5 najlepších aplikácií, ktoré zabavia najmenšie deti na cestách!

10.6.2022 16:45  | 
Petra Klimperová

Kategórie: Mobil

Chystáte sa v lete na dlhú cestu na dovolenku a premýšľate, akú zábavu na cesty pre deti vymyslíte? Najdôležitejšie je byť dopredu pripravený a mať v zásobe dostatok nápadov na aktivity, ktoré vám prípadne pomôžu v dlhej zápche a zabavia deti na dlhej ceste, či už cestujete autom, lietadlom alebo autobusom.

ZÁBAVA NA CESTY PRE DETI

Vymyslieť zábavu na dlhú cestu autom s deťmi nemusí byť taký oriešok, ako sa po prvej nepríjemnej skúsenosti môže zdať. Existuje nespočetné množstvo osvedčených tipov naaktivity pre deti do auta.Stačí si len vybrať, čo vo vašej výchove preferujete. Majú vaše deti tabliet? Alebo radšej volíte aktivity, bez digitálnych technológií

HRY DO AUTA PRE DETI

Ak nie ste priaznivec digitálnych technológií a ich vplyvu na vaše deti, môžete vyskúšať niekoľko tradičných hier a zábav, ktoré sa pri cestovaní s deťmi ponúkajú a ktoré všetky deti milujú.

Spievanie

Deti milujú spev, aj keď práve neoplývate hudobným talentom, deťom to skutočne nevadí a nadšene si s vami budú pospevovať tradičné pesničky, ktoré ste si spievali ako malí! Či už je to Skákal pes, alebo Traja čuníci idú, väčšina detí naprieč rôznymi vekovými kategóriami si túto zábavu užije.

Jedlo

Jedna z najdôležitejších aktivít, ktorá zabaví na dlhú dobu, jedlo! Pripravte doma lákavú, rôznorodú desiatu, ktorú budete deťom počas cesty ponúkať a ktorá deťom urobí radosť a rozptýli ich pozornosť aspoň na kus cesty. Nakrájajte čerstvé ovocie, zeleninu a kúpte chrumky, aby si deti mohli vyberať a podľa chuti po ceste chrúmať. Ohromíte, ak zaobstaráte aj originálne desiatové boxy, ktoré bežne nepoužívate. Z cesty sa tak stane exkluzívna a zábavná záležitosť.

Knihy

Na trhu je veľká ponuka zaujímavých knižných titulov, ktoré dokážu nadchnúť malých čitateľov. V ponuke sú aj knihy s množstvom interaktívnych prvkov, ktoré ponúkajú aj riešenie pre rodičov, ktoré hľadajú ako zabaviť ročné dieťa v aute. Najmenšie deti s obľubou prezerajú rôzne leporelá, povedačky a riekanky, alebo knihy so samolepkami a magnetkami, s obľúbenou tematikou pre každého malého človiečika podľa ľubovôle.

Albi ceruzka pre najmenších

Nedávnou novinkou, ktorá je ideálnou zábavou pre najmenšie deti nielen na cestovanie, je Albi elektronická ceruzka. Ceruzka je skvelým vzdelávacím doplnkom, umožňuje interaktívne kúzelné čítanie a zábavu. Stačí sa ľahko dotknúť obrázka alebo textu a ozve sa príslušná informácia alebo zvuk. Dokáže zabaviť aj tie najmenšie deti na dlhú dobu a prináša tak zmysluplný druh zábavy pre všetky zvedavé deti. Ponuka kníh je rozmanitá, je tak možné kupovať knihy podľa aktuálneho záujmu vášho dieťaťa. Či už je to Ľudia telo, Rozprávkové učenie, alebo svet Dinosaurov.

APLIKÁCIA PRE DETI

Istotu, že zabavíte deti na dlhých cestách, sú digitálne technológie a ponuka aplikácií pre deti, ktoré upútajú ich pozornosť a zbavia vás aj deti nepríjemnej nudy na dlhých cestách, či už idete autom, autobusom alebo letíte lietadlom.


1. MY TALKING TOM

Jedná sa o zábavnú hru, ktorá sa dá prirovnať tradičnému Tamagochi. Zábavná mobil ia hra, kde ratolesti adoptujú hovoriaceho kocúrika Tomu, o ktorého s emisiou starostlivo starať a ktorý na oplátku interaguje a čokoľvek poviete, opakuje po vás ako papagáj.

Mobilná hra MY TALKING TOM je na stiahnutie tu.

2. PUZZLE PRE DETI

Aplikácia puzzle pre deti ponúka zaujímavé motívy, ktoré zaujmú ako deti predškolského, tak školského veku. Pre najmenšie deti je ponuka najnižšej úrovne, v ktorej sa skladá menší počet dielikov. Pre väčšie deti je možné využiť ťažšiu úroveň, ktorá precvičuje logické myslenie a podnecuje chuť k hre a súťaživosť.

Mobilná hra PUZZLE PRE DETI je na stiahnutie tu.

3. MÁŠA A MEDVEĎ

Vzdelávacia hra pre deti, v ktorej vás budú vykonávať dievča Máša, ktorú vychováva medveď. Hra obsahuje kresby, omaľovanie, učenie slov a posilňuje vizuálnu pamäť.

Mobilná hra MÁŠ A MEDVED je na stiahnutie tu.

4. YOUTUBE KIDS

Videoaplikácia priamo pre deti. Aplikácia je koncipovaná tak, aby šla ľahko ovládať deťmi a umožňuje zároveň rodičom dohliadať na obsah, ktorý ich deti na platforme sledujú. Môžete zakázať kanály, pri ktorých si neželáte, aby na ne vaše dieťa pozeralo.

Mobilná aplikácia YOUTUBE KIDS je na stiahnutie tu.

5. BABY BALOONS

Vzdelávacia a zábavná hra pre najmenšie deti, v ktorej sa môžu učiť čísla, písmená, farby, tvary aj zvieratá. Hra má príjemné prostredie a je doplnená príjemnou a nenásilnou hudbou, ktorú ocení určite každý rodič.

Mobilná hra BABY BALLOONS je na stiahnutie tu.
Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

317

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

181

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediálny prehrávač

180

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

154

Freeware

Format Factory 5.6.5.0

Prevod multimediálnych súborov

143

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

115

Shareware

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na sťahovanie súborov

107

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

93

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

92

Trial

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

87

Freeware

ďalšie programy »


logo

11437 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 3 dni