Ako na zrušenie hesla vo Windows?

4.4.2022 9:04  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Počítače a hardware

Nie každému vyhoju zadávať heslo do počítaču pri každom jednom prihlásení. Ako sa dopracovať k tomu, aby ste zrušili heslo vo Windows?

Prejdeme si postup, ktorý vás k tomu navedie, avšak predtým, ako tak spravíme, je dôležité, aby ste nezabúdali na bezpečné opatrenia, ktoré sú s heslom spájané.

Existuje niekoľko upozornení, o ktorých by ste si mali byť informovaný vopred. Ešte predtým, ako budete uvažovať o použití techník, ktoré popisujeme v tomto článku, by ste mali vedieť pár základných bezpečnostných informácií.

 • Aby zrušenie hesla fungovalo, musíte používať lokálny účet. Ak používate konto Microsoft, budete musieť vrátiť účet späť na lokálny používateľský účet.
 • Heslo vo vašom počítači má za úlohu zabezpečovať zariadenie. Je ale nevyhnutné? Pri fyzickom kontakte môže teoreticky ktokoľvek vstúpiť do vášho počítaču, avšak to, že na lokálnom účte nemáte heslo, vás nerobí zraniteľnejším voči vziadelenému narušiteľovi.

 • Aj napriek vyššie spomenutým dôvodom, odstránenie hesla vo vašom zariadení, môže predstavovať riziko. Škodlivé aplikácie spustené na pc by mohli teoreticky získať prístup k Windows. Možno nebude na škodu zvážiť, aby ste zrušenie hesla zmenili na automatické prihlasovanie, ale to má opäť svoje nedostatky. Musíme vás informovať o tom, že v samej podstate nejde o najsprávnejší krok, aj keď za istých okolností môže mať zmysel.

  Proces, ktorý vedie k zrušeniu hesla Windows nie je vôbec náročný. Ako vymažete heslo z vášho počítaču, bude umožnený prístup k všetkému vo vašom počítači pre kohokoľvek, preto je dôležité zvážiť tento fakt z hľadiska bezpečnosti. Pokiaľ ale nemáte z toho obavy, potom nie je problém rozhodnúť sa pre urýchlené spustenie počítaču bez prihlásenia.


  Ako zrušiť heslo na notebooku?

  Predtým, ako sa pustíte k postupu, je dôležité vedieť, že k tomu, aby ste mohli zrušiť heslo v systéme Windows a použiť nižšie uvedený spôsob, je nevyhnutné vedieť vaše aktuálne heslo, inak tento štandardný spôsob nebude uskutočniteľný.

  Prejdite na ponuku „Štart” vo vašom počítači a vyberte si možnosť „Nastavenia,” ktoré rozpoznáte podľa ikony ozubeného kolieska. Ako sa vám otvorí ponuka, vyberte si z nej: „Kontá.” Zo zoznamu, ktorý sa vám naskytne po otvorení Konta prejdite na „Možnosti prihlásenia,” a potom v sekcii „Heslo” kliknite na tlačidlo „Zmeniť.” Aby ste heslo mohli zmeniť, potrebujete z bezpečnostných dôvodov potvrdiť vaše aktuálne heslo. Systém vás bude viesť k ďalšiemu kroku, ak nechcete používať heslo, nechajte polia prázdne a kliknite na tlačidlo „Ďalej.” Ak políčka necháte nevyplnené, dosiahnete týmto postupom, že systém Windows nahradí vaše aktuálne heslo prázdnym, teda žiadnym heslom. Na ukončenie úkonov kliknite na „Dokončiť.”

  Ako sa automaticky prihlásiť do systému Windows?

  Pokiaľ máte na svojom počítači povolené prihlásenie len prostredníctvom jedneho konta, automatické prihlásenie sa javí ako dobrá možnosť. Opäť je potrebné pozrieť sa na hľadisko bezpečnosti, pretože ak povolíte túto možnosť, teoreticky ktokoľvek sa môže prihlásiť do vášho počítaču. To nemusí byť problémom, pokiaľ ste v domácom prostredí, ktoré nepredstavuje riziko. Ak však beriete svoj notebooku so sebou von, pracujete z kaviarne alebo podobne, v týchto prípadoch to môže byť riskantné. Navyše pri povolení automatického hesla, systém Windows uloží heslo vášho účtu do počítače, kde je viditeľné pre kohokoľvek.

  Ak chcete, aby vás systém Windows automaticky prihlasoval, nastavenie je jednoduché. Riadte sa nasledovnými krokmi. Spustite príkaz netplwiz z ponuky Štart alebo z príkazového riadka - vyhľadajte prostredníctvom lupy. V okne „Používatelia,” ktoré sa otvorí, zrušte začiarknutie políčka „Používatelia môžu na tomto počítači pracovať až po zadaní mena používateľa a hesla,“ a následne kliknite na tlačidlo „OK,“ aby ste uložili vybrané zmeny.

  Ak ste všetko vykonali správne a podarilo sa pomocou vyššie zmienených krokov úspešne zrušiť heslo Windows, potom nebudete musieť viac riešiť prihlasovanie do počítaču. Kedykoľvek pri vypnutí alebo uspaní počítaču nebudete musieť zadávať heslo, aby ste sa mohli prihlásiť do svojho konta.


  Internet Download Manager 6.36 build 5

  Hromadné sťahovanie súborov

  378955

  Shareware

  Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

  Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

  254341

  Freeware

  Opera Mini 8

  Mobilní verze známého internetového prohlížeče

  220071

  Freeware

  Microsoft Windows XP SP3 CZ

  Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

  163498

  Freeware

  Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

  Napaľovanie CD a DVD.

  147399

  Trial

  BitLord 2.4.1.297

  Bittorrent klient.

  144551

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  140253

  Freeware

  Agama Web Buttons 3.1

  Tvorba webových tlačidiel.

  130546

  Shareware

  Cheat Engine 7.1

  Prezeranie a úprava dát procesov.

  122690

  Freeware

  Skype 8.65.0.78

  Volanie a chatovanie cez internet

  98777

  Freeware

  ďalšie programy »

  gSyncit 4.1.65

  Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

  147

  Trial

  DVBViewer 5.3.1

  Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

  147

  Demo

  Photomatix Pro 5.1.1

  Kúzlo s digitálnymi fotografiami

  115

  Trial

  Guitar PRO 6.1.9 R11686

  Vynikajúci program pre hudobníkov.

  105

  Trial

  GoodSync 9.9.5.8

  Synchronizácia súborov.

  84

  Trial

  Sandboxie 5.06

  Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

  63

  Shareware

  BlueSoleil 8.0.376.0

  Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

  52

  Shareware

  Spb Mobile Shell 3.5.5

  Užívateľské rozhranie pre PDA.

  52

  Trial

  Posel smrti 1.0

  Skvelá česká hororová adventúra

  31

  Demo

  Reaper 5.12

  Editácia audio súborov.

  31

  Shareware

  ďalšie predávané »


  logo

  11412 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 2 dni