5 najlepších aplikácii na bicykel zadarmo

15.9.2022 7:03  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Bicyklovanie je fantastický spôsob, ako sa udržiavať v kondícii. Vybrali sme pre vás 5 bezplatných aplikácií, ktoré vám umožnia sledovať trasu, pričom vás taktiež motivujú, pomôžu s plánovaním ďalšieho výjazdu alebo aktuálnej predpovede počasia.

Najlepšia cyklistické aplikácie umožňujú naplánovať trasu, efektívne trénovať, dokonca zaznamenať aj nutnosť opravy bicykla. Ukážu vám vašu rýchlosť, vzdialenosť, ale aj ďalšie údaje, akými je napríklad nadmorká výška. O aplikácie tohto druhu nie je núdza, aby sa rozhodovanie stalo pre vás jednoduchším, pripravili sme pre vás zoznam tých aktuálne najlepších bezplatných aplikácii na trhu.

1. STRAVA

Jednou z najpopulárnejších aplikacii na trhu je Strava, avšak tento status si získala oprávnene. Je dokonalým spoločníkom na akúkoľvek jazdu na bicykli. Aplikácia je bezplatná a kompatibilná so zariadením iOS a Android. Veľkou výhodou aplikácie je prepojenie so sociálnou zložkou, funguje teda ako forma sociálnej siete, kde možno zdieľať jednotlivé jazdy s priateľmi. Ste tak v úzkom prepojení s ľuďmi a môžete navzájom komunikovať, zanechávať komentáre, zverejňovať fotografie jázd a chváliť dosiahnuté výsledky.

Strava je nástrojom na meranie najazdených kilometrov na bicykli, nadmorskej výšky a umožňuje aj meranie spálených kalórii. Medzi cyklistami patrí k najobľúbenejšej aplikacii prispôsobenejj presne na tento účel. Menšou nevýhodou je, že ak chcete prémiové služby aplikácie, musíte zaplatiť poplatok.

  STRAVA stiahnuť pre Anroid - tu.
  STRAVA stiahnuť pre iPhone - tu.

2. MAP MY RIDE

Ak sa vám vidí každodenná trasa rutinnou, potom Map My Ride je ideálnou aplikáciou na objavovanie nových ciest. Môžete pomocou nej objaviť skvelú trasu, zatiaľ čo pôjdete do práce alebo na výlet. Novonájdenú trasu tak môžete uložiť a následne zdieľať s priateľmi.


Map My Ride vám umožňuje vytvoriť záznam trasy na bicykli. Poskytuje tiež štatistiky, akým je množstvo spálených kalórii alebo tempo vašej jazdy. Je kompatibilná so zariadením Android aj iPhone. Prostredníctvom hlasovej odozvy vás informuje o vzdialenosti, výške, tempe a trase.

Platená verzia aplikácie má výhodu v podobe žiadnych reklám, tréningových plánov a ďalších prémiových funkcií. Aplikácia je vybavená možnosťou sledovania nielen jázd, ale aj výživy, hmotnosti a umožňuje vám dostať sa plynulo do cieľa.


  MAP MY RIDE stiahnuť pre Anroid - tu.
  MAP MY RIDE stiahnuť pre iPhone - tu.

3. CYCLEMETER

Cyclemeter je aplikáciou, ktorá je vhodná najmä pre tých, ktorí radi zbierajú dáta a analýzy. Zobrazuje údaje, grafy, tabuľky a štatistiky. Funkcie aplikácie sú komplexné, obsahuje mapy, intervaly a rôzne ďalšie údaje. Rozhranie aplikácie je veľmi intuitívne a jednoduché na používanie. Slúži tiež ako sociálne médium na zdieľanie cyklistických výsledkov so známymi a priateľmi.

Nevýhodou aplikácie je to, že je kompatibilná len pre iOs. Na druhej strane, aplikácia obsahuje kalendár, pričom pomocou neho môžete sledovať svoje jazdy a plánovať si tréningy. Pomocou hlasového oznámenia vás motivuje počas vlastne jazdy. Je teda ďalšou multifunkčnou aplikáciou a navigáciou na bicykel.

  CYCLEMETER stiahnuť pre Anroid - tu.
  CYCLEMETER stiahnuť pre iPhone - tu.

4. KOMOOT

Komoot je skvelou aplikáciou pre cyklistov, ktorí okrem merania trasy, hľadajú od aplikácie niečo viac. Medzi primárne funkcie Komoot patrí určovanie zaujímavých miest, akými sú kaviarne alebo zaujímavé cesty, kde si môžete spraviť zastávku pri bicyklovaní.

Aplikácia je vhodná pre iOS aj Android, pričom je plne bezplatnou. V samej podstate funguje ako plánovač. Pomocou aplikácie Komoot môžete vidieť vzdialenosť, cestu, ktorou treba prejsť, profil cesty, náročnosť, až po požadovaný výkon, ktorý musíte podať. Je považovaná za najlepšiu aplikáciu na vytváranie priateľských trás pre cyklistov.

  KOMOOT stiahnuť pre Anroid - tu.
  KOMMOT stiahnuť pre iPhone - tu.

5. RELIVE

Poslednou aplikáciou, ktorú sme zahrnuli do nášho rebríčka je Relive. Hlavnou výhodou aplikácie je možnosť zmeniť cyklistickú trasu na video príbeh v 3D. Pri prezeraní výsledkov budete mať pocit, že vás sleduje dron. Pohyblivá mapa zobrazuje nielen váš pohyb na trase, ale aj presne výsledky ohľadom maximálnej rýchlosti, ktorú ste dosiahli a výškový profil počas jazdy.

Hlavnou nevýhodou aplikácie je to, že je bezplatné len prvých 30 dní, potom už musíte zaplatiť členstvo. Relive je kompatibilný s Android aj iOS zariadením.

  RELIVE stiahnuť pre Anroid - tu.
  RELIVE stiahnuť pre iPhone - tu.Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

554

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

321

Freeware

WhatsApp

Chatovacie aplikácie do mobilu

265

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

235

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediálny prehrávač

222

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

203

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

176

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

164

Shareware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

145

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140

Freeware

ďalšie programy »


logo

11480 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 hodinami