Ako upraviť PDF online?

8.2.2022 15:10  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Neviete si dať rady s tým, ako písať do pdf súboru? Potrebujete pomôcť s vytváraním, úpravou alebo nastavením pdf súboru online? Skúste to s týmito bezplatnými a ľahko použiteľnými nástrojmi na úpravu pdf zdarma.

Uvádzame 3 dostupné nástroje, ktorá vás naučia, ako upraviť pdf dokument pomocou jednoduchých postupov.

Adobe PDF EDITOR

PLUS

 • poskytuje rýchle upravovanie PDF súborov
 • pridávanie online komentárov
 • dôveryhodný pri práci s obsahom

MINUS

 • nevyhnutné prihlásenie

Umožňuje jednoduché pridávanie komentárov, kresieb/náčrtov od ruky a textov do súborov PDF. Pokiaľ chcete pridať poznámky, stačí súbor nahrať a prihlásiť sa. Potom ho môžete stiahnuť alebo zdieľať. K súboru môžete pridať komentáre z ľubovoľného webového prehliadača.

Ide o PDF editor, ktorému môžete dôverovať, keďže samotný Adobe vynašiel formát PDF súbor. Menšou nevýhodou je, že úprava vyžaduje prihlásenie používateľa, inak nie je možné do súboru zasahovať. Môžete tak spraviť prostredníctvom viacerých prístupných, ktoré vám systém ponúkne.

Ako na to?

Pomocou jednoduchých krokov, ktoré nájdete bližšie rozpísané na stránke, vložíte do programu súbor, ktorý chcete upravovať. Aplikácia Acrobat nahrá súbor a vy sa môžete prihlásiť, keď vás k tomu program automaticky vyzve. Môžete tak spraviť prostredníctvom viacerých prístupov, ktoré vám systém ponúkne. Bez prihlásenia nie je možná úprava. Potom, ako sa prihlásite, môžete upraviť pdf súbor. Pomocou panela s nástrojmi upravíte text, pridáte poznámky a kresby. Postupom času prídete na to, ako editovať pdf.


Sejda

Vo webovom prehliadači prejdite na odkaz webstránky - tu. Nájdete tu editora PDF s názvom Sejda, ktorý vám ponúka úprava pdf zdarma. Ide o bezplatnú službu pre dokumenty s minimálnymi obmedzeniami. Môžete tu upravovať dokumenty do 200 strán alebo 50 Mb, maximálne 3 súbory za hodinu. Sejda zaručuje súkromie súborov. Po uplynutí 2 hodín sa súbor zo systému automaticky vymaže. Ak vám tento čas nepostačuje na úpravu, môžete prácu dokončiť v inom programe.

PLUS

 • úprava súborov možná aj bez prihlásenia
 • zaistené bezpečie súborov
 • kompletná úprava textu - zmena veľkosti, farby, typu písma…

MINUS

 • súbor sa po 2 hodinách zmaže
 • limit pri úprave bezplatných súborov 50 Mb

Nahrávanie súborov cez šifrované pripojenie zaisťuje bezpečie. Po ich spracovaní dochádza k ich automatickému zmazaniu, teda trvalé odstránenie súboru zo systému. Pokiaľ chcete miesto online úpravy pdf zvoliť offline, potom vyskúšajte Sejda Desktop, ktorý vám umožňuje pracovať slobodne a bez toho, aby súbory opustili váš počítač.

Postup k úprave pdf textu prostredníctvom programu Sejda

Princíp je opäť jednoduchý, súbor nahraté priamo z vášho počítača. Sejda ponúka veľa možností, ako upravovať váš text. Naučí vás, ako písať do pdf pomocou nástroja „Text,” môžete tiež pristúpiť k zmene textu a úprave písma. Umožní vám pridávať obrázky z počítača a vkladať ich do PDF súboru, a dokonca meniť aj ich veľkosť. Môžete pridať tiež hypertextové odkazy alebo upraviť už existujúce. Editor dokáže aj pokročilé nastavenia, napríklad zakryť časť stránky bielym obdĺžnikom, vyhľadať a nahradiť slová v súbore, pridať rôzne geometrické tvary. Zaujímavosťou je, že si tu môžete vytvoriť aj vlastný podpis a podpísať súbor pomocou jednoduchého postupu, ktorý bližšie popisujú na svojej stránke.

iLovePDF

Ďalší dostupný editor na online úpravu textu v pdf formáte - iLovePDF, vám umožňuje rýchle a jednoduché editovanie. Nástroj je sprístupnený na stránke ilovepdf.com. Ponúka intuitívny prístup pri editovaní pdf pomocou niekoľkých dostupných funkcií a nástrojov, ktoré umožňujú pridať text do súboru a prispôsobiť ho veľkosťou, farbou či štýlom písma. Umožňuje tiež pridávanie obrázkov či rôznych tvarov.

PLUS

 • jednoduché ovládanie systému
 • možná úprava bez prihlásenia
 • zlúčenie a rozdelenie stránok

MINUS

 • text v súbore nie je možné prepisovať

Práca s užívateľsky prívetivým prostredím, ktoré vám umožňuje upravovať súbor bez prihlásenia. Nevýhodou je, že text nemôžete prepisovať, ale pokiaľ chcete napríklad rozdeliť alebo zlúčiť pdf strany, prípadne doplniť niečo do súboru, alebo konvertovať pdf do wordu alebo iných formátov, program vám postačí. Navyše nástroj zaručuje 100 % presnosť spracovania pixelov.

Uvedené nástroj na úpravu PDF online vám pomôžu upraviť text uložený vo formáte PDF v priebehu niekoľkých sekúnd. Môžete pomocou nich prepísať text, pridať obrázky, geometrické tvary, kresliť a dokonca môžete podpísať aj vlastnú prácu. Editovanie je zväčša veľmi intuitívne a zvládnete to aj v prípade, že s nástrojom pracujete po prvýkrát.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni