Kto má najlacnejší internet na Slovensku? Vyber si neobmedzený internet!

29.10.2020 6:53  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Nie ste spokojní so svojim poskytovateľom internetu? Potrebujete neobmedzené dáta do svojho mobilu a neviete, ktorého operátora si vybrať? V tomto článku nájdete stručný prehľad najznámejších operátorov a ich ponúk neobmedzeného mobilného, pevného internetu, alebo mobilných dát.

Neobmedzený mobilný internet

Mobilný internet disponuje viacerými výhodami. Môžete ho napríklad využívať všade v rámci pokrytia a pripojenie je riešené pomocou USB modemu alebo bezdrôtového Wifi routera, bez zložitej inštalácie káblového pripojenia.

Neobmedzený mobilný internet ponúka napríklad Telekom – ak vyčerpáte predplatené dáta, za ďalšie už nezaplatíte nič navyše (obmedzí sa akurát rýchlosť internetu). Telekom ponúka tri druhy mobilného internetu – balíčky S (1GB), M (5GB) a L (15GB). Balíček S je vhodný na príležitostné používanie, napríklad ako záloha k pevnému internetu, M je už dostatočný aj pre menšie rodiny či kolektívy a L obsahuje objem dát vhodný aj na zdieľanie. Okrem toho Telekom ponúka aj extra dáta navyše – ak užívateľ minie dáta z balíčka a potrebuje využívať internet naďalej bez obmedzenia rýchlosti, môže využiť túto možnosť. Ceny neobmedzeného internetu od operátora Telekom nájdete na tejto stránke.

Mobilný internet ponúka taktiež operátor Orange, platia tu podobné podmienky ako v Telekome, veľkosti balíčkov a ich ceny sa však líšia. Orange poskytuje balíčky Data Basic (2GB), Data Optimal (5GB), Data Premium (10 GB), Data Extra (20GB) a Data Exclusive (50 GB). Pri využívaní balíčkov od Orange platí, že je tu síce lepší pomer množstva dát a ceny, balíčky sú však väčšie ako v Telekome, preto mesačne zaplatíte viac. Ak mobilný internet používate naozaj často, viac sa teda oplatí využiť ponuky od Orange.

Aj operátor O2 poskytuje neobmedzený mobilný internet – vyberať si môžete z balíčkov Modré O2 dáta (4GB), Strieborné O2 dáta (8GB), alebo Zlaté O2 dáta (16GB). Ako pri predošlých operátoroch, aj tu po prečerpaní dát môžete internet využívať naďalej, už ale s obmedzenou rýchlosťou. Dáta sa dajú navýšiť po prečerpaní aj jednorazovo, buď na stránke operátora, alebo v aplikácii Moje O2. O2 ponúka aj službu Internet MINI, kde možno obnoviť 1GB internetu za poplatok 3 eurá, alebo 7GB za 10 eur.


Najlacnejší mobilný internet však nemusí byť vždy najlepšou voľbou. Pri výbere je dôležité zvážiť hlavne pokrytie siete, maximálnu rýchlosť a až nakoniec cenu. Preto si ponuky operátorov najprv dobre preštudujte a porovnajte.

Neobmedzený internet na doma

Neobmedzený internet na doma ponúka množstvo operátorov, v tomto článku si ale budeme porovnávať len známejšie spoločnosti ako sú Orange, Telekom a O2. Porovnávať budeme viacero ponúk od týchto operátorov, pričom budeme zohľadňovať rýchlosť prenosu (rýchlosť sťahovania dát – download a rýchlosť nahrávania – upload. Ak by ste si u vás doma chceli tieto hodnoty skontrolovať, môžete na to použiť túto stránku, poprípade je vždy užitočné skontrolovať si hodnotu Pingu. Ak neviete, čo Ping je, viac sa dozviete v tomto článku.

O2 ponúka pomerne výhodne neobmedzený internet na doma - vybrať si môžete zo štyroch balíčkov. Biely O2 LTE internet na doma je prvou možnou voľbou. Využíva 4G LTE sieť, rýchlosť prenosu je 15 Mbps download a 2 Mbps upload. Modrý O2 internet na doma má rovnakú rýchlosť prenosu aj cenu ako Biely, líši sa však tým, že využíva supermodernú LTE TDD sieť. Ďalšie dva ponúkané balíčky taktiež využívajú túto supermodernú sieť, rýchlosť prenosu a teda aj cena je však už vyššia. Takýto je balíček Strieborný O2 internet na doma (30 Mbps – download a 5 Mbps - upload) a Zlatý O2 internet na doma (128 Mbps - download a 10 Mbps - upload). Na balíčky momentálne platia zľavy, ceny si môžete pozrieť tu.

U operátora Orange nájdete naozaj širokú ponuku – poskytuje optický internet, domáci 4G internet a DSL internet. Optický internet je najrýchlejší a najstabilnejší, (600Mbit/s download a 60 Mbit/s upload), navyše je neobmedzený, čo je oproti domácemu 4G internetu výhodou. Orange ponúka pri 4G internete objem dát 300GB, po prečerpaní dát sa ale rýchlosť prenosu zmenší. Celkovo je prenos dát výrazne nižší (30Mbit/s download, 3Mbit upload). Treťou možnosťou je DSL internet, ktorý je neobmedzený a rýchlosť prenosu je tu vyššia (100Mbit/s download a 10Mbit/s upload). Zatiaľ čo je optický internet dobrou voľbou pre inštitúcie ako školy alebo väčšie pracoviská, 4G internet alebo DSL internet je ideálny pre využitie v domácnostiach. Balíčky si viete vybrať už od 10 eur mesačne, s kompletným Orange cenníkom a výberom vám pomôžu na ich telefónnej linke. Orange je tiež favoritom čo sa týka ponuky TV a internetu. Ponúka najvýhodnejšiu kombináciu TV a internetu zo všetkých operátorov.

Dostupnosť Orange internetu (teda to, či internet bude kvalitne fungovať aj u vás doma) si môžete overiť na stránke operátora. Pri každom balíčku máte možnosť overiť dostupnosť danej služby vo vašom bydlisku zadaním svojej adresy.

Operátor 4ka (Štvorka) zatiaľ neponúka internet na doma, zameriava sa skôr na mobilné dáta, ktorých výber si predstavíme ďalej v článku.

Telekom má na výber 3 balíčky pre domáci internet - Magio internet M, Magio internet L a Magio internet XL. Všetky sú bez časových a dátových obmedzení, líšia sa len rýchlosťou prenosu. Balíček M – download 30Mbit/s a upload 3Mbit/s, L – download 250Mbit/s, upload 25Mbit/s, a XL – download 600Mbit/s a upload 60Mbit/s. Za zmienku stojí ešte to, že pri XL balíčku si môžete zakúpiť doplnkovú službu Giga za 5 eur mesačne. S touto službou získate rýchlosť pripojenia až do 1Gbit/s. Celú ponuku a cenník Telekom internetu si môžete pozrieť tu.

TELEKOM neobmedzené dáta

Niekedy sa však zídu aj neobmedzené mobilné dáta, ktoré sú nenahraditeľné napríklad pri cestovaní alebo dlhšom pobyte mimo domova. Ak si v sieti Telekom zakúpite balík Denné dáta neobmedzené, za cenu 3 eurá získate nekonečné mobilné dáta na celý deň. Balík si môžete zakúpiť cez aplikáciu, alebo webstránku Telekomu. Ak chcete zdieľať dáta Telekom so svojimi priateľmi a blízkymi, užitočný je aj balíček Dáta navyše pre blízkych, ktorý môžete využívať buď vy, alebo ho môžete rozdeliť medzi svojich známych, ktorí využívajú služby Telekomu. Tento balík obsahuje 1000MB za cenu 3 eurá.

Neobmedzené dáta ORANGE

Neobmedzené dáta v mobile môžete mať, aj keď je vašim operátorom Orange. Spojením Orange paušálu Go a pevného internetu získate balík služieb Love. V rámci tohto balíka si môžete vybrať z viacerých možností - aj nekonečné dáta. Takto budete mať Orange internet v mobile kdekoľvek pôjdete.

O2 neobmedzené dáta

Ak je vašim operátorom O2, neobmedzený internet v mobile môžete mať len v rámci O2 SMART paušálu. Nekonečné dáta môžete získať aktivovaním jedným z troch balíčkov, ktoré O2 ponúka. Všetky programy sú bez viazanosti a služby daných programov (neobmedzené dáta, neobmedzené volania a SMS) môžete využívať v celej EÚ. O2 internet tak môžete bez problémov použiť aj v zahraničí v rámci EÚ. Táto služba sa oplatí najmä pre tých, ktorí pracujú v zahraničí, napríklad v Nemecku.

4ka neobmedzené dáta

Operátor 4ka má v ponuke viacero balíkov, v rámci ktorých si môžete aktivovať istý dátový balík na dobu 30 dní, poprípade jednorazový balíček s dátami na jeden deň. Neobmedzený internet do mobilu u 4ky je možné zakúpiť si v rámci paušálu SLOBODA ∞ za 5 eur/mesiac. V prípade, že máte iný paušál, resp. kredit, môžete si v sieti 4ka aktivovať neobmedzený dátový paušál Sloboda dáta za 14 eur/mesiac (tieto neobmedzené dáta však môžete využívať len v rámci SR, v zahraničí si priplatíte 1 cent/1 MB).

Všetci operátori, či už Telekom, O2, 4ka alebo Orange z času na čas zverejnia akciu, vďaka ktorej môžete získať dáta zadarmo, stačí sledovať webstránku vášho operátora.

Najlacnejší neobmedzený internet

Internet na doma

Keby sme nebrali ohľad na parametre a prioritou by pre nás bola cena, najlacnejší internet na doma ponúka jednoznačne Orange. Za cenu 10 eur/mesiac ponúka internet s rýchlosťou prenosu 15Mbit/s/1Mbit/s. Najlacnejší a najvýhodnejší pevný internet v pomere ceny a výkonu je však neobmedzený internet od Telekomu, ktorý za 10,90 eur/mesiac poskytuje rýchlosť 30Mbit/s/3Mbit/s. Čo sa týka detailov a iných užitočných informácií (napríklad či je internet bez viazanosti alebo s viazanosťou), vám ochotne poradia operátori na stránke firmy Telekom.

Keby ste boli nespokojní s rýchlosťou prenosu vášho internetu, existuje aplikácia Internet akcelerátor, vďaka ktorej dokážete rýchlosť zvýšiť. Túto aplikáciu si môžete nainštalovať tu.

Internet v mobile

Najlacnejší neobmedzený internet v mobile na jeden deň ponúka operátor Telekom – za cenu 3 eurá na deň môžete surfovať bez akéhokoľvek obmedzenia. Celkovo je však výhodnejší je neobmedzený internet od 4ky – po zaplatení 5 eur získate neobmedzený internet do mobilu na celý mesiac.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

163

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

127

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

126

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

101

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

100

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

63

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

60

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

57

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

56

Trial

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 9 dni