5 najlepších antivírusov zdarma pre rok 2022

21.4.2022 12:05  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Software

Dobrý antivírusový program je nevyhnutnou súčasťou počítaču, ako forma ochranného prvku, ktorý ho bráni pred napadnutím. Ponúkame vám zoznam 5 programov, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť a použiť vo svojom počítači.

Všetky tieto programy vykonávajú aktualizácie automaticky. Sú vždy spustené na pozadí, aby sa zaistilo, že vaše súbory budú chránené pred škodlivým softvérom a vaše osobné informácie zostanú súkromné, taktiež môžu spustiť kontroly na požiadanie, kedykoľvek budete chcieť. Napriek viacerým podobným znakom, má každý z nich isté odlišnosti, ktoré si priblížime pri porovnávaní antivírusov. Pri rozhodovaní, ktorý z nich si vybrať, sa zamerajte práve na tie rozdiely, ktoré ich bližšie definujú a posúďte, ktorý z nich je pre vás najlepší antivírus.

Náš zoznam najlepších antivírusov

 • 1. Avast - Avast One Essential
 • 2. Avira
 • 3. AVG AntiVirus Free
 • 4. Kaspersky
 • 5. Panda Free Antivirus

 • 1. Avast

  Z hľadiska základnej ochrany je Avast jedným z najlepších dostupných antivírusových programov. Je žiadaný medzi množstvom používateľov, pretože sa vyznačuje jednoduchým prispôsobením a účinným systémom, ktorý je schopný efektívne blokovať nové hrozby.

  Charakterizuje ho intuitíve ovládanie, pričom postup na vykonanie jednotlivých krokov je sprevádzaný informačnými reklamami. Aktualizácie programov prebiehajú automaticky, ale v prípade potreby si môžete zvoliť aj manuálnu možnosť. Dokonca si môžete detailne nastaviť oznámenia o vydávaní zvukov pri detekcii hrozieb, a tiež to, ako dlho majú upozornenia zostať na obrazovke. Prípadne ich môžete úplne stlmiť, aby ste neboli pri práci alebo sledovaní filmu rušení.


  Má veľmi intuitívne, priateľské a ľahko ovládateľné rozhranie, ktoré možno použiť na všetkých zariadeniach podporujúcich Windows, macOS, Android, iOS. Okrem blokovania vírusov vás spoľahlivo upozorní na falošné webové stránky.

  Antivírus Avast, ktorý obsadil našu prvý priečku, nájde a zablokuje všetky druhy hrozieb vrátane vírusov, spywaru, ransomvéru a phishingu. Má aj ďalšie dve funkcie, a to: Wi-Fi Inspector a Smart Scan, ktoré vám pomôžu odhaliť nedostatky v zabezpečení.

  Pokiaľ si zabezpečíte túto bezplatnú verziu, stále musíte brať ohľad na to, že je zdarma, preto je normálne, že budete o niektoré funkcie ukrátený. Exkluzívny balík napríklad obsahuje schopnosť brániť až 10 zariadení súčasne a ochranu na diaľku pred hackermi. Pokiaľ vám bude systém vyhovovať, môžete sa neskôr rozhodnúť pre platenú verziu. Avast má okrem Avast Free Antivirus bohatšiu verziu Avast One Essential, ktorá ponúka viac možností ochrany a výkonu, pričom je stále bezplatná.

  Z hľadiska porovnania antivírusových programov je Avast Free Antivirus podobný Avire, ktorá sa umiestnila na našej druhej priečke. Doplnkové moduly zlepšujú ochranu pred vírusmi a poskytujú dodatočné služby súvisiace s bezpečnosťou a súkromím.

  plusy

 • spoľahlivá ochrana
 • ľahké ovládanie
 • prístupný na všetkých zariadeniach - Windows, macOS, Android, iOS

 • mínusy

 • niektoré aktualizácie si vyžadujú manuálny potvrdenie
 • ďalšie funkcie si vyžadujú zakúpenie
 • obmedzená ochrana pre Android a iOS

 • STIAHNUŤ AVAST ZADARMO

  2. Avira

  Avira je nemecká spoločnosť, ktorá ponúka bezplatný antivírusový softvér už dlhé roky, pričom si vyslúžil popredné miesto za svoje schopnosti. Bezplatná verzia programu používa identický nástroj na detekciu škodlivého softvéru. Jej veľkým plusom je, že súčasťou bezplatného balíku je funkcia Protection Cloud, ktorá umožňuje identifikovať a zastaviť hrozby skôr, ako spôsobia škody. Na druhej strane, jej veľkou nevýhodou je, že núti používateľov k inovovaniu na platenú verziu, pričom funkcie sú zdanlivo dostupné, ale keď na ne prejdete myšou, tak zistíte, že ide len o reklamu.

  Antivírus od vás nevyžaduje žiadne osobné údaje, ani e-mailovú adresu, čo je v dnešnej dobe veľmi prekvapivé. K dostaniu je verzia pre Mac, a zároveň verzia pre Android a iOS, čím pokryjete všetky svoje zariadenia. Systém sa aktualizuje automaticky, takže opäť veľmi prívetivý spôsob. Bezplatná verzia poskytuje ochranu systému a webu pre ransomvérom, trojskými koňmi, spywarem a inými druhmi malvéru. Avira dokáže skenovať a odstraňovať existujúce hrozby, a tiež automaticky zastaviť nové. Nachádzajú sa tu doplnkové služby, Bezpečnosť prehliadača a Bezpečné nakupovanie, ktoré prispievajú k bezpečnému prehliadaniu a nakupovaniu na internete.

  Avira je považovaná za jeden z najlepších antivírusov na trhu. Ide o spoľahlivý a rýchly program, ktorú má dokonalú mieru detekcie a je bezplatný. Funguje veľmi spoľahlivo a inovatívne. Po zaznamenaní podozrivého súboru, dochádza k vygenerovaniu tohto konkrétneho súboru a anonymnému odoslaniu do Aviry, kde dochádza k jeho posudzovaniu. Týmto postupom sa zistí, či ide o bezpečný alebo nebezpečný súbor, aby bol program schopný v čas podniknúť príslušné kroky.

  Avira ponúka viac ako len rozsiahlu antivírusovú aplikáciu. Obsahuje tiež niekoľko vrstiev zabezpečenia a programov navyše, ktoré sú dostupné v bezplatnej verzii. Napríklad správcu hesiel, skartovač súborov, nástroj na aktualizáciu softvéru, ktorý identifikuje zastarané programy. Je kompatibilná so systémov Windows, a tiež macOS.

  plusy

 • bezplatný balík plný programov navyše
 • kvalitné zabezpečenie
 • komplexný antivírus doplnený o funkcie zdarma

 • mínusy

 • presmerovania na platenú verziu
 • nutnosť priplatiť si za isté funkcie a nástroje

 • STIAHNUŤ AVIRA ZADARMO

  3. AVG

  Medzi najlepšie antivírusové programy radíme aj AVG. Patrí medzi jednoducho ovládateľné a používateľsky prívetivé programy. Umožňuje vám plánovať kontroly, kontrolovať hrozby v archívoch, skenovať USB a odstraňovať vírusy okamžite, ako ich program identifikuje. Program je prispôsobený k operačnému systému Windows a funguje tiež na Mac, Android, iOS.

  AVG AntiVirus Free je vysoko prispôsobiteľný, nastavenia si môžete upraviť alebo ich nechať prirodzene bežať. Môžete napríklad rozhodovať o spôsobe kontroly súborov, vybrať len určité súbory, ktoré sa javia ako hrozba, alebo sa rozhodnúť pre všetky bez ohľadu na typ obsahu a príponu súboru. Je možné tiež povoliť detekciu rootkitov, hardcore režim a technológiu CyberCapture, ktorá pomáha odhaliť hrozby v nerozpoznaných súboroch. Antivírus AVG spadá pod spoločnosť Avast.

  Antivírusový program AVG spoľahlivo ochraňuje proti ransomvéru, spyware a zastavuje formy malvéru. AVG AntiVirus Free ponúka šesť rôznych typov skenovania, vrátane Deep Scan, USB/DVD skenovania, skenovania jedného súboru alebo priečinka a skenovania pri spustení, ktoré sa spustí pred spustením systému Windows, čo predstavuje dokonalú ochranu. Antivírus sa spustí skôr, ako sa môže spustiť malvér vo vašom počítači. AVG je schopný varovať vás pred nebezpečnými webovými odkazmi a umožňuje blokovať nebezpečné e.mailové prílohy.

  V závislosti výsledkov a spoľahlivosti dosahuje veľmi dobré výsledky. Na rozdiel od Avast One Essential tu nie je žiadna sieť VPN. Pokiaľ premýšľate o danom antivíruse možno po označiť za slušný a solídny výber, avšak v súčasnosti je k dispozícii aj lepšia varianta. Je k dispozícii pre Windows, MacOS, Android a iOS.

  plusy

 • veľmi dobré výsledky pri testovacích hodnoteniach
 • okamžitá kontrola pc pri spustení
 • bonusové funkcie

 • mínusy

 • kontrola pri spustení môže byť pomalá
 • žiadna VPN
 • neustála propagácia platenej verzie programu

 • STIAHNUŤ AVG ZADARMO

  4. Kaspersky

  Kaspersky Free Antivirus je dobrou variantou pri výbere antivírusového programu pre váš pc. Ide o jednoducho ovládateľný program, ktorý obsahuje množstvo pokročilých funkcií. Zaujímavou súčasťou nastavení systému je Sebaobrana. Ide o funkciu, ktorá blokuje všetky pokusy o zmenu alebo vymazanie procesov. Medzi ďalšie schopnosti antivírusu patrí napríklad vyhľadávanie rootkitov, odstraňovanie škodlivých nástrojov, adware, podozrivých balíkov. Chráni program heslom, aby sa dokázal brániť pred zmenou prípadne inými úkonmi, ako odinštalovaniu alebo vypnutie. Kaspersky vám dovoľuje definovať, ako pokračovať pri detegovaní prípadnej hrozby - upozorniť, odstrániť, skenovať. Bezplatný antivírus Kaspersky je kompatibilný s Windows, pričom je k dispozícii aj pre aplikáciu Android a iOS.

  Antivírusový program je doplnený o ďalšie funkcie, ponúka napríklad skartovač súborov a skenovanie nastavení. V platenej verzii nájdete ešte viac doplnkov, prípadne niektoré vylepšené funkcie sú prístupné len v obmedzených limitovaných možnostiach, ktoré vás nabádajú k updatu.

  Veľkým lákadlom, pre ktorý sa Kaspersky umiestňuje v rebríčkoch najlepších free antivírusov, je brilantná základná antivírusová ochrana od spoločnosti Kaspersky. Vrátane zaznamenávania hrozieb zo súboru, e-mailu a webu, automatických aktualizácií, karantény a ďalších nastavení, z ktorých sme niektoré spomenuli vyššie. Čo je obzvlášť dobré vidieť, je účinná ochrana proti ransomvéru.

  plusy

 • používateľské rozhranie je veľmi ľahko pochopiteľné
 • dokonalé skóre pri testovaní antivírusu
 • desktopové a mobilné aplikácie

 • mínusy

 • bezplatnú licenciu je nutné obnoviť každý rok
 • pomalá inštalácia

 • STIAHNUŤ KASPERSKY ZADARMO

  5. Panda Free Antivirus

  Panda Free Antivirus pre Windows je užívateľsky prívetivý program, ktorý sa ľahko používa a má skvelé vlastnosti. Odhaľuje súbory adware, spyware, ransomware a účinne blokuje väčšinu škodlivých súborov, ktoré sa dostanú do systému. Panda tiež automaticky zastavuje upozornenia, pokiaľ hráte hry alebo pozeráte film. Ďalším plusom, ​​ktorý robí Pandu dobrou voľbou pre používateľov Windowsu, je funkcia Rescue Kit, ktorá vám umožňuje stiahnuť si bootovaciu verziu Pandy na USB disk a v prípade nevyhnutnosti, použiť USB disk na vyčistenie infikovaného počítača a jeho opätovné spustenie.

  Všetky prémiové verzie od spoločnosti Panda obdržíte s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí. Sú doplnené o ďalšie prémiové funkcie, ako je ochrana proti ransomvéru, pokročilé nástroje na ladenie systému a iné. Ide o spoľahlivú a dobrú voľbu z hľadiska porovnania antivírusov, ktorú sú dostupné zdarma. Ponúka 100 % ochranu proti malvérom pri používaní. Pokiaľ chcete od antivírusu neobmedzený prístup k sieti VPN, a ďalšie doplnky, ako napríklad bránu firewall, správcu hesiel, budete musieť investovať.

  plusy

 • minimalistický dizajn
 • bezpečné správy o narušení a hrozbách

 • mínusy

 • obsahuje reklamy
 • musíte si doplatiť viaceré funkcie

 • STIAHNUŤ PANDA FREE ANTIVIRUS ZADARMO

  Bonus: Norton AntiVirus

  Norton je radení medzi najlepší antivírusový program pre Windows v roku 2022. Poskytuje dokonalú detekciu malvéru, ochranu proti phishingu, inteligentným firewall, ochranu pri online bankovníctve a nakupovaní. Vyznačuje sa širokou škálou doplnkov: správca hesiel, rodičovská kontrola (filtruje nevhodný obsah), VPN, spolupracuje so streamovacími stránkami (Netflix), používa nástroje na optimalizáciu systému, monitorovanie temného webu. Veľmi ľahké využitie pre všetky operačné systémy s pokrytím až 5 zariadení.

  STIAHNUŤ NORTON ANTIVIRUS ZADARMO

  Avšak má to jeden veľký háčik, pre ktorý sme ho zaradili medzi bonusovú možnosť. Momentálne nemá bezplatnú verziu, ale ponúka 60-dňovú skúšobnú dobu na vyskúšanie a overenie programu, pri ktorom vám garantuje vrátenie peňazí. Na výber je niekoľko plánov, ktoré môžete preskúmať, pričom na všetky z nich sa vzťahuje 60-dňová záruka vrátenia peňazí.

  Ktorý antivírus je najlepší?

  Ponúkli sme vám zoznam niekoľkých najlepších bezplatných antivírusov, pričom sme uviedli ich najväčšia plusy a mínusy, ale to, aký je najlepší antivírusový program pre vás, si budete musieť zodpovedať sami. Skúste si niektoré odskúšať, prípadne si porovnajte jednotlivé výhody a rozhodnite sa.

  Bezplatné antivírusy sú naozaj zdarma, ale budete si musieť dávať pozor na to, s čím súhlasíte pri ich inštalovaní. Niektoré softvéry totiž môžu poskytnúť vaše údaje tretím stranám, ako sú napríklad inzerenti či iné spoločnosti.

  V závere treba len zmieniť, že bezplatný antivírus je dostatočne účinný, hoci žiadny antivírusový softvér neponúka 100% záruku pri zastavovaní malvérov. Je tu obzvlášť podstatná naša zodpovednosť, vyhýbať sa pochybným stránkam a sťahovaniu cracknutého softvéru.

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  Dominika Ježová

  Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
  Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

  Recuva 1.53.1087

  Obnova zmazaných súborov

  76

  Freeware

  Chatovacie aplikácie do mobilu

  59

  Freeware

  Audacity 3.0

  Úprava a nahrávanie audio súborov

  57

  Freeware

  Adobe Flash Player 32.0

  Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

  57

  Freeware

  51

  Freeware

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  51

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  51

  Freeware

  Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

  Antivírus zadarmo na stiahnutie

  50

  Freeware

  19.3.253

  Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

  50

  Freeware

  CCleaner 5.72

  Vyčistiť a zrýchliť PC

  49

  Freeware

  ďalšie programy »


  Nové programy

  Freeware

  0 kB

  Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

  Logická mobilná hra

  Freeware

  0 kB

  Sonic Riders 1.0

  Závodná PC hra

  Demo

  0 kB

  ACTIVITY Original 2.0.1

  Obľúbená dosková hra na mobil

  Ad-supported

  0 kB

  iROZHLAS

  Spravodajstvo, mobilná aplikácia

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  FileViewPro 2013

  Otváranie rôznych súborov

  Demo

  0 kB

  Color by Number 3.0.2

  Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Money Well 5.0.5-MoneyWell

  Zarábanie hraním hier

  Freeware

  0 kB

  Free Studio 6.6.41.620

  Úprava videa, obrázkov, dokumentov

  Freeware

  0 kB

  FotoSketcher 3.90 64-bit

  Program na tvorbu skíc

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  Profi Word 1.1

  Šablóna pre Word

  Freeware

  0 kB

  IObit Screen Recorder 1.3.0.331

  Záznam obrazovky PC

  Freeware

  0 kB

  HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

  Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

  Demo

  0 kB

  MPEG Player 3.36

  Prehrávanie videí

  Shareware

  0 kB

  USB Dumper 1.0

  Automatické kopírovanie USB

  Freeware

  0 kB

  Cakewalk 2022.11 Uptade 1

  Hudobná produkcia

  Freeware

  0 kB

  3GP Player 1.1.7

  Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

  Shareware

  0 kB

  iMazing HEIC Converter 1.0.5

  Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

  Freeware

  0 kB

  ďalšie nové programy »

  Nové aktualizácie

  Yawcam 0.8.0

  Práca a obsluha webkamery

  Freeware

  0 kB

  Notepad++ 8.4.6

  Poznámkový blok

  Freeware

  0 kB

  Subtitle Edit 4.0.3

  Editácia, prevod titulkov k filmom

  Freeware

  0 kB

  SeaMonkey 2.53.18

  Webový prohlížeč

  Freeware

  0 kB

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moja Clubcard TESCO do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  Freeware

  0 kB

  COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

  Zľavy, akcie a letáky do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  ZwCAD Professional 2008i

  CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

  Trial

  60 MB

  GeoGebra 6.0.560.0

  Výučbový program na matematiku a geometriu

  Freeware

  48,6 MB

  Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

  Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

  Freeware

  0 kB

  Wattpad

  Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

  Freeware

  0 kB

  foodora SK 23.11.0

  Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Zloženky 2.0

  Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

  Freeware

  0 kB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizácia PC a mobilného telefónu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikácia Google mapy pre Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hľadanie duplicitných či podobných súborov

  Freeware

  0 kB

  4.5.0.9

  Úprava / Vylepšenia selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  Freeware

  84,6 MB

  ďalšie aktualizácie »

  logo

  11840 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 4 dni

  Košík

  Reklama | Kontakty |