Ako spojiť a ako rozdeliť PDF súbor?

7.8.2020 8:27  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Potrebujete vedieť, ako zlúčiť PDF dokumenty? Alebo sa trápite s tým, ako PDF súbor rozdeliť na menšie časti? Naozaj to nie je žiadna veda. Ak poznáte tie správne stránky alebo softvéry, ktoré vám úpravou PDF súborov pomôžu, po pár kliknutiach máte hotovo.

Ako zlúčiť PDF súbory online

Na internete sa dajú nájsť viaceré stránky, ktoré ponúkajú spájanie PDF súborov „online and free“.

Známou je napríklad stránka ilovepdf.com, ktorá je jednoduchá, prehľadná a nájdete tam všetky možné funkcie, ktoré vám uľahčia prácu s PDF súbormi. Pomôže vám, ak chcete PDF zmenšiť (pomocou funkcie Compress PDF môžete zmenšiť veľkosť súboru bez zhoršenia kvality), ak chcete zlúčiť viaceré súbory JPG do jedného PDF súboru, alebo aj ak potrebujete z viacerých dokumentov vytvoriť jeden dokument PDF. Okrem toho, stránka ponúka množstvo ďalších funkcií, ako napríklad konvertovanie súborov z Excelu, Power Pointu alebo Wordu do PDF a naopak. A ako na tejto stránke zlúčiť PDF? Jednoducho kliknite na možnosť „Merge PDF“ a následne len vyberte dokumenty, ktoré chcete spojiť.

Potom je tu stránka tools.pdf24.org, ktorá funguje podobne. Je veľmi prehľadná, ale ak by ste nevedeli, ako postupovať, celý návod k tomu, ako spojiť viacero PDF do jedného súboru, nájdete napísaný nižšie na stránke. Okrem funkcie vloženia PDF do iného PDF súboru je tu aj možnosť prepnutia do expertného režimu, v ktorom len označíte stránky, ktoré chcete spojiť a následne môžete z viacerých pôvodných vytvoriť nový PDF dokument.

Tretí web určený na prácu s PDF dokumentmi je avepdf.com. Nájdete tu taktiež široký výber funkcií na úpravu PDF súborov spolu s návodmi, ako pri práci postupovať. Ak si vyberiete zlúčenie PDF dokumentov, postupujete rovnako ako na predošlých stránkach – vyberiete súbory, ktoré chcete spojiť a kliknete na možnosť „zlúčiť“.


Spájanie súborov PDF zadarmo

Ak PDF dokumenty upravujete často, je pre vás lepšie nainštalovať si do počítača jednu z množstva aplikácii, ktoré ponúkajú či už funkciu zlúčenia PDF dokumentov, alebo iné úpravy. Takto môžete pracovať aj bez internetového pripojenia a tiež úplne zadarmo.

Napríklad aplikácia PDF-ShellTools obsahuje viacero funkcií, ktoré na úpravu PDF dokumentov potrebujete. Nástroje pre prácu s PDF sú integrované priamo do prostredia Windows, takže nepotrebujte otvárať súbory v Adobe Acrobat alebo v inej PDF aplikácii. Umožňuje spojiť dva alebo aj viacero PDF dokumentov do jedného súboru, spojenie len rôznych častí PDF súborov, alebo aj rozdelenie PDF. Aplikácia je doplnková utilita k programu PDF Explorer. Stiahnuť si ju môžete na tejto stránke.

Ako však spojiť dva PDF súbory do jedného vo vašom smartfóne? Ak potrebujete pracovať s PDF súbormi aj na mobile, je tu aplikácia Merge PDF and combine PDF files. Ponúka jednoduché ovládanie a môžete si ju stiahnuť jednoducho do smartfónu. Spojenie PDF súborov do jedného a kombinácia viacerých PDF súborov sú základné funkcie, ktoré tento softvér ponúka.

Ako rozdeliť PDF súbor

Na to, ako rozdeliť PDF súbor na samostatné strany, taktiež existuje množstvo online nástrojov. V podstate túto funkciu nájdete na všetkých stránkach, ktoré sme si spomínali vyššie v článku pri spájaní PDF súborov. Či už na stránke ilovepdf.com, tools.pdf24.org alebo avepdf.com, všade nájdete online rozdeľovače PDF. Stačí navštíviť vybranú stránku a označiť možnosť „Split PDF“. Následne na stránku nahráte PDF súbor, ktorý chcete rozdeliť a potvrdíte kliknutím na „rozdeliť“. Dokument sa takto rozčlení na osobitné strany.

Na rozdelenie PDF súborov sú vyvinuté aj špeciálne aplikácie. Niektoré sú určené čisto len na rozdeľovanie PDF, iné majú viacero funkcií. Aplikácia AxpertSoft PDF Splitter ponúka napríklad viacero variantov, ako rozdeliť strany v PDF súbore. Pomocou nej sa dá rýchlo rozdeliť dokument na viacero samostatných častí, užívateľ si môže nastaviť rozsah strán v súbore a tiež odstrániť nežiaduce strany. Pred rozdelením je možné nastaviť si rôzne parametre, napríklad rozdelenie podľa párnych a nepárnych strán, zvoliť si môžete aj rozsah strán alebo veľkosť výsledného súboru. Súčasťou je tiež návod, pomocou ktorého môžete postupovať. Stiahnuť si túto aplikáciu (shareware) môžete tu..

Pre rozdeľovanie PDF súborov v mobile je tu aplikácia s názvom: Nástroj PDF: Rozdeľte alebo zlúčte súbory PDF. Umožňuje upravovať PDF súbory podľa potreby. Obsahuje pomocné programy, pomocou ktorých môžete spájať viaceré PDF súbory alebo ich časti, rozdeliť súbor na menšie časti, ktorým vopred určíte rozsah, alebo aj odstrániť nepotrebné strany zo súboru.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

156

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

124

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

104

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

96

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

92

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

68

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

67

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

66

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

60

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 7 dni