Ako správne aktualizovať ovládače v PC?

14.1.2022 10:29  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Počítače a hardware

Či už sa jedná o grafickú alebo zvukovú kartu, prípadne tlačiareň, tak jedno majú spoločné – potrebujú čas od času zaktualizovať ovládače, aby boli stále kompatibilné so súčasnými systémami, a mohli tak bez problémov naďalej fungovať.

Aktualizáciou ovládačov môže dôjsť k odstráneniu závažných bezpečnostných či iných chýb. Tým je teda zároveň aj odpovedané na otázku, prečo aktualizovať ovládače. Ako aktualizovať ovládače? K odpovedi na túto otázku vám poslúži nasledujúci článok, v ktorom sa dozviete všetko o tom, ako na aktualizácie ovládačov zadarmo, vrátane podrobného vysvetlenia postupu inštalácie ovládačov. Doberiete sa teda k tomu, ako aktualizovať grafické ovládače a ako aktualizovať ovládače zvuku.

Ako aktualizovať ovládače grafickej karty?

V snahe, ako aktualizovať grafickú kartu máte na výber z dvoch možností - buď stavíte na systémovú cestu, alebo si aktuálnejšie ovládače grafickej karty nainštalujete pomocou špecializovaných programov pre aktualizáciu ovládačov od konkrétneho výrobcov grafickej karty vo vašom PC, alebo notebooku.

p>

Ako aktualizovať ovládače AMD? Program, ktorý vám pomôže s aktualizáciou grafických ovládačov AMD nájdete tu.

Ako aktualizovať ovládače NVIDIA? Program, ktorý vám pomôže s aktualizáciou grafických ovládačov NVIDIA nájdete tu.


Čo sa týka aktualizácie ovládača grafickej karty, tak tento postup si nemusíme deliť na to, ako aktualizovať ovládače grafickej karty Windows 10 a ako aktualizovať ovládače grafickej karty Windows 7, pretože v oboch týchto systémoch je postup prakticky totožný. Stačí vám spustiť Správca zariadení, kde nájdete sekciu pomenovanú Grafické adaptéry - v nej sa vám zobrazia všetky grafické karty, ktoré máte aktuálne pripojené. Následne už stačí iba kliknúť pravým tlačidlom myši na konkrétnu grafickú kartu a zvoliť Aktualizovať ovládač automaticky, sám systém potom vyhľadá potrebné aktualizácie a prevedie vás ich inštaláciou.

Ako aktualizovať ovládače zvukovej karty?

Inštalácia ovládačov Windows 10 pre zvuk prebieha úplne totožne ako v prípade aktualizácie ovládačov grafickej karty. Opäť si teda môžete stiahnuť aktualizačný program daného výrobcu zvukovej karty vo vašom zariadení, či staviť na aktualizáciu pomocou Windows.

Ako aktualizovať ovládače v PC, aby vám bez problémov fungoval zvuk? Opäť tak môžete urobiť cez Správcu zariadení, kde je tentokrát akurát potrebné zvoliť Radiče zvuku, videa a hier, a opäť kliknúť pravým tlačidlom a vybrať možnosť Aktualizovať ovládač automaticky. Rovnako tak sa jedná aj o spôsob, ako zadarmo aktualizovať ovládače v notebooku pre akékoľvek iné zariadenie s ovládačom.

Ako aktualizovať ovládače tlačiarní?

Postup, ako aktualizovať ovládače v PC, ktoré v ňom sú integrované, a teda ako aktualizovať drivery čiže systémové ovládače už poznáte, ale ako na aktualizáciu ovládačov zariadení, ktoré sú k počítaču iba pripojené pomocou USB kábla či bezdrôtovo, teda najmä ako na aktualizáciu ovládačov tlačiarne? Na tento účel postupujte nasledovne:

  • Štart >Nastavenia > Zariadenia > Tlačiarne a skenery > Súvisiace nastavenia > Vlastnosti.
  • Vo vlastnostiach vyberte Ovládače a presvedčte sa, že je vaša tlačiareň pripojená, prípadne ju pridajte pomocou tlačidla Pridať. Potom kliknite na Ďalej.
  • Vyberte požadovaný ovládač, kliknite na Ďalej a potom na Potvrdiť, čím dôjde k inštalácii najnovšieho ovládača pre vašu tlačiareň.

Najlepší program na aktualizáciu ovládačov

Ak sa vám nechce obstarávať softvér pre každý ovládač zvlášť, či nechcete riešiť drobné nuansy v spôsobe, ako aktualizovať ovládače Windows 10 a ako aktualizovať ovládače Windows 7, tak si môžete do svojho PC stiahnuť program pre aktualizácie ovládačov.

Takýto univerzálny program je zároveň program na aktualizáciu ovládačov grafickej karty, program na aktualizáciu ovládačov zvukovej karty a program na aktualizáciu ovládačov tlačiarne. Najlepšie aktualizácie ovládačov dosiahnete napríklad pomocou softvérových programov SlimDrivers alebo DriverMagic.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

377946

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

253219

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219111

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163104

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

146901

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144257

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

137710

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

128335

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

121761

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

97672

Freeware

ďalšie programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

pdfMachine 14.85

Tvorba PDF dokumentov.

31

Demo

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11391 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni