Kde nájsť hry na stiahnutie zadarmo

7.2.2022 21:20  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Všetci dobre poznáme túžbu zahrať si nejakú hru na počítači alebo na mobile. Niektoré hry si môžete stiahnuť, iné si naopak môžete zahrať priamo na internete.

V dnešnej dobe smartfónov už azda všetci hráme alebo sme už hrali nejakú hru. Niektorí ľudia preferujú stále hry na počítač, iní si obľúbili hry na mobil, či tablet. Aj keď ide o akúsi formu oddychu alebo relaxu, existujú hry, ktoré majú za úlohu nás, prípadne naše deti, niečo naučiť. Tým, že sa technológia stále vylepšuje, zvyšujú sa aj požiadavky na hry. Kvôli tomu, sú si ľudia ochotní veľakrát priplatiť nemalú peňažnú čiastku. Ceny tých najnovších hier siahajú do výšky 70 EUR. Avšak pre nenáročných hráčov stále existujú stránky, ktoré im ponúknu dostatočnú dávku zábavy a oddychu. Ide predovšetkým o webové portály, ktoré ponúkajú možnosť stiahnuť si hru úplne zadarmo, alebo si ju zahrať online.

Hry zadarmo na stiahnutie – PC

Vývojári hier sa snažia čo najviac naplniť požiadavky koncového zákazníka – hráča. Z tohto dôvodu je na internete možné nájsť obrovské množstvo rôznorodých hier, aj keď sa niektoré od seba odlišujú doslova len dizajnom. Takže by sa dalo povedať, že si každý príde na svoje a môže si zahrať, čo chce. Samozrejme, úplne najnovšie hry nenájdeme na stiahnutie zadarmo nikde. Ak sa teda rozprávame o legálnom sťahovaní, o ktorom sme písali v súvislosti so sťahovaním filmov. Občas však môžete nájsť takzvanú demo verziu tých najnovších hier. Ide o istú ukážku z hry, ktorá je dostupná pre všetkých používateľov. Takže si, napríklad, prvý level alebo misiu môžete vyskúšať zahrať zadarmo. Potom vás hra vyzve, aby ste si hru zakúpili. Hry, ktoré môžete nájsť na stiahnutie zadarmo sú väčšinou staršie a nenáročné na počítač.

Azda najpopulárnejšou aplikáciou na sťahovanie počítačových hier je Steam. Aplikácia je úplne zadarmo. Stačí si len vytvoriť účet a môžete nakupovať. Áno, ide o digitálny obchod s hrami. Steam funguje tak, že si nájdete vybranú hru, pridáte si ju do vašej knižnice, následne si ju stiahnete a môžete hrať. Výhodou aplikácie je, že si vašu zakúpenú hru môžete zahrať na akomkoľvek počítači s pripojením na internet. Hry sa automaticky samé aktualizujú a niektoré hry môžete hrať aj spolu s vašimi priateľmi. Keďže si aplikáciu obľúbili aj samotní vývojári hier, nájdete tu aj najnovšie hry na trhu. Avšak tie sú za finančný poplatok. Aplikácia však ponúka niektoré hry úplne zadarmo. Napríklad si počas Vianoc ako darček môžete stiahnuť aj novšiu hru. Používatelia majú tiež prístup aj ku beta verziám hier; teda k takým, ktoré sú ešte len v testovacích fázach tvorby. Takmer na identickom princípe funguje aj aplikácia Epic Games. Používatelia tejto aplikácie si mali možnosť počas Vianoc stiahnuť hru GTA 5 úplne zadarmo.

Používatelia, ktorí majú počítač s operačným systémom Windows, dobre poznajú aj Windows Store. Ide o podobný obchod ako pri smartfónoch. Môžete si stiahnuť nejaké aplikácie alebo hry do vášho počítača. Nájdete tu hry, ktoré sú zadarmo, ale aj lepšie, ktoré si musíte zakúpiť. Windows Store ponúka hráčom aj PC Game Pass, ktorý stojí 9,99 EUR/mesiac. Po zakúpení môžete hrať množstvo tých najnovších hier.


Pre nenáročných hráčov je tu napríklad webová stránka Plné hry, ktorá ponúka na stiahnutie veľké množstvo plných hier, ale aj demo verzií. Môžete si vybrať hry z akejkoľvek kategórie. Akčné, arkády, logické, strategické, športové, skrátka z akejkoľvek oblasti. Ide však o hry, ktoré sú už staršie. Niekedy však aj tu môžete nájsť demo verziu novšej hry.

Online hry zadarmo

Niektoré hry si môžete zahrať aj online. Existuje množstvo webových stránok (www.superhry.cz, www.1001hry.cz, www.y8.com, www.gamesbox.com, www.friv.com a mnoho ďalších), ktoré ponúkajú veľmi jednoduché hry. Nájdete tu hry z rôznych kategórií. Dokonca tu nájdete hry, ktoré si môžete zahrať aj s kamarátom na jednom počítači.

Hry zadarmo na stiahnutie – mobil

Ako sme už spomínali, niektorí ľudia hrávajú hry len na mobilnom telefóne, keďže si tým dokážu skrátiť cestovanie a hru môžu hrať kdekoľvek. Pre používateľov, ktorí majú iPhone, ponúka spoločnosť Apple aplikáciu App Store. Pre ľudí, ktorí majú smartfón s operačným systémom Android, je to aplikácia Google Play. Prostredníctvom aplikácií si môžete stiahnuť akúkoľvek hru, ktorá je podporovaná vašim operačným systémom. Tak ako aj pri počítačových aplikáciách, aj v týchto aplikáciách nájdete lepšie hry, ktoré sú však spoplatnené. Občas môžu používatelia natrafiť na hry, ktoré sú napríklad v Google Play úplne zadarmo a v aplikácii App Store sú spoplatnené. Avšak pokojne to môže byť aj naopak. Niektorí vývojári mobilných hier preferujú len jeden z týchto operačných systémov. Preto je ich hra dostupná len pre jeden operačný systém, teda Android alebo iOS. Nejde však o veľké množstvo hier, je to skôr ojedinelý prípad.

Hry pre deti

Zabaviť deti môže byť niekedy naozaj náročné. Preto zvyčajne dostanú do ruky mobilný telefón a hrajú sa samé. Na internete nájdete množstvo vzdelávacích online hier, ale tiež logické hry na stiahnutie, ktoré môžete nájsť na stránkach alebo v aplikáciách uvedených vyššie v článku. Logické hry pre deti podporujú logické myslenie, omaľovánky rozvíjajú kreativitu. Keďže deti zaujmú rôzne kategórie hier, odporúčame skôr stránky s online hrami, ktoré sme spomínali (www.superhry.cz, www.1001hry.cz, www.y8.com, www.gamesbox.com, www.friv.com a mnoho ďalších).

Pokiaľ ste príležitostným hráčom a naozaj si máte chuť zahrať nejakú hru len zriedkavo, môžete si pozrieť nejaké hry alebo demo verzie aj na našej webovej stránke. V opačnom prípade odporúčame jednu z vyššie uvedených aplikácií na mobil alebo na počítač.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

75

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

51

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

49

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |