Ako napísať anglický znak AND / AMPERSAND? (Klávesová SKRATKA)

12.8.2021 15:23  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Ostatné

Tvoříte textový obsah v angličtině nebo jen chcete dodat vašim textům šťávu? Pak se vám určitě bude hodit znalost toho, jak napsat & neboli ampersand, jenž je v angličtině zkratkou pro and. Anglické and lze samozřejmě velice snadno napsat na klávesnici s anglickým rozložením - k tomu vám postačí pouze stlačit klávesovou zkratku Shift + 7. Jak ale napsat and na klávesnici s českým QWERTY rozložením? Odpovědí vám budiž následující řádky.

Ako napísať and na slovenskej klávesnici?

Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako napísať and symbol. Tým vôbec najčastejším, ktorý bude fungovať na naprostej väčšine klávesníc s českým QWERTY rozložením je kombinácie klávesov AltGr a C, ktoré je nutné držať súčasne, aby sa znak and mohol vpísať. Ak by ste týmto spôsobom predsa len nedostali na obrazovku vytúžené anglickej a, tak skúsiť môžete ešte klávesovú skratku Ctrl + Alt + C - tá sa vám môže hodiť aj chvíli, kedy máte na klávesnici rozbitý pravý Alt. Ak máte rozbiť viac klávesov, prípadne vám klávesnica vypovedala službu úplne, tak môžete skúsiť virtuálnej klávesnici Free Virtual Keyboard, ktoré vám umožní napísať and znak bez nutnosti mať klávesnicu fyzicky pripojenú k PC.

Tým plejáda možných spôsobov, ako napísať a znak ale ešte zďaleka nekončí. Ďalšie klávesová skratka, ktorá možno použiť na napísanie znaku & je AltGr + 7. Aj tá by vám mala pomôcť v snahe napísať znak and na klávesnici, hoci treba poznamenať, že tento spôsob funguje na najmenšom počte klávesníc a skôr sa vám symbol and podarí vložiť pomocou vyššie zmienených metód. Rad ďalších rôznych spôsobov, ako napísať and nájdete aj tu.

Ako sa píše and vo Windows?

K napísaniu and čiže znaku at môžete využiť aj takzvané ASCII kódy - ide o klávesové skratky, ku ktorým je vždy využitý ľavý Alt + špecifické číslo na numerickej klávesnici. Pozor však na to, že fungujú výhradne v systéme Microsoft Windows - teda sa jedná o spôsob, ako vložiť znak pre and vo Windows. Ako na napísanie & na klávesnici pomocou ASCII? And symbol napíšete podržaním ľavého Alto a vyťukaním 38 na numerickej klávesnici. Výhodou tohto spôsobu je, že táto ampersand skratka je úplne univerzálne, teda funguje na akomkoľvek jazykovom rozloženie klávesnice.

Pomocou ASCII kódov sa vo Windows dajú napísať stovky rôznych znakov - ich kompletný prehľad nájdete tu. Nechce sa vám si všetky tieto kódy pamätať naspamäť? Potom riešením presne pre vás je program MapKeyboard, ktorý vám umožní si symbol & umiestniť na akúkoľvek klávesu s tým, že dôjde k nahradeniu pôvodného znaku, ktoré na danej klávese bol.


Z osobnej skúsenosti potom môžeme odporučiť ako elegantné a rýchle riešenie kopírovanie znaku & a jeho následné vloženie - jednoducho si do Googlu zadajte dotaz "znak and" a nájdený znak potom skopírujte pomocou vám určite dobre známe klávesovej skratky CTRL + C a následne ho vložte do textu pomocou CTRL + V. Vďaka tomu si nebudete musieť pamätať žiadnu z klávesových skratiek.

Ako napísať znak and na Macu?

Klávesnica u počítačov Mac má svoje špecifické rozloženie a asi vás tak neprekvapí skutočnosť, že znak and na klávesnici by ste pomocou vyššie spomínaných metód skrátka a jednoducho nenapísali. Ako teda napísať znak a na klávesnici u počítačov od Applu? Je to jednoduché, stačí len naraz stlačiť kombináciu kláves Option + 7 a znak a sa vám vpíše do textu.

Ako nastaviť anglické rozloženie klávesnice?

Ako už bolo spomenuté, najľahšie sa skratka and napíše na klávesnici s anglickým rozložením. Do neho sa môžete kedykoľvek prepnúť, teda za predpokladu, že bola táto jazyková sada nainštalovaná (čo v novších Windows defaultne býva). Ako na to? Stlačte kláves Windows (v dolnom riadku druhá zľava) a stlačte medzerník, čím dôjde k zmene rozloženia klávesnice na anglickú. Či sa vám to podarilo, potom zistíte tak, že v pravom dolnom rohu obrazovky budete mať napísané EN, nie CS. Následne už stačí použiť spomínaná klávesová skratka and (Shift + 7).


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254343

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130547

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122692

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni