Najlepší napaľovací program 2022 (porovnanie)

6.5.2022 13:22  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Napaľovanie dát na CD alebo DVD už nie je veľmi populárne, no ešte stále sa môže udiať situácia, keď predsa len budete potrebovať niečo nahrať na CD alebo DVD disk.

V dnešnej dobe sa na uchovávanie dát už len málokedy využívajú CD alebo DVD. Dôvodom je, že ľudia začali využívať skôr USB kľúče alebo externé pamäťové disky, prostredníctvom ktorých prenášajú svoje súbory oveľa rýchlejšie. Taktiež sa začali využívať aj úložiská dostupné na internete. Napriek všetkému občas môže nastať situácia, že ste nútený nahrať niečo na CD alebo DVD, preto vám prinášame porovnanie tých najlepších napaľovacích programov.

Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo je komplexný softvér, ktorý zvládne napaľovať, kopírovať a zálohovať vaše súbory. Program je ideálny na napaľovanie hudby, videí alebo obrázkov. Ashampoo je dostupný aj v platenej verzii, ktorá ponúka svojim zákazníkom zálohovať svoje mobilné telefóny alebo notebooky. Avšak pre rýchle napálenie súboru vám postačí bezplatná verzia, ktorá určite nie je na zahodenie. Program ponúka tiež veľmi jednoduché rozhranie a obrovskou výhodou je, že dokáže urobiť mnoho funkcií za vás. Ashampoo Burning Studio zjednodušuje život každému, kto napaľuje svoje dáta do iného formátu. Napríklad, pokiaľ by ste chceli si napáliť playlist na váš USB kľúč, aby ste si ho mohli následne prehrávať v aute, tento napaľovací program dokáže vyriešiť aj problém ako je nepodporovaný formát. Napáliť si môžete CD, DVD, Blue-Ray, VCD, Blue-ray FullHD.

Nero Lite 9

Nero Lite 9 je jedným z najpopulárnejších a najkvalitnejších napaľovacích programov. Nevýhodou však je, že program so všetkými funkciami je spoplatnený. Vývojári však vytvorili aj bezplatnú Lite verziu, ktorá ponúka základné napaľovanie CD a DVD diskov. Zároveň môžete v programe upraviť a navrhovať ich obaly. Užívatelia majú k dispozícii iba tri možnosti.


 • Napáliť dátový disk na vybrané médium, pričom podporované sú všetky druhy dátových médií, vrátane Blu-ray diskov.
 • Ďalšou možnosťou je kopírovanie dátového disku. V tomto prípade program jednoducho prenesie dáta na pevný disk alebo iné zariadenie.
 • Poslednou ponúkanou funkciou je vymazanie prepisovateľného disku.

 • Preto program odporúčame skôr nenáročným užívateľom. Pre niektorých môže byť výhodou to, že program je dostupný v českom jazyku.


  CD Burner XP

  Ďalším veľmi kvalitným napaľovacím programom je CD Burner XP. Program ponúka prehľadné rozhranie, to znamená, že aj menej skúsení užívatelia sa v ňom dokážu ľahko zorientovať a pracovať. Program podporuje všetky formáty súborov aj nosičov, takže máte možnosť napaľovať obsah aj na zriedkavé HD-DVD. Môžete si tiež vytvoriť audio disky alebo video disky. Program taktiež ponúka vytváranie iso súborov alebo bootovacie disky. V programe nechýba ani overenie kompilácie po vypaľovaní.

  ImgBurn

  ImgBurn je jednoduchým programom na napaľovanie diskov. Dokáže vykonať niekoľko základných funkcií, ako sú vytváranie obrazového súboru zo súborov vo vašom počítači alebo zápis obrazového súboru. Taktiež dokáže overiť, či je disk kompletne čitateľný, kde môžete súbory porovnávať s daným súborom, aby ste sa uistili, že údaje na disku sú správne. Program ImgBurn dokáže napaľovať aj zvukové CD z akéhokoľvek typu súboru. Môžete ho používať aj na vytváranie diskov DVD Video (z priečinka VIDEO_TS), diskov HD DVD Video (z priečinka HVDVD_TS) a diskov Blu-ray Video (z priečinka BDAV/BDMV). Program plne funguje na operačnom systéme Windows a Linux. Výhodou programu je, že ponúka aj slovenčinu alebo češtinu, ktorú si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke.

  BurnAware

  Program BurnAware je plnohodnotný a ľahko použiteľný softvér na napaľovanie CD, DVD, Blue-Ray, M-disc diskov. Taktiež môžete vytvárať bootovacie disky, vysokokvalitné audio CD a Video DVD. Umožňuje vytvárať a napaľovať ISO obrazy, kopírovať a zálohovať disky, extrahovať zvukové stopy, overovať a obnovovať dáta z multisession alebo nečitateľných diskov. Program je kompletne dostupný pre operačný systém Windows. Nevýhodou programu je, že bezplatná verzia ponúka len najbežnejšie nástroje na napaľovanie diskov. Za funkcie, ako je napríklad obnova dát si budete musieť zaplatiť. Vývojári ponúkajú možnosť Premium a Professional verzie s 10-dňovou skúšobnou dobou.

  Napaľovacích softvérov je v dnešnej dobe viacero, no nie všetky fungujú tak, ako by človek čakal. Programy, ktoré sme uviedli v článku sú z tých najlepších, ktoré sú dostupné zadarmo. Dôležité je, aké súbory chcete uchovávať na CD, DVD alebo Blue-ray diskoch a podľa toho si už len zvoliť program, s ktorým sa vám bude pracovať najlepšie.


  Internet Download Manager 6.36 build 5

  Hromadné sťahovanie súborov

  378955

  Shareware

  Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

  Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

  254341

  Freeware

  Opera Mini 8

  Mobilní verze známého internetového prohlížeče

  220071

  Freeware

  Microsoft Windows XP SP3 CZ

  Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

  163498

  Freeware

  Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

  Napaľovanie CD a DVD.

  147399

  Trial

  BitLord 2.4.1.297

  Bittorrent klient.

  144551

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  140253

  Freeware

  Agama Web Buttons 3.1

  Tvorba webových tlačidiel.

  130546

  Shareware

  Cheat Engine 7.1

  Prezeranie a úprava dát procesov.

  122690

  Freeware

  Skype 8.65.0.78

  Volanie a chatovanie cez internet

  98777

  Freeware

  ďalšie programy »

  DVBViewer 5.3.1

  Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

  147

  Demo

  gSyncit 4.1.65

  Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

  147

  Trial

  Photomatix Pro 5.1.1

  Kúzlo s digitálnymi fotografiami

  115

  Trial

  Guitar PRO 6.1.9 R11686

  Vynikajúci program pre hudobníkov.

  105

  Trial

  GoodSync 9.9.5.8

  Synchronizácia súborov.

  84

  Trial

  Sandboxie 5.06

  Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

  63

  Shareware

  Spb Mobile Shell 3.5.5

  Užívateľské rozhranie pre PDA.

  52

  Trial

  BlueSoleil 8.0.376.0

  Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

  52

  Shareware

  Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

  Editácia MPEG a authoringu DVD.

  31

  Trial

  Reaper 5.12

  Editácia audio súborov.

  31

  Shareware

  ďalšie predávané »


  logo

  11412 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 2 dni