Kde nájsť hry na stiahnutie zadarmo

7.2.2022 21:20  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Všetci dobre poznáme túžbu zahrať si nejakú hru na počítači alebo na mobile. Niektoré hry si môžete stiahnuť, iné si naopak môžete zahrať priamo na internete.

V dnešnej dobe smartfónov už azda všetci hráme alebo sme už hrali nejakú hru. Niektorí ľudia preferujú stále hry na počítač, iní si obľúbili hry na mobil, či tablet. Aj keď ide o akúsi formu oddychu alebo relaxu, existujú hry, ktoré majú za úlohu nás, prípadne naše deti, niečo naučiť. Tým, že sa technológia stále vylepšuje, zvyšujú sa aj požiadavky na hry. Kvôli tomu, sú si ľudia ochotní veľakrát priplatiť nemalú peňažnú čiastku. Ceny tých najnovších hier siahajú do výšky 70 EUR. Avšak pre nenáročných hráčov stále existujú stránky, ktoré im ponúknu dostatočnú dávku zábavy a oddychu. Ide predovšetkým o webové portály, ktoré ponúkajú možnosť stiahnuť si hru úplne zadarmo, alebo si ju zahrať online.

Hry zadarmo na stiahnutie – PC

Vývojári hier sa snažia čo najviac naplniť požiadavky koncového zákazníka – hráča. Z tohto dôvodu je na internete možné nájsť obrovské množstvo rôznorodých hier, aj keď sa niektoré od seba odlišujú doslova len dizajnom. Takže by sa dalo povedať, že si každý príde na svoje a môže si zahrať, čo chce. Samozrejme, úplne najnovšie hry nenájdeme na stiahnutie zadarmo nikde. Ak sa teda rozprávame o legálnom sťahovaní, o ktorom sme písali v súvislosti so sťahovaním filmov. Občas však môžete nájsť takzvanú demo verziu tých najnovších hier. Ide o istú ukážku z hry, ktorá je dostupná pre všetkých používateľov. Takže si, napríklad, prvý level alebo misiu môžete vyskúšať zahrať zadarmo. Potom vás hra vyzve, aby ste si hru zakúpili. Hry, ktoré môžete nájsť na stiahnutie zadarmo sú väčšinou staršie a nenáročné na počítač.

Azda najpopulárnejšou aplikáciou na sťahovanie počítačových hier je Steam. Aplikácia je úplne zadarmo. Stačí si len vytvoriť účet a môžete nakupovať. Áno, ide o digitálny obchod s hrami. Steam funguje tak, že si nájdete vybranú hru, pridáte si ju do vašej knižnice, následne si ju stiahnete a môžete hrať. Výhodou aplikácie je, že si vašu zakúpenú hru môžete zahrať na akomkoľvek počítači s pripojením na internet. Hry sa automaticky samé aktualizujú a niektoré hry môžete hrať aj spolu s vašimi priateľmi. Keďže si aplikáciu obľúbili aj samotní vývojári hier, nájdete tu aj najnovšie hry na trhu. Avšak tie sú za finančný poplatok. Aplikácia však ponúka niektoré hry úplne zadarmo. Napríklad si počas Vianoc ako darček môžete stiahnuť aj novšiu hru. Používatelia majú tiež prístup aj ku beta verziám hier; teda k takým, ktoré sú ešte len v testovacích fázach tvorby. Takmer na identickom princípe funguje aj aplikácia Epic Games. Používatelia tejto aplikácie si mali možnosť počas Vianoc stiahnuť hru GTA 5 úplne zadarmo.

Používatelia, ktorí majú počítač s operačným systémom Windows, dobre poznajú aj Windows Store. Ide o podobný obchod ako pri smartfónoch. Môžete si stiahnuť nejaké aplikácie alebo hry do vášho počítača. Nájdete tu hry, ktoré sú zadarmo, ale aj lepšie, ktoré si musíte zakúpiť. Windows Store ponúka hráčom aj PC Game Pass, ktorý stojí 9,99 EUR/mesiac. Po zakúpení môžete hrať množstvo tých najnovších hier.


Pre nenáročných hráčov je tu napríklad webová stránka Plné hry, ktorá ponúka na stiahnutie veľké množstvo plných hier, ale aj demo verzií. Môžete si vybrať hry z akejkoľvek kategórie. Akčné, arkády, logické, strategické, športové, skrátka z akejkoľvek oblasti. Ide však o hry, ktoré sú už staršie. Niekedy však aj tu môžete nájsť demo verziu novšej hry.

Online hry zadarmo

Niektoré hry si môžete zahrať aj online. Existuje množstvo webových stránok (www.superhry.cz, www.1001hry.cz, www.y8.com, www.gamesbox.com, www.friv.com a mnoho ďalších), ktoré ponúkajú veľmi jednoduché hry. Nájdete tu hry z rôznych kategórií. Dokonca tu nájdete hry, ktoré si môžete zahrať aj s kamarátom na jednom počítači.

Hry zadarmo na stiahnutie – mobil

Ako sme už spomínali, niektorí ľudia hrávajú hry len na mobilnom telefóne, keďže si tým dokážu skrátiť cestovanie a hru môžu hrať kdekoľvek. Pre používateľov, ktorí majú iPhone, ponúka spoločnosť Apple aplikáciu App Store. Pre ľudí, ktorí majú smartfón s operačným systémom Android, je to aplikácia Google Play. Prostredníctvom aplikácií si môžete stiahnuť akúkoľvek hru, ktorá je podporovaná vašim operačným systémom. Tak ako aj pri počítačových aplikáciách, aj v týchto aplikáciách nájdete lepšie hry, ktoré sú však spoplatnené. Občas môžu používatelia natrafiť na hry, ktoré sú napríklad v Google Play úplne zadarmo a v aplikácii App Store sú spoplatnené. Avšak pokojne to môže byť aj naopak. Niektorí vývojári mobilných hier preferujú len jeden z týchto operačných systémov. Preto je ich hra dostupná len pre jeden operačný systém, teda Android alebo iOS. Nejde však o veľké množstvo hier, je to skôr ojedinelý prípad.

Hry pre deti

Zabaviť deti môže byť niekedy naozaj náročné. Preto zvyčajne dostanú do ruky mobilný telefón a hrajú sa samé. Na internete nájdete množstvo vzdelávacích online hier, ale tiež logické hry na stiahnutie, ktoré môžete nájsť na stránkach alebo v aplikáciách uvedených vyššie v článku. Logické hry pre deti podporujú logické myslenie, omaľovánky rozvíjajú kreativitu. Keďže deti zaujmú rôzne kategórie hier, odporúčame skôr stránky s online hrami, ktoré sme spomínali (www.superhry.cz, www.1001hry.cz, www.y8.com, www.gamesbox.com, www.friv.com a mnoho ďalších).

Pokiaľ ste príležitostným hráčom a naozaj si máte chuť zahrať nejakú hru len zriedkavo, môžete si pozrieť nejaké hry alebo demo verzie aj na našej webovej stránke. V opačnom prípade odporúčame jednu z vyššie uvedených aplikácií na mobil alebo na počítač.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

YoWindow 4 Build 63

Animovaný šetrič obrazovky s aktuálnym počasím.

31

Trial

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni