Ako zablokovať alebo odblokovať webovú stránku?

27.7.2021 11:18  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Na internete čaká plno nástrah, preto je dobré vedieť, ako zablokovať nežiaduci stránky či ako zablokovať internetovú stránku na počítači vašej ratolesti, aby nemohla navštíviť jej dosiaľ neprístupné stránky.

K blokovanie stránok s nevhodným obsahom je dostupná celá rada praktických a ľahko používateľných nástrojov, ktoré vám pomôžu ľubovoľne blokovať stránky a zase je odblokovávať podľa potreby. My sme potom pre vás na nasledujúcich riadkoch vybrali tie najefektívnejšie spôsoby, ako na blokovanie nežiaducich stránok .

Ako zablokovať stránku na Google Chrome?

Tým vôbec najjednoduchším spôsobom, ako zakázať prístup na nežiaduce weby je blokovanie stránok v Chrome, teda priamo vo vašom prehliadači. Budete k tomu potrebovať len niektoré z bezplatných rozšírení do Google Chrome. Odporúčať môžeme napríklad rozšírenie BlockSite: Block Websites & Stay Focused, ktoré vám umožní kedykoľvek pridať akúkoľvek stránku do zoznamu blokovaných . Ide teda o rýchly spôsob, ako zablokovať stránku v Chrome prehliadači.

Toto rozšírenie na blokovanie stránok Chrome je navyše využiteľné nielen vtedy, keď potrebujete zablokovať stránku, na ktorej trávite veľa času, a znižujete tým napríklad efektivitu svojej práce (reč je najmä o sociálnych sieťach), ale zároveň ide o spôsob, ako zamedziť dieťaťu prístup na stránky s vekovým obmedzením - na blokované stránky je totiž možné umiestniť heslo. Teraz už teda viete, ako blokovať stránky v Chrome a ako odblokovať stránku na Google Chrome. Bohužiaľ očividnou nevýhodou zostáva to, že stránka je zablokovaná iba v danom prehliadači, vo Firefoxe by ste sa k nej teda stále bez problémov pripojili.

Ako zablokovať stránku na mobile?

Chcete nastaviť zákaz prístupu na webové stránky s nevhodným alebo škodlivým obsahom na svojom mobile? K blokovanie stránok v mobile budete musieť využiť niektorú z voľne dostupných aplikácií . Riešením toho, ako zablokovať stránku v mobile, sú tak napríklad tieto aplikácie:


Ako blokovať stránky v Androide?

Ovládanie týchto aplikácií je intuitívne a jednoduché, takže stránku do zoznamu blokovaných zvládnete pridať aj keď nedisponujete pokročilými znalosťami angličtiny (appky sú totiž v anglickom jazyku).

Ako blokovať stránky v iOS (Safari)?

  • Nastavenia → Čas pri obrazovke → Obmedzenie obsahu a súkromie → Aktivujte prepínač Obmedzenie obsahu.
  • Následne kliknite na Obmedzenie obsahu → Webový obsah → Pridať web, kam vložte URL webu, ktorý chcete zablokovať a potvrďte zvolením Späť.

Program na blokovanie stránok

Existujú samozrejme tiež softvérové programy, ktoré vám umožní jednoducho zablokovať stránky. Dokonca existujú aj špecializované blokátory stránok, pomocou ktorých si môžete zablokovať stránku, ktorá vás najviac oberá o čas - napríklad problém s prokrastinácie na sociálnych sieťach vám môže pomôcť vyriešiť Facebook blocker.

Iba u blokovanie web stránok ale zostať nemusíte, prostredníctvom softvérových programov môžete napríklad zakázať zobrazovanie otravných reklám. K tomuto účelu vám zas skvele poslúži program Super Ad Blocker, ktorý je riešením toho, ako zakázať stránku, ktorá je preplnená reklamami.

Ako zablokovať webovú stránku vo všetkých prehliadačoch?

Kým vyššie uvedené rozšírenie sú vždy riešením iba pre konkrétny prehliadač, tak presmerovaním IP adresy servera webovej stránky na IP adresu počítača docielite kompletného zablokovaniu webové stránky - ide totiž o možnosť, ako blokovať stránky na routeru, respektíve na úrovni routeru. Ide aj o rýchly spôsob, ako zablokovať webovú stránku vo Windows 10. Ako zablokovať stránky pomocou presmerovania IP adresy?

  • Otvorte Poznámkový blok s administrátorskými oprávneniami.
  • Vyberte možnosť Súbor a potom Otvoriť. Následne je potreba nájsť súbor hosts nachádzajúci sa v PC na adrese /Windows/System32/drivers/etc .
  • Po jeho otvorení je nutné do súboru na jeho koniec vpísať 127.0.0.1 a po stlačení medzerníka vložiť URL adresu webovej stránky, ktorú chcete zablokovať .
  • Už stačí len súbor uložiť a zatvoriť a mali by ste stratiť možnosť pripojenia k uvedenej webovej stránke.

Ako odblokovať webovú stránku pomocou tejto metódy? Jednoducho, iba vymažte riadok obsahujúci IP adresu 127.0.0.1 a názov blokovaného webu a súbor znovu uložte.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254348

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130548

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122693

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni