7 najlepších programov na úpravu fotiek (zadarmo)

19.8.2022 12:40  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Rýchla úprava obrázkov pomocou programu na úpravu fotiek, dokáže s vašou fotkou zázraky. Či už chcete zverejniť nový príspevok na sociálnych sieťach alebo upraviť grafický obsah, softvér na úpravu fotografií je špeciálne navrhnutý tak, aby vám pomohol s upravovaním fotiek podľa vašich potrieb a očakávaní. Pomocou editora fotiek môžete orezávať obrázky, meniť farby, retušovať a vyskúšať si rad ďalších nástrojov. V tomto článku si rozoberieme 7 najlepších programov na úpravu fotiek zdarma, ktoré môžete pri práci s fotografiami použiť.

V čom upravovať fotky?

Niektoré softvéry poskytujú používateľom množstvo kvalitných nástrojov na úpravu fotiek, ale môžu im chýbať dostatočné organizačné funkcie, čo znemožňuje jednoduchosť práce pri upravovaní fotografií. Na druhej strane môže nastať situácia, kedy bezplatné softvéry obsahujú čisté a intuitívne rozhranie, ale môžu obmedzovať vašu schopnosť používania pokročilých funkcií, akou je odstraňovanie objektov a ďalšie profesionálne nástroje, ktoré sú vo väčšine prípadov spoplatnené. Definujeme si jednotlivé online editory fotiek, v ktorých možno upravovať fotky a ich jednotlivé funkcie.

Ak chcete uskutočniť len jednoduché úpravy, ako je orezania alebo narovnanie obrázka, prípadne pár jednoduchých úprav, potom vám bezplatný softvér postačí.

TIP

Ak to s fotografovaním myslíte vážne a uvažujete o tom, že by ste zo svojej záľuby spravili prácu, potom porozmýšľajte nad investíciou do celkovo najlepšie hodnoteného editora fotografií, ktorým je Adobe Photoshop. Umožní vám pokročilé úpravy fotografií, ktoré sú pre fotografickú prácu dôležité.

CANVA

Ideálny nástroj pre rýchle úpravy, ktorý vás poteší svojim intuitívnym ovládaním. Canva je bezplatným editorom fotiek, ktorý v prípade záujmu môžete doplniť o prémium verziu. Spustiť ju môžete vo svojom webovom prehliadači, ale aj prostredníctvom mobilného telefónu. Je dostupná pre Windows, MacOS, Linux (v prehliadači); Android, iOS, iPadOS.


Program dokáže upraviť zábery a zmeniť ich na karty, plagáty, pozvánky a príspevky prispôsobené sociálnym sieťam. Pokiaľ ste pravidelné aktívny na sociálnych sieťach, môže to byť ideálny nástroj pre vás. Canva vás usmerní pri úprave a definovaní presných rozmerov na konkrétny post. Aplikácia tiež umožňuje rýchle nastavenie sklonu a uhlov, ktoré vám pomôžu získať úžasnú snímku. Dovoľuje jednoduché pridávanie textu alebo nálepiek pre fotografiu. Zahŕňa veľký výber šablón, avšak chýbajú jej nástroje na jemné manuálne úpravy a pokročilé nastavenia. Napriek tomu je veľmi obľúbená u používateľov, pretože umožňuje rýchlu úpravu na dostatočne kvalitnej úrovni.

GIMP

Najlepší bezplatný editor fotografií pre pokročilé úpravy obrázkov. GIMP je bezplatnou platformou na úpravu fotografií, ktorá vám umožní získať kvalitný zážitok z upravovania fotiek. Program je vo veľkej miere považovaný za najlepšiu bezplatnú alternatívu k Photoshopu, pričom sa plne spolieha na komunitu dobrovoľných vývojárov. Je k dispozícii pre MacOS, Windows a Linux. Poskytuje mnoho nástrojov na úpravu a retušovanie na profesionálnej úrovni – ideálne pre dizajnérov, ktorí hľadajú bezplatnú alternatívu k Adobe Photoshop.

Okrem množstva nástrojov, umožňuje používateľom pracovať s filtrami, tieňmi, neónovým efektom a podobne. Je vhodný tiež pre úpravu animácii, pričom poskytuje kvalitné spracovanie fotografií. Predstavuje perfektnú voľbu pre každého profesionálneho editora, hoci práca s ním môže byť náročnejšia, keďže je nabitý nástrojmi, ktoré sú denne obmienané o ďalšie nástroje.

FOTOR

Najlepší online program na úpravu fotiek. Fotor je pokročilým editorom, ktorý je schopný poskytnúť vám tie najlepšie výsledky. Je ideálny na rýchle oživenie obrázkov. Obsahuje základné aj pokročilé požiadavky na úpravy, ktoré vám umožnia dosiahnuť skvelé výsledky pri práci s fotografiou. Fotor prichádza s online editorom, čím dosiahnete rýchle možnosti úprav aj z pc alebo iných zariadení.

Patrí k používateľsky obľúbeným aplikáciám, pretože spĺňa požiadavky na úpravy a poskytuje funkcie, ktoré sú pre používateľov atraktívne. Obsahuje filtre prémiovej úrovni a umožňuje export vo vysokom rozlíšení. Nevýhodou je, že ak potrebujete vykonať konkrétnu oblasť retušu (napríklad klonovacím štetcom), aplikácia vám to neumožní. Je taktiež dostupný pre platformy Windows, macOS a Linux. V prípade záujmu si môžete priplatiť za prémiovú verziu tohto produktu.

ADOBE PHOTOSHOP EXPRESS EDITOR

Jeden z najlepších bezplatných nástroj prispôsobený na úpravu fotografií, ktorý nájdete na trhu. Adobe Photoshop Express Editor ponúka takmer všetky funkcie, ktoré od editora fotografií požadujete. Od kreatívnych úprav po skreslenie horizontálnej a vertikálnej perspektívy, až po špeciálne prednastavenie orezania pre sociálne médiá. Umožňuje upravovať expozíciu, a tiež jednoduché otáčanie a prevracanie fotografie.

Vyznačuje sa štýlovým dizajnom a ponúka pokročilé filtre. Jeho nevýhodou je to, že podporuje len obrázky vo formáte JPG, ktoré sú menšie ako 16 MB. Na základe hodnotenia zákazníkov patrí k najlepším bezplatným nástrojom na trhu. Editor je dostupný zdarma, ale v prípade záujmu si môžete predplatiť premium verziu. Opäť nástroj, ktorý je dostupný pre Windows, macOS aj Linux.

PHOTO POS PRO

Pokročilý nástroj na úpravu fotografií prispôsobený na tvorbu koláži a rámov. Program Photo Pos Pro sa vyznačuje jednoduchým a nenáročným rozhraním. Pre používateľov je atraktívny najmä pre logické usporiadané nástrojov a ich pokročilé funkcie. Umožňuje inteligentné a rýchle úpravy, pričom poskytuje režim pre začiatočníkov aj pokročilých.

Nevýhodou je obmedzené rozlíšenie exportu súborov, avšak aj napriek tomu, je tento bezplatný editor fotografií vybavený pokročilými nástrojmi na vylepšenie obrázkov, ktoré mu zvyšujú obľúbenosť u používateľov. Nachádza sa tu nástroj na manuálne nastavenie kriviek a úrovní, a tiež vytváranie grafického obsahu podľa potreby. Photo Pos Pro je nástroj, po ktorom by ste mali stiahnuť, ak potrebujete okamžité úpravy. V prípade záujmu môžete bezplatnú verziu programu vylepšiť na prémium.

PAINT.NET

Program na úpravu fotiek je navrhnutý tak, aby plnil potreby začiatočníkov. Rozhranie je prispôsobené začiatočníkom a zjednodušené, pričom je stále schopné poskytnúť slušný výkon. Bohatý mechanizmus kompozície vám pomáha dosiahnuť rýchle úpravy pri práci s fotografiou, pričom program má ponuku automatických oprav chýb, ktoré pomáhajú začiatočníkom. Vyznačuje sa jednoduchým a intuitívnym používateľským rozhraním.

Prostredníctvom Paint.net možno dosiahnuť množstvo úprav, pričom je opäť úplne bezplatný. Nevýhodou je to, že je dostupný len pre operačná systém Windows, avšak existuje veľa dôvodov, pre ktoré by ste mu mali dať prednosť, najmä ak ste začiatočník. Rýchla manipulácia bezplatného editora fotografií, a tiež pokročilé nástroje na úpravu, ako sú vrstvy, história, 3D rotácia a podobne.

PIXLR

Najlepšia voľba, ak chcete retušovať fotografie. Pixlr je komplexným editorom založeným na prehliadači. Je dostupný pre všetky platformy: Windows, macOS, Linux. Program môže bežať na akomkoľvek modernom prehliadači, pričom rozhranie je dobre navrhnuté a práca s ním je intuitívna.

Pomocou nástroja môžete vykonávať zmeny farieb a sýtosti, zaostrovať a rozmazávať obrázky, aplikovať efekty. Nechýbajú tu ani pokročilé funkcie, ktoré sú pri bezplatných editoroch skôr výnimkou. Nájdeme tu celý rad nástrojov na maľovanie a kreslenie. Pixlr je jedným z najpopulárnejších softvérov na úpravu obrázkov a patrí ku skvelej voľbe, pokiaľ chcete rýchlo doladiť fotografie alebo máte pokročilé úlohy. Pre rýchlu prácu je dodávaný s vopred pripravenými šablónami.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

76

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

51

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

51

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

51

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

49

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |