TOP 10: Najlepšie hry pre deti na Android (mobil a tablet)

10.1.2023 16:50  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

V súčasnosti sa čoraz mladšie deti stretávajú s mobilom, tabletom a internetom. Je preto dôležité, aby hrali hry, ktoré sú pre nich vhodné. Akú sú najlepšie android hry pre deti, ktoré zaistia, že interakcie budú zdravé, bez problémov a do určitej miery aj vzdelávacie?

Dôležitá informácia!

Nezabudnite na to, že niektoré aplikácie môžu zahŕňať nákupy v internetovom obchode. Tak sa nedopatrením môžete dostať do situácie, kedy dieťa zaplatí sa určitú hru vysokú čiastku, preto si nezabudnite upraviť príslušné nastavenia vo vašom účte Google a zabezpečiť nastavenia tak, aby deti nemohli nakupovať bez vášho povolenia.

Android hry pre deti

1. BUBBU SCHOOL - MILÉ ZVIERATKÁ

Bubadu je vývojárske štúdio, ktoré vydalo množstvo detských hier. Všetky nemajú vzdelávaciu hodnotu, ale väčšina z nich je poučná a zábavná pre deti. Zahŕňajú hry o tom, ako byť lekárom, ísť do supermarketu, byť zubárom a podobne. Vybrali sme hru Bubbu School - Milé zvieratká, ktorá je popri zábave aj plná informácii. Zvieratká sa nachádzajú v školskom prostredí, kde majú množstvo úloh. Prechádzajú jednotlivými predmetmi, pričom dieťa tak zisťuje, ktorá hodina je pre neho najzaujímavejšia. Väčšinu hier si môžete stiahnuť zdarma, čo je ďalším pozitívom. Milé zvieratká tak prevedú vaše dieťa školou.

2. METAMORPHABET

Metamorphabet je vzdelávacia hra pre deti, ktorá je ideálna aj pre najmenších, ktorý sa začínajú učiť abecedu v anglickom jazyku. Deti tu nájdu kreslené písmená s niektorými ďalšími funkciami, ako sú napríklad veľká a ľahko zapamätateľné obrázky, ktoré im pomáhajú pri učení. Kreslené písmená sú im čítaní nahlas, čím je učenie jednoduchšie. Hra je veľmi interaktívna, obrázky sú pohyblivé, pričom ide o hravú a interaktívnu abecedu, ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie. Aplikácia si vyžaduje nákupy v aplikácií, čo nemusí každému používateľovi vyhovovať.

3. MÁŠA A MEDVEĎ

Hra Máša a medveď je vhodná aj pre menšie deti, pričom je atraktívna nielen pre svoj obsah, ale hlavne pre kreslené rozprávkové postavičky, ktoré deti milujú. Patrí medzi vzdelávacie hry, pričom dieťa učí veľa poučných informácii. S Mášou a medveďom môže pripravovať jedlo, učiť sa rôzne vzdelávacie hry, vymaľovávať, hrať na hudobný nástroj a podobne. Vývojári danej hry poskytujú viacero možností, akými je napríklad Máša a Medveď: Nemocnica, Vzdelávacie hry: Máša a medveď, Vianočné nákupy a podobne.


4. VZDELÁVACIE HRY PRE DETI

Hľadáte vzdelávacie hry pre deti rôznych vekových kategórii? Práve ste našli vhodnú aplikáciu, ktorá ponúka android hry pre deti približne od 5 rokov. Nájdete tu 12 hier, z ktorých si môže dieťa vybrať tú obľúbenú. Ľahko môže prejsť z jednej voľby na druhú, ak sa mu hra náhodou nebude páčiť.

Dieťa sa naučí rozpoznávať viac ako 100 zvieratiek, a to vrátane ich zvukov. Riešiť bludisko, hádať zvuk hudobných nástrojov, riešiť hádanky so zábavnými obrázkami, kresliť desiatky objektov a podobne. Zlepšíte deťom zručnosti a rýchlo ich naučíte nové veci.

5. LINGOKIDS: ANGLIČTINA PRE DETI

Ak chcete, aby sa vaše dieťa zlepšilo v angličtine, môže skúsiť zábavné hry, ktoré nebude vnímať ako povinnosť, ale zábavu. Android hra Lingokids: Angličtina pre deti je vhodná pre deti do 8 rokov, pričom ponúka množstvo zábavných hier, ktoré sú doplnené interaktívnym obsahom. Je vhodné, aby dieťa vedelo aspoň základy, následne sa môže zlepšovať v abecede a v krátkych jednoduchých vetách.

6. DUOLINGO

Aplikácia, ktorá je vhodná pre dieťa, ale aj dospelých. Nemá žiadne obmedzenia, čo sa veku týka, pretože sa prispôsobí levelu, v ktorom sa nachádzate vy alebo vaše dieťa. Hoci neexistuje samostatné aplikácia pre deti, vôbec to nie je problém. Duolingo prispôsobíte aktuálnym schopnostiam vášho dieťaťa, a následne sa môže začať učiť základné slová, číslovky, slovíčka, čo mu neskôr môže výrazne pomôcť v škole.

7. YOUTUBE KIDS

Pokiaľ nechcete, aby sa deti dostali do kontaktu s platformou YouTube, kde si môžu vyhľadať naozaj akýkoľvek obsah, odporúčame nainštalovať YouTube Kids. Ide o spoľahlivú aplikáciu, ktorá zamedzí prezeraniu nevhodného obsahu. Deti tu môžu pozerať len vybrané rozprávky a pesničky, pričom nastavenia bezpečnosti si môžete sami upraviť. Aplikácia má množstvo obsahu, pričom pravidelne je pridávaný nový. YouTube Kids je vhodný pre používateľov do 13 rokov.

8. STAROSTLIVOSŤ O MLÁĎA PANDY

Roztomilá panda, ktorú si deti zamilujú. Môžu sa o ňu starať, obliekať ju, kúpať, kŕmiť, a tiež brať na detské ihrisko. Ideálne pre menšie deti, ktoré chcete zabaviť, a zároveň ich naučiť to, aké dôležité je starať sa o niekoho, ale aj o seba. Pandu je potrebné okúpať, umyť jej zúbky, aby bola šťastná. Vývojári hry Starostlivosť o mláďa pandy poskytujú aj viaceré možnosti, čo sa týka hier. Populárna je Little Panda's Restaurant, tiež dostupná pre Android, kde môžu deti variť, krájať a pripravovať jedlá. Virtuálny miláčikovia sú tiež veľmi populárny, pretože deti milujú zvieratá, čo im hra môže aspoň čiastočne nahradiť.

9. MINECRAFT

Minecraft je jednou z najpopulárnejších hier aj medzi deťmi. Hráči v danej hre objavujú rôzne svety a budujú úžasné budovy - od jednoduchých domčekov až po náročnejšie stavby. Hra začína v prázdnom svete, kde musí hráč vybudovať všetko od základov. Menším deťom môžete hru prispôsobiť, nastaviť do kreatívneho režimu, kde sa nemusia takmer o nič starať, jednoducho len hrať. Hra si vyžaduje nákupy v aplikácií a isté poplatky, preto si dávajte pozor.

10. LEGO

LEGO hry sú skvelými hrami pre deti. Ak vaše dieťa miluje lego a dokáže sa s ním hrať hodiny, potom si zrejme zamiluje aj niektorú z Android hier, ktoré dávajú do pohybu virtuálne postavičky zo skladačiek. Je tu niekoľko originálnych hier, pričom každá z nich je mierne odlišná. Niektoré aplikácie sú dokonca prispôsobené tak, že okrem hry aj interagujú s existujúcimi produktmi, ako napríklad LEGO DUPLO Connected Train.

Záver

Ako ste si mohli všimnúť, veľa hier pre deti slúži okrem zábavy aj k vzdelaniu. Dieťa sa tak môže vzdelávať a zabávať zároveň. Najlepšie hry pre deti sú tie, ktoré deťom prinášajú to, čo očakávajú od hry, ale zároveň nemôžu byť len zábavné. Podstata je v tom, aby mali prínos.

Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

69

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

61

Trial

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

57

Shareware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

53

Freeware

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

47

Freeware

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

47

Freeware

Windows Movie Maker 16.4.3528.331

Úpravu a strihanie videí

47

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

46

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

46

Trial

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

45

Shareware

ďalšie programy »


Nové programy

Seznam.cz

Aplikácia do mobilu

Freeware

0 kB

JPG to PDF Converter 1.0

Prevod obrázkov do PDF

Freeware

0 kB

EasyPark 24.6.0

Aplikácia na ľahké parkovanie

Freeware

0 kB

PhotoWorks 16.5

Editor fotografií s profesionálnymi funkciami

Demo

0 kB

Google Prezentácia

Tvorba a úprava prezentácií v mobile (aplikácie)

Freeware

0 kB

Fitbit

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Subtitle Translator 2.1

Program na preklad titulkov

Freeware

0 kB

Mi Fitness 3.240i

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Action 1.67.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Stávkovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Můj vlak 2.11.2

Aplikácia České dráhy

Freeware

0 kB

Biedronka 2.2.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

MOL Move 5.4.3927

Aplikácia na výhodné tankovanie

Freeware

0 kB

DarkWave Studio 5.7.7

Tvorba a úprava elektronickej hudby

Freeware

0 kB

Google Drive 1.28.1549.1322

Zálohovanie a synchronizácia dát (aplikácia)

Freeware

0 kB

Bolt CA 101.0

Odvoz autom a prenájom kolobežky (aplikácia)

Freeware

0 kB

Wolt 4.51.5

Objednávanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Orlen 5.4.0

Mobilné aplikácie na tankovanie

Freeware

0 kB

Shein 10.4.3

Online nakupovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Temu 2.43.0

Online nákupná aplikácia

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11763 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 19 hodinami

Košík

Reklama | Kontakty |