Kde sťahovať filmy zadarmo?

3.2.2022 7:07  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Každý z nás sme niekedy počas života sťahovali cez internet napríklad film, video alebo pesničku. Dnes sa to už dá aj legálnym spôsobom.

V dnešnom svete je veľmi jednoduché si pozrieť film bez toho, aby sme si za to zaplatili nejaký poplatok. Napríklad si ho môžete pozrieť online alebo stiahnuť nelegálnym spôsobom na nejakom verejnom portáli. V tomto prípade ide však o porušovanie autorských práv, čiže o trestný čin. Avšak filmy sa dnes dajú stiahnuť aj bezpečne a legálnym spôsobom. Jedinou nevýhodou je, že si za to musíte priplatiť. Rovnako to funguje aj pri sťahovaní hudby.

Sťahovanie filmov

Ako sme spomínali v úvode článku, existujú spôsoby, ako si stiahnuť film zadarmo, ale dochádza pri tom k porušovaniu autorských práv. Navyše sťahovaním akýchkoľvek filmov alebo pesničiek z nelegálnych portálov riskujete nielen vysokú pokutu, ale aj to, že si do počítača spolu s filmom alebo pesničkou stiahnete aj vírus. To isté platí aj pri sledovaní filmov online cez podobné nelegálne weby. Pre každý prípad je vhodné mať nainštalovaný antivírusový program, ktorý zabezpečuje, aby váš počítač ostal v bezpečí a s ním aj vaše súkromie. Pokiaľ si chcete stiahnuť film legálnym spôsobom, musíte si uvedomiť, že to nebude úplne zadarmo.

Existujú totiž streamovacie služby, ktoré ponúkajú sledovanie veľkého množstva filmov a seriálov online úplne legálne. Ide napríklad o služby ako Netflix, HBO GO a na Slovensku ponúka vlastnú streamovaciu službu aj televízia Markíza, ktorá má VOYO. Služba Netflix stojí 7,99 EUR/mesiac a HBO GO 4,99 EUR/mesiac. Obe služby umožňujú aj sťahovanie filmov, avšak len vybraných filmových a seriálových titulov. Streamovacie služby sa stále viac a viac tešia rastúcemu úspechu. Počas leta 2022 by k nám na Slovensko mala prísť ďalšia streamovacia služba, Disney+.

Pozrieť film zadarmo si môžete aj na YouTube. Napríklad kanál „Filmy česky a zadarmo“ spravuje filmový distribútor MagicBox, ktorý legálne pridáva filmové tituly. Na YouTube nájdete aj staršie filmy, ktoré sú voľne dostupné. Avšak YouTube ponúka za poplatok aj množstvo novších filmov. Najnovšie si aj cez aplikáciu YouTube môžete stiahnuť akékoľvek video. Túto možnosť má YouTube spoplatnenú za 9,49 EUR/mesiac. Samozrejme, k predplatnému sa vzťahujú aj rôzne iné benefity, ako napríklad, že nebudete musieť sledovať reklamy.


Pri počúvaní alebo sťahovaní hudby je to rovnaké. Môžete si pozrieť zadarmo celý klip ku pesničke na YouTube, a tak si ju aj vypočuť. Avšak samotné počúvanie pesničiek cez YouTube môže byť pri niektorých prácach nekomfortné. Je potrebné dodať, že nejde o nič nelegálne. Pri počúvaní hudby vzbudzuje čoraz väčší záujem aplikácia Spotify, ktorá je však spoplatnená len pre využívanie mobilnej aplikácie. Pokiaľ by ste chceli využívať Spotify len na počítači, je to kompletne zadarmo. Budete si len musieť zvyknúť, že sem-tam si pred pesničkou vypočujete najprv reklamu.

Sťahovanie filmov na mobile

Pokiaľ ste predplatiteľmi nejakej zo spomínaných streamovacích služieb, môžete si do svojho mobilného telefónu stiahnuť ich aplikáciu a budete môcť sledovať filmy online aj na mobile. Avšak Android a iOS majú aj svoje vlastné aplikácie na sťahovanie filmov. Používatelia mobilných telefónov s operačným systémom Android majú možnosť stiahnuť si film cez Filmy alebo TV Google Play. Naopak ľudia, ktorí vlastnia iPhone, si môžu pozrieť ponuku filmov v aplikácii iTunes Store. Výhodou týchto aplikácií je, že ponúkajú aj lacnejší variant – vypožičanie filmu. Nemusíte sa báť, že filmy budete musieť pozerať na mobile. Aplikácie sú dostupné aj pre počítače, takže filmy, ktoré si stiahnete cez telefón, si neskôr môžete pozrieť aj na počítači.

Keď si vezmeme do úvahy všetky poznatky, musíme teda skonštatovať, že neexistuje legálny spôsob, ako sťahovať filmy alebo hudbu zadarmo. Schválne sme ešte nespomenuli sťahovanie filmov cez torrenty, pretože v tomto prípade ide o hrubé porušovanie autorských práv. Pri sťahovaní prostredníctvom torrentových programov, sa stávate nielen koncovým „zákazníkom“, ale aj šíriteľom obsahu. Avšak niektoré programy (hlavne pre operačný systém Linux) môžete legitímne stiahnuť aj cez torrent.

V každom prípade neodporúčame sťahovať alebo sledovať filmy cez pochybné stránky ani cez torrenty. Vyhnete sa tak veľkému množstvu reklám a tiež aj spomínaným vírusom vo vašom počítači. Radšej si predplaťte za pár eur jednu zo streamovacích služieb. V ponuke budete mať aj väčšie množstvo dabingov a lepšiu kvalitu obrazu. Navyše sa nebudete musieť báť o to, že ste páchateľom trestného činu.
Excel Password Recovery 1.2

Obnova zabudnutého hesla do Excel dokumentov.

342

Demo

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

180

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

129

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

119

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

110

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

75

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

71

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

65

Trial

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

64

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Dopravní situace - silnice a dálnice aktuálně 1.5.8

Doprava na českých cestách - aplikácia

Freeware

0 kB

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11491 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom