Ako jednoducho založiť GMAIL?

1.8.2022 9:14  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Založenie e-mailovej adresy nie je vôbec zložité. Kompletné vytvorenie účtu na Gmail sa dá zvládnuť za niekoľko minút.

V dnešnej dobe už naozaj každý, kto využíva internet, potrebuje emailovú adresu. Bez nej sa len ťažko zaregistrujete na nejakú webovú stránku, kde potrebujete mať vytvorený účet. Či už ide o sociálne siete, online hry, využívanie rôznych internetových služieb ako sú úložiská alebo e-shopy. E-mailová adresa často slúži aj ako prostriedok komunikácie medzi ľuďmi. Aktuálne najviac využívanou e-mailovou schránkou je Gmail od spoločnosti Google. Vytvoriť účet na Gmail si môžete za pár minút a navyše úplne zadarmo.

Postup na vytvorenie Gmail účtu

Najprv si zadajte do vášho webového prehliadača webovú stránku www.gmail.com. Následne sa vám zobrazí stránka na prihlásenie sa do Gmail účtu. Keďže ho ešte nemáte vytvorený, musíte ťuknúť na Vytvoriť účet. Vyskočí vám okno, kde si môžete zvoliť, pre koho chcete vytvoriť e-mailovú adresu. V ponuke máte tri možnosti: Pre mňa, Pre moje dieťa, Na správu firmy. Zvoľte možnosť Pre mňa. Automaticky vás to posunie ďalej v registrácii, kde budete musieť vypísať vaše meno, heslo, ktoré chcete používať pri prihlasovaní sa do vašej e-mailovej schránky, a e-mailovú adresu. Keďže nie je možné, aby rovnakú e-mailovú adresu využívali viacerí ľudia, automaticky vám Gmail navrhne, aké e-mailové adresy ešte nie sú použité. Vy si môžete vymyslieť niečo nové alebo využiť nejaký z návrhov. Kliknete na tlačidlo Ďalej a pokračujete ďalej v registrácii, kde musíte vyplniť vaše telefónne číslo, dátum narodenia a pohlavie. Spoločnosť Google ponúka aj možnosť prečítať si, prečo požaduje pri registrácii tieto informácie. V ďalšom kroku si môžete zvoliť, či chcete Expresné prispôsobenie alebo Manuálne prispôsobenie. Rozdiel je v tom, že pri expresnom prispôsobení budú využité nastavenia, ktoré umožnia prispôsobovať vám obsah a reklamy podľa vašich záujmov. Pokiaľ by ste si zvolili druhú možnosť, manuálne prispôsobenie, môžete si tieto nastavenia zmeniť sám. V oboch prípadoch si môžete v ďalšom kroku prečítať, čo znamená pre vás zvolená možnosť. Po prečítaní sa dostanete do e-mailovej schránky a dá sa povedať, že môžete plne využívať všetky možnosti Gmail účtu.

Pokiaľ by ste si na začiatku zvolili možnosť vytvorenia e-mailovej adresy Pre moje dieťa, môžete do dovŕšenia veku 13 rokov vášho dieťaťa mať pod kontrolou súkromie dieťaťa a rovnako aj nastavovať filtre pri vyhľadávaní obsahu napríklad v aplikácii Google Play alebo nastaviť časové obmedzenia pri využívaní zariadení. Ďalej registráciou pokračujete rovnako ako pri možnosti Pre mňa.

Ak by ste si chceli založiť firemný účet, odporúčame založiť si účet Google Workspace. Aj keď je táto služba spoplatnená, prináša množstvo výhod. Samozrejmosťou je profesionálny Gmail účet, využívanie domény s koncovkou názvu vašej firmy (meno@názovfirmy.sk) a množstvo ďalších výhod, ktoré si môžete prečítať pri vytváraní účtu.


Google ponúka po vytvorení Gmail účtu mnoho ďalších funkcií, ako je napríklad využívanie Google Drive, Google Play alebo si môžete nahrávať na web vaše fotky, ktoré odfotíte so svojim mobilným telefónom. Jednoducho, je toho naozaj dosť v porovnaní s inými webovými stránkami, ktoré ponúkajú len využívanie e-mailovej schránky. Ak využívate smartfón s operačným systémom Android, budete nútený si Gmail účet založiť. Okrem všetkého, čo samotná spoločnosť Google ponúka, taktiež veľmi dobre spolupracuje s aplikáciami tretích strán. To znamená s tými, ktoré neboli vyvinuté spoločnosťou Google. Napríklad pri registrácii na rôzne webové stránky vám je ponúknutá možnosť zaregistrovať sa prostredníctvom Gmail účtu, čo úplne zrýchli vašu registráciu a nebudete musieť ručne všetko vypisovať.
Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

248

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediálny prehrávač

163

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

137

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Prevod multimediálnych súborov

129

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

123

Shareware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

120

Trial

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

117

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

109

Freeware

Google Chrome 84.0.4147.125

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

75

Freeware

365 dní 7.1.0.6

Programy televíziou, rádií a predpoveď počasia.

73

Trial

ďalšie programy »


logo

11454 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 17 hodinami