5 najlepších aplikácií na predpoveď počasia

23.3.2022 9:14  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Zlé počasie môže často zmeniť vaše plány alebo pokaziť dovolenku. Vy však môžete byť neustále o krok vpredu. Ponúkame vám najlepšie aplikácie na predpoveď počasia do vášho smartfónu.

Väčšina ľudí si pozerá predpoveď počasia vtedy, keď sa chystajú na nejaký výlet, túru alebo dovolenku. V dnešnej dobe už existujú mobilné aplikácie, ktoré vás upozornia na zmenu počasia, a tak sa môžete vyhnúť komplikáciám a napríklad nemusíte zmoknúť. Užívatelia mobilných telefónov od spoločnosti Apple majú aplikáciu Počasie už nainštalovanú, takže si ju nemusia sťahovať a tí, ktorí majú smartfón s operačným systémom Android majú pravdepodobne widget aplikácie AccuWeather. Niektorým ľuďom to úplne stačí. Avšak existujú oveľa lepšie aplikácie, ktoré vám prinášajú aj oveľa viac informácií. Prinášame zoznam piatich najlepších aplikácií na predpoveď počasia.

iMeteo Počasie

Pokiaľ chcete vedieť viac z predpovede počasia a nestačia vám len základné informácie, prvou z piatich najlepších aplikácií je iMeteo Počasie. Aplikácia od slovenských vývojárov ponúka pre svojich zákazníkov veľmi moderný vzhľad. Hneď na úvodnej stránke môžete vidieť Slovensko z meteorologického radaru, čo znamená, že budete vidieť prichádzajúcu oblačnosť. K dispozícií sú aj oficiálne výstrahy SHMÚ alebo pohľady z webkamier. Zaujímavou funkciou, ktorú okrem iných ponúka aplikácia iMeteo Počasie, je detektor bleskov, ktorý vám pošle upozornenie v prípade, že blesk udrie v okolí 30 km od vás a ku tomu vás informuje aj o všetkých charakteristikách blesku (intenzita a druh). Aplikácia ponúka aj sekciu so spravodajstvom, kde môžete nájsť všetky články dostupné na webovom portáli iMeteo.sk. O jazykovú bariéru sa nemusíte báť, keďže celá aplikácia je v slovenskom jazyku. Dostupná je pre užívateľov operačného systému Android, ale aj iOS. Aplikácia je dostupná zadarmo, avšak za príplatok 0,99 €/mesiac si môžete napríklad zväčšiť okruh detektoru bleskov alebo získate výhodu v podobe nezobrazovania reklám.

Počasie & Radar

Medzi najznámejšie aplikácie lokalizované do slovenčiny aj češtiny patrí aplikácia Počasie & Radar. Na prvý pohľad sa môže zdať, že aplikácia je veľmi jednoduchá, avšak prináša veľmi podrobný prehľad informácií. Okrem 14-dňovej a hodinovej predpovede počasia, aplikácia ponúka aj 15 až 90 minútovú predpoveď, takže sa pohodlne môžete pripraviť aj na cestu do obchodu. V aplikácii si môžete pozrieť aj predpovedaný úhrn a trvanie zrážok. Už klasickými údajmi sú teplota vzduchu, atmosférický tlak, UV index, vlhkosť vzduchu a mnohé ďalšie. Azda naozaj najzaujímavejšou vlastnosťou aplikácie je spravodajstvo pre lyžiarov a alergikov. Pre fanúšikov zimných športov aplikácia automaticky vyhľadá okolité lyžiarske strediská a zjazdovky, a tak prinesie potrebné informácie. Alergikov zaujmú peľové správy s predpoveďou na blížiace sa dni. Veľkou nepríjemnosťou pre používateľov môže byť množstvo reklám, pričom niektoré sa zobrazujú cez celú obrazovku. Odstrániť si ich môžete za poplatok 0,99 €/mesiac. Aplikácia je rovnako dostupná pre Android a iOS.

Ventusky

Aplikácia Ventusky prináša svojim zákazníkom predpoveď počasia priamo z radaru. Okrem aktuálnej teploty vám aplikácia poskytne informáciu o pocitovej teplote, úhrne zrážok alebo index kvality ovzdušia. Podrobnejšie informácie popisujú teplotu, úhrn zrážok alebo smer a intenzitu vetra v konkrétnom čase. Všetky tieto informácie aplikácia prináša na virtuálnom 3D glóbuse. Nemusíte sa báť, že vám aplikácia nepôjde na starších smartfónoch. Pokiaľ by vám aplikácia nefungovala ako má, stále máte možnosť vypnúť zobrazenie na 3D glóbuse. Aplikácia je jedinečná tým, že zobrazuje práve index škodlivých plynov či pevných častíc. Používatelia si môžu zakúpiť aj Premium verziu za 2,99€/rok. Odomknú sa vám ďalšie informácie napríklad o snehovej pokrývke a vlhkosti vzduchu a ďalšie. Aplikáciu Ventusky nájdete v obchode App Store aj Google Play.


Yr

Pokiaľ ste vyskúšali rôzne aplikácie a sklamali vás, možno vás zaujme práve aplikácia Yr, ktorá sprostredkováva počasie z nórskeho meteorologického ústavu. Podľa niektorých užívateľov ide o najpresnejšiu aplikáciu na predpoveď počasia. Aplikácia ponúka jednoduché rozhranie, kde si môžete nastaviť svetlý alebo tmavý režim. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. V momente, keď si ju stiahnete, určite si vaše bydlisko a môžete aplikáciu používať. Vývojári prinášajú pre svojich zákazníkov 48-hodinovú predpoveď počasia s animovanými mrakmi, dažďom, snehom, hmlou a aplikácia prinesie informácie o teplote, rýchlosti vetra a predpoveď zrážok na 90 minút. Aplikácia prináša upozornenia o blížiacom sa krupobití alebo búrke. Keďže ide o nórsku aplikáciu, je zrejmé, že najpresnejšia predpoveď bude práve v tejto krajine. Nevýhodou pre Slovákov a Čechov môže byť to, že aplikácia nie je ani v slovenčine, ani češtine.

Windy

Posledným nástrojom na predpoveď počasia je aplikácia Windy, ktorá má aj svoju webovú podobu. Aplikáciu využívajú aj mnohí profesionálni piloti, parašutisti alebo vojenský personál. Windy sa snaží svojim zákazníkom priniesť najpresnejší obraz o predpovedi. Aplikácia je veľmi prehľadná, keďže využíva mapu, na ktorej ukazuje aktuálnu teplotu, smer vetra a mnohé ďalšie informácie. Stiahnuť si ju môžete úplne zadarmo, ale k dispozícii máte aj prémiovú verziu za 20,99€/rok, ktorá vás zbaví reklám, ktorých ani obvykle nie je až také veľké množstvo, a prinesie častejšie aktualizovanie dát. Ako všetky vyššie uvádzané aplikácie, aj táto je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Mobilných aplikácií na predpoveď počasia je omnoho viacej. Dôležité je vybrať si tú, ktorá bude pre vás najviac prehľadná a bude mať také informácie, ktoré potrebujete. Widgety si môžete nastaviť už takmer z každej aplikácie.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

73

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

49

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

47

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |