Ako spojiť a ako rozdeliť PDF súbor?

7.8.2020 8:27  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Potrebujete vedieť, ako zlúčiť PDF dokumenty? Alebo sa trápite s tým, ako PDF súbor rozdeliť na menšie časti? Naozaj to nie je žiadna veda. Ak poznáte tie správne stránky alebo softvéry, ktoré vám úpravou PDF súborov pomôžu, po pár kliknutiach máte hotovo.

Ako zlúčiť PDF súbory online

Na internete sa dajú nájsť viaceré stránky, ktoré ponúkajú spájanie PDF súborov „online and free“.

Známou je napríklad stránka ilovepdf.com, ktorá je jednoduchá, prehľadná a nájdete tam všetky možné funkcie, ktoré vám uľahčia prácu s PDF súbormi. Pomôže vám, ak chcete PDF zmenšiť (pomocou funkcie Compress PDF môžete zmenšiť veľkosť súboru bez zhoršenia kvality), ak chcete zlúčiť viaceré súbory JPG do jedného PDF súboru, alebo aj ak potrebujete z viacerých dokumentov vytvoriť jeden dokument PDF. Okrem toho, stránka ponúka množstvo ďalších funkcií, ako napríklad konvertovanie súborov z Excelu, Power Pointu alebo Wordu do PDF a naopak. A ako na tejto stránke zlúčiť PDF? Jednoducho kliknite na možnosť „Merge PDF“ a následne len vyberte dokumenty, ktoré chcete spojiť.

Potom je tu stránka tools.pdf24.org, ktorá funguje podobne. Je veľmi prehľadná, ale ak by ste nevedeli, ako postupovať, celý návod k tomu, ako spojiť viacero PDF do jedného súboru, nájdete napísaný nižšie na stránke. Okrem funkcie vloženia PDF do iného PDF súboru je tu aj možnosť prepnutia do expertného režimu, v ktorom len označíte stránky, ktoré chcete spojiť a následne môžete z viacerých pôvodných vytvoriť nový PDF dokument.

Tretí web určený na prácu s PDF dokumentmi je avepdf.com. Nájdete tu taktiež široký výber funkcií na úpravu PDF súborov spolu s návodmi, ako pri práci postupovať. Ak si vyberiete zlúčenie PDF dokumentov, postupujete rovnako ako na predošlých stránkach – vyberiete súbory, ktoré chcete spojiť a kliknete na možnosť „zlúčiť“.


Spájanie súborov PDF zadarmo

Ak PDF dokumenty upravujete často, je pre vás lepšie nainštalovať si do počítača jednu z množstva aplikácii, ktoré ponúkajú či už funkciu zlúčenia PDF dokumentov, alebo iné úpravy. Takto môžete pracovať aj bez internetového pripojenia a tiež úplne zadarmo.

Napríklad aplikácia PDF-ShellTools obsahuje viacero funkcií, ktoré na úpravu PDF dokumentov potrebujete. Nástroje pre prácu s PDF sú integrované priamo do prostredia Windows, takže nepotrebujte otvárať súbory v Adobe Acrobat alebo v inej PDF aplikácii. Umožňuje spojiť dva alebo aj viacero PDF dokumentov do jedného súboru, spojenie len rôznych častí PDF súborov, alebo aj rozdelenie PDF. Aplikácia je doplnková utilita k programu PDF Explorer. Stiahnuť si ju môžete na tejto stránke.

Ako však spojiť dva PDF súbory do jedného vo vašom smartfóne? Ak potrebujete pracovať s PDF súbormi aj na mobile, je tu aplikácia Merge PDF and combine PDF files. Ponúka jednoduché ovládanie a môžete si ju stiahnuť jednoducho do smartfónu. Spojenie PDF súborov do jedného a kombinácia viacerých PDF súborov sú základné funkcie, ktoré tento softvér ponúka.

Ako rozdeliť PDF súbor

Na to, ako rozdeliť PDF súbor na samostatné strany, taktiež existuje množstvo online nástrojov. V podstate túto funkciu nájdete na všetkých stránkach, ktoré sme si spomínali vyššie v článku pri spájaní PDF súborov. Či už na stránke ilovepdf.com, tools.pdf24.org alebo avepdf.com, všade nájdete online rozdeľovače PDF. Stačí navštíviť vybranú stránku a označiť možnosť „Split PDF“. Následne na stránku nahráte PDF súbor, ktorý chcete rozdeliť a potvrdíte kliknutím na „rozdeliť“. Dokument sa takto rozčlení na osobitné strany.

Na rozdelenie PDF súborov sú vyvinuté aj špeciálne aplikácie. Niektoré sú určené čisto len na rozdeľovanie PDF, iné majú viacero funkcií. Aplikácia AxpertSoft PDF Splitter ponúka napríklad viacero variantov, ako rozdeliť strany v PDF súbore. Pomocou nej sa dá rýchlo rozdeliť dokument na viacero samostatných častí, užívateľ si môže nastaviť rozsah strán v súbore a tiež odstrániť nežiaduce strany. Pred rozdelením je možné nastaviť si rôzne parametre, napríklad rozdelenie podľa párnych a nepárnych strán, zvoliť si môžete aj rozsah strán alebo veľkosť výsledného súboru. Súčasťou je tiež návod, pomocou ktorého môžete postupovať. Stiahnuť si túto aplikáciu (shareware) môžete tu..

Pre rozdeľovanie PDF súborov v mobile je tu aplikácia s názvom: Nástroj PDF: Rozdeľte alebo zlúčte súbory PDF. Umožňuje upravovať PDF súbory podľa potreby. Obsahuje pomocné programy, pomocou ktorých môžete spájať viaceré PDF súbory alebo ich časti, rozdeliť súbor na menšie časti, ktorým vopred určíte rozsah, alebo aj odstrániť nepotrebné strany zo súboru.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378886

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254263

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219992

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163470

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147374

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144497

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140087

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130501

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122614

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98708

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

YoWindow 4 Build 63

Animovaný šetrič obrazovky s aktuálnym počasím.

31

Trial

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11408 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 hodinou