Ako dobiť PayPal?

2.3.2022 8:03  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Ostatné

PayPal je unikátnou službou, ktorá poskytuje rýchlejší a bezpečnejší spôsob odosielanie a prijímania peňazí. Môžete prostredníctvom nej uskutočňovať platby v online rozhraní a ponúka možnosť založenia obchodného účtu.

Služba PayPal umožňuje vykonávať transakcie doma aj v zahraničí. Funguje na podobnom princípe, ako bankový účet. Na PayPal si môžete dobiť peniaze a prostredníctvom neho platiť za služby, alebo uskutočňovať transakcie. Uľahčuje platby tým, že nie je nutné za každých okolností zadávať vaše detailné finančné údaje. Paypal je skvelou službou na nakupovanie prostredníctvom rôznych zahraničných stránok po celom svete v 202 krajinách s 21 rôznymi menami.

Služba ponúka vysoké zabezpečenie, ktoré je zahŕňa šifrovanie údajov a technológiu boja proti podvodom. Flexibilné možnosti, akými je napríklad prepojenie s kreditnou alebo debetnou kartou, alebo nákup vopred a platbu neskôr. Poskytuje tiež pohodlné zaobchádzanie, ako možnosť posielania peňazí kedykoľvek a kdekoľvek jednoduchými úkonmi. Služba PayPal je dostupná pre každého - pre jednotlivcov, firmy, partnerov a vývojárov. Je integrovaná s množstvo predajných webových stránok, ktoré vám umožňujú vykonať rýchly a bezpečný nákup.

V článku si ozrejmíme, ako dobiť PayPal, a teda, ako vložiť peniaze do služby prostredníctvom viacerých možností, aby ste mali dostatok prostriedkov, keď ich budete potrebovať.

Ako dobiť peniaze na PayPal?

Dôležité je povedať, že ak máte ku svojmu PayPal účtu pripojený bankový účet alebo debetnú kartu, nie je nutné mať prostriedky na vašom PayPal účte. Môžete vykonávať nákupy online beztak a peniaze vám budú odpísané priamo z vášho bankového účtu. Ako ale postupovať, pokiaľ chcete previesť peniaze na PayPal?


Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako pridať peniaze k zostatku PayPal. Tieto metódy si podrobne opíšeme nižšie.

Ako poslať peniaze z účtu na PayPal?

Predtým, ako si vysvetlíme postup, je dôležité povedať nasledovné. V súčasnosti nie je možné posielať peniaze z debetnej či kreditnej karty na účet PayPal, hoci donedávna bola táto možnosť podporovaná. Dnes musíte účet pripojiť k účtu PayPal, aby ste mohli vykonávať transakcie. Ako teda dobiť PayPal kartou?

Tip: Služba Paypal odporúča prepojiť bankový účet s PayPal účtom, aby ste mohli vykonávať platby rýchlo a jednoducho. Môžete tak rýchlo poslať peniaze známym alebo zaplatiť potrebné služby a výdavky.

Ako poslať peniaze z bankového účtu na osobné konto PayPal?

Chcete pridať peniaze z bankového účtu do vašej služby Paypal, ale neviete, ako postupovať? Dobiť si PayPal z účtu je možné, ale musíte najprv overiť váš bankový účet. Pomocou krátkeho návodu, si zodpovieme na to, ako previesť peniaze z bankového účtu na Paypal účet. Majte na pamäti, že overenie tohto procesu môže trvať niekoľko dní.

 • 1. Prihláste sa do vášho PayPal účtu a na hlavnej stránke vyberte možnosť „Pridať kartu alebo účet”.
 • 2. Zvoľte si možnosť: „Pridanie bankového účtu.”
 • 3. Vyplňte potrebné info - vypíšte IBAN a voľbu potvrďte.
 • 4. Takto uložené číslo účtu musíte následne overiť.
 • 5. Po tomto kroku prebehne overovací test. PayPal vám na účet odošle dve platby, ktoré si spätne zoberie. O niekoľko dní sa vás služba Paypal spýta na výšku týchto súm. Po ich zadaní úspešne overíte účet. Prípadne po pripojení karty so službou PayPal od vás môže vaša banka požadovať aj vykonanie procesov 3D bezpečného alebo biometrického overovania, aby ste si zachovali maximálne bezpečie údajov.

Prevod peňazí z bankového účtu na PayPal

Pokiaľ máte overenú bankovú kartu, môžete dobiť peniaze na Paypal prostredníctvom bankového účtu. Peniaze môžete pridať na svoj účet PayPal Balance vykonaním elektronického prevodu prostriedkov z vášho bankového účtu. Postupujte podľa pokynov nižšie.

 • 1. Prihláste sa do svojho účtu PayPal.
 • 2. Prejdite do položky „Peňaženka.“
 • 3. Vyberte krok: „Previesť peniaze.“
 • 4. Zvoľte si možnosť „Pridať peniaze k zostatku.“
 • 5. Zadajte svoje bankové údaje podľa pokynov na obrazovke. Vyberte svoju banku a sumu peňazí, ktorú chcete previesť.
 • 6. Už len kliknite na položku „Pridať.“

Aké sú poplatky za dobitie PayPal účtu?

V prípade domácich platieb v rámci Slovenskej republiky sa nemusíte obávať poplatkov, transakcie sú bezplatné. Pokiaľ ale vykonávate transakcie mimo krajiny, môžete očakávať isté poplatky.

Pri komerčných transakciách zahŕňajúcich nákupy, predaj tovarov a služieb, posielanie a prijímanie charitatívnych príspevkov, a tiež akýkoľvek iný komerčný typ transakcie je spoplatnený.

Ak ide o posielanie a prijímanie platieb od známych či priateľov, ktorá sa označuje za tzv. „osobnú transakciu“ nezasahujúcu do komerčných zámerov, je služba bezplatná dovtedy, pokiaľ platba nezasahuje do prepočtu meny. Posielanie peňazí v rámci medzinárodných transakcií je spoplatnené. Podrobnosti ohľadom poplatkov si môžete dohľadať tu.

Je možné dobiť PayPal bez karty?

Pokiaľ chcete pridať hotovosť do vášho PayPal účtu, je to možné tak spraviť, ak vlastníte kartu danej služby. Ako celý proces funguje? Používatelia služby Paypal môžu požiadať o vystavenie karty PayPal Cash Card. S kartou môžete prísť k zúčastnenému predajcovi, ktorému odovzdáte hotovosť spolu s kartou. Ten následne prevedie transakciu a vystaví vám potvrdenie o vklade. O zmenách na účte vás bude informovať aplikáciu PayPal, ktorú si môžete nainštalovať do svojho mobilného zariadenia. Cash Card je akceptovaná v desiatkach tisíc maloobchodných miest po celej Severnej Amerike. Niektorí predajcovia účtujú poplatok za hotovostné vklady, zatiaľ čo iní nie.

Pri nákupoch zo zahraničia zväčša platíte vyššie sumy za prepravu a zásielka sa tým môže ľahko predražiť. Paypal je známy tým, že funguje ako spoľahlivejšia alternatíva hlavne pre nákupy zo zahraničia.

Ako poslať peniaze do služby PayPal cez SMS?

Je možné posielať peniaze prostredníctvom SMS? Služba PayPal je veľmi inovatívna aj z tohto hľadiska. Je možné prostredníctvom nej posielať peniaze len smskou. Vyberte si kontak, ktorému chcete poslať peniaze, zadajte požadovanú sumu a peňaženka Google vám pomôže s potrebnou transakciou. Po prijatí textovej správy so zabezpečeným odkazom je príjemca vyzvaný, aby zadal číslo karty a peniaze sú v priebehu niekoľkých minút pripísané na jeho bankový účet.

Mobilná aplikácia vo vašom smartfóne so systémom Android aj iOS, vám umožňuje odosielať aj prijímať peniaze zo smartfónu. Prostredníctvom aplikácia môžete posielať peniaze a skontrolovať zostatky.

Prečo sa rozhodnúť pre PayPal?

PLUSY:

 • bezpečné nakupovanie nielen doma, ale aj v zahraničí
 • ošetrené súkromie údajov
 • platby bez zdieľania osobných údajov, akým je napríklad číslo účtu
 • služba je dostupná pre množstvo veľkých a zaujímavých predajcov
 • nepotrebujete mať na konte peniaze, stačí ak si ho prepojíte so svojou kreditnou kartou

Záver

Služba PayPal ponúka atraktívnu variantu pre rýchle a spoľahlivé platby doma aj v zahraničí. V prípade domácich platieb je služba bezplatná. Môžete prostredníctvom nej posielať peniaze známym a priateľom okamžite, a to bez zbytočného čakania či poplatkov. Navyše nie je nutné mať prostriedky na vašom účte PayPal, aby ste mohli platiť online. Stačí, pokiaľ si účet spojíte so svojou kreditnou kartou a môžete nakupovať.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni