Ako zistiť heslo na Wifi?

27.1.2022 5:39  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Ostatné

Pri množstve prístupov, ktoré si v súčasnej dobe technológií musíte pamätať, sa môže ľahko stať, že zabudnete vaše súkromné heslo na wifi. A pokiaľ ho neviete vy a ani nikto z vašich blízkych, potom nastáva problém, ktorý túžite urgentne vyriešiť.

Predstavíme si niekoľko ľahkých spôsobov, ako zistiť heslo na wifi.

Ako sa pripojiť na wifi, ak používate pôvodné heslo na wifi?

Jednoduchý spôsob, na ktorý môžete príliš ľahko zabudnúť. Ak používate pôvodne predvolené užívateľské heslo, je dosť možné, že heslo nájdete na svojej krabičke routeru. Priamo pod nosom! V súčasnosti poskytovatelia internetu dodávajú svojim zákazníkom smerovače. Každý smerovač má predvolený názov siete a vygenerované heslo od wifi.

Cesta k heslu je v tomto prípade naozaj jednoduchá. Skontrolujte svoj router a na jeho spodnej strane nájdete nálepku, na ktorej je uvedené heslo od siete. Je to zväčša kombinácia písmen a čísel. Zdôrazňujeme, že tento spôsob bude fungovať len v tom prípade, ak ste predvolené heslo smerovača nezmenili! Pokiaľ tu heslo nie je uvedené, môžete heslo hľadať v dokumentáciu, ktorú ste obdržali so smerovačom alebo nasledovať ďalší z postupov.

Prihlásenie k wifi routeru

Ak chcete získať prístupové heslo k wifi, môžete tak spraviť cez prihlásenie k administratívnym funkciám svojho routeru, kde dokážete aj zmeniť heslo a názov wifi. V tomto kroku už nezáleží na tom, či ste heslo zmenili alebo nie, musíte prejsť k administratívnym funkciám.


Ako sa prihlásiť na wifi router?

Všetky wifi routre vyžadujú pre prihlásenie používateľské meno a heslo, ktoré vám pravdepodobne poskytol priamo dodávateľ internetu alebo pri kúpe bol wifi router pripravený na použitie s predvoleným heslom a používateľským menom. Prístup je navrhnutý tak, aby chránil pred neoprávneným vstupom votrelcov, ktorí by mohli ohroziť vašu sieť.

Zoznam predvolených hesiel pre niektoré smerovače môžete zistiť z online vyhľadávača hesiel wifi, ako je napríklad routerpasswords.com. Po prihlásení do smerovača je dobré, ak zmeníte heslo a nahradíte ho silnejšou variantou pre zabezpečenie bezpečnosti vašej siete.

Okrem prihlasovacích údajov je potrebná aj IP adresa smerovača. Ak chcete získať prístup na stránku správcu vo webovom prehliadači, potrebujete adresu smerovača. Možno ju nájdete na nálepke na smerovači, ak sa tam však nenachádza, budete musieť nájsť adresu iným spôsobom. Prejdite na nastavenia počítača, zvoľte si položku „Sieť a internet”, ďalej vyberte „Vlastnosti hardvéru a pripojenia”, a tu nájdete IP adresu pod položkou „Predvolená brána”.

V prípade, že máte Mac, otvorte ponuku Apple, kliknite na položku „Preferencie”, prejdite na nastavenia a vyberte „Sieť”, potom kliknite na „Pokročilé nastavenia” a kartu TCP/IP. Napravo od položky „Router” uvidíte sadu čísel oddelených bodkami, vašu IP adresu.

Ako zistiť heslo na wifi cez pc?

Pozrieme sa na to, ako nájsť zabudnuté wifi heslo na vašom počítači - so systémom Windows alebo Mac. Môžete sa k nemu dostať prostredníctvom nastavení počítača alebo na stránke nastavení smerovača. Ak tento postup zlyhá, môžete resetovať router, čím sa obnoví predvolené výrobné heslo.

Ako zistiť heslo od wifi, na ktorej ste pripojený?

Bez ohľadu na to, či ste zmenili svoje pôvodné heslo alebo nie, je relatívne jednoduché sa opäť dostať k wifi heslu. Pokiaľ ste sa do siete pripojili prostredníctvom počítača so systémom Windows alebo Mac, môžete tak spraviť a zistiť heslo wifi od akejkoľvek siete, do ktorej ste boli predtým pripojený. Či už ste zabudli heslo od vašej súkromnej domácej siete alebo akejkoľvek inej wifi, na ktorú ste boli už pripojený.

Ako zistiť heslo na wifi cez pc Windows?

Tento návod vám pomôže objasniť, ako zistiť zabudnuté heslo na wifi pri operačnom systéme Windows vo vašom počítači.

Kliknite na ikonu wifi, ktorú nájdete úplne vpravo na paneli úloh. Pokiaľ nie je viditeľná, kliknite na rozšírenie, šípku smerujúcu nahor ^. Zdôrazňujeme, že táto metóda funguje len v prípade, ak ste už pripojení k sieti, od ktorej ste zabudli heslo.

Prejdite na nastavenia siete a internetu cez ozubené koliesko, ktoré nájdete po rozbalení wifi ikony. Po kliknutí naň, by ste sa mali nachádzať v sekcii „Sieť a internet.” Prejdite na „Rozšírené nastavenia siete,” ktoré nájdete na pravej strane otvoreného okna úplne na spodku dostupným možností. Skontrolujte či sieť Wi-Fi, ku ktorej ste pripojený je tá, od ktorej heslo potrebujete. Je zobrazená na pravej strane okna nastavení siete a internetu.

Potom ako prejdete na položku „Rozšírené nastavenia siete”, preskorulujte dole a všimnite si “Ďalšie možnosti sieťového adaptéru”, kliknite na kolonku a rozbalí sa vám ikona s dvoma monitormi, kliknite na Wi-Fi ikonu pravým tlačidlom a vyberte „Stav”. Tu si všimnite políčko „Vlastnosti bezdrôtovej siete,” na ktoré kliknite. Rozbalí sa vám ďalšie okno, vyberte si kartu, ktorá má vzhľad záložky „Zabezpečenie”. Na novej karte nájdete „Kľúč zabezpečenia siete,” kde je uložené vaše heslo. Je skryté čiernymi bodkami, ktoré jednoducho odokryjete po kliknutí na „Zobrazenie znakov”.

Ako zistiť heslo na PC - Mac

Nemusíte mať aktívne pripojenie k sieti wifi, aby ste na svojom Macu našli jej heslo.

Otvorte obrázok Finder, ktorý sa nachádza v spodnej časti obrazovky. Finder je dvojfarebná ikona smajlíka. Kliknite na ponuku „Prejsť”, ktorú nájdete v hornej časti obrazovky. Kliknite na položku „Nástroje,” prejdite na „Kľúčenku” a dvojitým kliknutím otvoríte súbor, v ktorom nájdete uložené heslá. Ikonu rozpoznáte okamžite, vyzerá ako sada kľúčov.

Vyberte si hľadaný názov siete a dvakrát naň kliknite. Vyhľadávanie môžete urýchliť tým, že zoznam zoradíte abecedne alebo hľadaním prostredníctvom vyhľadávacieho panela. Všimnite si box, ktorý vám má odkryť heslo a začiarknite ho. Tu sa zobrazí požadovaného heslo od siete. Na dokončenie akcie možno budete musieť zadať vaše overovacie heslo.

Ako zistiť heslo na wifi cez mobil?

Zrejme ste sa už zaoberali otázkou, ako hacknúť wifi cez mobil alebo vám práve teraz behá po rozume. Zrejme vás sklameme, tento proces je takmer nemožný, samozrejme, pokiaľ nemáte v zásuvke hackerské schopnosti.

Ale existuje spôsob, ako sa dostať na wifi, na ktorej ste už predtým boli prihlásení cez mobil, ale tento proces je nasledovný.

Ako zistit heslo na wifi Android?

Android ponúka skrytý spôsob, ako zistiť heslo na wifi. Android 10 a novšie modely vám zobrazia heslo od uložených sietí, na ktorých ste už boli prihlásení. Dosiahnete to nasledovne. Prejdite do nastavení a vyberte si položku „Wi-Fi a sieť”. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska alebo zámku vedľa pripojenej/uloženej siete, od ktorej potrebujete heslo. Kliknite na „Zdieľať heslo”. Na odomknutie možno budete musieť použiť prístupového heslo alebo odtlačok prsta. Mal by sa vám zobraziť QR kód s heslom napísaným pod nim.

Ako zistiť heslo na wifi iPhone?

Nájsť heslo na wifi so systémom iOS je komplikovanejším procesom. Apple je v tomto ohľade dosť prísny na súkromie vo vašom iPhone, existuje ale jedno riešenie. Aby ste zistili hesle, budete potrebovať počítač so systémom MacOS. Ešte jedno upozornenie, sprievodca nefunguje na žiadnom počítači so systémom Windows. Pokiaľ máte všetko potrebné, môžete sa riadiť nasledovnými krokmi.

Na svojom iPhone prejdite na nastavenia a vyberte si možnosť „iCloud”. Tam nájdete možnosť „Kľúčenky,”zapnite ju. Potom sa vráťte do nastavení a zapnite osobný hotspot. Teraz sa na Macu pripojte k osobnému hotspotu iPhone. Po pripojení hotspotu k vášmu Macu, môžete otvoriť vyhľadávanie a zadať prístupové údaje, stlačte enter a môžete vyhľadať WiFi sieť, ku ktorej chcete poznať heslo.

Zobrazí sa okno, ktoré vám ukáže podrobnosti o sieti. Tu už len kliknete na „Zobraziť heslo”. Systém vás požiada o overenia správcu. Po dokončení sa vám zobrazí heslo od požadovanej siete wifi.

V krajnom prípade…

Ak všetko ostatné zlyhá, nezúfajte, ešte je tu jedna možnosť. Môžete resetovať smerovač na predvolené heslo wifi. Týmto spôsobom donútite smerovač znovu použiť predvolený prístup wifi, ktorý ste dostali spolu so zariadením. Berte však ohľad na to, že ak router resetujete, odpoja sa od neho všetky zariadenia, preto by mala ísť o vašu poslednú možnosť. Obnovenie továrenského hesla routeru vám nepovie aktuálne heslo, ale výrobné, ktoré môžete nájsť na nálepke routeru alebo v dokumentácií a podobne.

Postupujte nasledovne. Nájdite na smerovači tlačidlo „reset,” vo veľa prípadoch je to dierkové tlačidlo, ktoré budete musieť stlačiť malým predmetom, ako je napríklad kancelárska spinka. Držte ho približne desať sekúnd, čím úplne vymažete nastavenia smerovača a obnovia sa predvolené údaje.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni