Ako ZALOŽIŤ FIREMNÝ FACEBOOK?

22.2.2022 16:35  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Ostatné

Sociálne siete sú veľmi dôležitým nástroj na prilákanie väčšieho množstva sledovateľov k vášmu podnikateľskému zámeru. Založenie firemného facebook účtu je veľmi účinný spôsob, ako sa spojiť so zákazníkmi a získať nových ľudí relatívne nenáročným spôsobom.

Facebook predstavuje jednu z najväčších platforiem s ohľadom na aktívnych používateľov. Je to veľmi účinný nástroj najmä pre malé podniky. Ide o ideálnu platformu určenú na propagáciu obsahu, ktorý publikujete na vašom blogu. Poskytuje jednoduchý spôsob zdieľania obrázkov, videí a správ so sledovateľmi.

Pokiaľ neviete, ako na založenie firemného facebooku, prevedieme vás procesom krok za krokom, až prídeme k samotnému vytvoreniu firemného facebooku. Nejde vôbec o náročný spôsob, zvládnete to, aj pokiaľ ste úplným začiatočníkom. Dúfame, že po prečítaní sa budete cítiť dostatočne sebavedomo, aby ste si vytvorili firemný profil určený k podnikaniu.

Ako založiť firemný účet na Facebooku?

1. Prvý krok zahŕňa registráciu. Prejdite na stránku https://www.facebook.com/pages/create a vytorte si účet. (Môžete použiť aj váš aktuálny profil, alebo si vytvoriť celkom nový a samostatný pre vaše podnikanie.) Po kliknutí na stránku vyššie, vám facebook ponúkne dve možnosti, ako si založiť FB stránku. Môžete si vytvoriť 2 typy stránky - Biznis/Značka alebo Komunita/Verejná osoba. Pokiaľ sa rozhodnete pre firemný biznis účet, kliknite na kolónku > Začať, ktorú nájdete pod ikonou konkrétnej možnosti > Biznis/Značka.

2. Ďalším krokom je vyplnenie informácií ohľadom vášho podnikania. Zadajte názov vašej firmy alebo názov, ktorý je s vašim biznisom do istej miery spojený a je pravdepodobné, že by bol pod nim vyhľadávaný. Do kategórie zadajte pár slov, ktoré najlepšie definujú vašu spoločnosť a Facebook vám automaticky poskytne niekoľko návrhov. Z možností si vyberte tú, ktorá najlepšie popisuje vašu firmu z vášho pohľadu, ale aj z pohľadu zákazníkov. Neskôr môžete samozrejme pridať ďalšie kategórie.


Potom, ako si vyberiete kategóriu ponikania, vás Facebook vyzve k tomu, aby ste vyplnili aj ďalšie informácie, ako je adresa a telefónne číslo. Je tu možnosť ponechať dané informácie súkromné alebo ich môžete sprístupniť verejne pre všetkých, čo je v otázke podnikania zrejme užitočnejšie, pokiaľ ponúkate najmä služby, aby sa s vami mohli zákazníci rýchlo spojiť.

Pridajte obrázky. Po vyplnený všetkých potrebných informácií prejditi na pridávanie profilovej fotka a titulného obrázku pre fb stránku. Profilový obrázok vizuálne reprezentáciu vašu značku, je preto dôležité, aby ste vybrali fotografiu, ktorá sa zhoduje s vašou značkou alebo ju priamo reprezentuje, teda logo značky. Fotky jednoducho nahráte do stránky a prípadne upravíte podľa potreby.

4. Zvládli ste to! Pokiaľ ste splnili všetky 3 body, vznikol vám základ vašej firemnej stránky! A keďže ide len o kostru, musíte ju ďalej upravovať, aby bolo schopná plne prezentovať potenciál vašej značky.

Ako sa starať o stránku na Facebooku?

Potom, ako sme si zodpovedali najdôležitejšie informácie k tomu, ako založiť firemný účet na Facebooku, sa v skratke pozrieme na to, ako spravovať stránku tak, aby ste ju mohli označiť za plne funkčnú.

Nastavte ďalšie dôležité detaily

Po vyplnení základných informácií je potrebné doplniť aj podrobnosti o vašej firme. Napríklad informácie o otváracích hodinách alebo lokalitu mieste, v ktorom podnikáte. Po kliknutí na položku „Upraviť informácie o stránke,“ môžete zadefinovať dôležité detaily.

Vytvorte svoj prvý príspevok

Predtým, ako pozvete na svoju stránku publikum, je dôležité vytvoriť hodnotný obsah, ktorý bude stránku reprezentovať. Príspevok by mal zaujať, a zároveň by mal byť informačne nasýtený, a mali by ste prostredníctvom neho dosiahnuť, aby sa ľudia zaujímali o váš projekt a chceli sa o ňom dozvedieť viac, prípadne sa ho rozhodli kúpiť/šíriť a podobne.

TIP: Prvý príspevok zväčša nastaví prvý dojem o vašej stránke, vyberte preto tému, ktorá bude dostatočne pôsobivá a správne odprezentuje vašu stránku.

Váš príbeh

Detailnejšie popíšte zámer a krátky príbeh za vašim podnikaním, aby ste ľuďom priblížili svoju prácu. Prejdite na „Zobraziť viac” v ľavom menu, potom kliknite na „O mne" a vyberte si „Náš príbeh”.

Facebook Page: prečo si ju založiť?

Založenie firemného facebooku môže byť prospešné z viacerých dôvodov:

  • 1. rozšírenie vašej značky a jej zvýšený dosah medzi potenciálnymi zákazníkmi
  • prostriedok k rýchlej komunikácii so zákazníkmi
  • bezplatný priestor k propagovaniu vášho podnikateľského zámeru

Vytvorenie firemného facebook účtu oddelene od súkromného účtu je podstatné, ak chcete odviesť pozornosť od svojho súkromného profilu. Na druhej strane, Facebook umožňuje skryť niektoré informácie, pokiaľ nechcete, aby boli zverejnené. Ak všetko prebehlo správne a vaša stránka je aktivovaná, môžete si gratulovať, prišli ste na to, ako založiť firemnú stránku na facebook. Teraz prichádza tá najdôležitejšia práce! Musíte ju udržať nažive, aktualizovať príspevky, aby ste dosiahli sledovanosť, a tým aj skvelé výsledky.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

YoWindow 4 Build 63

Animovaný šetrič obrazovky s aktuálnym počasím.

31

Trial

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni