Ako zistiť heslo na FB?

22.6.2021 12:37  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

V niektorých prípadoch môže byť užitočné pokúsiť sa zistiť heslo na Facebook, prípadne aj na Messenger. Je to možné a ako na to?

Ako zistiť heslo na Facebook? Existuje nejaký program?

Relatívne jednoduchú technikou je resetovanie hesla. Heslo si môžete nechať obnoviť na e-mail, ktorý nie je zviazaný s facebookovým účtom. Ak budete schopní správne odpovedať na otázku, ktorá vám na e-mail príde, heslo ľahko zmeníte.

Ak máte prístup k počítaču, na ktorom je facebookový účet, ktorého heslo potrebujete odhaliť, riešením môže byť aj špeciálny program.

Softvér, ktorý monitoruje skryto aktivitu používateľa na PC, sa nazýva keylogger. Takýto program dokáže zaznamenať, uložiť a odoslať každý znak, ktorý používateľ na svoje klávesnici stlačí. Nainštalovať sa dá aj na diaľku. Keylogger však môže mať aj hardvérovú podobu, potom je nutné mať k počítaču fyzický prístup.

Niektorí ho majú v počítači cielene, napríklad preto, aby mohli ľahko kontrolovať počítačovú aktivitu svojich detí. Ide však aj o spôsob, ako zistiť heslo na Facebook. Okrem neho je týmto spôsobom možné získať prístup ku kompletnej komunikácii, ktorá na počítači prebieha (e-maily, chaty alebo správy z najrôznejších komunikátorov).

Ako zistiť heslo na FB cez mobil?

Existujú tiež programy, ktoré sa používajú na mobile. Pomerne obľúbený je napríklad FaceNiff.

Ide o softvér, ktorý je pomerne jednoduchý na používanie, ale veľmi mocný čo do využiteľnosti. Softvér funguje tak, že analyzuje komunikáciu v sieti a hľadá tie dátové pakety, ktoré sa prenášajú na servery Facebooku.

Sila tohto programu spočíva najmä v tom, že zvládne odhaliť session ID, teda jedinečný identifikátor spojenia.

Zásadnou podmienkou k tomu, aby FaceNiff fungoval, je predovšetkým to, že sa musíte dostať do roote svojho telefónu. Nezabudnite, že protistrana sa môže brániť pomocou SSL šifrovanie. Je však pomerne vysoká šanca, že ak narazíte na používateľa, ktorý príliš nerozumie technológiám, bude proti vám úplne bezbranný.

h2> Ako zistiť heslo na FB na diaľku?

Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť ľubovoľné heslo na Facebook, ak nemáte možnosť do počítača čokoľvek inštalovať alebo si sami nechcete sťahovať ďalší softvér, je pokúsiť sa pochopiteľne heslo uhádnuť.

Prekvapivo veľa ľudí používa veľmi jednoduché kombinácie typu "12345", prípade iná veľmi slabá hesla. K častým heslám patrí napríklad aj "password" alebo "111111". Na internete bývajú preto aj zoznamy najčastejšie používaných hesiel, aby si užívateľ mohol skontrolovať, či to jeho náhodou nepatrí ku ľahko prolomitelným.

Pomerne jednoduchou technikou, ktorá môže byť oveľa výhodnejšie, než sa snažiť prelomiť bezpečnostné mechanizmy počítača, je aj tzv. sociálne inžinierstvo . Heslo je možné vylákať tak, aby ho užívateľ jednoducho prezradil sám.

Najmä užívateľ, ktorý je absolútna laik, sa nechá touto metódou veľmi ľahko nachytať. E-maily alebo správy, ktoré sa tvária ako oficiálne informácie z Facebooku, ale na oplátku žiadajú o prístup k účtu napríklad na účely overenia, sú viacmenej klasickou cestou na získanie heslá z FB aj odinakiaľ. Důvěřivému užívateľovi je možné týmto spôsobom aj na diaľku nainštalovať keylogger .

Ako zistiť heslo na Messenger?

Môžete potrebovať aj spôsob, ako zistiť heslo do Messengera. A to aj za predpokladu, že sa nechystáte zrovna pozrieť do toho partnerovho. Zabudli ste svoje heslo do tohto komunikátora?

V prípade, že máte heslo uložené v internetovom prehliadači Google Chrome, môžete sa na neho pozrieť v záložke Nastavenie. Jednoducho postupujete na voľby Rozšírené - Heslá a formuláre - Spravovať heslá. Prehliadač ukladá heslá naviac aj do súboru, a to dokonca nekryptovaná.

Prevádzkovať Messenger bez Facebooku, čo bola vítaná možnosť v minulosti, už nie je možné. Hoci mnoho používateľov bola s týmto riešením nespokojná, je pravda, že vlastniť účet na Facebooku vám dá do ruky aj možnosť obnoviť si bez problémov zabudnuté heslo. A to či už po jeho zrušení alebo s pomocou priateľov.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254343

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130547

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122691

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni