7 najlepších hier na mobil, ktoré musíš mať!

4.10.2023 8:10  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Na rozdiel od starých mobilných telefónov, kde sa hranie hier obmedzovalo na veľmi malé množstvo dostupných aplikácií, je dnešný výber oveľa širší. Google Play a App Store sú preplnené množstvom skvelých herných aplikácií, preto môže byť celkom náročné rozhodnúť sa, ktorú hru sa oplatí stiahnuť.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na 7 najlepších mobilných hier v tomto odvetví, ktoré každý deň hrajú milióny príležitostných hráčov. Rozhodne by nemali chýbať ani v tvojom smartfóne, či už ako rozptýlenie alebo naozajstná zábava.

Aktuálne najobľúbenejšie a najsťahovanejšie hry pre rok 2023 sú nasledovné.

Fakt: Mobilné hry si navrhnuté pre mobilné zariadenia vrátane smartfónov a tabletov. V hernom priemysle majú veľký úspech z praktického hľadiska, pretože smartfón už vlastní takmer každý, preto sa k nim jednoducho dostane každý skúsený hráč aj začiatočník. V neposlednom rade je to aj z toho dôvodu, že kúpa smartfónu je menej nákladná ako herného počítaču.

1. Roblox

Roblox je jednou z najčastejšie sťahovaných hier na mobile, ktorú si obľúbili dospievajúci aj dospelí hráči. Je skvelá v tom, že umožňuje používateľom vytvárať si vlastné virtuálne svety pomocou stavebných blokov a skriptovacích jazykov. Vďaka nej tak objavíte dokonalý virtuálny vesmír, ktorý umožňuje vytvárať a zdieľať zážitky s priateľmi a byť čímkoľvek, čo si dokážete predstaviť.


Roblox má veľké a aktívnu komunitu hráčov, ktorý okrem hrania môžu aj vytvárať a prispôsobovať hru sebe. Každého hráča tak poteší možnosť vytvoriť si vlastného avatara, chatovať s ostatnými hráčmi a tiež fakt, že hra je dostupná na mobilnom zariadení Android aj iOS.

2. Coin Master

Coin Master je obľúbenou hrou na mobile, ktorá patrí medzi trendy v niekoľkých krajinách sveta. Kombinuje prvky hrania na automatoch a budovanie dediny. Mince zarobíte roztočením virtuálneho automatu, a následne začnete budovať svoju dedinu. Možné sú tiež útoky na dedinu iných hráčov, ale aj rôzne obchody s priateľmi či vytvorenie klubu Coin Master. Aktuálne patrí hra Coin Master z jednej z najlepších hier na mobil, pričom si ju stiahla už milióny používateľov. Je dostupná pre mobilné zariadenia iOs aj Android.

3. Fishdom

Jednou z najlepších mobilných hier je Fishdom. Ide o logickú hru, v ktorej majú hráči za úlohu vytvoriť a udržiavať virtuálne akvárium. Aby to zvládli a naučili sa fungovať v podmorskom svete, tak musia dokončiť rôzne hádanky. Získajú za ne mince a iné zdroje na nákup rýb, rastlín a dekorácií do svojho vlastného akvária. Ak vás fascinuje podmorský svet, rozhodne ide o hru, ktorú si zamilujete. S rybičkami môžete tiež plniť rôzne úlohy, hrať sa hry, kŕmiť ich, aby boli spokojné a šťastné.

Zároveň je hra obohatená aj o možnosť komunikovať s akváriami svojich priateľov, ale aj súťažiť. Stiahnete si ju bez problémov do svojho mobilného zariadenia iOS aj Android.

4. Gardenscapes

Gardenscapes je jednou z najlepších hier 2023, ktorú si obľúbite, ak radi renovujete prostredie. Konkrétne v tejto hre majú hráči za úlohu prinavrátiť zanedbanej záhrade jej niekdajšiu slávu. Počas hrania si budete prechádzať rôznymi hádankami a úlohami, aby ste získali hviezdy, ktoré neskôr môžete použiť na nákup predmetov a dekorácií do záhrady.

Okrem toho sa hra odvíja príbehovo, hráči tak majú možnosť integrovať s postavami a robiť rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú priebeh hry. Postupne budete odomykať nové oblasti záhrady a objavujú skryté tajomstvá.

Tvorcovia nezabudli pridať ani sociálny aspekt hry, kde sa môžu hráči vzájomne navštevovať. Aby bola hra zaujímavejšou, tak hráči majú možnosť čeliť rôznym výzvam, za ktoré získavajú odmeny. Celkovo je hra vhodná pre hráčov rôznych vekových kategórií. Stiahnete si ju pre iOs aj Android zariadenia.

5. Pokémon Go

Hra, ktorej by ste mali dať šancu. Už pri svojom prvom uvedení na trh, si Pokémon Go vyslúžila množstvo pozornosti a svoju popularitu si stále drží. Je to digitálna hra, ktorú ale nemožno hrať ako bežnú hru tým, že budete sedieť, ale práve naopak. Ak si ju chcete zahrať, tak sa pripravte na to, že budete musieť byť v pohybe. Hráč sa musí prechádzať, aby našiel pokémonov vo svojej blízkosti a chytil ich. Hra je skvelá v tom, že podporuje zdravú fyzickú aktivitu a pri jej hraní objavuje aj množstvo nových miest.

V súčasnosti hra prešla mnohými vylepšeniami, a teraz môžete bojovať s ostatnými trénermi Pokémon GO online. Pokiaľ ste boli fanúšikom pokémonov v mladosti, tak rozhodne môže byť pre vás zaujímavou voľbou, nehovoriac o tom, že deti si ju zamilujú. Je dostupná pre iOs aj Android.

6. Candy Crush Saga

Candy Crush Saga je jednou z najpopulárnejších mobilných hier roku 2023. Ide o logickú hru, vďaka ktorej si môžete zlepšiť rýchle myslenie aj reakcie. Je skvelým rozptýlením vo chvíľach, ak na niečo alebo niekoho čakáte. Počas hrania si hráči trénujú rýchle myslenie, inteligentné párovacie pohyby, za ktoré sú odmenený cukríkovými bonbónmi. Cibrí sa tak rýchle myslenie, ale dajte si pozor, hra sa rýchlo stane návyková. Na to, aby ste sa dostali až na vrchol rebríčka, je potrebné množstvo trikov, cheatov a pokročilých stratégií. Aplikáciu si môžete stiahnuť do svojho mobilného zariadenia Android aj iOS.

7. Call of Duty: Mobile

Poslednou hrou na našom zozname najobľúbenejších hier je Call of Duty. Je obľúbená vďaka skvelej grafike, plynulej hrateľnosti a fanúšikmi obľúbenými mapami. Neustále prechádza aktualizáciami a ponúka tak hráčom nové herné vyžitie. Ide o akčnú hru, ktorá osloví široké spektrum hráčov, ktorí milujú akciu, strielanie a tímový boj. Aby hra pôsobila čo najrealistickejšie, tvorcovia pridali aj prvky, ktoré umožňujú hráčovi sa ešte viac ponoriť do deja - zameriavač rozšírenej reality, ovládanie dronov a podobne.

Každý milovník bojových hier si tak príde na svoje. Aplikáciu si môžete stiahnuť do mobilného zariadenia Android aj iOs.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

84

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

76

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

65

Freeware

61

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

59

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

58

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

53

Freeware

K-Lite Mega Codec Pack 15.7.0

Kompletný balík kodekov

53

Freeware

LibreOffice 7.0.1

Kancelársky balík

53

Freeware

VueScan 9.5.38

Skenovanie obrázkov.

51

Shareware

ďalšie programy »


Nové programy

Gramps 5.1.5

Program na tvorbu rodokmeňa

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11842 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni

Košík

Reklama | Kontakty |