5 najlepších prehliadačov fotiek a obrázkov zadarmo

11.2.2022 16:30  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Chcete si prezerať obrázky v kvalitnom rozlíšení a mať všetky spomienky pokope na jednom mieste? Vyberte si ideálny program na prehliadanie fotiek vo vašom počítači, ktorý bude úplne zadarmo.

Predtým, ako si vyberiete program na prehliadanie fotiek, skúste si zodpovedať na pár najdôležitejších otázok. Aké vlastnosti očakávate od prehliadača fotografií? Viete, aké funkcie sú pre vás pri prehliadači obrázkov najdôležitejšie a najžiadanejšie? Spoločne preskúmame najlepšie prehliadače fotiek, ktoré sú dostupné na stiahnutie zdarma.

Vybrali sme pre vás 5 najlepších programov na prezeranie fotiek. Tieto softvéry vám umožnia prezerať fotky v kvalitnom rozlíšení. Sú špecifické tým, že ponúkajú rôzne funkcie, medzi ktoré patrí napríklad prezeranie obrázkov rôznych formátov (JPG, BMP, GIF, TIF, PNG, WMF…), priama úprava fotografií - orezávanie, vystrihovanie, premenovanie, prezeranie prezentácií z obrázkových súborov, pridávanie záložiek do priečinkov, konvertovanie obrázkov z jedného formátu na druhý a ďalší rad funkcií, ktoré si ozrejmíme jednotlivo. Poďme si predstaviť zoznam 5 prehliadačov obrázkov, ktoré vám poskytnú to, čo od programu na otváranie fotiek očakávate. Všetky uvedené prehliadače fotografií nájdete online a zdarma na stiahnutie.

Movavi Photo Manager

Movavi Photo Manager je správca fotografií, ktorý okrem vám okrem obyčajného prezerania a upravovania obrázkov, ponúka oveľa zaujímavejšie funkcie. Tento prehliadač obrázkov je schopný zoradiť vaše fotografie veľmi prehľadným spôsobom, automaticky podľa dátumu a GPS súradníc. Pokiaľ ste pedantný na dátumy a radi sa orientujete v upravených zoznamoch, môže byť potom práve tento spôsob zobrazovania fotografií pre vás ideálny.

V bezplatnej verzii programu máte povolené základné funkcie - orezať fotku, otočiť obrázok, vyrovnať horizont, vložiť obrázok či nálepku. Nevýhodou je, že za pokročilé funkcie, akými je napríklad odstránenie nežiaducich objektov z fotografie alebo použitie efektov, si musíte priplatiť. Program vytvára automatické albumy zoradené podľa polohy - aktuálna krajina či mesto, v ktorej je fotka nasnímaná. Movavi Photo Manager je prehliadača fotiek pre Windows, ktorý umožňuje používateľom manažovať ich zbierku digitálnych fotografií.


 • automaticky rozpozná tváre a vytvorí album každej osoby
 • rýchle nájdenie duplicitných fotografií v systéme
 • prezeranie albumov v režime celej obrazovky
 • automaticky vyberá vizuálne podobné obrázky
 • dostupný nielen pre Windows, ale aj Mac OS verziu

GOOGLE PHOTO

Jeden z najlepších prehliadačov fotografií, ktorý má pred ostatnými jednu veľkú výhodu. Okrem toho, že vám umožní prezerania fotiek v online rozhraní, povoľuje vám aj zdieľanie vašich obľúbených snímok. Ak si teda vytvoríte napríklad album z dovolenky, môžete ho zdieľať s celou rodinou a priateľmi. Ide o skvelú aplikáciu, ktorú zrejme poznáte alebo sami používate.

Fotky Google sú vhodnou službou pre užívateľov, ktorí radi fotia alebo nakrúcajú smartfónom , a zároveň chcú mať všetky albumy zálohované. Program vie synchronizovať fotky nafotené vašim smartfónom s vašim zálohovacím priestorom Google. Je to skvelý spôsob, ako môžete rýchlo spojiť všetky fotografie (vytvorené akýmkoľvek spôsobom) na jednom mieste. Program vám bude slúžiť aj ako galérie, jej mobilnú aplikáciu si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play, pokiaľ ju nemáte automaticky nainštalovanú v telefóne.

Tento prehliadač obrázkov pre Windows 10 vám umožňuje bezplatne zálohovať fotografií a videá do 16 MP. Jedinou nevýhodou je, že obrázky a videá sú komprimované vo vysokej kvalite, čo môže ľahko zaplniť dostupný priestor. V tomto prípade budete musieť pristúpiť k selekcii fotiek alebo k predplateniu si zvýšeného balíka súboru dát, ktorý služba ponúka.

Prehliadač vám umožňuje usporiadať fotografie podľa ľudí, miest a vecí, ktoré sú pre vás podstatné . Navyše manipulácia so systémom je veľmi intuitívna a jednoduchá. Pokiaľ radi fotíte telefónom, toto môže byť tá správna alternatíva pre vás. Fotky budete mať vždy po ruke a navyše k nim vedie jednoduchý prístup cez viaceré zariadenia.

 • sekundárna funkcia galéria
 • synchronizácia fotiek z mobilu priamo do pc
 • prehráva GIF obrázky
 • prístup z pc, ntb alebo tabletu
 • zálohovanie fotografií
 • rýchle nahrávanie fotografií z mobilu do pc či naopak

Microsoft Photos

Najdostupnejší prehliadač obrázkov Windows je Microsoft Photos. Nájdete ho predinštalovaný vo vašom počítači, pokiaľ máte operačným systémom Windows. Ku galériu teda máte prístupnú hneď, ako si zakúpite svoj nový počítač, nemusíte nič sťahovať. Program na otváranie fotiek má intuitívne ovládanie, ktoré si ľahko osvojíte. Automaticky vám usporiada obsah galérie v časovej súslednosti a umožňuje aj zdieľanie súborov. V prípade potreby si môžete potrebný obsah vyhľadať. Systém dokáže importovať fotografie z priečinkov zariadenia a externých médií. Prehliadač fotografií má jednoduché užívateľské rozhranie, navyše si v ňom môžete prezerať obrázky aj formou prezentácie.

Aplikácia je výrazne inovatívna z hľadiska správy obrázkov. Môžete v nej používať aj niektoré špecifické efekty. Po dizajnovej stránke zaznamenala vylepšenie, hoci sa môže zdať jednoduchšia pre náročnejších užívateľov, ktorí pracujú s najmodernejšími softvérmi. V skutočnosti odvedie prácu rýchlo a efektívne, čo je v konečnom dôsledku najdôležitejšie. Pokiaľ omylom vymažete fotografie, môžete si nainštalovať softvér Jihosoft Photo Recovery, ktorý vám obsah pomôže získať späť. Nevýhodou je, že aplikácia niekedy narazí na problémy s výkonom.

 • automatické usporiadanie fotografií a videí do posúvateľnej časovej osi
 • obsahuje vstavaný editor videí
 • umožňuje zdieľanie
 • úprava škvŕn a červených očí na fotografiách
 • prezeranie obrázkov formou prezentácie

Apowersoft Photo Viewer

Patrí medzi jeden z najlepších prehliadačov fotografií pre Windows 10. Pomocou tohto prehliadača fotiek môžete jednoducho urobiť snímku obrazovky vo vašom počítači, čo je veľmi praktické riešenie. V spodnej časti programu sa nachádza galéria miniatúr, ktorá je veľmi užitočná pri práci s viacerými fotografiami súčasne. S prehliadačom Apowersoft Photo Viewer môžete vyselektovať vaše obľúbené obrázky. Rozhranie programu je pomerne jednoduché na ovládanie. Systém je prepojený so skenerom, vďaka čomu môžete vytvoriť rýchly sken obrazovky. Apowersoft Photo Viewer je dostupný v bezplatnej verzii, ktorú si môžete stiahnuť pre osobného použitia. Nevýhodu aplikácie vidíme najmä v tom, že systém sa dá použiť iba na prezeranie fotografií, nie na ich správu. Navyše nie je možné importovať priečinok s fotografiami.

 • rýchly sken obrazovky
 • podporuje niekoľko obrazových formátov vrátane PNG, BMP, RAW, GIF…
 • umožňuje čítanie PDF súborov

123 Photo Viewer

Medzi najlepšie aplikácie na bezplatnú úpravu fotiek patrí jednoznačne 123 Photo Viewer. Pokiaľ požadujete od aplikácie náročnejšie funkcie, tento správca fotografií vám to poskytne. Program je vhodný aj pre začiatočníkov ktorí túžia experimentovať s úpravou fotiek. Prehliadač fotografií si efektívne poradí s veľkým množstvom formátov obrázkov, ako je napríklad JPEG, DDS, PSD, TGA a podobne. Medzi jeho vlastnosti patrí napríklad aj rýchle zväčšenie obrázku len jedným kliknutím myši. Program je prepojený s editorom, čím umožňuje rýchlu úpravu obrázkov, napríklad orezanie, odstránenie efektu červených očí a podobne.

Photo Viewer poskytuje jednu z najlepších animácií - snímku môžete zmraziť, obnoviť, pozastaviť alebo zväčšiť, a taktiež uložiť animovanú snímku, ako statický obrázok vo svojom zariadení. Veľmi efektívna je aj manipulácia so systémom - jednoduché zväčšenie snímky pomocou jedného kliknutia. Ďalšou výhodu je intuitívna navigácia v systéme, ktorá vám uľahčí prácu. Kliknete na šípky a prechádzate galériou.

 • efektívne riešenie miniatúr
 • podpora animácií v nástrojoch na prezentovanie obrázkov
 • zväčšenie jedným kliknutím
 • umožňuje súčasne spravovať aj prezerať fotografie

Najlepší prehliadač fotiek je ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám pri práci s fotografiou. Zároveň je dôležité intuitívne ovládanie programu, s ktorým budete automaticky schopný pracovať. Tieto bezplatné prehliadače obrázkov vám budú bohate stačiť pri práci s úpravou fotografií, avšak závisí od vašich požiadaviek, ktorý z uvedených programov bude pre vás najvhodnejší. Ak sa neviete rozhodnúť, môžete vyskúšať viaceré aplikácie a následne si zvoliť tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Program vám umožní zorganizovať fotogalériu veľmi prehľadne.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

72

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

49

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

49

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

47

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

47

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |