7 najlepších aplikácií na zdieľanie obrazovky na TV (zadarmo)

22.6.2023 12:00  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Ostatné

Zrkadlenie obrazovky je efektívny a rýchly spôsobov, ako preniesť obrazovku telefónu na väčší a širší obraz, ako je napríklad počítať alebo televízor.

Môžete tak ľahko preniesť obrazovku vášho smartfónu na externú obrazovku, čo sa vám zíde, ak sa zúčastňujete konferencie či seminárov, kde potrebujete zdieľať dôležité informácie alebo dáta. Využijete to aj v situácii, ak chcete zdieľať filmy alebo obrázky so svojimi priateľmi. Existuje veľa bezplatných softvérov na zrkadlenie obrazovky, ktoré majú vynikajúce možnosti zrkadlenia.

Pripravili sme si pre vás 7 najlepšie bezplatných aplikácií na zrkadlenie obrazovky pre iPhone a Android.

Čo si všímať pri aplikáciách na zrkadlenie obrazovky?

Pri hľadaní narazíte na rôzne aplikácie, je preto dobré vedieť, ako ich rozlíšiť a vybrať si tak najlepšiu. Primárnych je 6 základných vlastností, ktoré je potrebné si všímať. Ide o nasledovné parametre.

 • 1. zabezpečenie- Vyberajte si aplikáciu na zdieľanie obrazovky, ktorá je bezpečná. Je to veľmi podstatné, pretože zabezpečená aplikácia vám umožní zdieľať údaje bez obáv o ich bezpečnosť.
 • 2. výkon - Podstatný je aj výkon aplikácie, ktorý by mal byť plynulý a stabilný bez akýchkoľvek oneskorení. Nechcete totiž riskovať zaseknutie, ak chcete premietať niečo dôležité alebo pozerať film.
 • 3. užívateľská prívetivosť - Aplikácia by mala mať užívateľsky prívetivé rozhranie, aby ste sa uistili, že môžete jednoducho pripojiť zariadenie a zrkadliť obrazovku bez akýchkoľvek problémov s nastavením.
 • 4. podpora zvuku - Uistite sa, že aplikácia na zrkadlenie obrazovky podporuje aj zdieľanie zvuku, aby ste mohli použiť obe súčasne - zvuk aj video.
 • 5. kompatibilita - Niektoré aplikácie sú obmedzená len ne jeden konkrétny typ zariadenia alebo operačného systému, preto sa uistite, že si vyberiete aplikáciu, ktorá podporuje všetky zariadenia a operačné systémy.
 • 6. pridané vlastnosti - niektoré aplikácie ponúkajú dodatočné funkcie, ako je podpora USB, nahrávanie diaľkové ovládanie a podobne, ktoré môžu byť pre vás užitočné.
 • Najlepšie aplikácie na zrkadlenie obrazovky

  1. AirDroid Cast

  AirDroid Cast je jedna z najlepších aplikácií na zrkadlenie obrazovky, pretože je k dispozícii pre všetky hlavné platformy - Windows, Mac, Android, iOS aj TV. Umožňuje vám zrkadliť obrazovku kedykoľvek a kdekoľvek aj prostredníctvom webového prehliadača bez inštalácie. Ide o bezplatnú apku, ktorá je výkonná a veľmi jednoduchá na používanie.


  Umožňuje zrkadlenie obrazovky prostredníctvom mobilného zariadenia Android aj iOs na väčšiu obrazovku. Navyše ponúka aj širokú škálu funkcií, ktoré zvyčajne nie sú štandardom pri iných bezplatných aplikáciách na zrkadenie obrazovky. Akými je napr. neobmedzený čas zrkadlenia, funkcia AirPlay pre používateľov iOS a Mac, možnosť zrkadlenia viacerých obrazoviek súčasne, dobré ovládanie a mnoho ďalšieho.

  Spĺňa teda všetky parametre, ktoré sme vyššie zmienili. Je užívateľsky prívetivá, nevyskytujú sa žiadne oneskorenia, má pridané vlastnosti, je kompatibilná s každým zariadením, podporuje zvuk, má dobrý výkon a je zabezpečená.

  2. Chromecaster: Cast & Streaming

  Chromecaster je aplikácia prispôsobená na zrkadlenie obrazovky, ktorá vám umožňuje bezdrôtovo prenášať fotky, videá, hudbu. Jej jedinou nevýhodou je, že ju nemožno odporučiť všetkým používateľom, pretože podporuje len mobilné zariadenie iPhone. Je však rýchla a procesy spúšťa bez oneskorenia.

  Aplikácia je vhodná v situácii, ak chcete vytvoriť prezentáciu na stretnutie alebo len sledovať obľúbené filmy a videá na väčšej obrazovke. Umožňuje tiež prehrávanie hudby s dobrou kvalitou zvuku, čím spĺňa jeden z vyššie zmienených parametrov. Zrkadlí obrazovku telefónu vrátane mobilných aplikácií. Aplikácia je tiež výkonná a prenáša videá v rozlíšení 4K, možno ju preto označiť za výkonnú.

  3. LetsView

  LetsView je bezplatná aplikácia na zrkadlenie obrazovky, ktorá je kompatibilná s viacerými platformami súčasne. Je možné použiť ju, ak ste vlastníkom mobilného zariadenia Android aj iPhone. Stiahnite si ju prostredníctvom Google Play alebo Apple Store.

  Umožňuje plynulo prenášať súbory, obrázky či videá z mobilného telefónu priamo na veľkú obrazovku televízora. V prípade potreby ju môžete využívať aj pre pc Windows, ale obzvlášť dobre funguje pre potreby zrkadlenia obrazovky pre Mac. Patrí medzi jednu z najlepších bezplatných aplikácií, ktorá umožňuje bezdrôtové pripojenie, je plne kompatibilná a výkonná aplikácia.

  4. ApowerMirror

  ApowerMirror je bezdrôtová aplikácia na zrkadlenie obrazovky, ktorú možno použiť na prenášanie iPhone do Macu, Smart TV a iných mobilných zariadení vo vysokej kvalite spoločne s audiom. Hneď v úvode možno povedať, že spĺňa parameter výkonu, ale aj podporu zvuku. Nie je obmedzená na iPhone, pokojne si ju môžu stiahnuť aj používatelia Androidu, možno ju preto označiť za kompatibilnú apku. Okrem základných funkcií ponúka skvelé pridané vlastnosti, ako nahrávanie obrazovky, vytváranie snímok obrazovky či pridávanie poznámok.

  Funguje skvele pri prenášaní videa na väčšiu televíznu obrazovku, pričom podporuje rôzne značky a modely TV. Zdieľanie obrazovky je jednoduché a používateľsky prívetivé. Je vhodné použiť ju pri obchodných stretnutiach, osobných záležitostiach, prezentácii, práci z domu a podobne. Nájdete ju na stiahnutie v Google Play alebo Apple Store.

  5. AirPlay

  Airplay je aplikáciou na zrkadlenie obrazovky, ktorá je považovaná za najlepší bezplatný nástroj na zdieľanie obrazovky pre iPhone od spoločnosti Apple. Tento nástroj je vynikajúci v tom, že vám umožní zdieľať obrazovku, fotky, videá a hudbu, pomocou mobilu, tabletu a podobne.

  Okrem iOS funguje aj pre zariadenia so systémom Android, je teda kompatibilný s viacerými systémami. Apku možno použiť aj na zdieľanie obrazovky na televízore. Umožňuje bezdrôtovo pripojiť a streamovať obrazovku smartfónu, tabletu alebo pc na väčší displej. Tento nástroj je vynikajúcim nástrojom nielen pre ukážky, screencasty a prezentácie, ale aj pre hranie hier a zábavu. Pre Android stiahnete tu.

  6. AirServer

  AirServer je bezplatnou aplikáciou, ktorá je kompatibilná s Android, iOs, Windows aj Macbook zariadeniami. Jednoduchým stiahnutím a následným aktivovaním môžete bezdrôtovo zrkadliť svoj displej na väčšiu obrazovku, akou je Mac alebo pc, iPhone či iPad. Vhodné pre školy a biznis s kompletným pripojením. Pripojenie je tiež veľmi jednoduché a intuitívne. Apku si stiahnite prostredníctvom Google Play alebo Apple Store.

  7. Google Home

  Poslednou aplikáciou na našom zozname je Google Home ktorú si môžete stiahnuť pre zrkadlenie obrazovky pre zariadenia Android aj iOS. Prostredníctvom Apple store alebo Google Play. Google Home je virtuálny asistent vyvinutý spoločnosťou Google. Je bezplatnou aplikáciou, pričom vám umožňuje premietať smartfón na väčšiu obrazovku. Neslúži len na prenos videa, ale aj hudby, filmov, prípadne zobrazeniu čohokoľvek zo smartfónu.

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  Dominika Ježová

  Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
  Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

  WinRAR 5.91 64-bit

  Archivácia a správa súborov

  56

  Trial

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  53

  Freeware

  47

  Freeware

  IrfanView 4.57

  Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

  44

  Freeware

  Audacity 3.0

  Úprava a nahrávanie audio súborov

  42

  Freeware

  TwistedBrush Pro Studio 22.02

  Bitmapový grafický editor pre umelcov.

  42

  Trial

  BurnAware Professional 8.5

  Napaľovanie CD / DVD / Blu-ray diskov.

  41

  Trial

  Ashampoo Burning Studio 16.0.2

  Univerzálna napaľovací program.

  41

  Trial

  Recuva 1.53.1087

  Obnova zmazaných súborov

  39

  Freeware

  Nero 9 Free 9.4.12.708 Free

  Napaľovanie CD a DVD.

  39

  Freeware

  ďalšie programy »


  Nové programy

  Jaumo 202406.1.4

  Zoznamovacia aplikácia

  Freeware

  0 kB

  Snow Race! 2.1.5

  Mobilná hra

  Freeware

  0 kB

  LinkedIn 4.1.951

  App sociálnej siete

  Freeware

  0 kB

  YAZIO

  Počítadlo kalórií do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Koyote Free Video Converter 3.2

  Zmena formátu videa

  Freeware

  0 kB

  Like a Pizza 1.83

  Hra do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  Ulead VideoStudio 11

  Úprava videa

  Demo

  0 kB

  Grindr 24.6.0

  Gay chat

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  Amazon Shopping 28.11.2.100

  Nákupná aplikácia na mobil

  Freeware

  0 kB

  Reddit 2024.22.1

  Sociálna sieť v mobile

  Freeware

  0 kB

  Google Pay

  Platba telefónom

  Freeware

  0 kB

  TheaeroClock 8.31

  Hodiny na plochu PC

  Freeware

  0 kB

  Peel Remote Universal Smart TV 10.1

  Diaľkové ovládanie TV v mobile

  Freeware

  0 kB

  MieNet´s Libraries 2.3

  Ikony na plochu

  Freeware

  0 kB

  Pokémon GO 0.315.1

  Mobilná hra, Android, iPhone

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  RarZilla Free Unrar 7.00

  Rozbaľovanie RAR archívov

  Freeware

  0 kB

  Slots Max 1.0

  Kasíno PC hra

  Demo

  0 kB

  ďalšie nové programy »

  Nové aktualizácie

  Yawcam 0.8.0

  Práca a obsluha webkamery

  Freeware

  0 kB

  Notepad++ 8.4.6

  Poznámkový blok

  Freeware

  0 kB

  Subtitle Edit 4.0.3

  Editácia, prevod titulkov k filmom

  Freeware

  0 kB

  SeaMonkey 2.53.18

  Webový prohlížeč

  Freeware

  0 kB

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moja Clubcard TESCO do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  Freeware

  0 kB

  COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

  Zľavy, akcie a letáky do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  ZwCAD Professional 2008i

  CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

  Trial

  60 MB

  GeoGebra 6.0.560.0

  Výučbový program na matematiku a geometriu

  Freeware

  48,6 MB

  Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

  Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

  Freeware

  0 kB

  Wattpad

  Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

  Freeware

  0 kB

  foodora SK 23.11.0

  Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Zloženky 2.0

  Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

  Freeware

  0 kB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizácia PC a mobilného telefónu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikácia Google mapy pre Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hľadanie duplicitných či podobných súborov

  Freeware

  0 kB

  4.5.0.9

  Úprava / Vylepšenia selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  Freeware

  84,6 MB

  ďalšie aktualizácie »

  logo

  11869 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 3 dni

  Košík

  Reklama | Kontakty |