Ako zistiť IP adresu?

27.1.2022 6:07  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Počítače a hardware

IP adresa tzv. číselný kód, ktorý sa skladá zo štyroch jedinečných čísel oddelených bodkami predstavujúcich poznávaciu značku. Číselný kód je pridelený každému zariadeniu poskytovateľom internetu. Ako ju zistiť?

Táto adresa slúži pre správne adresovanie dát. Funguje to podobne ako s vašou adresou bydliska, na ktorú sú vám doručované listy. IP adresa slúži na odosielanie a doručovanie dát.

V prípade, že sa pripájate na inú sieť prostredníctvom mobilu či počítaču, automaticky sa zmení vaša IP adresa. Dočítate sa viac aj tu.

Lokálna IP adresa je termín, ktorý označuje IP adresu jedného routeru v domácnosti, na ktorom je napojených viacero zariadení.

Statická VS dynamická adresa?

IP adresa sa delí na statickú a dynamickú IP adresu. Statická IP adresa poskytovaná od poskytovateľa internetu je zväčša spoplatnená. Naopak dynamická IP adresa je zadarmo a priebežne sa mení.


Ako zistiť svoju IP adresu?

Pre zistenie svojej IP adresy stlačte tlačidlo „Štart“ a následne tlačidlo „Spustiť“, do okienka napíšte „cmd“ a stlačte klávesu „enter“. Riadok IPv4 adress ukazuje vašu IP adresu. Kde nájdem IP adresu zariadenia? Údaje o IP adrese kamery, tlačiarne či iného pripojeného zariadenia nájdete v routeri. https://downloadwik.com/ako-zistit-ip-adresu/. Ako zistiť IP adresu v sieti? Na zistenie IP adresy v sieti existujú rôzne programy, ako napríklad Advanced IP Scanner.

Ak sa vám nedarí aj na základe už spomínaných postupov určiť IP adresu, prečítajte si manuál k zariadeniu alebo navštívte internetové stránky podpory výrobcov.

IP adresa

  • Ako zistiť IP adresu cudzieho PC? V prípade, že chcete zistiť IP adresu cudzieho počítača skúste to prostredníctvom emailu, ktorý vám bol odoslaný.
  • Ako zistiť IP adresu z emailu? V prvom rade otvorte mail a zobrazte jeho zdrojový kód. Kliknite na „Received from“, kde sa nachádza IP adresa cudzieho PC.
  • Ako zistiť IP adresu stránky? Zobraziť IP adresu je možné pomocou príkazového riadku stlačením Win + R a do riadku napíšte výraz „ping www.názovdomény.sk“. Prvý riadok zobrazí IP adresu domény.
  • Ako zistiť majiteľa IP adresy? Meno majiteľa zariadenia nezistíte. Prostredníctvom IP adresy môžete zistiť názov domény. Zmena IP adresy môže nastať kedykoľvek, ak je zmenená WiFi sieť, reštartovaný router alebo počítač.
  • Ako zistiť IP adresu mobilu? Vyhľadanie IP adresy v telefóne nie je zložité. IP adresu zariadenia nájde v nastaveniach telefónu v časti „informácie o telefóne“.

Verejná vs. súkromná IP adresa

Pripojením smatfónu na internet disponujete dvomi rôznymi IP adresami.

Verejná IP adresa nazývajúca sa, aj ako internetová IP adresa sa zobrazuje na základe prehľadávania internetu. Ide o komunikáciu s ostatnými zariadeniami na internete. Vaše zariadenie okrem verejnej IP adresy disponuje aj súkromnou IP adresou.

Súkromná IP adresa nie je pri prehľadávaní internetových stránok viditeľná. Prostredníctvom súkromnej IP adresy môžete komunikovať výlučne so zariadeniami z lokálnej siete.

IPv4 adresa

Ako zistiť IPv6 adresu? Ako zistiť IPv4 adresu? IP adresa zariadení môže byť zobrazená v prvom riadku v tvare IPv6 a v riadku pod ním IPv4. IPv4 adresa je začínajúca číslami „192.168.X.Y“.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni