5 najlepších aplikácií na predpoveď počasia

23.3.2022 9:14  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Zlé počasie môže často zmeniť vaše plány alebo pokaziť dovolenku. Vy však môžete byť neustále o krok vpredu. Ponúkame vám najlepšie aplikácie na predpoveď počasia do vášho smartfónu.

Väčšina ľudí si pozerá predpoveď počasia vtedy, keď sa chystajú na nejaký výlet, túru alebo dovolenku. V dnešnej dobe už existujú mobilné aplikácie, ktoré vás upozornia na zmenu počasia, a tak sa môžete vyhnúť komplikáciám a napríklad nemusíte zmoknúť. Užívatelia mobilných telefónov od spoločnosti Apple majú aplikáciu Počasie už nainštalovanú, takže si ju nemusia sťahovať a tí, ktorí majú smartfón s operačným systémom Android majú pravdepodobne widget aplikácie AccuWeather. Niektorým ľuďom to úplne stačí. Avšak existujú oveľa lepšie aplikácie, ktoré vám prinášajú aj oveľa viac informácií. Prinášame zoznam piatich najlepších aplikácií na predpoveď počasia.

iMeteo Počasie

Pokiaľ chcete vedieť viac z predpovede počasia a nestačia vám len základné informácie, prvou z piatich najlepších aplikácií je iMeteo Počasie. Aplikácia od slovenských vývojárov ponúka pre svojich zákazníkov veľmi moderný vzhľad. Hneď na úvodnej stránke môžete vidieť Slovensko z meteorologického radaru, čo znamená, že budete vidieť prichádzajúcu oblačnosť. K dispozícií sú aj oficiálne výstrahy SHMÚ alebo pohľady z webkamier. Zaujímavou funkciou, ktorú okrem iných ponúka aplikácia iMeteo Počasie, je detektor bleskov, ktorý vám pošle upozornenie v prípade, že blesk udrie v okolí 30 km od vás a ku tomu vás informuje aj o všetkých charakteristikách blesku (intenzita a druh). Aplikácia ponúka aj sekciu so spravodajstvom, kde môžete nájsť všetky články dostupné na webovom portáli iMeteo.sk. O jazykovú bariéru sa nemusíte báť, keďže celá aplikácia je v slovenskom jazyku. Dostupná je pre užívateľov operačného systému Android, ale aj iOS. Aplikácia je dostupná zadarmo, avšak za príplatok 0,99 €/mesiac si môžete napríklad zväčšiť okruh detektoru bleskov alebo získate výhodu v podobe nezobrazovania reklám.

Počasie & Radar

Medzi najznámejšie aplikácie lokalizované do slovenčiny aj češtiny patrí aplikácia Počasie & Radar. Na prvý pohľad sa môže zdať, že aplikácia je veľmi jednoduchá, avšak prináša veľmi podrobný prehľad informácií. Okrem 14-dňovej a hodinovej predpovede počasia, aplikácia ponúka aj 15 až 90 minútovú predpoveď, takže sa pohodlne môžete pripraviť aj na cestu do obchodu. V aplikácii si môžete pozrieť aj predpovedaný úhrn a trvanie zrážok. Už klasickými údajmi sú teplota vzduchu, atmosférický tlak, UV index, vlhkosť vzduchu a mnohé ďalšie. Azda naozaj najzaujímavejšou vlastnosťou aplikácie je spravodajstvo pre lyžiarov a alergikov. Pre fanúšikov zimných športov aplikácia automaticky vyhľadá okolité lyžiarske strediská a zjazdovky, a tak prinesie potrebné informácie. Alergikov zaujmú peľové správy s predpoveďou na blížiace sa dni. Veľkou nepríjemnosťou pre používateľov môže byť množstvo reklám, pričom niektoré sa zobrazujú cez celú obrazovku. Odstrániť si ich môžete za poplatok 0,99 €/mesiac. Aplikácia je rovnako dostupná pre Android a iOS.

Ventusky

Aplikácia Ventusky prináša svojim zákazníkom predpoveď počasia priamo z radaru. Okrem aktuálnej teploty vám aplikácia poskytne informáciu o pocitovej teplote, úhrne zrážok alebo index kvality ovzdušia. Podrobnejšie informácie popisujú teplotu, úhrn zrážok alebo smer a intenzitu vetra v konkrétnom čase. Všetky tieto informácie aplikácia prináša na virtuálnom 3D glóbuse. Nemusíte sa báť, že vám aplikácia nepôjde na starších smartfónoch. Pokiaľ by vám aplikácia nefungovala ako má, stále máte možnosť vypnúť zobrazenie na 3D glóbuse. Aplikácia je jedinečná tým, že zobrazuje práve index škodlivých plynov či pevných častíc. Používatelia si môžu zakúpiť aj Premium verziu za 2,99€/rok. Odomknú sa vám ďalšie informácie napríklad o snehovej pokrývke a vlhkosti vzduchu a ďalšie. Aplikáciu Ventusky nájdete v obchode App Store aj Google Play.


Yr

Pokiaľ ste vyskúšali rôzne aplikácie a sklamali vás, možno vás zaujme práve aplikácia Yr, ktorá sprostredkováva počasie z nórskeho meteorologického ústavu. Podľa niektorých užívateľov ide o najpresnejšiu aplikáciu na predpoveď počasia. Aplikácia ponúka jednoduché rozhranie, kde si môžete nastaviť svetlý alebo tmavý režim. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy Android a iOS. V momente, keď si ju stiahnete, určite si vaše bydlisko a môžete aplikáciu používať. Vývojári prinášajú pre svojich zákazníkov 48-hodinovú predpoveď počasia s animovanými mrakmi, dažďom, snehom, hmlou a aplikácia prinesie informácie o teplote, rýchlosti vetra a predpoveď zrážok na 90 minút. Aplikácia prináša upozornenia o blížiacom sa krupobití alebo búrke. Keďže ide o nórsku aplikáciu, je zrejmé, že najpresnejšia predpoveď bude práve v tejto krajine. Nevýhodou pre Slovákov a Čechov môže byť to, že aplikácia nie je ani v slovenčine, ani češtine.

Windy

Posledným nástrojom na predpoveď počasia je aplikácia Windy, ktorá má aj svoju webovú podobu. Aplikáciu využívajú aj mnohí profesionálni piloti, parašutisti alebo vojenský personál. Windy sa snaží svojim zákazníkom priniesť najpresnejší obraz o predpovedi. Aplikácia je veľmi prehľadná, keďže využíva mapu, na ktorej ukazuje aktuálnu teplotu, smer vetra a mnohé ďalšie informácie. Stiahnuť si ju môžete úplne zadarmo, ale k dispozícii máte aj prémiovú verziu za 20,99€/rok, ktorá vás zbaví reklám, ktorých ani obvykle nie je až také veľké množstvo, a prinesie častejšie aktualizovanie dát. Ako všetky vyššie uvádzané aplikácie, aj táto je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Mobilných aplikácií na predpoveď počasia je omnoho viacej. Dôležité je vybrať si tú, ktorá bude pre vás najviac prehľadná a bude mať také informácie, ktoré potrebujete. Widgety si môžete nastaviť už takmer z každej aplikácie.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

163

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

127

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

126

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

101

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

100

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

63

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

60

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

57

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

56

Trial

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 9 dni