TOP 5 Najlepších farmárskych hier

30.5.2022 8:36  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Farmárske hry vždy prilákajú množstvo fanúšikov, ktorí túžia okúsiť život na farme. Keďže je týchto hier veľa, prinášame vám výber tých najlepších, ktoré by ste mali vyskúšať.

Možno ste niekedy premýšľali, aké by to bolo mať vlastnú farmu. Chovať dobytok, pestovať vo veľkom obilniny alebo zeleninu, prípadne ovocie, a následne s tým obchodovať. Všetky farmárske hry na počítač, mobil alebo hry dostupné na internetovej stránke majú za cieľ vtiahnuť hráčov do života na farme. Aj keď ide zväčša o typ hier, ktoré slúžia na oddych, takmer všetci fanúšikovia simulátorov, hier, ktoré odzrkadľujú reálny život, už niekedy vyskúšali hru s farmárskym motívom.

1. FARMING SIMULATOR

Najúspešnejšou farmárskou hrou je dlhodobo séria Farming Simulator. Najnovší diel bol vydaný práve v roku 2022. V hre zažijete širokú škálu poľnohospodárskych činností, ako sú pestovanie, chov zvierat alebo lesníctvo. Následne budete môcť obchodovať s vašim vyprodukovaným tovarom alebo aj zvieratami. Pre rýchlejší zisk financií môžete plniť zákazky. Napríklad, keď niekomu pokosíte alebo pohnojíte pole. Vývojári sa dlhodobo snažia, aby hra bola čo najviac realistická, preto v hre budete môcť šoférovať stroje, traktory, kombajny od tých najväčších skutočných výrobcov. V najnovšej verzii si budete musieť poradiť aj so zmenou ročných období, ktoré samozrejme majú vplyv na produkciu na poli. Najlepšia hra s poľnohospodárskym zameraním vás vtiahne do skutočného života farmára aj kvôli pohľadu z prvej osoby, ktorý ponúka. Samozrejme si ho viete kedykoľvek zmeniť na pohľad tretej osoby. Tvorcovia pridávajú do hry aj multiplayer, takže vašu budúcu farmu môžete budovať spolu s vašimi kamarátmi. Ďalšou výhodou je neprestávajúca tvorba takzvaných DLC a módov, teda istých rozšírení, ktoré vám umožnia mať vylepšené stroje od rôznych výrobcov, a tak si môžete hru naplno užiť. Hra Farming Simulator neobsahuje žiadny príbeh. Na začiatku si vytvoríte vlastnú postavičku – farmára a následne začnete hrať. Pokiaľ ste začiatočník je pre vás prichystaný aj tutoriál, ktorý vás hrou prevedie. Hra je dostupná takmer na všetky zariadenia (PC, Mac, XBOX, PS, Nintendo). V roku 2020 vývojári vytvoril aj mobilnú verziu série Farming Simulator (Android, iOS).

2. STARDEW VALLEY

Stardew Valley je ďalšou hrou z prostredia farmy. Pokiaľ ste fanúšikom staršej grafiky, zaručene si prídete na svoje. Hra je totiž v 2D pohľade, ktorý je typický práve pre staršie hry. No napriek tomu je graficky kvalitne spracovaná. Tvorca hry vám ponúka prísť do kontaktu s obrovskými možnosťami v oblasti farmárčenia, lesníctva, baníctva alebo sociálneho života. V tejto hre sa hráčovi medze nekladú. Môžete robiť, kedy chcete a čo práve chcete. Dôkazom toho je aj možnosť pomáhať obyvateľom mestečka odhaľovať záhady, prípadne sa možno s nejakým obyvateľom spriatelíte natoľko, že s ním vytvoríte svoju novú rodinu. Samozrejme za všetkým je potrebný istý progres. Hra Stardew Valley je špecifická v tom, že budete nútený aj bojovať proti rôznym príšerám, ktoré žijú hlboko pod zemou. Avšak keď to zvládnete, čakajú na vás bohaté odmeny. Hra je dostupná na všetky herné platformy (PC, Mac, XBOX, PS, Nintendo). Rovnako aj pre všetky operačné systémy (Windows, MacOS, Linux). Pre vášnivých fanúšikov, ktorí chcú mať svoju farmu vždy pri sebe, je dostupná aj mobilná verzia Stardew Valley.

3. FARMER LIFE

Hra Farmer Life vás pre zmenu vovedie do života farmára z pohľadu prvej osoby. Budete musieť dbať na to, či nemáte smäd alebo hlad, a či máte dostatok energie. To všetko sa bude zohľadňovať aj pri vašich aktivitách. Taktiež budete nútený robiť klasické farmárske každodenné činnosti, ako sú kŕmenie dobytka, čistenie kopýt, rúbanie dreva alebo oprava traktora. Rovnako ako pri Farming Simulator aj tu si budete musieť poradiť s ročným obdobím a udržať farmára pri živote, aby vám napríklad nezamrzol. Vaše vypestované alebo vyrobené produkty budete môcť následne predávať na miestnom trhu, na ktorý sa musíte dostať sami. Každý pracovník na trhu má aj rôzne požiadavky, ktoré musíte splniť, aby ste dostali finančnú odmenu. Dávajte pozor aj na miestneho pijaka, ktorý vyhľadáva konflikt vždy, keď je sa mu pritrafíte do cesty. Budete môcť preskúmavať mapu, kde na vás čakajú rôzne nástrahy v podobe zvierat alebo mín. Menšou nevýhodou pre niektorých fanúšikov farmárskych hier môže byť fakt, že táto hra je dostupná len pre operačný systém Windows.


4. FARMER'S DYNASTY

Farmer’s Dynasty ponúka hráčom úplne nový zážitok. Spojenie RPG a simulátora prináša fanúšikom nové farmárske skúsenosti. V hre si budete môcť opraviť a zrenovovať svoju farmu, ktorú ste, ako je známe v týchto hrách, zdedili po starom otcovi. Následne budete môcť začať farmárčiť. Dávajte si však pozor na váš hlad a energiu. Môžete interagovať s rozsiahlym otvoreným svetom, preto buďte otvorení novým známostiam, pretože sa vám to v konečnom dôsledku vyplatí. Za pomoc môžete dostať napríklad polorozpadnutý traktor alebo zhrdzavený kombajn. Život na farme si budete môcť ozvláštniť tým, že si nájdete svojho partnera a možno s ním začnete budovať aj vašu rodinu. Rovnako ako pri vyššie uvádzaných hrách aj vo Farmer’s Dynasty môžete vaše vypestované alebo vyrobené produkty predávať. Celú hru si vychutnávate z pohľadu prvej osoby, no na vašu farmu sa môžete pozrieť prostredníctvom dronu z vtáčej perspektívy. Taktiež si budete môcť kupovať aj nové, modernejšie stroje a traktory. V hre budete musieť plniť rôzne úlohy, či už náročnejšie alebo menej náročné. Farmárska hra Farmer’s Dynasty je dostupná pre počítače s operačným systémom Windows a pre hracie konzoly XBOX, Playstation a Nintendo.

5. GOODGAME BIG FARM

Goodgame Big Farm je online farmárska hra od spoločnosti Goodgame. Aj keď sa spoločnosť preslávila hrou Goodgame Emipre, netreba zabúdať ani na ich farmársku hru, ktorá svojim hráčom dokáže toho veľa ponúknuť. V hre budete musieť sadiť a zbierať plodiny, chovať dobytok a následne to všetko predávať na trhu. Hra tak preverí nielen vaše farmárske a strategické schopnosti, ale aj tie obchodné. Vašu farmu si budete postupne vylepšovať a rozširovať. K dosiahnutiu tej najväčšej farmy vám pomôže 45 rôznych budov a vylepšení a niekoľko krásnych dekorácií, ktorými si môžete vašu farmu zveľadiť. Výhodou tejto hry je, že je dostupná na webovom portály, a preto si nevyžaduje žiadnu inštaláciu. Jednoducho sa zaregistrujete a svoju farmu môžete začať postupne budovať. Do herného sveta prichádzajú neustále nové farmárske hry. To je znak toho, že virtuálne pestovanie a starostlivosť o dobytok nikdy neutícha. Na webových portáloch s hrami (www.superhry.cz) nájdete pod žánrom stratégie samotnú kategóriu farmárske hry, kde si môžete vyskúšať na jednoduchých hrách vaše poľnohospodárske schopnosti. Pre hráčov, ktorí radi hrajú hry na mobilných zariadeniach je pripravená takisto obrovská ponuka s farmárskymi hrami, ktoré si môžete stiahnuť. Dokonca mobilné verzie hier, ktoré sme uviedli v článku. Pokiaľ však ste náročnejší hráč a sledujete grafiku, textúry, zvuky, dialógy a všetko, čo patrí k dokonalej hre, odporúčame si vybrať z našej ponuky, ktorú sme pre vás vybrali.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

73

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

50

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

47

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |