Najlepšie programy na jednoduchý návrh interiéru

25.1.2022 6:22  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Vždy ste obdivovali upravené domy a byty, ktoré vyzerali, akoby vypadli zo stránok magazínu? Prečo si nedopriať vlastnú dávku inšpirácie? Vytvorte si elegantné a nadčasové priestory podľa vlastných predstáv.

Buďte svojim vlastným dizajnérov a pripravte si ideálny návrh interiéru pomocou dostupných aplikácií a navyše zadarmo. Poďme sa pozrieť na to, ako si vytvoriť ukážkový online dizajn interiéru.

Pri komplikovanejších úpravách domácnosti alebo úplnom prerábaní, je nutné naplánovať vzhľad izieb do najmenšieho detailu. Pokiaľ plánujete rekonštrukciu domu alebo sa sťahujete do nového priestoru, môžete si pomocou aplikácie ľahko vytvoriť dizajn interiéru podľa vašich predstáv.

Softvér pre účel interiérového dizajnu, je vytvorení nielen pre profesionálov, ale aj pre bežných užívateľov bez prvotných skúsenosti s vytváraním interiérového dizajnu izieb. Môžete si prostredníctvom neho vytvoriť prehliadku izieb, ktoré môžu byť dávkou inšpirácie alebo reálnymi základmi pri prerábaní. Profesionáli prostredníctvom nich predstavujú svoj návrh klientom a vy ich môžete zdieľať so svojím okolím alebo skúseným bytovým dizajnérom. Systémy sú plne funkčné, rýchle a prispôsobiteľné. Zvyčajne od premysleného pôdorysu až po nábytok, s dôrazom na ostatné príslušenstvo. Je tu možnosť prispôsobenia farieb, textúr a osvetlenia. Programy ponúkajú množstvo odlišných nastavení - od podlahy po priestorové plánovanie domu. V neposlednom rade, preferujete 3D návrh interiéru alebo 2D?

Kde začať pri výbere programov na 3D vizualizáciu izieb?

Existuje množstvo profesionálnych softvérov na navrhovanie interiérov domácností, ktorú sú užívateľsky prívetivé, cenovo dostupné a v mnohých prípadoch bezplatné, na ktoré sa pozrieme dnes. Pomôžu vám s vizualizáciou vašich predstáv v reálne zadefinovanom priestore. Neskôr tieto predstavy môžete skonzultovať s odborníkom alebo ich rovno preniesť do reality.


Nie je jednoduché zvoliť si softvér, ktoré by sa spájal s vašimi cieľmi v interiérovom navrhovaní, a ktorý by automaticky vyhovoval práve vašim požiadavkám. Predstavíme si softvéry, z ktorých si môžete vybrať ten správny pre vás, bez toho, aby ste museli blúdiť v množstve aplikácií a skúšaním premárnili hodiny.

Program na interiérový dizajn zadarmo

1. SKETCHUP

 • (+) zvládnete s nim základy 3D modelovania
 • (+) intuitívny prístup
 • (+) skúšobná Pro verzia aplikácie je zdarma na 30 dní

Program SketchUp je považovaný za najkomplexnejší bezplatný softvér na 3D návrh interiéru domu či bytu.Pomocou tohto softvéru ľahko oživíte každý aspekt vášho bývania a premeníte ho na dizajnérske umenie.

Program na 3D vizualizáciu priestorov, je vyvinutý spoločnosťou Google tak, aby sa stal nenáročným a zábavným pre používateľov. Bežne s nim pracuju architekti, inžinieri a interiéroví dizajnéri. Práca s nim je relatívne intuitívna, pričom v bezplatnej verzii programu sa naučíte základy 3D modelovania. Jeho bezplatná verzia je vhodná pre fanúšikov a začiatočníkov, ktorí rozmýšľajú nad vlastným dizajnom, zatiaľ čo profesionálnejšia verzia zachádza do detailov architektúry, stavebníctva, strojárstva a komerčného interiérového dizajnu.

SketchUp je možné používať vo webovom rozhraní na počítačoch so systémom Windows aj Mac. Užívatelia môžu importovať a exportovať grafické súbory a prezerať si 3D modely na mobilných zariadeniach. Výrobcovia ponúkajú možnosť použitia SketchUp Pro v 30-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii.

Softvér je považovaný za profesionálny a praktický k užívaniu. Rozhranie je intuitívne a nie príliš zložité. Uprednostňuje sa najmä pri 3D modelovaní. Nevýhodou je zrejme len to, že pokiaľ túžite po používaní profesionálnych funkcií, musíte si priplatiť za ich dostupnosť.

2. SWEET HOME 3D

 • (+) široký katalóg nábytku
 • (+) rýchle rozmiestnenie objektov po miestnosti
 • (+) ideálny program na zariadenie interiéru

Online program Sweet Home 3D ponúka množstvo dostupných objektov v knižnici, ktoré vám pomôžu s podrobnou simuláciou interiéru domu. Pridáte požadované objekty do priestoru a interiér vyplníte množstvom dostupných predmetov. Vyznačuje sa vysokou variabilitou v dispozícii domu. Možné je presúvanie objektov, dverí, nábytku či okien, a dokonca môžete rozvrhnúť nepravidelný tvar stien. Upravovať môžete farby aj veľkosti objektov.

Ideálny program na rýchle rozmiestnenie nábytkov v byte. Aplikácia ponúka rýchly výber a umiestnenie nábytku do 2D plánu domu s 3D náhľadom. Načrtnete miestnosť, do ktorej vložíte nábytok a prezriete si výsledok v 3D rozhraní.

Pozitívum je, že nie sú nutné predošlé skúsenosti so softvérom a ani iné technické znalosti. Program je relatívne jednoduchý a prácu v ňom zvládnete v krátkom časovom rozhraní. Pri začiatkoch práce so softvérom môžete použiť dostupným dizajn, aby ste sa v programe lepšie orientovali a vybudovali si sebadôveru.

V nastavenia je možné prejsť si virtuálnou 3D prehliadkou interiéru a vytvoriť si z nej video alebo foto záznam. Systém poskytuje rýchly postup pri nákrese plánu priestorov, usporiadaní nábytku a zobrazení v 3D rozhraní. Program je sprístupnený pri vytváraní online dizajnu aj pri stiahnutí.

3. FLOORPAD

 • (+) profesionálny nákres pôdorysu
 • (+) program vhodný aj pre profesionálov
 • (+) kvalitný výsledok

Jednoduchá kresba pôdorysu pomocou programu, ktorý prináša profi výsledok. Pomocou programu FloorPAD viete nakresliť pôdorys priestoru a následne pridať nábytok podľa vlastných preferencií. Je možná tiež úprava farby stien a podlahy. Práca s program je nenáročná. Výsledkom práce v programe je 3D návrh interiéru bytu, ktorý môžete zdieľať so známymi prostredníctvom sociálnych sietí alebo emailu.

Program nie je len pre menej zbehlých úžívateľov, ale svoje využitie nachádza aj pri pracovníkov v realitných kanceláriách. Výsledok je kvalitný a dostatočne profesionálny. Pričom 3D návrh domu je možné exportovať do PDF formátu.

Nevýhodou môže byť len to, že program je prispôsobený len užívateľom Windows. Program FloorPad oplýva množstvom funkcií, s ktorými vytvoríte profesionálny návrh. Hravo zvládnete nakresliť pôdorys a zvoliť si ideálny nábytok podľa preferencií.

4. IKEA HOME PLANNER

 • (+) návrh interiéru Ikea
 • (+) vhodný pri renovácii domov
 • (+) zameraný na produkty konkrétnej značky

Navrhovanie interiéru domácnosti prostredníctvom Ikea softvéru je obľúbeným nástrojom. Môžete si prostredníctvom neho prispôsobiť rozloženie miestnosti a zmeniť ich veľkosť, a tiež pridať nábytok z katalógu Ikea. Práca s Ikea plánovačom je užívateľsky prívetivá a jednoduchá. Systém je vhodný aj pre začiatočníkov. Plne bezplatná aplikácia umožňuje navrhovanie interiéru nenáročnou formou.

Pokiaľ ste milovníkom nakupovania v tomto konkrétnom obchodnom dome, tento softvér si určite zamilujete, pretože sa tu môžete prehŕňať v katalógu ich nábytku a vkladať ho do svojej vizualizácie pomocou niekoľkých klikov. Navyše program zobrazuje cenu konkrétneho kusu nábytku a vypočíta vám odhadované náklady, ktoré pri zmene interiéru utratíte. Program je veľmi dobre optimalizovaný pre návrhy kuchýň - návrh rozmiestnenia kuchynských skriniek, správnu výšku kuchynskej linky či správne umiestnenie odpadu.

Nevýhodou je, že systém je obmedzený len na nábytok z ponuky Ikea, čo je dosť obmedzujúce riešenie. Pokiaľ ale plánujete vybaviť svoj dom prevažne týmto nábytkom, potom si softvér obľúbite. V zásade ide efektívny nástroj, ktorý odporúča skôr pri renovácii domov alebo pri úprave miestností.

Záver

Vybrané aplikácie vám pomôžu dať svojim predstavám o ideálnom bývaní reálne kontúry a stabilné dizajnérske okovy. Jednoducho a zväčša pomocou pár kliknutí sa dostanete k softvéru, a to bez toho, aby ste museli kontaktovať dizajnéra s požiadavkou o návrh. Vizualizácia interiéru izieb sa ľahko zmení na realitu, pokiaľ použije dostupný softvér a začnete pracovať s jeho ponukou. Navyše uvedené programy majú bezplatnú verziu, a pri príprave návrhu pre dizajn bytu neminiete nič. Softvér interiérového dizajnu vám poskytuje vizualizáciu vášho priestoru pomocou 3D náhľadu. Najväčšou výhodu je, že si svoj dom vytvoríte sami, svoj vlastný návrh interiéru úplne podľa seba, a uvidíte ho predtým, ako bude zhmotnený.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

54

Freeware

CreateInstall 6.1.1

Vytváranie inštalátorov.

53

Shareware

7-zip 19.01

Kompresný program

48

Freeware

DU Meter 7.09.4754

Meranie toku dát.

47

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

47

Trial

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

46

Shareware

Kaufland Card - Aplikace 3.15.0

Kaufland karta do mobilu - Akcie, Zľavy a Letáky.

46

Freeware

Photostage 2.44

Tvorba prezentácií.

45

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

44

Freeware

RedCrab 5.6.0

Kalkulačka s editorom.

43

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Amazon Shopping 28.11.2.100

Nákupná aplikácia na mobil

Freeware

0 kB

Reddit 2024.22.1

Sociálna sieť v mobile

Freeware

0 kB

Google Pay

Platba telefónom

Freeware

0 kB

TheaeroClock 8.31

Hodiny na plochu PC

Freeware

0 kB

Peel Remote Universal Smart TV 10.1

Diaľkové ovládanie TV v mobile

Freeware

0 kB

MieNet´s Libraries 2.3

Ikony na plochu

Freeware

0 kB

Pokémon GO 0.315.1

Mobilná hra, Android, iPhone

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

RarZilla Free Unrar 7.00

Rozbaľovanie RAR archívov

Freeware

0 kB

Slots Max 1.0

Kasíno PC hra

Demo

0 kB

Zvonenie na budík 4.06

Budík s vlastnou melódiou

Freeware

0 kB

Demo

0 kB

Goodgame Big Farm 1.0

Online PC hra

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Binary Viewer 6.17.1.08

Otváranie súborov v rôznych formátoch

Freeware

0 kB

Richard Burns Rally 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

Gramps 5.1.5

Program na tvorbu rodokmeňa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11859 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom

Košík

Reklama | Kontakty |