Ako zosilniť WiFi signál? Poradíme vám!

6.9.2021 15:09  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Počítače a hardware

Slabý signál WiFi je nepríjemnosťou, ktorá má za následok nielen spomalenie surfovanie po internete a rýchlosti sťahovania, ale zároveň sa môže zapríčiňovať aj o častejšiu padanie internetu. Skrátka slabá WiFi predstavuje veľký problém, obzvlášť v situácii, keď počítač používate na prácu či na hranie online hier.

Aby ste slabému signálu predchádzali je nesmierne dôležité správne vyriešiť už samotný rozvod WiFi po dome. Avšak nie vždy sa podarí router sprostredkujúce WiFI signál umiestniť tak, aby sa z neho signál efektívne šíril až k vášmu zariadeniu. V takom prípade potom prichádza na rad zosilnenie WiFi signálu v dome, ktoré vám pomôže tento problém odstrániť. Ako na zosilnenie WiFi, aby ste opäť mohli začať vaše internetové pripojenie používať naplno?

Ako zosilniť WiFi zadarmo?

Aby ste zosilnili signál WiFi, tak hneď nemusíte do obchodu plynúť pre drahý WiFi zosilňovač, ale môžete vyskúšať aj drobnú a hlavne bezplatnú zmenu vášho súčasného WiFi setupu. Konkrétne skúste zmeniť umiestnenie routeru - ideálne je umiestniť router, čo možno najbližšie danému zariadení a ideálne do rovnakej výšky. A následne sledujte, ako sa mení sila WiFi signálu. Monitorovať silu rozšírenie signálu WiFi vám potom môže pomôcť mobilné aplikácie WiFi Signal Strength Meter (ak vás zaujíma, ako zosilniť signál WiFi v mobile) či softvérový program WifiMon, ktoré vám v reálnom času dokážu zobraziť silu signálu bezdrôtovej siete Wi-Fi.

Rozšírenie WiFi signálu môžu brániť aj okolité spotrebiče a elektronika, umiestnite teda router z ich dosahu. Prekážkou k bezproblémovému rozšírenie WiFi po byte či dome sú aj ďalšie typické blokátory signálu - zosilnenie WiFi signálu možno napríklad dosiahnuť tým, keď mu na ceste nebudú prekážať hrubé múry či kovové predmety. Problém s priestupnosťou signálu môže dokonca spôsobovať aj akvárium nachádzajúce sa v blízkosti vášho PC.

Zosilnenie WiFi signálu pomocou druhého routeru

Keď mu ste vyskúšali všetky vyššie spomenuté rady a nič vám nepomohlo dostatočne zvýšiť signál WiFi, aby ste mohli internet používať bez zbytočných obmedzení, potom môžete skúsiť zlepšiť rozšírenie WiFi pomocou druhého routera. Ako rozšíriť WiFi pomocou druhého routeru? Stačí si zaobstarať druhý router a urobiť z neho smerovač WiFi signálu - Access Point alebo repeater.


Následne už stačí oba dva routre spojiť a ten router, ktorý budete využívať ako smerovač signálu WiFi, umiestniť na dobre prístupné miesto. Ako na prepojenie routerov a ako urobiť z routeru repeater? S tým vám pomôže nasledujúci článok dostupný tu. Zosilnenie WiFi signálu pomocou routeru je obzvlášť účinné vo chvíli, keď potrebujete prekonať prekážku v šírení signálu WiFi. Pomáha však práve len s lepším šírením WiFi, samotný signál samo o sebe nezosilňuje.

Ako zosilniť signál WiFi? Od toho tu je zosilňovač WiFi!

Ak nie sú dôvodom slabého internetového pripojenia prekážky v ceste signálu od routeru až do vášho zariadenia, potom máte v zásade dve možnosti. Prvý z nich je výmena starého modemu za novšiu verziu s vyšším dosahom, to je ale vždy tá najdrahšia varianta. O niečo menej nákladnou možnosťou je potom obstaranie zosilňujúce "škatuľky" zvanej WiFi extender.

Takýto zosilňovač WiFi signálu zoženiete už za pár stoviek korún a výsledky zosilnenie pomocou neho sú viac než obstojné. Zosilňovač WiFi, ako funguje? Jeho použitie je naozaj jednoduché, aby ste ho mohli použiť na zosilnenie WiFi, tak vám ho stačí len zapojiť do elektrickej zásuvky, ideálne do miesta, kde je signál WiFi po ceste od routeru do PC či mobilu najslabší, toť všetko. Skrátka WiFi extender pomôže v snahe zosilnenie WiFi v dome , možné je použiť aj druhý router ako extender.

Zosilnenie WiFi signálu pomocou mesh siete

Najmodernejším spôsobom, ako zosilniť signál WiFi v dome a ako zvýšiť dosah WiFi sú takzvané Meshové siete. Jedná sa o komplexné riešenie, ako na slabý signál WiFi a ako na čo možno najefektívnejšie rozšírenie WiFi po celom dome. Konkrétne ide o niekoľko drobných zariadení, ktoré komunikujú spoločne s routerom a zároveň i medzi sebou a vždy si tak odovzdávajú informáciu o tom, kadiaľ je vhodné posielať signál, aby bol vždy čo možno najsilnejší. To vám teda vždy zaručí spoľahlivé a rovnomerné pokrytie WiFi na doma. Nevýhodou je však vyššia nákupná cena tohto riešenia, tá štartuje na sume okolo 190 EUR.

Okrem zosilnenie signálu a rozšírenie WiFi by ste sa rozhodne mali zaoberať aj otázkou bezpečnosti internetu. Či vás niekto nehacknul môžete zistiť napríklad pomocou programu CommView for WiFi, ktorý slúži na zachytenie trafiku na sieťach a možno ho tak používať v snahe odhaliť nežiadúce pakety.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254343

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130547

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122691

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

YoWindow 4 Build 63

Animovaný šetrič obrazovky s aktuálnym počasím.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni