Ako skenovať dokument do PC alebo do mobilu?

1.10.2021 15:31  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Potrebujete nutne oskenovať nejaký dôležitý dokument, a neviete ako na to? Potom ste tu správne, pretože nasledujúci článok je venovaný tomu, ako skenovať. Dozviete sa v ňom nielen to, ako skenovať do PC, ale aj to, ako naskenovať dokument do mobilu - áno, v dnešnej dobe možno vykonať plnohodnotné skenovanie dokumentov ľahko a rýchlo aj pomocou vášho smartphonu.

Stále veľa ľudí však zostáva verné klasike v podobe skenovanie dokumentov prostredníctvom špecializovaného skenera či tlačiarne, ktorá umožňuje skenovanie. Argumentom pre používanie tejto klasickej metódy je rozhodne vyššia kvalita výsledného skenu. Skenovanie na tlačiarni? Nižšie nájdete univerzálny návod, ktorá je jednotnou metódou:

  • ako skenovať na tlačiarni Canon
  • ako skenovať na tlačiarni Epson
  • ako skenovať na tlačiarni Brother

Ako skenovať do PC Windows 10?

Skenovanie dokumentov do počítača pomocou tlačiarne či skenera je naozaj jednoduché, vystačíte si totiž s Maľovaním. Po otvorení tohto programu, ktorá je defaultne predinštalovaný vo všetkých PC s Windows, vyberte možnosť Súbor a následne Skener. Potom budete vyzvaní k výberu toho, či chcete farebný sken či sken čiernobiely. Rovnako si v tomto kroku môžete zvoliť jeho kvalitu (odporúčame minimálne 150 DPI, ideálne 300 DPI).

Následne už stačí iba kliknúť na Skenovať, prípadne ešte pred tým zvoliť Náhľad a presvedčiť sa, či výsledný scan dokumentu bude taký, aký ste si predstavovali. Na záver už stačí iba skenovaný dokumentu uložiť. Takto ľahko možno vykonať sken dokumentu u všetkých zariadení s operačným systémom Windows. Ide teda o spôsob, ako skenovať do notebookov s Win 10 či ako skenovať do PC Samsung.

Programy pre skenovanie dokumentov - online aj offline

Nevýhodou skenovanie s pomocou Maľovanie je to, že výsledný sken si môžete uložiť iba ako fotku, v mnohých prípadoch tak bude potrebné použiť špecializovaný skenovanie dokumentov program, ktorý vám umožní sken uložiť aj v inom formáte. Napríklad program WinScan2PDF, je skvelým spôsobom, ako skenovať do PDF. Zároveň aj výrobcovia skenovacích zariadení majú svoje vlastné programy. Za vyskúšanie stojí aj program VueScan, ktorý je medzi ľuďmi obľúbeným pre skenovanie obrázkov.


Ďalším spôsobom, ako sa skenuje do počítača, je využitie niektorého z online dostupných programov, ktoré vám umožní premeniť foto skener do klasického scanu. Ako skenovať online do PC? Pre scan dokumentu môžete využiť napríklad webovú stránku onlinecamscanner.com, na ktorej iba nahráte fotku ofoceného dokumentu a následne vykonáte orez podľa potreby. Potom sa vykoná prevod skenu a vám už potom na záver zostane len výber formátu, v ktorom ho budete chcieť uložiť - na výber ich je celý rad.

Ako skenovať do mobilu?

Na podobnom princípe funguje aj skenovanie dokumentov mobilom. Aj pri skenovaní do mobilu je totiž nutné najprv dokument kopírované a následne ho nechať transformovať v špeciálnej aplikácií pre skenovnání v mobile. Samotné fotenie dokumentu je samozrejme možné vykonať aj priamo v aplikácii, teda všetko je rýchle a pohodlné.

Akú app scan dokument aplikácii si zvoliť? Napríklad pre skenovanie dokumentov iPhone sa vám môže hodiť Scanner App, ktorá predstavuje najrýchlejší spôsob, ako naskenovať dokument bez toho, aby ste si museli kupovať drahú tlačiareň či skener.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378886

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254263

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

219992

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163470

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147374

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144497

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140087

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130501

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122614

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98708

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

DVR Converter 3.0.11.404

Konvertovanie videa.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11408 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 hodinami