Ako vymazať históriu vyhľadávania? Zvládnete to za pár sekúnd!

14.9.2021 15:03  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

História vyhľadávania je pre mnoho ľudí dosť citlivou témou, pretože nechcú aby si niekto cudzí mohol kedykoľvek zobraziť históriu vyhľadávania. Radi by ste si aj vy vašu históriu hľadaní na internete uchovali v súkromí?

Prezradíme vám, ako vymazať históriu vyhľadávania z prehliadačov a tiež z vyhľadávača Google. História hľadania sa totiž ukladá na obe uvedené miesta - zvlášť preto musí byť vymazaná história Google a zvlášť je potreba vymazať všetko z histórie prehliadača.

Ako zmazať históriu vo vyhľadávači Google Chrome?

Prehliadač Google Chrome je najpoužívanejší, preto návod, ako vymazať históriu prehliadania musíme začať práve ním. Čo teda urobiť na to, aby ste mohli v prehliadači Chrome vymazať históriu? Najprv kliknite na ikonku troch bodiek, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu prehliadača. Následne vyberte možnosť História > História. Celý tento proces, ako vymazať históriu, je možné urýchliť stlačením klávesovej skratky CTRL + H, ktoré vám umožní preskočiť vyššie uvedený postup.

Akonáhle sa budete nachádzať na stránke Moje histórie vyhľadávania, tak vľavo kliknite na Vymazať údaje prehliadania. Potom dostanete otázku, ako moc späť v čase chcete vykonať vymazanie histórie - história vyhľadávanie môže byť zmazaná od počiatku vekov či len za posledných 24 hodín. Zmazanie potvrdíte kliknutím na Vymazať dáta. Tým dôjde nielen k vymazaniu Google vyhľadávanie, ale aj k odstráneniu zoznamu navštívených stránok.

Ako zmazať históriu vyhľadávania v Mozilla Firefox?

Princíp zmazanie histórie z prehliadača Mozilla Firefox je prakticky totožný s vymazaním histórie Google Chrome. Konkrétne vymazať aktivity z Mozilly môžete nasledovne:


  • Kliknite na ikonku troch čiarok nachádzajúce sa vpravo hore.
  • Vyberte možnosť História a následne Vymazať nedávnu históriu.
  • Budete opýtanie, či chcete všetko zmazať, prípadne či chcete vymazať iba nedávnu aktivitu.
  • Aby si už nikto nemohol prehliadnuť vaša posledná vyhľadávania, tak ešte všetko potvrďte tlačidlom OK.

V snahe, ako úplne vymazať históriu vám môže pomôcť aj softvérovýprogram MozillaHistoryView, ktorý vám umožní si zobraziť všetky aktivity z prehliadača vrátane histórie vyhľadávania Google, a tie následne pomocou jedného tlačidla vymazať.

Používate iný prehliadač? Potom určite vyskúšajte program History Cleaner, ktorý vám umožní jednoducho zmazať históriu zo všetkých bežne používaných prehliadačov.

Ako zmazať históriu Google v PC?

Aj keď zmažete kompletnú históriu z vášho prehliadača, tak Google služby, kam spadá napríklad aj YouTube, si stále pamätajú vaše vyhľadávanie. Je teda potrebné, ak nechcete na internete zanechávať žiadnu stopu a zároveň bežne používate služby od Googlu, sa postarať aj o zmazanie celej Google histórie. Ako vymazať históriu Google?

Prvým krokom v snahe vymazať históriu vyhľadávania Google je kliknutie na možnosť Spravovať účet Google, ktorú nájdete pod ikonkou vášho Google účtu, kde potom z ponuky vyberte Dáta a ochrana súkromia.

Pre vymazanie histórie Google ďalej scrolujte dole až natrafíte na Nastavenie histórie, kde uvidíte nápis Moja aktivita - na neho kliknite. Na záver postupu, ako zmazať históriu vyhľadávania Google, už stačí len nabehnúť na text Zmazať a kliknúť na neho ľavým tlačidlom myši a vybrať si za aký dlhý časový úsek chcete zmazať históriu vyhľadávania, a všetko samozrejme potvrdiť kliknutím na OK.

Ako vymazať históriu Google v mobile?

Moja história Google sa ukladá aj pri vyhľadávaní pomocou mobilného zariadenia. História vyhľadávania Google môže byť zmazaná rovno z mobilu. Ako vymazať vyhľadávania Google skrze mobilný telefón? Google histórie prehliadania môže byť vymazaná nasledovne:

  • Kliknite na tento odkaz - https://myaccount.google.com/yourdata/search, ktorý vás presmeruje na Vaše dáta vo Vyhľadávanie.
  • Zvoľte možnosť Spravovať históriu Vyhľadávanie.
  • Posledným krokom v snahe, ako vymazať celú históriu Google účtu cez mobil, vyberte Zmazať a zvoľte si časový úsek, za ktorý chcete vykonať zmazanie histórie Google - môžete všetko vymazať, či zmazať iba vyhľadávania z dneška.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254343

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130547

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122692

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázkov.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni