Ako na nahrávanie obrazovky na počítači či v mobile?

31.1.2022 12:03  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Program určený na nahrávanie obrazovky mobilov, obrazovky Macu, Windowsu slúži na zachytenie všetkého čo sa odohráva na vašej obrazovke. Záznam pracovnej plochy, nahranie obrazovky môžete využiť pri konferenčných hovoroch, online pracovných poradách, online prednáškach, hre alebo pri inštalácii stiahnutého programu.

Ako nahrať obrazovku? Pre nahrávanie obrazovky nie je potrebné sťahovanie žiadnej aplikácie, ale stačí využiť nahrávanie obrazovky online. V prípade, že chcete spustiť nahrávanie obrazovky je potrebný súhlas všetkých zainteresovaných osôb, ktoré nahrávate.

Nahrávanie videa so zvukom je tiež veľmi jednoduché. Stačí video, či film len pustiť na stránke a spustiť nahrávanie. Vytvorené video môžete zdieľať medzi svojimi priateľmi. Najčastejšie sú tieto programy využívané na nahrávanie hier z obrazovky. Ak potrebujete priateľovi v hre niečo vysvetliť, alebo ukázať stačí si len hru zapnúť, spustiť nahrávanie a hrať. Funkciu nahrávania obrazovky ocení v dnešnej dobe skoro každý, kto chce zachytiť dej, text alebo zvuk.

Záznam obrazovky

Pojem „Screencast/Screen Recording“ tzv. záznam obrazovky, popisuje zaznamenanie obsahu odohrávaného na obrazovke v reálnom čase. Tento termín je často zamieňaný s pojmom „Screenshot“ tzv. snímok obrazovky, ktorý slúži na zachytenie jednej snímky obrazovky.

Záznam obrazovky môžete využiť pri rôznych príležitostiach. Najčastejšie je používaný pri hrách, kedy potrebuje jeden hráč vysvetliť niečo v hre ďalšiemu hráčovi. Všetky kroky, ktoré urobíte na obrazovke v hre môžete nahrať a následne to poslať ďalším hráčom. Záznam obrazovky príde vhod aj pri práci, pri tvorbe prezentácií a pod. Ako funguje nahrávanie obrazovky, čítajte tu.


Program na nahrávanie obrazovky

Nahrávanie videa z obrazovky? Nahrávanie obrazovky so zvukom? Dianie na celej ploche obrazovky môžete zachytiť prostredníctvom rôznych programov určených na video záznam obrazovky. Niektoré z týchto programov na záznam obrazovky sú platené, naopak niektoré programy na nahrávanie obrazovky si môžete stiahnuť na skúšobnú dobu bezplatne.

Software na nahrávanie obrazovky

Jednoduchým nahrávacím softvérom na video záznam obrazovky, ktorý dokáže zachytiť čokoľvek odohrávajúce sa na obrazovke PC je Bandicam. Záznam videa z monitoru je vo vysokej kvalite. Bandicam je jednoduchý nahrávací softvér na nahrávanie celej obrazovky, dokáže zachytiť čokoľvek na obrazovke vášho PC ako video súbor vo vysokej kvalite. Viac softwarov nájdete na www.tahaj.sk.

Nahrávanie obrazovky online

Na vytvorenie záznamu obrazovky na pc nepotrebujete žiadne inštalácie ani sťahovanie vhodných programov. Nahrávanie obrazovky je možné aj online. Na internete nájdete viacero stránok, ktoré tieto služby ponúkajú bezplatne. Upravovať tento záznam je možné iba v programoch na úpravú videí.

Nahrávanie obrazovky iPhone

Systém iOS ponúka v nastaveniach Iphonu nahrávanie obrazovky. Prejdite do ovládacieho centra, kliknite na tlačidlo pridať, vedľa položky „záznam obrazovky“. Na Iphone otvorte ovládacie centrum. Stlačte a podržte sivé tlačidlo „nahrať“, a potom kliknite na mikrofón. Stlačte „spustiť nahrávanie“ a nechajte prebehnúť trojsekundové odpočítavanie. Ak chcete zastaviť nahrávanie kliknite opäť na tlačidlo „nahrať“. Záznam obrazovky sa uloží do galérie.

Nahrávanie obrazovky Mac

Klávesové skratky sú jednou z najľahších a najrýchlejších ciest, pomocou ktorých spustíte proces nahrávania obrazovky. V prvom rade je dôležité overenie povolenia využívania skratiek (systémové nastavenia – klávesnica – skratky – snímky obrazovky). Skratku na tvorbu záznamu obrazovky môžete povoliť alebo zakázať. Nahrávanie obrazovky na Macu spustíte klávesovou skratkou (Shift-Command-5).

V otvorenom menu si môžete zvoliť, či chcete snímať celú obrazovku alebo iba vybranú časť. Otvorením položky „voľby“ si vyberte cieľovú zložku a zvoľte možnosť nahrávania obrazovky so zvukom alebo bez neho. V prípade zakliknutia „zaznamenať“ začnete obrazovku nahrávať.

Toto pravidlo platí vo všeobecnosti pre všetky zariadenia s operačným systémom macOS. Viac nájdete tu.

Video z obrazovky

Neviete ako natočiť obrazovku PC? Nahrávanie video obrazovky je jednoduché. Zapnite web kameru a môžete spustiť nahrávanie. Záznam nahratej obrazovky môžete upraviť a uložiť.

Vhodná alternatíva na nahrávanie obrazovky počítača, ktorá dokáže zaznamenávať čokoľvek (vrátane plochy Windows a ponuky Štart), je program OBS Studio. Ide o bezplatný softvér v slovenčine, ktorý však neslúži len na nahrávanie obrazovky, ale aj na streamovanie. Výhodou programu je kompatibilita so staršími systémami Windows 7 a Windows 8.

Nahrávanie obrazovky Windows

Záznam videa z obrazovky je možné uskutočniť aj prostredníctvom programu vo Windowse. Ako spustiť nahrávanie obrazovky? Klávesová skratka Win + Alt + R slúži na spustenie natáčania obrazovky Windows 10. Snímanie obrazovky môže byť opätovným stlačeným klávesovej skratky ukončené. Proces nahrávania je zobrazovaný pomocou malého panelu na obrazovke.

Ak používate Windows 7, teda staršiu verziu operačného systému potrebujete na nahrávanie obrazovky Windows 7 kompatibilný program s vašim operačným systémom. Screen Recorder je dostupný a bezplatný nástroj na snímanie videa vo vysokej kvalite.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122689

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázkov.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni