám, je potrebné prejsť na Pro verziu.

  Kľúčové vlastnosti:

 • učenie angličtiny pomocou umelej inteligencie,
 • výslovnosť v reálnom čase a spätná väzba gramatiky
 • personalizované vzdelávacie plány.
 • (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  Dominika Ježová

  Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
  Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediálny prehrávač

  49

  Freeware

  47

  Freeware

  Notepad++ 8.4.6

  Poznámkový blok

  42

  Freeware

  WinRAR 5.91 64-bit

  Archivácia a správa súborov

  41

  Trial

  Easy Card Creator Professional 11.20.82

  Tvorba identifikačných kariet.

  41

  Trial

  Defraggler 2.20.989

  Defragmentácia disku.

  40

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

  39

  Trial

  Total Commander 10.0

  Súborový manažér (správa súborov)

  38

  Shareware

  Nero 9 Free 9.4.12.708 Free

  Napaľovanie CD a DVD.

  38

  Freeware

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  38

  Freeware

  ďalšie programy »


  Nové programy

  Grindr 24.6.0

  Gay chat

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  Amazon Shopping 28.11.2.100

  Nákupná aplikácia na mobil

  Freeware

  0 kB

  Reddit 2024.22.1

  Sociálna sieť v mobile

  Freeware

  0 kB

  Google Pay

  Platba telefónom

  Freeware

  0 kB

  TheaeroClock 8.31

  Hodiny na plochu PC

  Freeware

  0 kB

  Peel Remote Universal Smart TV 10.1

  Diaľkové ovládanie TV v mobile

  Freeware

  0 kB

  MieNet´s Libraries 2.3

  Ikony na plochu

  Freeware

  0 kB

  Pokémon GO 0.315.1

  Mobilná hra, Android, iPhone

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  RarZilla Free Unrar 7.00

  Rozbaľovanie RAR archívov

  Freeware

  0 kB

  Slots Max 1.0

  Kasíno PC hra

  Demo

  0 kB

  Zvonenie na budík 4.06

  Budík s vlastnou melódiou

  Freeware

  0 kB

  Demo

  0 kB

  Goodgame Big Farm 1.0

  Online PC hra

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  Binary Viewer 6.17.1.08

  Otváranie súborov v rôznych formátoch

  Freeware

  0 kB

  Richard Burns Rally 1.0

  Závodná PC hra

  Demo

  0 kB

  Gramps 5.1.5

  Program na tvorbu rodokmeňa

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  ďalšie nové programy »

  Nové aktualizácie

  Yawcam 0.8.0

  Práca a obsluha webkamery

  Freeware

  0 kB

  Notepad++ 8.4.6

  Poznámkový blok

  Freeware

  0 kB

  Subtitle Edit 4.0.3

  Editácia, prevod titulkov k filmom

  Freeware

  0 kB

  SeaMonkey 2.53.18

  Webový prohlížeč

  Freeware

  0 kB

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moja Clubcard TESCO do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  Freeware

  0 kB

  COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

  Zľavy, akcie a letáky do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  ZwCAD Professional 2008i

  CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

  Trial

  60 MB

  GeoGebra 6.0.560.0

  Výučbový program na matematiku a geometriu

  Freeware

  48,6 MB

  Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

  Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

  Freeware

  0 kB

  Wattpad

  Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

  Freeware

  0 kB

  foodora SK 23.11.0

  Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Zloženky 2.0

  Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

  Freeware

  0 kB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizácia PC a mobilného telefónu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikácia Google mapy pre Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hľadanie duplicitných či podobných súborov

  Freeware

  0 kB

  4.5.0.9

  Úprava / Vylepšenia selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  Freeware

  84,6 MB

  ďalšie aktualizácie »

  logo

  11861 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 22 hodinami

  Košík

  Reklama | Kontakty |