Ako zosilniť WiFi signál? Poradíme vám!

6.9.2021 15:09  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Počítače a hardware

Slabý signál WiFi je nepríjemnosťou, ktorá má za následok nielen spomalenie surfovanie po internete a rýchlosti sťahovania, ale zároveň sa môže zapríčiňovať aj o častejšiu padanie internetu. Skrátka slabá WiFi predstavuje veľký problém, obzvlášť v situácii, keď počítač používate na prácu či na hranie online hier.

Aby ste slabému signálu predchádzali je nesmierne dôležité správne vyriešiť už samotný rozvod WiFi po dome. Avšak nie vždy sa podarí router sprostredkujúce WiFI signál umiestniť tak, aby sa z neho signál efektívne šíril až k vášmu zariadeniu. V takom prípade potom prichádza na rad zosilnenie WiFi signálu v dome, ktoré vám pomôže tento problém odstrániť. Ako na zosilnenie WiFi, aby ste opäť mohli začať vaše internetové pripojenie používať naplno?

Ako zosilniť WiFi zadarmo?

Aby ste zosilnili signál WiFi, tak hneď nemusíte do obchodu plynúť pre drahý WiFi zosilňovač, ale môžete vyskúšať aj drobnú a hlavne bezplatnú zmenu vášho súčasného WiFi setupu. Konkrétne skúste zmeniť umiestnenie routeru - ideálne je umiestniť router, čo možno najbližšie danému zariadení a ideálne do rovnakej výšky. A následne sledujte, ako sa mení sila WiFi signálu. Monitorovať silu rozšírenie signálu WiFi vám potom môže pomôcť mobilné aplikácie WiFi Signal Strength Meter (ak vás zaujíma, ako zosilniť signál WiFi v mobile) či softvérový program WifiMon, ktoré vám v reálnom času dokážu zobraziť silu signálu bezdrôtovej siete Wi-Fi.

Rozšírenie WiFi signálu môžu brániť aj okolité spotrebiče a elektronika, umiestnite teda router z ich dosahu. Prekážkou k bezproblémovému rozšírenie WiFi po byte či dome sú aj ďalšie typické blokátory signálu - zosilnenie WiFi signálu možno napríklad dosiahnuť tým, keď mu na ceste nebudú prekážať hrubé múry či kovové predmety. Problém s priestupnosťou signálu môže dokonca spôsobovať aj akvárium nachádzajúce sa v blízkosti vášho PC.

Zosilnenie WiFi signálu pomocou druhého routeru

Keď mu ste vyskúšali všetky vyššie spomenuté rady a nič vám nepomohlo dostatočne zvýšiť signál WiFi, aby ste mohli internet používať bez zbytočných obmedzení, potom môžete skúsiť zlepšiť rozšírenie WiFi pomocou druhého routera. Ako rozšíriť WiFi pomocou druhého routeru? Stačí si zaobstarať druhý router a urobiť z neho smerovač WiFi signálu - Access Point alebo repeater.


Následne už stačí oba dva routre spojiť a ten router, ktorý budete využívať ako smerovač signálu WiFi, umiestniť na dobre prístupné miesto. Ako na prepojenie routerov a ako urobiť z routeru repeater? S tým vám pomôže nasledujúci článok dostupný tu. Zosilnenie WiFi signálu pomocou routeru je obzvlášť účinné vo chvíli, keď potrebujete prekonať prekážku v šírení signálu WiFi. Pomáha však práve len s lepším šírením WiFi, samotný signál samo o sebe nezosilňuje.

Ako zosilniť signál WiFi? Od toho tu je zosilňovač WiFi!

Ak nie sú dôvodom slabého internetového pripojenia prekážky v ceste signálu od routeru až do vášho zariadenia, potom máte v zásade dve možnosti. Prvý z nich je výmena starého modemu za novšiu verziu s vyšším dosahom, to je ale vždy tá najdrahšia varianta. O niečo menej nákladnou možnosťou je potom obstaranie zosilňujúce "škatuľky" zvanej WiFi extender.

Takýto zosilňovač WiFi signálu zoženiete už za pár stoviek korún a výsledky zosilnenie pomocou neho sú viac než obstojné. Zosilňovač WiFi, ako funguje? Jeho použitie je naozaj jednoduché, aby ste ho mohli použiť na zosilnenie WiFi, tak vám ho stačí len zapojiť do elektrickej zásuvky, ideálne do miesta, kde je signál WiFi po ceste od routeru do PC či mobilu najslabší, toť všetko. Skrátka WiFi extender pomôže v snahe zosilnenie WiFi v dome , možné je použiť aj druhý router ako extender.

Zosilnenie WiFi signálu pomocou mesh siete

Najmodernejším spôsobom, ako zosilniť signál WiFi v dome a ako zvýšiť dosah WiFi sú takzvané Meshové siete. Jedná sa o komplexné riešenie, ako na slabý signál WiFi a ako na čo možno najefektívnejšie rozšírenie WiFi po celom dome. Konkrétne ide o niekoľko drobných zariadení, ktoré komunikujú spoločne s routerom a zároveň i medzi sebou a vždy si tak odovzdávajú informáciu o tom, kadiaľ je vhodné posielať signál, aby bol vždy čo možno najsilnejší. To vám teda vždy zaručí spoľahlivé a rovnomerné pokrytie WiFi na doma. Nevýhodou je však vyššia nákupná cena tohto riešenia, tá štartuje na sume okolo 190 EUR.

Okrem zosilnenie signálu a rozšírenie WiFi by ste sa rozhodne mali zaoberať aj otázkou bezpečnosti internetu. Či vás niekto nehacknul môžete zistiť napríklad pomocou programu CommView for WiFi, ktorý slúži na zachytenie trafiku na sieťach a možno ho tak používať v snahe odhaliť nežiadúce pakety.
Excel Password Recovery 1.2

Obnova zabudnutého hesla do Excel dokumentov.

342

Demo

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

178

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

139

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

128

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

117

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

108

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

74

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

71

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

65

Trial

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

64

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Dopravní situace - silnice a dálnice aktuálně 1.5.8

Doprava na českých cestách - aplikácia

Freeware

0 kB

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11491 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom