5 najlepších aplikácii na úpravu fotiek v mobile zadarmo

22.8.2022 8:30  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

V súčasnosti sú telefóny vybavené pokročilými fotoaparátmi, pričom dokážeme pomocou nich odfotiť skvelé zábery. Avšak aj napriek skvelej technike, nevieme ovplyvniť všetky podmienky pri fotografovaní, preto často siahame po aplikácii na úpravu fotiek, ktorá dokáže upraviť aj malé detaily a nezrovnalosti. V článku sa pozrieme na najlepšie aplikácie na úpravu fotiek zdarma, ktoré si môžete stiahnuť do svojho telefónu alebo ich používať prostredníctvom online prehliadača.

ADOBE LIGHTROOM

Spoločnosť Adobe vyvinula celý rad aplikácii na úpravu fotografií a Adobe Lightroom je jedným z ich najlepších editorov. Ponúka veľmi špecifický balík funkcií. Môžete pomocou nich upraviť expozíciu, farebné tóny, zvýraznenie aj tiene. Ako názov napovedá, Lightroom je aplikáciou, ktorá vám umožní hrať sa so svetlom a farbami obrazu. Je považovaná za jednu z najlepších aplikácii na úpravu fotiek, pričom samotná aplikácia je zdarma. Pri nainštalovaní bezplatnej verzii môžete používať škálu štandardných nástrojov na úpravu, ale ak chcete využívať celú škálu pokročilých nástrojov, budete si musieť predplatiť premium verziu.

Lightroom sa synchronizuje s vašou knižnicou fotografií, čím sa vyhnete čakaniu na import záberov. Aplikácia poskytuje jednoduché a ľahko ovládateľné rozhranie pre užívateľov. Je vhodná pre rýchle úpravy obrázkov na Instagrame. Možné používať pri mobilných telefónoch s operačným systémom Android aj iOS.

SNAPSEED

Úprava fotiek v telefóne je pomocou aplikácie Snapseed rýchla a jednoduchá. Poskytuje nástroje na úpravu na profesionálnej úrovni s farebnými krivkami a úpravou RAW, možné tiež odstránenie šmúh. Snapseed je profesionálna aplikácia na úpravu fotografií, je produktom spoločnosti Google, ideálnou voľbou pre používateľov zariadení iPhone alebo Android. Nevýhodou je nedostatok fotografických koláži, nálepiek a šablón. Pokiaľ ste fanúšik dekoratívnych prvkov, potom vás táto aplikácia mierne sklame.

Rozhranie aplikácia je zaujímavé, fotky sa upravujú ťahaním prstu po obrazovke. Aplikácia je plne zdarma bez akýchkoľvek dodatočných nákupov a zvýhodnení. Vo všeobecnosti je skôr určená pre serióznych fotografov, pretože ňou možno upravovať najmenšie detaily.


VSCO

Najlepšia aplikácia na úpravu fotografií, ak používate rôzne varianty filtrov. Slúži nielen ako editor fotografií, ale aj videa. Navyše aplikácia funguje podobne ako Instagram, možno pomocou nej zdieľať fotky a videá s ostatnými užívateľmi. Pokiaľ chcete len jednu aplikáciu v mobile, potom VSCO predstavuje ideálnu voľbu, pretože predstavuje dva v jednom.

Používateľsky najatraktívnejšou funkciou VSCO sú filtre, pretože aplikácia ponúka naozaj veľký výber filtrov pre fotografie a videá. Nevýhodou je obmedzené množstvo funkcií dostupných na úpravu fotografií, hoci základné funkcie prítomné sú. Ďalšou vlastnosťou je špecializácia aplikácia na používateľov s veľmi špecifickou potrebou filtovania fotiek, čo nevyhovuje každému. Ak máte na aplikáciu vyššie nároky a chcete upravovať profesionálne, tieto nástroje tu nenájdete.

Na druhej strane, práca s aplikáciou je veľmi intuitívna a rozhranie je užívateľsky prívetivé. Úprava videa je možná len v prípade, že máte predplatené členstvo.

CANVA

Canva je bezplatné aplikácia na úpravu fotiek prispôsobená špeciálne potrebám grafikov. Je dostupná nielen vo webovom prehliadači, ale aj prostredníctvom mobilného telefónu s operačným systémom Android či iOS. Pomôže vám vytvoriť čokoľvek z príspevku na sociálne siete - leták, plagát, koláž a podobne. Obsahuje tisíce šablón, ktoré vám pomôžu ozvláštniť fotografie, a tiež upraviť detaily v niekoľkých krokoch. Umožňuje vám orezať fotku, prevrátiť a upraviť detaily v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Canva je zameraná na grafický dizajn, preto vám ponúka veľké množstvo textu, grafiky a fotografií, ktoré môžete použiť. Nevýhodou sú obmedzené možnosti úpravy fotografií a náročnosť aplikácie na používanie. Celkovo je Canva ideálnym nástrojom na grafický dizajn pre neprofesionálov, avšak úprava fotografií je obmedzená.

PICSART

Poslednou aplikáciou v našom rebríčku na úpravu fotiek zdarma je Picsart. Táto aplikácia spája všetko v jednom - je editorom fotiek a videí, aplikáciou fotoaparátu a sociálnou sieťou na zdieľanie fotografií. Vstavaný fotoaparát môžete použiť na priamu aplikáciu efektov. V aplikácii môžete vykonať základné úpravy, akými je zmena veľkosti, možnosť orezania, otáčania alebo vylepšenia fotografií. Umožňuje tiež odstraňovanie objektov, pridávanie textu alebo efekt pohybu na animáciu vašich fotiek.

Jedinou nevýhodou je drahé prémiové predplatné Picsart. Pokiaľ ste začiatočník, postačí vám aj základná verzia, kde Picsart ponúka množstvo nástrojov pre začínajúcich používateľov, ktorí hľadajú jednoduchú, ale funkčnú aplikáciu.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

156

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

124

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

104

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

96

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

92

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

68

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

67

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

66

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

60

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 7 dni