4 najlepšie rozšírenia pre Chrome, ktoré vám odporúčame

24.11.2022 6:27  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Chrome je sám o sebe výkonným prehliadačom, ale inštaláciou rozšírení ho môžete ešte vylepšiť. Existuje tisíce rozšírení, ktoré vám pomôžu s produktivitou, gramatikou, ochranou obsahu, sledovaním dôležitým meetingov či obmedzením rozptýlenia. Avšak, s toľkými možnosťami, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu, môže byť náročné a mätúce vybrať si, ktoré by boli vás užitočné.

Aby sme vám to uľahčili, rozhodli sme sa vybrať 4 najlepšie rozšírenia pre Chrome, ktoré inštaláciu by ste mali zvážiť.

Fakt! Väčšina rozšírení Google Chrome tvoria aplikácie zamerané na produktivitu, zábavu a fotky. Vývojárske nástroje zamerané na komunikačné a sociálne zručnosti tvoria menšiu časť doplnkov Google Chrome.

1. MOMENTUM

Momentum je rozšírenie, ktoré si obľúbite. Ide skôr o estetické rozšírenie s praktickými funkciami, ktoré robí obyčajné otvorenie prehliadača záživnejším, ale zároveň vás dokáže inšpirovať. Je to osobný prístrojový panel, ktorý je navrhnutý tak, aby eliminoval rozptýlenie a poskytol inšpiráciu, sústredenie a produktivitu.

Zakaždým, keď otvoríte novú kartu na Google Grome, uvidíte inšpiratívnu pripomienku toho, čo chcete dosiahnuť. Momentum k vašim novým kartám pridáva aj osobný informačný panel s úlohami, počasím, inšpiráciou, citátmi, a tiež krátkou kolónkou, kde si môžete napísať svoje zameranie pre aktuálny deň. Navyše vás privíta pozdrav s vašim menom.


Po splnení úlohy môžete začiarknuť políčko vedľa odpovede a môžete si pridať ďalšiu. Je to krásna funkcia, ktorá vám pomáha udržať sústredenie bez toho, aby vás zahltila.

Momentum je ideálne pre ľudí, ktorí si radi označujú ciele, ale nemajú čas viesť si diár alebo zoznam úloh. Aj keď nepoužívate nástroje na zvýšenie produktivity, je to skvelý spôsob, ako vylepšiť svoje karty, pretože vašu obrazovku bude každý deň zdobiť iný obrázok prírodnej scenérie.

2. KALENDÁR GOOGLE

Praktické rozšírenie, ktoré je vhodné pre každého, kto potrebuje byť viac organizovanejším. Prostredníctvom Kalendára si môžete naplánovať jednotlivé podujatia, sledovať udalosti, a tiež zdieľať jednotlivé eventy s kolegami, priateľmi a rodinou.

Ideálny nástroj pre ľudí, ktorí majú množstvo stretnutí a schôdzok, ktoré si potrebujú detailne naplánovať. Používatelia môžu jednoducho a prehľadne sledovať jednotlivé udalosti, pričom si môžu byť istý, že na žiadne z nich nezabudnú, pretože im ich kalendár pripomenie.

Google Kalendár vám umožňuje nastaviť si pripomienky a prehľadne sa orientovať nielen v týždni, ale v celom roku. Je to zároveň jeden z najlepších nástrojov online kalendára, ktorý je dostupný na trhu. Práca s ním je jednoduchá a intuitívna, používatelia si rýchlo osvoja celý rad funkcií, ktoré ponúka. Zároveň je dôležité dodať, že tento typ rozšírenia je plne bezplatný.

3. LASTPASS

Šikovný pomocník pre jednotlivcov aj firmy, ktorý je prispôsobený na správu vašich osobných hesiel, by jednoznačne nemal chýbať vo vašom rozšírení Chrome. Dokáže spracovať širokú databázu hesiel bez obmedzení. Je to istá forma nezábudnika, aby sa vám viac nestalo, že si nebudete vedieť spomenúť na dôležité prihlasovacie údaje.

LastPass je manažér pre správu hesiel, ktorý automaticky vyplní heslá pre všetky účty, ktoré uložíte pomocou tohto rozšírenia. Pri nainštalovaní si musíte zapamätať iba jedno heslo, a tým je vaše heslo do LastPass. Tento pohodlný nástroj vám ušetrí čas, bolesti hlavy, zbytočnú zmenu hesiel, a tiež zvýši bezpečnosť vašich osobných údajov. Obsahuje všetky potrebné nástroje, aby udržal vaše heslá v bezpečí. LastPass je skvelý správca hesiel, ktorý môže konkurovať iným špičkovým správcom hesiel na trhu.

4. PREKLADAČ GOOGLE

Potrebujete pomôcť s prekladom cudzích slovíčok či krkolomných fráz? Jedným z dostupných rozšírení Google prehliadače je Google Translate. Tento nástroj poskytuje rovnaké služby, ako klasický prekladač, ale je o niečo praktickejším. Pokiaľ vás nebaví neustále otvárať novú kartu pri prekladaní textov a zadávaní adresy, potom je tento nástroj pre vás určite užitočním.

Ako funguje? Stačí, ak skopírujete text alebo zvýrazníte nejaký text, pričom kliknete pravým tlačidlom myši na ikonu Preložiť a preklad sa okamžite zobrazí.

Bonus na záver:

Správca rozšírení - Extensions Manager. Aby ste mali všetky stiahnuté rozšírenia pohromade, určite sa vám zíde nástroj Správca rozšírení, ktorý spojí všetky vaše rozšírenia Chrome v jeden celok. Pomôže vám usporiadať všetky rozšírenia tak, aby ste sa vyhli tomu, že vám doslova zaberú polovicu obrazovky. V Správcovi nájdete všetky vaše aktuálne rozšírenia, ktoré máte stiahnuté, a tiež vám umožňuje skryť niektoré ikony, aby ste mali viac miesta na obrazovke.

ZHRNUTIE

Najlepšie rozšírenia pre Chrome sú tie, ktoré vám poskytujú to, čo je pre vás dôležité a nevyhnutné pre efektívnu prácu a organizáciu povinností. Vybrali sme 4 Google rozšírenia, ktoré sa vám určite hodia a ich inštaláciu neoľutujete.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

156

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

124

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

104

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

96

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

92

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

68

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

67

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

66

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

60

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 7 dni