4 najlepšie mobilné aplikácie na meranie cukru v krvi pre diabetikov

23.2.2023 10:10  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Ak máte cukrovku 1. typu alebo 2. typu, prípadne trpíte gestačným diabetes počas tehotenstva, potom je pochopenie toho, ako navzájom pôsobí príjem jedla, fyzická aktivita a hladina cukru v krvi, rozhodujúca pre zvládnutie vášho zdravotného stavu. Pokiaľ vás znepokojuje počet sacharidov, dávka inzulínu, glykemický index, krvný tlak alebo regulácia hmotnosti, existujú aplikácie, ktoré vám s týmto problémom pomôžu. Ktoré sú tie najlepšie aplikácie pre diabetikov? Nájdete ich v našom zozname.

Ako si vybrať vhodnú aplikáciu diabetes pre vás?

Existuje stovka aplikácií, ktoré nájdete pre tento konkrétny účel, ale nájsť tú správnu môže byť náročné. Všímajte si preto nasledovné.

 • aplikácia by mala riešiť a ponúkať všetky potrebné kritériá pri cukrovke - zdravotné informácie, recepty, počítanie sachradivo, sledovanie hladiny glukózy v krvi, organizáciu lekárskych informácií,
 • užívateľsky prívetivé prostredie bez komplikovaného menu,
 • pravidelné aktualizovanie aplikácie je tiež dôležité pre správne fungovanie aplikácie,
 • integrácia s inými zariadeniami napr. s vašou inzulínovou pumpou, inteligentnými hodinkami a podobne,
 • jednoduchá manipulácia bez zbytočných problémov, ktorá vám uľahčí prácu.
 • 4 najlepšie aplikácie pri komplexnej starostlivosti pri liečbe cukrovky

  MYSUGR

  Aplikácia mySugr je prispôsobená na zvládanie cukrovky typu 1., typu 2. a gestačného diabetu. Je multifunkčnou apkou, ktorá umožňuje počítanie sacharidov, sledovanie glukózy a inzulínu, zaznamenávanie glykémie, a poskytuje tiež odhady výpočtu bolusovej dávky. Aplikácia vám poskytuje informácie ohľadom hladiny glukózy v krvi počas týždňa, mesiaca a rokov.

  Má skvelé hodnotenie od používateľov a je dostupná zdarma. Ak chcete, môžete si za isté funkcie priplatiť, ale nie je to nevyhnutné pre fungovanie aplikácie. Rozhranie aplikácie je veľmi prívetivé a intuitívne, pričom je aplikácia schopná synchronizácie s monitorom glukózy.

  Vypĺňanie záznamov je pomocou danej aplikácie oveľa prehľadnejšie. Používateľ sleduje, ako sa mu v jednotlivé dni darí, prípadne môže uskutočniť isté zmeny, ak to jeho stav vykazuje. Údaje možno vkladať manuálne, aplikácia je veľmi jednoduchá na používanie. Prehľadné výsledky a výstupy robia z tejto aplikácie užitočný nástroj nielen pre osobnú potrebu, ale aj pre ďalšie spracovanie lekárom. Všetky údaje a grafy je možné aj ľahko odoslať lekárovi, čo je veľmi praktické. Na základe toho lepšie zvládať cukrovku alebo upraviť liečbu, ak si to váš zdravotný stav vyžaduje,


  MySugr má tiež funkcie, ktoré vám pomôžu vyťažiť z aplikácie maximum. Môžete dostávať pripomienky, ktoré vás upozornia na hladinu cukru v krvi po tréningu. Ponúka tiež úlohy a výzvy, ktoré vám pomôžu zamerať sa na špecifické liečebné a terapeutické ciele. Základnú aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo v Apple App Store aj Google Play.

  GLUCOSE BUDDY DIABETES TRACKER

  Glucose Buddy je všestrannou aplikáciou, ktorá prakticky organizuje všetky údaje ohľadom zdravotného stavu, od glukózy v krvi až po diétu a cvičenie. Umožňuje vám vytvoriť si prehľad v jedle, liekoch a hodnotách cukru v krvi. Obsahuje rozsiahlu databázu potravín, umožňuje vám skenovať čiarové kódy, aby ste mali lepší prehľad o výživovej hodnote jednotlivých potravín.

  Údaje môžete vypĺňať manuálne, ale pokojne môžete niektoré informácie doplniť prostredníctvom synchronizácie s inými aplikáciami, akými je napríklad Apple Health alebo Dexcom. Budete tak môcť sledovať nielen glukózu v krvi, ale aj fyzickú aktivitu oveľa prehľadnejšie. Všetky tieto údaje môžete premeniť na správy, ktoré prinesiete na lekársku prehliadku.

  Zaujímavosťou aplikácie je, že ponúka 12-týždňový vzdelávací plán o diabete, ktorý obsahuje krátke 15 minútové lekcie, ktoré vám pomôžu lepšie zvládať cukrovku. Aplikácia je bezplatná, ale ak sa budete chcieť zbaviť reklám alebo budete chcieť získať prémiovú verziu, budete si musieť priplatiť za jej služby.

  DIABETES CONNECT

  Ak hľadáte aplikáciu, ktorá vám uľahčí zvládať cukrovku 1. a 2. typu, Diabetes Connect je skvelá v tom, že ju môžete mať za každých okolností pri sebe vo svojom mobile. Umožňuje vám sledovať vašu hmotnosť, krvný tlak, porcie jedla, dávky liekov, hladinu cukru v krvi, inzulínové injekcie, srdcovú frekvenciu. Prostredníctvom apky môžete analyzovať hladiny glukózy, údaje o jedle a mnoho ďalších zdravotných informácií. Je možné tiež synchronizovať údaje medzi viacerými zariadeniami so systémom Android aj Apple. Aplikácia nesklamala ani pri potrebe zhromažďovania informácií pre účely zdravotnej prehliadky.

  Rozhranie je veľmi jednoduché až minimalistické, ak niektorú funkciu nepotrebujete, tak potom ju môžete vypnúť, aby ste mali čo najčistejšie rozhranie. Nájdete tu aj grafy a prehľady. Diabetes Connect je možné nainštalovať si bezplatne do mobilného zariadenia. Pokiaľ vás ale nebavia reklamy, potom bude užitočné, ak si aplikáciu preplatíte buď na mesiac, rok alebo neobmedzene.

  DIABETES:M

  Aplikácia Diabetes:M je prispôsobená na zaznamenávanie cukrovky typu 1., typu 2., ale aj pri vysokej hladine cukru v krvi počas tehotenstva. Je navrhnutá pre mobilné telefóny a tablety. Pripomenie vám čas testu, denník výživy, ale aj ostatné náležitosti, aby ste pomocou nej lepšie zvládali cukrovku. Umožňuje integráciu s fitness aplikáciami, mapovanie hladiny cukru v krvi, sledovanie údajov. Aplikácia obsahuje kalkulačku inzulínového bolusu, ktorý je vypočítaný na základe vašich nutričných informácií. Apku možno synchronizovať s inými zariadeniami, ako glukomer, Fitbit, Garmin a ďalšie.

  Aplikácia je dostupná zdarma, ale pokiaľ si ju preplatíte, aplikácia vám umožní mať viacero profilov súčasne. Taktiež získate prístup k úplnej databáze potravín.

  Záver

  Výber aplikácie plne závisí o vašich potrieb. Niektoré aplikácie zo zoznamu vám budú sympatickejšie ako iné, preto je vhodné riadiť sa pomôckou, ktorú nájdete v úvode článku. Veríme, že vám bude užitočná.

  Dominika Ježová

  Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
  Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  65

  Freeware

  Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

  Antivírus zadarmo na stiahnutie

  54

  Freeware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

  53

  Trial

  Total Commander 10.0

  Súborový manažér (správa súborov)

  51

  Shareware

  Windows Movie Maker 16.4.3528.331

  Úpravu a strihanie videí

  50

  Freeware

  Batch It! 5.37

  Editor obrázkov.

  49

  Trial

  InSync 15.0.12

  Synchronizácia dát.

  46

  Shareware

  Reaper 5.12

  Editácia audio súborov.

  44

  Shareware

  Adobe Flash Player 32.0

  Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

  43

  Freeware

  Recuva 1.53.1087

  Obnova zmazaných súborov

  43

  Freeware

  ďalšie programy »


  Nové programy

  EasyPark 24.6.0

  Aplikácia na ľahké parkovanie

  Freeware

  0 kB

  PhotoWorks 16.5

  Editor fotografií s profesionálnymi funkciami

  Demo

  0 kB

  Google Prezentácia

  Tvorba a úprava prezentácií v mobile (aplikácie)

  Freeware

  0 kB

  Fitbit

  Aplikácia na monitorovanie zdravia

  Freeware

  0 kB

  Subtitle Translator 2.1

  Program na preklad titulkov

  Freeware

  0 kB

  Mi Fitness 3.240i

  Aplikácia na monitorovanie zdravia

  Freeware

  0 kB

  Action 1.67.0

  Aplikácia obchodného reťazca

  Freeware

  0 kB

  Sazkabet 2.0.12.2

  Stávkovanie cez aplikáciu

  Freeware

  0 kB

  Můj vlak 2.11.2

  Aplikácia České dráhy

  Freeware

  0 kB

  Biedronka 2.2.0

  Aplikácia obchodného reťazca

  Freeware

  0 kB

  MOL Move 5.4.3927

  Aplikácia na výhodné tankovanie

  Freeware

  0 kB

  DarkWave Studio 5.7.7

  Tvorba a úprava elektronickej hudby

  Freeware

  0 kB

  Google Drive 1.28.1549.1322

  Zálohovanie a synchronizácia dát (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Bolt CA 101.0

  Odvoz autom a prenájom kolobežky (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Wolt 4.51.5

  Objednávanie a donáška jedla (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Orlen 5.4.0

  Mobilné aplikácie na tankovanie

  Freeware

  0 kB

  Shein 10.4.3

  Online nakupovanie cez aplikáciu

  Freeware

  0 kB

  Temu 2.43.0

  Online nákupná aplikácia

  Freeware

  0 kB

  Quadrax VIII 1.0

  Najnáročnejšia logická PC hra na svete

  Freeware

  0 kB

  Dr. Max 4.1.0

  Mobilné aplikácie lekárne

  Freeware

  0 kB

  ďalšie nové programy »

  Nové aktualizácie

  Yawcam 0.8.0

  Práca a obsluha webkamery

  Freeware

  0 kB

  Notepad++ 8.4.6

  Poznámkový blok

  Freeware

  0 kB

  Subtitle Edit 4.0.3

  Editácia, prevod titulkov k filmom

  Freeware

  0 kB

  SeaMonkey 2.53.18

  Webový prohlížeč

  Freeware

  0 kB

  TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

  Moja Clubcard TESCO do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Lidl Plus 14.25.1

  Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

  Freeware

  0 kB

  COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

  Zľavy, akcie a letáky do mobilu

  Freeware

  0 kB

  Spotify

  Poslouchat hudbu online

  Ad-supported

  0 kB

  ZwCAD Professional 2008i

  CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

  Trial

  60 MB

  GeoGebra 6.0.560.0

  Výučbový program na matematiku a geometriu

  Freeware

  48,6 MB

  Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

  Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

  Freeware

  0 kB

  Wattpad

  Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

  Freeware

  0 kB

  foodora SK 23.11.0

  Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

  Freeware

  0 kB

  Zloženky 2.0

  Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

  Freeware

  0 kB

  Nokia Suite 3.8

  Synchronizácia PC a mobilného telefónu

  Freeware

  0 kB

  Google mapy

  Aplikácia Google mapy pre Android

  Ad-supported

  0 kB

  3DMark 6

  Test výkonu PC - graficky náročné hry

  Freeware

  584,8 MB

  Detwinner 2.03.001

  Hľadanie duplicitných či podobných súborov

  Freeware

  0 kB

  4.5.0.9

  Úprava / Vylepšenia selfie fotky

  Ad-supported

  0 kB

  107.0.5304.63

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  Freeware

  84,6 MB

  ďalšie aktualizácie »

  logo

  11760 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 3 dni

  Košík

  Reklama | Kontakty |