Ako pridať titulky do videa alebo filmu?

7.12.2021 15:40  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Software

Či už si idete pustiť nejaký zahraničný film alebo naopak vytvárate video, do ktorého potrebujete pridať titulky, tak v oboch týchto prípadoch sa nezaobídete bez znalosti toho, ako vložiť titulky do filmu, respektíve ako pridať titulky do videa

Titulky do filmu a titulky do videa je vhodné pridávať naozaj zakaždým, ak ste videotvorcovia a pokiaľ vám to časové možnosti umožňujú, pretože tie zároveň slúžia aj ako titulky pre nepočujúcich. Ako teda na pridanie titulkov do filmov a videí?

Ako na vloženie titulkov do videa alebo filmu?

Ak máte film poťažmo video, na ktoré sa chcete pozrieť, stiahnuté, tak následné vloženie titulkov je naozaj jednoduchou záležitosťou. Ako vložiť titulky do stiahnutého videa alebo filmu? K tomu vám budú bohato stačiť iba dve základné veci – jednak prehrávač videí, ktorý umožňuje rýchle vloženie titulkov do videa MP4, MKV alebo AVI, teda napríklad VLC Media Player, a samotné titulky k filmu. Titulky musia byť vo formáte .srt. Na nájdenie titulkov práve do vášho filmu vám poslúži Google, kam stačí napísať názov filmu + .srt, prípadne názov filmu + titulky .srt.

Následne po stiahnutí titulkov si stačí už iba spustiť film/video a ako poslednú fázu procesu, ako vložiť titulky do videa, respektíve ako pridať titulky do filmu, pretiahnuť súbor s titulkami do priestoru obrazu. VLC prehrávač si potom titulky automaticky spracuje a pridá ich do videa. Výhodou tohto riešenia je tiež, že je univerzálnym návodom, ako vložiť titulky do filmu MKV, AVI, MP4 a zároveň ide aj o spôsob, ako vložiť titulky do filmu Mac. Podobné jednoduché pretiahnutie funguje aj pri iných moderných prehrávačoch, napr. AVS Media Player.

Program na vkladanie titulkov

Nie všetky prehrávače umožňujú instantné pridanie titulkov pretiahnutím. Pokiaľ to váš prehrávač nezvláda, tak je potrebné sa porozhliadnuť po alternatívnom spôsobe, ako pridať titulky do filmu, teda spôsobu, ako pridať titulky k filmu bez toho, aby ste museli používať prehrávač, ktorý vám nevyhovuje. Navyše nevýhodou vyššie spomínaného riešenia je, že titulky sa do videa pridajú iba dočasne, a pri každom novom spustení je potrebné ich znovu nahrať.


Oným spomínaným riešením môže byť napríklad program pre ľahké vkladanie titulkov do videaAVI ReComp, ktorý vám umožní vložiť titulky napevno do akéhokoľvek videa a filmu. Stačí iba vykonať tento postup:

  • Otvorte záložku Zdroj a Cieľ, do ktorej nahráte zdrojový súbor (tj video/film).
  • V sekcii Rozšírenie máte možnosť nahrať titulky, prípadne sa pohrať s nastavením zvuku či rozlíšením.
  • Prejdite do sekcie Fronta, kde vyberte Pridať do frontu - tlačidlom Štart potom spustite proces pridávania titulkov do videa.

Ako vytvoriť titulky do videa?

Ako vložiť titulky do filmu napevno už teraz viete, ale ako takéto titulky vytvoriť svojpomocne, pokiaľ ešte nie sú k dispozícii na stiahnutie? K tomu vám skvele poslúži napríklad program na titulky do videa nesúci názovSubtitle Workshop. Ten je totiž jedným z najľahších spôsobov, ako vytvoriť titulky k filmu.

Na vytvorenie titulkov pomocou tohto programu vám bude stačiť iba nájsť pasáž, ktorú chcete otitulkovať, a do predpripravených políčok vpísať text titulkov a následne vygenerovať súbor vo formáte .srt.

SRT súbor si dokonca môžete vytvoriť aj sami v textovom editore. Stačí vám dodržiavať iba nasledujúce formátovanie, a na konci potom súbor uložiť ako .srt.

1

00:05:00,400 --> 00:05:15,300

Prvá veta.

2

00:05:16,400 --> 00:05:25,300

Druhá veta.

Ako pridať titulky na YouTube?

Na YouTube chodí väčšina z nás niekoľkokrát do týždňa, takže sa vám určite bude hodiť znalosť toho, ako vložiť titulky do videa na YouTube. Túto možnosť nájdete v Štúdiu YouTube, ktoré je dostupné ako z PC, tak aj z mobilu - ide teda aj možnosť, ako vložiť titulky do filmu v mobile. Do Štúdia YouTube sa stačí iba prihlásiť a následne v ponuke umiestnenej po ľavej strane zvoliť možnosť Titulky.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázkov.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni