7 najlepších programov na úpravu fotiek (zadarmo)

19.8.2022 12:40  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Rýchla úprava obrázkov pomocou programu na úpravu fotiek, dokáže s vašou fotkou zázraky. Či už chcete zverejniť nový príspevok na sociálnych sieťach alebo upraviť grafický obsah, softvér na úpravu fotografií je špeciálne navrhnutý tak, aby vám pomohol s upravovaním fotiek podľa vašich potrieb a očakávaní. Pomocou editora fotiek môžete orezávať obrázky, meniť farby, retušovať a vyskúšať si rad ďalších nástrojov. V tomto článku si rozoberieme 7 najlepších programov na úpravu fotiek zdarma, ktoré môžete pri práci s fotografiami použiť.

V čom upravovať fotky?

Niektoré softvéry poskytujú používateľom množstvo kvalitných nástrojov na úpravu fotiek, ale môžu im chýbať dostatočné organizačné funkcie, čo znemožňuje jednoduchosť práce pri upravovaní fotografií. Na druhej strane môže nastať situácia, kedy bezplatné softvéry obsahujú čisté a intuitívne rozhranie, ale môžu obmedzovať vašu schopnosť používania pokročilých funkcií, akou je odstraňovanie objektov a ďalšie profesionálne nástroje, ktoré sú vo väčšine prípadov spoplatnené. Definujeme si jednotlivé online editory fotiek, v ktorých možno upravovať fotky a ich jednotlivé funkcie.

Ak chcete uskutočniť len jednoduché úpravy, ako je orezania alebo narovnanie obrázka, prípadne pár jednoduchých úprav, potom vám bezplatný softvér postačí.

TIP

Ak to s fotografovaním myslíte vážne a uvažujete o tom, že by ste zo svojej záľuby spravili prácu, potom porozmýšľajte nad investíciou do celkovo najlepšie hodnoteného editora fotografií, ktorým je Adobe Photoshop. Umožní vám pokročilé úpravy fotografií, ktoré sú pre fotografickú prácu dôležité.

CANVA

Ideálny nástroj pre rýchle úpravy, ktorý vás poteší svojim intuitívnym ovládaním. Canva je bezplatným editorom fotiek, ktorý v prípade záujmu môžete doplniť o prémium verziu. Spustiť ju môžete vo svojom webovom prehliadači, ale aj prostredníctvom mobilného telefónu. Je dostupná pre Windows, MacOS, Linux (v prehliadači); Android, iOS, iPadOS.


Program dokáže upraviť zábery a zmeniť ich na karty, plagáty, pozvánky a príspevky prispôsobené sociálnym sieťam. Pokiaľ ste pravidelné aktívny na sociálnych sieťach, môže to byť ideálny nástroj pre vás. Canva vás usmerní pri úprave a definovaní presných rozmerov na konkrétny post. Aplikácia tiež umožňuje rýchle nastavenie sklonu a uhlov, ktoré vám pomôžu získať úžasnú snímku. Dovoľuje jednoduché pridávanie textu alebo nálepiek pre fotografiu. Zahŕňa veľký výber šablón, avšak chýbajú jej nástroje na jemné manuálne úpravy a pokročilé nastavenia. Napriek tomu je veľmi obľúbená u používateľov, pretože umožňuje rýchlu úpravu na dostatočne kvalitnej úrovni.

GIMP

Najlepší bezplatný editor fotografií pre pokročilé úpravy obrázkov. GIMP je bezplatnou platformou na úpravu fotografií, ktorá vám umožní získať kvalitný zážitok z upravovania fotiek. Program je vo veľkej miere považovaný za najlepšiu bezplatnú alternatívu k Photoshopu, pričom sa plne spolieha na komunitu dobrovoľných vývojárov. Je k dispozícii pre MacOS, Windows a Linux. Poskytuje mnoho nástrojov na úpravu a retušovanie na profesionálnej úrovni – ideálne pre dizajnérov, ktorí hľadajú bezplatnú alternatívu k Adobe Photoshop.

Okrem množstva nástrojov, umožňuje používateľom pracovať s filtrami, tieňmi, neónovým efektom a podobne. Je vhodný tiež pre úpravu animácii, pričom poskytuje kvalitné spracovanie fotografií. Predstavuje perfektnú voľbu pre každého profesionálneho editora, hoci práca s ním môže byť náročnejšia, keďže je nabitý nástrojmi, ktoré sú denne obmienané o ďalšie nástroje.

FOTOR

Najlepší online program na úpravu fotiek. Fotor je pokročilým editorom, ktorý je schopný poskytnúť vám tie najlepšie výsledky. Je ideálny na rýchle oživenie obrázkov. Obsahuje základné aj pokročilé požiadavky na úpravy, ktoré vám umožnia dosiahnuť skvelé výsledky pri práci s fotografiou. Fotor prichádza s online editorom, čím dosiahnete rýchle možnosti úprav aj z pc alebo iných zariadení.

Patrí k používateľsky obľúbeným aplikáciám, pretože spĺňa požiadavky na úpravy a poskytuje funkcie, ktoré sú pre používateľov atraktívne. Obsahuje filtre prémiovej úrovni a umožňuje export vo vysokom rozlíšení. Nevýhodou je, že ak potrebujete vykonať konkrétnu oblasť retušu (napríklad klonovacím štetcom), aplikácia vám to neumožní. Je taktiež dostupný pre platformy Windows, macOS a Linux. V prípade záujmu si môžete priplatiť za prémiovú verziu tohto produktu.

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS EDITOR

Jeden z najlepších bezplatných nástroj prispôsobený na úpravu fotografií, ktorý nájdete na trhu. Adobe Photoshop Express Editor ponúka takmer všetky funkcie, ktoré od editora fotografií požadujete. Od kreatívnych úprav po skreslenie horizontálnej a vertikálnej perspektívy, až po špeciálne prednastavenie orezania pre sociálne médiá. Umožňuje upravovať expozíciu, a tiež jednoduché otáčanie a prevracanie fotografie.

Vyznačuje sa štýlovým dizajnom a ponúka pokročilé filtre. Jeho nevýhodou je to, že podporuje len obrázky vo formáte JPG, ktoré sú menšie ako 16 MB. Na základe hodnotenia zákazníkov patrí k najlepším bezplatným nástrojom na trhu. Editor je dostupný zdarma, ale v prípade záujmu si môžete predplatiť premium verziu. Opäť nástroj, ktorý je dostupný pre Windows, macOS aj Linux.

PHOTO POS PRO

Pokročilý nástroj na úpravu fotografií prispôsobený na tvorbu koláži a rámov. Program Photo Pos Pro sa vyznačuje jednoduchým a nenáročným rozhraním. Pre používateľov je atraktívny najmä pre logické usporiadané nástrojov a ich pokročilé funkcie. Umožňuje inteligentné a rýchle úpravy, pričom poskytuje režim pre začiatočníkov aj pokročilých.

Nevýhodou je obmedzené rozlíšenie exportu súborov, avšak aj napriek tomu, je tento bezplatný editor fotografií vybavený pokročilými nástrojmi na vylepšenie obrázkov, ktoré mu zvyšujú obľúbenosť u používateľov. Nachádza sa tu nástroj na manuálne nastavenie kriviek a úrovní, a tiež vytváranie grafického obsahu podľa potreby. Photo Pos Pro je nástroj, po ktorom by ste mali stiahnuť, ak potrebujete okamžité úpravy. V prípade záujmu môžete bezplatnú verziu programu vylepšiť na prémium.

PAINT.NET

Program na úpravu fotiek je navrhnutý tak, aby plnil potreby začiatočníkov. Rozhranie je prispôsobené začiatočníkom a zjednodušené, pričom je stále schopné poskytnúť slušný výkon. Bohatý mechanizmus kompozície vám pomáha dosiahnuť rýchle úpravy pri práci s fotografiou, pričom program má ponuku automatických oprav chýb, ktoré pomáhajú začiatočníkom. Vyznačuje sa jednoduchým a intuitívnym používateľským rozhraním.

Prostredníctvom Paint.net možno dosiahnuť množstvo úprav, pričom je opäť úplne bezplatný. Nevýhodou je to, že je dostupný len pre operačná systém Windows, avšak existuje veľa dôvodov, pre ktoré by ste mu mali dať prednosť, najmä ak ste začiatočník. Rýchla manipulácia bezplatného editora fotografií, a tiež pokročilé nástroje na úpravu, ako sú vrstvy, história, 3D rotácia a podobne.

PIXLR

Najlepšia voľba, ak chcete retušovať fotografie. Pixlr je komplexným editorom založeným na prehliadači. Je dostupný pre všetky platformy: Windows, macOS, Linux. Program môže bežať na akomkoľvek modernom prehliadači, pričom rozhranie je dobre navrhnuté a práca s ním je intuitívna.

Pomocou nástroja môžete vykonávať zmeny farieb a sýtosti, zaostrovať a rozmazávať obrázky, aplikovať efekty. Nechýbajú tu ani pokročilé funkcie, ktoré sú pri bezplatných editoroch skôr výnimkou. Nájdeme tu celý rad nástrojov na maľovanie a kreslenie. Pixlr je jedným z najpopulárnejších softvérov na úpravu obrázkov a patrí ku skvelej voľbe, pokiaľ chcete rýchlo doladiť fotografie alebo máte pokročilé úlohy. Pre rýchlu prácu je dodávaný s vopred pripravenými šablónami.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

156

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

124

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

104

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

96

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

92

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

68

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

67

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

66

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

60

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 7 dni