Ako na nahrávanie obrazovky na počítači či v mobile?

31.1.2022 12:03  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Program určený na nahrávanie obrazovky mobilov, obrazovky Macu, Windowsu slúži na zachytenie všetkého čo sa odohráva na vašej obrazovke. Záznam pracovnej plochy, nahranie obrazovky môžete využiť pri konferenčných hovoroch, online pracovných poradách, online prednáškach, hre alebo pri inštalácii stiahnutého programu.

Ako nahrať obrazovku? Pre nahrávanie obrazovky nie je potrebné sťahovanie žiadnej aplikácie, ale stačí využiť nahrávanie obrazovky online. V prípade, že chcete spustiť nahrávanie obrazovky je potrebný súhlas všetkých zainteresovaných osôb, ktoré nahrávate.

Nahrávanie videa so zvukom je tiež veľmi jednoduché. Stačí video, či film len pustiť na stránke a spustiť nahrávanie. Vytvorené video môžete zdieľať medzi svojimi priateľmi. Najčastejšie sú tieto programy využívané na nahrávanie hier z obrazovky. Ak potrebujete priateľovi v hre niečo vysvetliť, alebo ukázať stačí si len hru zapnúť, spustiť nahrávanie a hrať. Funkciu nahrávania obrazovky ocení v dnešnej dobe skoro každý, kto chce zachytiť dej, text alebo zvuk.

Záznam obrazovky

Pojem „Screencast/Screen Recording“ tzv. záznam obrazovky, popisuje zaznamenanie obsahu odohrávaného na obrazovke v reálnom čase. Tento termín je často zamieňaný s pojmom „Screenshot“ tzv. snímok obrazovky, ktorý slúži na zachytenie jednej snímky obrazovky.

Záznam obrazovky môžete využiť pri rôznych príležitostiach. Najčastejšie je používaný pri hrách, kedy potrebuje jeden hráč vysvetliť niečo v hre ďalšiemu hráčovi. Všetky kroky, ktoré urobíte na obrazovke v hre môžete nahrať a následne to poslať ďalším hráčom. Záznam obrazovky príde vhod aj pri práci, pri tvorbe prezentácií a pod. Ako funguje nahrávanie obrazovky, čítajte tu.


Program na nahrávanie obrazovky

Nahrávanie videa z obrazovky? Nahrávanie obrazovky so zvukom? Dianie na celej ploche obrazovky môžete zachytiť prostredníctvom rôznych programov určených na video záznam obrazovky. Niektoré z týchto programov na záznam obrazovky sú platené, naopak niektoré programy na nahrávanie obrazovky si môžete stiahnuť na skúšobnú dobu bezplatne.

Software na nahrávanie obrazovky

Jednoduchým nahrávacím softvérom na video záznam obrazovky, ktorý dokáže zachytiť čokoľvek odohrávajúce sa na obrazovke PC je Bandicam. Záznam videa z monitoru je vo vysokej kvalite. Bandicam je jednoduchý nahrávací softvér na nahrávanie celej obrazovky, dokáže zachytiť čokoľvek na obrazovke vášho PC ako video súbor vo vysokej kvalite. Viac softwarov nájdete na www.tahaj.sk.

Nahrávanie obrazovky online

Na vytvorenie záznamu obrazovky na pc nepotrebujete žiadne inštalácie ani sťahovanie vhodných programov. Nahrávanie obrazovky je možné aj online. Na internete nájdete viacero stránok, ktoré tieto služby ponúkajú bezplatne. Upravovať tento záznam je možné iba v programoch na úpravú videí.

Nahrávanie obrazovky iPhone

Systém iOS ponúka v nastaveniach Iphonu nahrávanie obrazovky. Prejdite do ovládacieho centra, kliknite na tlačidlo pridať, vedľa položky „záznam obrazovky“. Na Iphone otvorte ovládacie centrum. Stlačte a podržte sivé tlačidlo „nahrať“, a potom kliknite na mikrofón. Stlačte „spustiť nahrávanie“ a nechajte prebehnúť trojsekundové odpočítavanie. Ak chcete zastaviť nahrávanie kliknite opäť na tlačidlo „nahrať“. Záznam obrazovky sa uloží do galérie.

Nahrávanie obrazovky Mac

Klávesové skratky sú jednou z najľahších a najrýchlejších ciest, pomocou ktorých spustíte proces nahrávania obrazovky. V prvom rade je dôležité overenie povolenia využívania skratiek (systémové nastavenia – klávesnica – skratky – snímky obrazovky). Skratku na tvorbu záznamu obrazovky môžete povoliť alebo zakázať. Nahrávanie obrazovky na Macu spustíte klávesovou skratkou (Shift-Command-5).

V otvorenom menu si môžete zvoliť, či chcete snímať celú obrazovku alebo iba vybranú časť. Otvorením položky „voľby“ si vyberte cieľovú zložku a zvoľte možnosť nahrávania obrazovky so zvukom alebo bez neho. V prípade zakliknutia „zaznamenať“ začnete obrazovku nahrávať.

Toto pravidlo platí vo všeobecnosti pre všetky zariadenia s operačným systémom macOS. Viac nájdete tu.

Video z obrazovky

Neviete ako natočiť obrazovku PC? Nahrávanie video obrazovky je jednoduché. Zapnite web kameru a môžete spustiť nahrávanie. Záznam nahratej obrazovky môžete upraviť a uložiť.

Vhodná alternatíva na nahrávanie obrazovky počítača, ktorá dokáže zaznamenávať čokoľvek (vrátane plochy Windows a ponuky Štart), je program OBS Studio. Ide o bezplatný softvér v slovenčine, ktorý však neslúži len na nahrávanie obrazovky, ale aj na streamovanie. Výhodou programu je kompatibilita so staršími systémami Windows 7 a Windows 8.

Nahrávanie obrazovky Windows

Záznam videa z obrazovky je možné uskutočniť aj prostredníctvom programu vo Windowse. Ako spustiť nahrávanie obrazovky? Klávesová skratka Win + Alt + R slúži na spustenie natáčania obrazovky Windows 10. Snímanie obrazovky môže byť opätovným stlačeným klávesovej skratky ukončené. Proces nahrávania je zobrazovaný pomocou malého panelu na obrazovke.

Ak používate Windows 7, teda staršiu verziu operačného systému potrebujete na nahrávanie obrazovky Windows 7 kompatibilný program s vašim operačným systémom. Screen Recorder je dostupný a bezplatný nástroj na snímanie videa vo vysokej kvalite.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

163

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

127

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

126

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

101

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

100

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

63

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

60

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

57

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

56

Trial

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 9 dni