Najlepšie telefóny do 200 €. Poradíme, ktorý vybrať!

17.5.2022 11:27  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Hľadáte kvalitný mobil, ktorý by splnil vaše očakávania, ale zároveň by nebol príliš predražený? Ponúkame vám zoznam najlepších značiek mobilných telefónov do 200€, pri ktorých nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka!

Výber nového mobilného telefónu nie je nikdy jednoduchou záležitosťou, keďže v súčasnosti nájdeme na trhu veľa možností, z ktorých si môžete vyberať. Výber toho pravého sa preto stáva ešte náročnejším. Dôležité je stanoviť si isté kritéria, ktoré by váš nový smartfón mal jednoznačne obsahovať. Túžite po kvalitnejších fotografiách alebo je vašou prioritou skôr dizajn či pamäť zariadenia? Ponuka sa neustále zvyšuje a zariadenia klesajú na cene, pričom vám ponúkajú dostatočne kvalitné vybavenie aj v nižšej cenovej triede.

Samozrejme, v porovnaní s drahými smartfónmi sú tu výraznejšie rozdiely, ale to neznamená, že nemôžete byť spokojný s lacným smartfónom, pokiaľ vaše očakávania nie sú príliš vysoké.

Prejdeme si zoznamom tých naj telefónov do 200€, ale najprv sa pozrieme na typy, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v zozname.

Medzi najlepšie značky, ktoré ponúkajú kvalitné mobilné zariadenia patria napríklad: Xiaomi, Motorola, POCO, Realme. Majú viacero modelov, z ktorých si môžete vybrať ten pravý pre vás! Čím sa však odlišujú a čím sú naopak zhodné? Prejdeme si výhody a nevýhody jednotlivých značiek, pričom porovnáme modely telefónov, technológie a ich jednotlivé parametre!


1. XIAOMI

Xiaomi je tretím najväčším svetovým predajcom smartfónov. Značka sa vyznačuje vysokou kvalitou a cenovou dostupnosťou. Pokiaľ ide o pomer ceny a kvality, stáva sa veľmi často neprekonateľnou. Jednou z najpôsobivejších funkcií telefónov Xiaomi je ich obrazovka. Je tenká, ľahké a čistá. Dôraz kladú na výkon obrazovky. Dosiahli vynikajúce výsledky s ohľadom na jas, kontrast a spotrebu energie. Prejdeme si niekoľko vlastností, ktorými sa vyznačujú:


 • 1. hyper-nabíjanie - výkonná batéria s dlhou výdržou, niektoré modely majú schopnosť rýchleho nabíjania, čo znamená, že mobil sa nabíja veľmi rýchlo, konkrétne z 0 % na 100 % len za 15 až 20 minút. Okrem toho má batéria dlhú výdrž, po nabití vydržať 30 až 50 hodín v závislosti od stavu batérie, či je nízka alebo štandardná.
 • 2. blokovanie aplikácii - môžete si uzamknúť svoje obľúbené aplikácie, takže nikto iný k nim nebude mať prístup, kým bude používať váš telefón. Túto funkciu môžete aktivovať pomocou skenovania prsta alebo metódy odomknutia tvárou.
 • 3. individuálne tlmenie zvuku - šikovná funkcia, ktorá vám umožňuje ovládať a stlmiť hlasitosť svojich aplikácii individuálne, namiesto toho, aby ste museli ovládať celý zvukový systém telefónu, napríklad zvýšiť hlasitosť Youtube, zatiaľ čo znížite hlasitosť inej aplikácie, ako je Instagram. Najprv by ste však mali túto funkciu povoliť v časti „Nastavenia“ - „Zvuk a vibrácie,“ aby ste ju mohli začať používať.
 • 4. fotoaparát - vytvára skvelé makro zábery, pričom ďalšou zábavnou funkciou od Xiaomi je možnosť vytvárať obrázky v režime klonovania len za 10 sekúnd. S touto funkciou budete mať jednoznačne veľa zábavy.
 • 5. zvuky upozornení podľa rôznych tónov divočiny - môžete si ich prispôsobiť výberom zo stoviek rôznych možností zvuku a bezplatne. animované tapety - budete uchvátený skvelými animovanými tapetami, pričom sa naozaj nemusíte obávať, že by vám animácie spotrebovali veľa batérie.

 • Značka mobilných telefónov Xiaomi ponúka mnoho inovatívnych vlastností, ktoré vás môžu zaujať. Samozrejme, čím vyššia cena, tým sú zvyčajne mobilné telefóny vybavené lepšími funkciami, ale mobilné telefóny Xiaomi sú kvalitné aj v nižšej cenovej ponuke. Medzi najlepšie modely danej značky, ktoré sa pohybujú v cenovej hladine pod 200 € patrí jednoznačne: Xiaomi Redmi Note 11 a Xiaomi Redmi Note 10.

  2. REALME

  Realme je značkou, ktorá síce nie je na trhu dlho, ale pýši sa skvelými parametrami, kde možno pozorovať skvelý pomer ceny, kvality a výkonu. Ide o značku, ktorá prináša mobilné telefóny s vysokým výkonom, štýlovým dizajnom a úprimnými službami. Mobilné telefóny Realme sú vyrábané v Číne. Do nášho rebríčku sa zaradili najmä z toho dôvodu, že sa vyznačujú veľkou rovnováhou medzi výkonom a cenou, pričom sa zvyčajne snažia spojiť niekoľko prémiových funkcií do zariadenia za cenu, ktorú by ste neočakávali. Tieto relatívne lacné telefóny, prekonávajú všetky očakávania a hravo súperia s najväčšími lídrami na trhu ako je napríklad Samsung. Nedávno rozšírili svoje produkty tiež o bezdrôtové slúchadlá a inteligentné hodinky.

  Čím sú iné?

  Relatívne dobrá a spoľahlivá kamera a dostatočne výkonná batéria. Značka spája všetko potrebné, čo od smartfónu v danej cenovej triede možno očakávať, za danú cenu vám poskytuje dostatočné množstvo základných služieb. Dostatočne kvalitný fotoaparát so štvoricou kamier, duálnu sim karta, Dark Charge nabíjačka, ktorá vám dobije telefón do 65 minút!

  Medzi najvýhodnejšie mobily do 200 € patria: Realme 8, Realme C25Y.

  3. MOTOROLA

  V posledných rokoch zaznamenala Motorola veľký návrat. Začali vyrábať jedny z najlepších telefónov na trhu, pričom ich najväčším plusom je práve veľká rozmanitosť produktov v tom zmysle, že si možné kúpiť relatívne lacný, ale stále kvalitný produkt. Získate produkt, ktorý teda splní vaše očakávania, ale neminiete príliš veľa peňazí.

  Motorola je síce menej populárna, ako konkurenčné značky Xiaomi alebo Realme, ktoré ponúkajú lepšie špecifiká, ale napriek tomu sa objavuje v našom rebríčku, pretože sa stáva zákazníkmi obľúbená. Prekvapí vás veľkým a atraktívnym OLEJ displejom, ktorý vám dobre poslúži pri pozeraní filmov alebo hraní hier. Spravíte nim slušné fotografie a výdrž batérie je taktiež dostačujúca, keďže by vám mala vydržať celé dva dni.

  Medzi najlepšie modely danej značky, ktoré nepresahujú hodnotu 200€ patrí: Motorola Moto G31 s duálnou sim kartou alebo Motorola Moto G60, Motorola Moto One Vision.

  4. POCO

  Táto značka mobilných telefónov je skvelou voľbou pre hráčov, ktorí chcú kvalitný herný zážitok, a to bez toho, aby míňali veľké peniaze za smartfón. Ide o jeden z najlepších telefónov na hranie. Je to vďaka jeho veľkému displeju, hlasným stereo reproduktorov, pre ktoré budete mať dobrý zážitok z hrania hier. Používateľov láka na skvelú výbavu, pričom plní požiadavky celého radu náročnejších užívateľov. Zaujme tiež svojím dizajnom a skvelou výdržou batérie. Má tiež dostatočný priestor pre dve sim karty.

  Medzi známy model danej značky, ktorý nepresahuje nami stanovenú cenu patrí telefón: POCO M3 Pro.

  Záver

  Nie je nemožné zaobstarať si mobil s dobrým foťákom do 200 €. Môžete ho získať aj bez toho, aby ste dokonca minuli celú čiastku. Samozrejme, z niektorých štandardov budete musieť odstúpiť, ale inak sa budete môcť pýšiť dizajnérskym kúskom, ktorý vyzerá štýlovo a prináša to, čo potrebujete.

  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  Dominika Ježová

  Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
  Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

  Recuva 1.53.1087

  Obnova zmazaných súborov

  75

  Freeware

  Chatovacie aplikácie do mobilu

  59

  Freeware

  Adobe Flash Player 32.0

  Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

  57

  Freeware

  Audacity 3.0

  Úprava a nahrávanie audio súborov

  57

  Freeware

  51

  Freeware

  Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

  Antivírus zadarmo na stiahnutie

  50

  Freeware

  19.3.253

  Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

  50

  Freeware

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  50

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  49

  Freeware

  CCleaner 5.72

  Vyčistiť a zrýchliť PC

  49

  Freeware

  ďalšie programy »


  Nové programy

  Freeware

  0 kB

  Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

  Logická mobilná hra

  Freeware

  0 kB

  Sonic Riders 1.0

  Závodná PC hra

  Demo

  0 kB

  ACTIVITY Original 2.0.1

  Obľúbená dosková hra na mobil

  Ad-supported

  0 kB

  iROZHLAS

  Spravodajstvo, mobilná aplikácia

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  FileViewPro 2013

  Otváranie rôznych súborov

  Demo

  0 kB

  Color by Number 3.0.2

  Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Money Well 5.0.5-MoneyWell

  Zarábanie hraním hier

  Freeware

  0 kB

  Free Studio 6.6.41.620

  Úprava videa, obrázkov, dokumentov

  Freeware

  0 kB

  FotoSketcher 3.90 64-bit

  Program na tvorbu skíc

  Freeware

  0 kB

  Freeware

  0 kB

  Profi Word 1.1

  Šablóna pre Word

  Freeware

  0 kB

  IObit Screen Recorder 1.3.0.331

  Záznam obrazovky PC

  Freeware

  0 kB

  HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

  Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

  Demo

  0 kB

  MPEG Player 3.36

  Prehrávanie videí

  Shareware

  0 kB

  USB Dumper 1.0

  Automatické kopírovanie USB

  Freeware

  0 kB

  Cakewalk 2022.11 Uptade 1

  Hudobná produkcia

  Freeware

  0 kB

  3GP Player 1.1.7

  Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

  Shareware

  0 kB

  iMazing HEIC Converter 1.0.5

  Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

  Freeware

  0 kB

  ďalšie nové programy »

  Nové aktualizácie

  Yawcam 0.8.0

  Práca a obsluha webkamery

  Freeware

  0 kB

  Notepad++ 8.4.6

  Poznámkový blok

  Freeware

  0 kB

  Subtitle Edit 4.0.3

  Editácia, prevod titulkov k filmom

  Freeware

  0 kB

  SeaMonkey 2.53.18

  Webový prohlížeč

  Freeware

  0 kB

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moja Clubcard TESCO do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  Freeware

  0 kB

  COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

  Zľavy, akcie a letáky do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  ZwCAD Professional 2008i

  CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

  Trial

  60 MB

  GeoGebra 6.0.560.0

  Výučbový program na matematiku a geometriu

  Freeware

  48,6 MB

  Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

  Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

  Freeware

  0 kB

  Wattpad

  Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

  Freeware

  0 kB

  foodora SK 23.11.0

  Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Zloženky 2.0

  Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

  Freeware

  0 kB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizácia PC a mobilného telefónu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikácia Google mapy pre Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hľadanie duplicitných či podobných súborov

  Freeware

  0 kB

  4.5.0.9

  Úprava / Vylepšenia selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  Freeware

  84,6 MB

  ďalšie aktualizácie »

  logo

  11840 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 4 dni

  Košík

  Reklama | Kontakty |