Ako ZALOŽIŤ FIREMNÝ FACEBOOK?

22.2.2022 16:35  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Ostatné

Sociálne siete sú veľmi dôležitým nástroj na prilákanie väčšieho množstva sledovateľov k vášmu podnikateľskému zámeru. Založenie firemného facebook účtu je veľmi účinný spôsob, ako sa spojiť so zákazníkmi a získať nových ľudí relatívne nenáročným spôsobom.

Facebook predstavuje jednu z najväčších platforiem s ohľadom na aktívnych používateľov. Je to veľmi účinný nástroj najmä pre malé podniky. Ide o ideálnu platformu určenú na propagáciu obsahu, ktorý publikujete na vašom blogu. Poskytuje jednoduchý spôsob zdieľania obrázkov, videí a správ so sledovateľmi.

Pokiaľ neviete, ako na založenie firemného facebooku, prevedieme vás procesom krok za krokom, až prídeme k samotnému vytvoreniu firemného facebooku. Nejde vôbec o náročný spôsob, zvládnete to, aj pokiaľ ste úplným začiatočníkom. Dúfame, že po prečítaní sa budete cítiť dostatočne sebavedomo, aby ste si vytvorili firemný profil určený k podnikaniu.

Ako založiť firemný účet na Facebooku?

1. Prvý krok zahŕňa registráciu. Prejdite na stránku https://www.facebook.com/pages/create a vytorte si účet. (Môžete použiť aj váš aktuálny profil, alebo si vytvoriť celkom nový a samostatný pre vaše podnikanie.) Po kliknutí na stránku vyššie, vám facebook ponúkne dve možnosti, ako si založiť FB stránku. Môžete si vytvoriť 2 typy stránky - Biznis/Značka alebo Komunita/Verejná osoba. Pokiaľ sa rozhodnete pre firemný biznis účet, kliknite na kolónku > Začať, ktorú nájdete pod ikonou konkrétnej možnosti > Biznis/Značka.

2. Ďalším krokom je vyplnenie informácií ohľadom vášho podnikania. Zadajte názov vašej firmy alebo názov, ktorý je s vašim biznisom do istej miery spojený a je pravdepodobné, že by bol pod nim vyhľadávaný. Do kategórie zadajte pár slov, ktoré najlepšie definujú vašu spoločnosť a Facebook vám automaticky poskytne niekoľko návrhov. Z možností si vyberte tú, ktorá najlepšie popisuje vašu firmu z vášho pohľadu, ale aj z pohľadu zákazníkov. Neskôr môžete samozrejme pridať ďalšie kategórie.


Potom, ako si vyberiete kategóriu ponikania, vás Facebook vyzve k tomu, aby ste vyplnili aj ďalšie informácie, ako je adresa a telefónne číslo. Je tu možnosť ponechať dané informácie súkromné alebo ich môžete sprístupniť verejne pre všetkých, čo je v otázke podnikania zrejme užitočnejšie, pokiaľ ponúkate najmä služby, aby sa s vami mohli zákazníci rýchlo spojiť.

Pridajte obrázky. Po vyplnený všetkých potrebných informácií prejditi na pridávanie profilovej fotka a titulného obrázku pre fb stránku. Profilový obrázok vizuálne reprezentáciu vašu značku, je preto dôležité, aby ste vybrali fotografiu, ktorá sa zhoduje s vašou značkou alebo ju priamo reprezentuje, teda logo značky. Fotky jednoducho nahráte do stránky a prípadne upravíte podľa potreby.

4. Zvládli ste to! Pokiaľ ste splnili všetky 3 body, vznikol vám základ vašej firemnej stránky! A keďže ide len o kostru, musíte ju ďalej upravovať, aby bolo schopná plne prezentovať potenciál vašej značky.

Ako sa starať o stránku na Facebooku?

Potom, ako sme si zodpovedali najdôležitejšie informácie k tomu, ako založiť firemný účet na Facebooku, sa v skratke pozrieme na to, ako spravovať stránku tak, aby ste ju mohli označiť za plne funkčnú.

Nastavte ďalšie dôležité detaily

Po vyplnení základných informácií je potrebné doplniť aj podrobnosti o vašej firme. Napríklad informácie o otváracích hodinách alebo lokalitu mieste, v ktorom podnikáte. Po kliknutí na položku „Upraviť informácie o stránke,“ môžete zadefinovať dôležité detaily.

Vytvorte svoj prvý príspevok

Predtým, ako pozvete na svoju stránku publikum, je dôležité vytvoriť hodnotný obsah, ktorý bude stránku reprezentovať. Príspevok by mal zaujať, a zároveň by mal byť informačne nasýtený, a mali by ste prostredníctvom neho dosiahnuť, aby sa ľudia zaujímali o váš projekt a chceli sa o ňom dozvedieť viac, prípadne sa ho rozhodli kúpiť/šíriť a podobne.

TIP: Prvý príspevok zväčša nastaví prvý dojem o vašej stránke, vyberte preto tému, ktorá bude dostatočne pôsobivá a správne odprezentuje vašu stránku.

Váš príbeh

Detailnejšie popíšte zámer a krátky príbeh za vašim podnikaním, aby ste ľuďom priblížili svoju prácu. Prejdite na „Zobraziť viac” v ľavom menu, potom kliknite na „O mne" a vyberte si „Náš príbeh”.

Facebook Page: prečo si ju založiť?

Založenie firemného facebooku môže byť prospešné z viacerých dôvodov:

  • 1. rozšírenie vašej značky a jej zvýšený dosah medzi potenciálnymi zákazníkmi
  • prostriedok k rýchlej komunikácii so zákazníkmi
  • bezplatný priestor k propagovaniu vášho podnikateľského zámeru

Vytvorenie firemného facebook účtu oddelene od súkromného účtu je podstatné, ak chcete odviesť pozornosť od svojho súkromného profilu. Na druhej strane, Facebook umožňuje skryť niektoré informácie, pokiaľ nechcete, aby boli zverejnené. Ak všetko prebehlo správne a vaša stránka je aktivovaná, môžete si gratulovať, prišli ste na to, ako založiť firemnú stránku na facebook. Teraz prichádza tá najdôležitejšia práce! Musíte ju udržať nažive, aktualizovať príspevky, aby ste dosiahli sledovanosť, a tým aj skvelé výsledky.
Excel Password Recovery 1.2

Obnova zabudnutého hesla do Excel dokumentov.

342

Demo

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

180

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

129

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

118

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

110

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

75

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

71

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

65

Trial

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

64

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Dopravní situace - silnice a dálnice aktuálně 1.5.8

Doprava na českých cestách - aplikácia

Freeware

0 kB

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11491 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom