3 najlepšie bezplatné programy na meranie rýchlosti internetu

5.10.2022 7:28  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Rýchlosť internetu je dôležitá, pretože od nej závisí načítanie webových stránok. Pokiaľ je internet nedostatočne rýchly, môže vás obmedzovať pri práci s počítačom. Najmä z toho dôvodu, je rýchlosť internetu neustále problémom. Našťastie existuje množstvo online služieb, ktoré otestujú rýchlosť vášho internetového pripojenia, na základe čoho môžete zistiť dôležité info ohľadom siete.

Dôležité info!

 • 1. Test nedokáže zvýšiť rýchlosť vášho domáceho internetu!
 • 2. Rýchlosť internetu závisí od konkrétneho plánu, ktorý ste si zakúpili od poskytovateľa internetových služieb.
 • 3. Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú rýchlosť internetu. Dôležitá je napríklad vzdialenosť od smerovača, čím ďalej ste, tým je zväčša internet slabší, najmä ak je medzi vami veľa prekážok a stien.
 • 4. Rýchlosť môže závisieť aj od množstva pripojených užívateľov súčasne. Ak je pripojených veľa ľudí súčasne, prirodzene, rýchlosť sa môže znižovať.
 • Ako zmerať rýchlosť internetu?

  Proces testovania internetu je nenáročný. Existuje množstvo aplikácii na meranie rýchlosti internetu. Spustenie testu je v skutočnosti veľmi rýchle a jednoduché. Vo väčšine prípadov je spustenie testu veľmi jednoduché. Stačí, ak budete pripojený na svoju domácu sieť alebo akúkoľvek inú sieť, ktorú chcete otestovať. Prejdete na stránku a otvoríte si konkrétnu aplikáciu na meranie rýchlosti internetu. Test spustíte pomocou jednoduché tlačidla „Go.” Program na meranie stability internetu zväčša spracuje vaše výsledky do minúty. Následne už získate informácie o tom, čo sa deje s vaším internetovým pripojením.

  Slovník pojmov

  Pri meraní rýchlosti internetu sa môžete stretnúť s týmito pojmami:

  Latencia: Je to čas v milisekundách, za ktorý prejde signál na internetový server a späť. Nižšia latencia znamená, že pripojenie je pohotovejšie, čo oceníte pri hraní hier.

  Rýchlosť sťahovania: Prehliadanie webových stránok alebo sledovanie videí na YouTube, sa spolieha na vysokú rýchlosť sťahovania. V zásade definuje, ako rýchlo sa informácie, ktoré sledujete na internete, dostanú do zariadenia.


  Rýchlosť nahrávania: Rýchlosť nahrávania je dôležitá pri odosielaní dát na internet. Je dôležitá pri uskutočňovaní videohovorov, odosielaní dokumentov alebo zálohovaní súborov. Značí, ako rýchlo sa informácie odoslané zo zariadenia dostanú na internet.

  1. TESTMY.NET

  Meranie rýchlosti internetu programom TestMy.net je špecifické tým, že sa zameriava výlučne na výsledky širokopásmového pripojenia v realite, ktoré sú založené na skutočných podmienkach. Program na meranie rýchlosti internetu je veľmi presný. Zaisťuje vám, že výsledky, ktoré získate, sú čo najbližšie skutočným hodnotám prehliadania.

  Ako zmerať rýchlosť wifi pomocou programu TestMy.net? Miesto komplexného testu, ako je to pri väčšine iných programov, TestMy.net vás požiada, aby ste špecifikovali, čo presne potrebujete testovať. Je to sťahovanie, nahrávanie alebo latencia? Pokiaľ chcete, je možný aj kombinovaný test. Výsledok definuje rýchlosť internetu a poskytuje vám priemer v porovnaní s vaším mestom, krajinou a svetom. Súčasťou výsledku je aj graf, ktorý vám ukáže hodnoty rýchlosti počas testu, nielen premier. Informácie, ktoré získate sú o to presnejšie.

  Pokiaľ chcete len zmerať rýchlosť domácej wifi, informácie, ktoré vám poskytne program môžu byť pre vás dosť komplexné až mätúce. Rýchlosť spustenia stránky taktiež nie je úplne rýchla a trvá pár kliknutí, kým sa dostanete k testovaniu rýchlosti internetu.

  2. FAST

  Ak hľadáte najrýchlejší test na meranie rýchlosti vášho internetu, potom samotný názov aplikácie naznačuje, že Fast je skvelou voľbou. Je naozaj rýchly a jednoduchý, v samej podstate užívateľsky prívetivý. Hodnotí mobilné, ale aj širokopásmové pripojenie kdekoľvek na svete. Je k dispozícii tiež ako webová verzia. Na našom zozname patrí jednoznačne k najrýchlejším programom na meranie rýchlosti internetu. Pri testovaní stránky pracuje veľmi rýchlo.

  Výsledok, ktorý získate testom hovorí o rýchlosti sťahovania v megabitoch za sekundu, ale popisuje aj detaily ohľadom latencii a rýchlosti nahrávanie. Fast.com je síce užitočný nástroj a ľahko sa používa, ale chýbajú mu niektoré pokročilé nastavenia a metriky, ktoré sú pri iných programoch, ktoré testujú rýchlosť internetu. Predovšetkým nemôžeme určiť, ku ktorému serveru sa chcete pri teste pripojiť.

  3. SPEEDOF.ME

  Medzi najlepšie bezplatné programy na meranie rýchlosti internetu patrí Speedof.Me. Aplikácia je zameraná nielen na rýchlosť, ale aj na konzistenciu. Testovacie rozhranie vám ponúka skvelý prehľad o kolísavej rýchlosti nahrávania a sťahovania. Taktiež pomocou softvéru môžete zistiť, ak niečo nie je v poriadku s vaším pripojením, pretože Speedof.me vám umožňuje porovnať vaše výsledky s predchádzajúcich testov meranie rýchlosti internetu.

  Webová stránka je vhodná aj pre mobilné rozhranie, čo vám umožňuje vykonať test aj bez sťahovania aplikácie. Pracuje veľmi rýchlo, postačí, ak kliknete na jedno tlačidlo a SpeedOf.Me spustí testovanie. Graf vyzerá zaujímavo a aktualizuje sa v reálnom čase, pričom vám poskytuje komplexnú analýzu výsledkom rýchlosti internetu. Zobrazuje priemernú aj maximálnu rýchlosť nahrávania a sťahovania. Údaje sú prezentované vizuálne v grafe.

  Na záver ...

  Dúfame, že vám vyššie zmienené informácie boli užitočné pri správnosti merania rýchlosti vášho internetu. Pamätajte, pokiaľ máte problém s rýchlosťou a samotným výkonom internetu, obráťte sa na vášho poskytovateľa internetu, aby ste si upravili podmienky, pokiaľ je to nevyhnutné.
  Total Commander 10.0

  Súborový manažér (správa súborov)

  155

  Shareware

  CCleaner 5.72

  Vyčistiť a zrýchliť PC

  123

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  104

  Freeware

  Adobe Flash Player 32.0

  Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

  96

  Freeware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdialené ovládanie PC a prístup

  92

  Freeware

  7-zip 19.01

  Kompresný program

  68

  Freeware

  IrfanView 4.57

  Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

  67

  Freeware

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  66

  Freeware

  SketchUp 19.3.253

  Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

  65

  Freeware

  PowerPoint zdarma 2007

  Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

  60

  Freeware

  ďalšie programy »


  Nové programy

  Wikipedia do mobilu

  Encyklopédia do telefónu

  Freeware

  0 kB

  Vánoční cukroví recepty 1.0

  TOP recepty na vianočné pečivo

  Freeware

  0 kB

  Můj Globus 1.9.3

  Aplikácia Môj Globus

  Freeware

  0 kB

  BeReal 0.54.1

  Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Shell ClubSmart 4.9.1

  Tankovacia karta Shell

  Freeware

  0 kB

  Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

  Aplikácia - zvuky na stiahnutie

  Freeware

  0 kB

  Pumpdroid 20220303

  Cena benzínu a nafty - aplikácia

  Freeware

  0 kB

  KB Klíč 3.2.0

  Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

  Freeware

  0 kB

  Spider Solitaire 6.2.1.4035

  Obľúbená kartová hra do mobilu

  Freeware

  0 kB

  World of tanks Blitz 9.3.0.973

  Hra s tankami do mobilu

  Freeware

  0 kB

  ďalšie nové programy »

  Nové aktualizácie

  Norton Security 20.2.0.19

  Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

  Trial

  0 kB

  BitLord 2.4.6-355

  Sťahovanie a streamovanie torrentov

  Freeware

  0 kB

  Waze 4.86.0.6

  Najlepšia navigácia do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  Freeware

  0 kB

  VariCAD Viewer 2022-2.0

  Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

  Freeware

  0 kB

  VariCAD 2022-2.0

  CAD systém pre strojné inžinierstvo

  Trial

  0 kB

  Seznam filmů 1706080

  Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

  Freeware

  0 kB

  NoRec Extra 4.1.0.9

  Normovanie jedál

  Shareware

  0 kB

  Adobe Photoshop CS5 12.0.4

  Editor obrázkov a fotiek

  Trial

  0 kB

  Safari 5.1.7

  Webový prehliadač od Apple

  Freeware

  0 kB

  ďalšie aktualizácie »

  logo

  11490 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 7 dni