TOP 5 Najlepších farmárskych hier

30.5.2022 8:36  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Farmárske hry vždy prilákajú množstvo fanúšikov, ktorí túžia okúsiť život na farme. Keďže je týchto hier veľa, prinášame vám výber tých najlepších, ktoré by ste mali vyskúšať.

Možno ste niekedy premýšľali, aké by to bolo mať vlastnú farmu. Chovať dobytok, pestovať vo veľkom obilniny alebo zeleninu, prípadne ovocie, a následne s tým obchodovať. Všetky farmárske hry na počítač, mobil alebo hry dostupné na internetovej stránke majú za cieľ vtiahnuť hráčov do života na farme. Aj keď ide zväčša o typ hier, ktoré slúžia na oddych, takmer všetci fanúšikovia simulátorov, hier, ktoré odzrkadľujú reálny život, už niekedy vyskúšali hru s farmárskym motívom.

1. FARMING SIMULATOR

Najúspešnejšou farmárskou hrou je dlhodobo séria Farming Simulator. Najnovší diel bol vydaný práve v roku 2022. V hre zažijete širokú škálu poľnohospodárskych činností, ako sú pestovanie, chov zvierat alebo lesníctvo. Následne budete môcť obchodovať s vašim vyprodukovaným tovarom alebo aj zvieratami. Pre rýchlejší zisk financií môžete plniť zákazky. Napríklad, keď niekomu pokosíte alebo pohnojíte pole. Vývojári sa dlhodobo snažia, aby hra bola čo najviac realistická, preto v hre budete môcť šoférovať stroje, traktory, kombajny od tých najväčších skutočných výrobcov. V najnovšej verzii si budete musieť poradiť aj so zmenou ročných období, ktoré samozrejme majú vplyv na produkciu na poli. Najlepšia hra s poľnohospodárskym zameraním vás vtiahne do skutočného života farmára aj kvôli pohľadu z prvej osoby, ktorý ponúka. Samozrejme si ho viete kedykoľvek zmeniť na pohľad tretej osoby. Tvorcovia pridávajú do hry aj multiplayer, takže vašu budúcu farmu môžete budovať spolu s vašimi kamarátmi. Ďalšou výhodou je neprestávajúca tvorba takzvaných DLC a módov, teda istých rozšírení, ktoré vám umožnia mať vylepšené stroje od rôznych výrobcov, a tak si môžete hru naplno užiť. Hra Farming Simulator neobsahuje žiadny príbeh. Na začiatku si vytvoríte vlastnú postavičku – farmára a následne začnete hrať. Pokiaľ ste začiatočník je pre vás prichystaný aj tutoriál, ktorý vás hrou prevedie. Hra je dostupná takmer na všetky zariadenia (PC, Mac, XBOX, PS, Nintendo). V roku 2020 vývojári vytvoril aj mobilnú verziu série Farming Simulator (Android, iOS).

2. STARDEW VALLEY

Stardew Valley je ďalšou hrou z prostredia farmy. Pokiaľ ste fanúšikom staršej grafiky, zaručene si prídete na svoje. Hra je totiž v 2D pohľade, ktorý je typický práve pre staršie hry. No napriek tomu je graficky kvalitne spracovaná. Tvorca hry vám ponúka prísť do kontaktu s obrovskými možnosťami v oblasti farmárčenia, lesníctva, baníctva alebo sociálneho života. V tejto hre sa hráčovi medze nekladú. Môžete robiť, kedy chcete a čo práve chcete. Dôkazom toho je aj možnosť pomáhať obyvateľom mestečka odhaľovať záhady, prípadne sa možno s nejakým obyvateľom spriatelíte natoľko, že s ním vytvoríte svoju novú rodinu. Samozrejme za všetkým je potrebný istý progres. Hra Stardew Valley je špecifická v tom, že budete nútený aj bojovať proti rôznym príšerám, ktoré žijú hlboko pod zemou. Avšak keď to zvládnete, čakajú na vás bohaté odmeny. Hra je dostupná na všetky herné platformy (PC, Mac, XBOX, PS, Nintendo). Rovnako aj pre všetky operačné systémy (Windows, MacOS, Linux). Pre vášnivých fanúšikov, ktorí chcú mať svoju farmu vždy pri sebe, je dostupná aj mobilná verzia Stardew Valley.

3. FARMER LIFE

Hra Farmer Life vás pre zmenu vovedie do života farmára z pohľadu prvej osoby. Budete musieť dbať na to, či nemáte smäd alebo hlad, a či máte dostatok energie. To všetko sa bude zohľadňovať aj pri vašich aktivitách. Taktiež budete nútený robiť klasické farmárske každodenné činnosti, ako sú kŕmenie dobytka, čistenie kopýt, rúbanie dreva alebo oprava traktora. Rovnako ako pri Farming Simulator aj tu si budete musieť poradiť s ročným obdobím a udržať farmára pri živote, aby vám napríklad nezamrzol. Vaše vypestované alebo vyrobené produkty budete môcť následne predávať na miestnom trhu, na ktorý sa musíte dostať sami. Každý pracovník na trhu má aj rôzne požiadavky, ktoré musíte splniť, aby ste dostali finančnú odmenu. Dávajte pozor aj na miestneho pijaka, ktorý vyhľadáva konflikt vždy, keď je sa mu pritrafíte do cesty. Budete môcť preskúmavať mapu, kde na vás čakajú rôzne nástrahy v podobe zvierat alebo mín. Menšou nevýhodou pre niektorých fanúšikov farmárskych hier môže byť fakt, že táto hra je dostupná len pre operačný systém Windows.


4. FARMER'S DYNASTY

Farmer’s Dynasty ponúka hráčom úplne nový zážitok. Spojenie RPG a simulátora prináša fanúšikom nové farmárske skúsenosti. V hre si budete môcť opraviť a zrenovovať svoju farmu, ktorú ste, ako je známe v týchto hrách, zdedili po starom otcovi. Následne budete môcť začať farmárčiť. Dávajte si však pozor na váš hlad a energiu. Môžete interagovať s rozsiahlym otvoreným svetom, preto buďte otvorení novým známostiam, pretože sa vám to v konečnom dôsledku vyplatí. Za pomoc môžete dostať napríklad polorozpadnutý traktor alebo zhrdzavený kombajn. Život na farme si budete môcť ozvláštniť tým, že si nájdete svojho partnera a možno s ním začnete budovať aj vašu rodinu. Rovnako ako pri vyššie uvádzaných hrách aj vo Farmer’s Dynasty môžete vaše vypestované alebo vyrobené produkty predávať. Celú hru si vychutnávate z pohľadu prvej osoby, no na vašu farmu sa môžete pozrieť prostredníctvom dronu z vtáčej perspektívy. Taktiež si budete môcť kupovať aj nové, modernejšie stroje a traktory. V hre budete musieť plniť rôzne úlohy, či už náročnejšie alebo menej náročné. Farmárska hra Farmer’s Dynasty je dostupná pre počítače s operačným systémom Windows a pre hracie konzoly XBOX, Playstation a Nintendo.

5. GOODGAME BIG FARM

Goodgame Big Farm je online farmárska hra od spoločnosti Goodgame. Aj keď sa spoločnosť preslávila hrou Goodgame Emipre, netreba zabúdať ani na ich farmársku hru, ktorá svojim hráčom dokáže toho veľa ponúknuť. V hre budete musieť sadiť a zbierať plodiny, chovať dobytok a následne to všetko predávať na trhu. Hra tak preverí nielen vaše farmárske a strategické schopnosti, ale aj tie obchodné. Vašu farmu si budete postupne vylepšovať a rozširovať. K dosiahnutiu tej najväčšej farmy vám pomôže 45 rôznych budov a vylepšení a niekoľko krásnych dekorácií, ktorými si môžete vašu farmu zveľadiť. Výhodou tejto hry je, že je dostupná na webovom portály, a preto si nevyžaduje žiadnu inštaláciu. Jednoducho sa zaregistrujete a svoju farmu môžete začať postupne budovať. Do herného sveta prichádzajú neustále nové farmárske hry. To je znak toho, že virtuálne pestovanie a starostlivosť o dobytok nikdy neutícha. Na webových portáloch s hrami (www.superhry.cz) nájdete pod žánrom stratégie samotnú kategóriu farmárske hry, kde si môžete vyskúšať na jednoduchých hrách vaše poľnohospodárske schopnosti. Pre hráčov, ktorí radi hrajú hry na mobilných zariadeniach je pripravená takisto obrovská ponuka s farmárskymi hrami, ktoré si môžete stiahnuť. Dokonca mobilné verzie hier, ktoré sme uviedli v článku. Pokiaľ však ste náročnejší hráč a sledujete grafiku, textúry, zvuky, dialógy a všetko, čo patrí k dokonalej hre, odporúčame si vybrať z našej ponuky, ktorú sme pre vás vybrali.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

153

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

123

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

104

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

96

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

90

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

68

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

67

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

66

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

65

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

60

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 7 dni