Ako VYTVORIŤ SKUPINU na FACEBOOKU?

21.3.2022 15:55  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Ostatné

Chcete vytvoriť facebookovú skupinu za účelom prezentovania svojich služieb alebo ako fanúšikovskú základňu, kde budete zdieľať svoju záľubu a spájať komunitu ľudí? Nech je váš zámer akýkoľvek, spoločne sa pozrieme na to, ako založiť skupinu na facebooku rýchlo a efektívne pomocou niekoľkých krokov.

Facebookové skupiny sú skvelým marketingovým nástrojom, ktorý vám pomáha prilákať nových zákazníkov, ale aj udržať si tých súčasných, pretože ich môžete rýchlejšie osloviť prostredníctvom obsahu a komunity, ktorý vytvoríte. Budeme sa zaoberať všetkým, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli úspešne rozvíjať skupiny na facebooku a použili ju ako marketingový nástroj na prilákanie ľudí a prostriedok k podnikaniu.

V tomto príspevku pokryjem všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať a rozvíjať svoju vlastnú úspešnú skupinu na Facebooku a dozviete sa tiež, ako ju použiť ako marketingový nástroj pre vaše podnikanie.

Čo je dôležité vedieť predtým, ako sa pustíte do založenia skupiny na facebooku?

Prvá vec, ktorú by ste mali mať vyriešenú, je fakt, pre koho je skupina určená. Ak je cieľom vašej skupiny generovať potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu, vaša skupina by mala prilákať zákazníkov. Pokiaľ ste napríklad začínajúci bloger, ktorý chce prilákať na svoju stránku viac ľudí, skupina by mala sledovateľom ponúknuť informácie, ktoré sprostredkováva na svojej stránke, prípadne isté tipy, pre ktoré by ich mal obsah zaujať. Prípadne, ak ste copywriterom a vašim cieľom je osloviť malých podnikateľov, mali by ste prezentovať svoje schopnosti takým štýlom, aby ste im ukázali, ako môžu vaše schopnosti zlepšiť ich biznis a značku. Cieľom je myslieť na konkrétny trh.

Existuje na to niekoľko relevantných dôvodov. Pokiaľ dokážete presne definovať vašu cieľovú skupinu, budete schopný lepšie nastaviť obsah a ozrejmiť, ako môže byť skupina prínosom pre ostatných.


Vyhnete sa oslovovaniu náhodných ľudí, pre ktorých môže byť vaša služba irelevantná. Pri tomto kroku je veľmi podstatné myslieť na názov skupiny. Napríklad chcete poskytovať rady copywriterom, ale vaším zámerom je cieliť na začiatočníkov, pretože pre pokročilých nemáte dostatok materiálov. Vytvoríte si preto skupinu „rady pre copywriterov” alebo „rady pre začínajúcich copywriterov”? Správne je druhý názov, pretože pokiaľ by ste zvolili prvý, bolo by možné, že pokročilý copywriter by bol sklamaný obsahom, pretože už dávno ovláda a nedozvedel by sa nič nové. Druhá je viac prispôsobená potrebám konkrétnej cieľovej skupiny, čo by malo byť našim zámerom. To je jeden z dôvodov, prečo by ste mali byť pri zakladaní svojej skupiny na Facebooku presný.

Ako získať ľudí do svojej skupiny na facebooku?

Ak svojej skupine na Facebooku dáte konkrétny názov bohatý na kľúčové slová, ľudia ho ľahšie nájdu a je pravdepodobnejšie, že si ju vyberú z pomedzi iných skupín. Preto je dôležité vytvoriť názov facebook skupiny na základe princípov, ktoré sme zmienili vyššie.

Uzavretá skupina na Facebooku?

V otázke ochrany osobných údajov je dôležité myslieť na súkromie. Pri možnostiach, ktoré nám skupina povoľuje, je možné zvoliť si súkromie. Je odporúčané nastaviť skupinu na „Súkromná,” čím si zaistíte, že obsah vašej skupiny budú vidieť len ľudia, ktorí sa k nej pridajú. Vďaka tomuto kroku sa skupina stáva exkluzívnou a ľudia majú o dôvod viac pripojiť sa. Týmto tiež získate dohľad nad tým, kto sa pripojí do vašej skupiny.

Ďalšou možnosťou je dokonca skupinu skryť, to však nie je vo všeobecnosti odporúčané, pretože týmto krokom nemôžu noví ľudia nájsť vašu skupinu pri jej vyhľadávaní. Poslednou časťou nastavenia skupiny je pridanie priateľov do skupiny. Táto možnosť je voliteľné, ale je to dobrý spôsob, ako začať s určitým objemom ľudí.

Ako založiť skupinu na FB?

Začnite tým najdôležitejším, vytvorením skupiny na facebooku.

Najprv sa prihláste do svojho účtu, prípadne do účtu, z ktorého chcete vytvárať skupinu. Kliknite na „Ponuka,” ktorú nájdete na hornej lište, a to na pravej strane hneď za menom. Mali by ste ju okamžite rozpoznať, ide o prvú možnosť. Ako sa vám rozbalí táto ponuka, nájdete tu niekoľko možností, vyberte si položku „Skupina.” Na stránke by sa vám mala zobraziť ponuka, kde môžete okamžite vytvárať svoju skupinu, určite či bude prístupná verejnosti alebo bude súkromná, a taktiež môžete pozvať priateľov a vytvoriť si autentický názov skupiny, pod ktorým bude vystupovať. Vyplňte tieto základné informácie o facebookovej skupine, aby ste s ňou mohli začať pracovať.

Ako rozbehnúť skupinu a pritiahnuť viac sledovateľov?

Facebook skupina môže rozšíriť o sledovateľov dodávaním exkluzívneho obsahu. Ako to zariadiť? Vytvorte si príručku, krátky e-book alebo obsiahly článok, ktorý budete ponúkať len vo svojej skupine, čím si udržíte aktuálnych sledovateľov a prilákate nových. Buďte v kontakte so svojimi sledovateľmi a pýtajte sa na ich názor, témy, ktoré ich ovplyvňujú, alebo sa zblížte so svojim sledovateľmi prostredníctvom živých videí.

Ako vymazať skupinu na facebooku?

Pomocou jednoduchých krokov môžete svoju FB skupinu zmazať. Ako na to?

 • 1. Prihláste sa do svojho fb účtu.
 • 2. Na ľavom menu si kliknutím vyberte „Skupiny”
 • 3. Zobrazia sa vám skupiny, ktoré spravujete a vyberte si tú, ktorú chcete odstrániť.
 • 4. Prejdite do sekcie „Člen,” ktorá je priamo pod názvom skupiny a rozbalte túto možnosť.
 • 5. Odstráňte postupne všetkých členov zo skupiny.
 • 6. Po odstránený členov jednoducho vyberte možnosť „Opustiť skupinu”.

 • Záver

  Spravovanie skupiny na Facebooku môže byť skvelým zdrojom potenciálnych zákazníkov pre vašu firmu alebo môže byť inšpiratívnym prostriedkom na spojenie s inými podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Dúfame, že sa nám podarilo objasniť, ako vytvoriť skupinu na fb tak, aby bola úspešná.V prípade, že by ste chceli zrušiť okrem skupiny aj fb, môžete si pozrieť návod tu.


  Internet Download Manager 6.36 build 5

  Hromadné sťahovanie súborov

  378955

  Shareware

  Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

  Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

  254341

  Freeware

  Opera Mini 8

  Mobilní verze známého internetového prohlížeče

  220071

  Freeware

  Microsoft Windows XP SP3 CZ

  Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

  163498

  Freeware

  Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

  Napaľovanie CD a DVD.

  147399

  Trial

  BitLord 2.4.1.297

  Bittorrent klient.

  144551

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  140254

  Freeware

  Agama Web Buttons 3.1

  Tvorba webových tlačidiel.

  130546

  Shareware

  Cheat Engine 7.1

  Prezeranie a úprava dát procesov.

  122690

  Freeware

  Skype 8.65.0.78

  Volanie a chatovanie cez internet

  98777

  Freeware

  ďalšie programy »

  DVBViewer 5.3.1

  Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

  147

  Demo

  gSyncit 4.1.65

  Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

  147

  Trial

  Photomatix Pro 5.1.1

  Kúzlo s digitálnymi fotografiami

  115

  Trial

  Guitar PRO 6.1.9 R11686

  Vynikajúci program pre hudobníkov.

  105

  Trial

  GoodSync 9.9.5.8

  Synchronizácia súborov.

  84

  Trial

  Sandboxie 5.06

  Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

  63

  Shareware

  Spb Mobile Shell 3.5.5

  Užívateľské rozhranie pre PDA.

  52

  Trial

  BlueSoleil 8.0.376.0

  Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

  52

  Shareware

  Finale NotePad 2014.4.5030

  Notačné program pre profesionálnu prácu.

  31

  Shareware

  Nature Illusion Studio 3.60

  Editor obrázkov.

  31

  Trial

  ďalšie predávané »


  logo

  11412 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 2 dni