5 najlepších bezplatných aplikácii na učenie angličtiny

3.10.2022 8:22  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

V súčasnosti má takmer každý po ruke svoj mobilný telefón, čo z neho robí ideálny študijný nástroj. Existuje veľké množstvo aplikácii prispôsobených na učenie angličtiny, preto sme pre vás vybrali tie najlepšie bezplatné aplikácie pre rok 2022. Tieto aplikácie vám uľahčujú a umožňujú učenie angličtiny takmer za každých okolností, napríklad aj počas cestovania.

Angličtina je najpopulárnejším jazykom na svete. Či už ste začiatočníkom, ktorý si praje, aby hovoril plynulejšie anglicky alebo chcete zlepšiť vaše komunikačné zručnosti, môžete použiť softvér na učenie angličtiny, ktorý je užitočným nástrojom pre začiatočníkov aj pokročilých. Je to skvelý spôsob, ako sa rýchlo naučiť angličtinu a neminúť pritom žiadne peniaze. Aplikácia na angličtinu vám pomôže s angličtinou a obohatí vašu slovnú zásobu. Pozrime sa na 5 najlepších aplikácii na angličtinu, ktoré sú zdarma.

1. DUOLINGO

Medzi najlepšia bezplatné aplikácia na učenie angličtiny, ale aj ďalších 22 cudzích jazykov, možno zaradiť duolingo aplikáciu. Duolingo si získalo množstvo užívateľov práve pre zábavnú formu učenia, ktorú prináša. Ide o aplikáciu, ktorá používa systém, ktorý pracuje ako hra, ale v skutočnosti ide o užitočný nástroj na učenie. Pomocou tejto aplikácie sa budete môcť naučiť slovnú zásobu, gramatiku, výslovnosť, a to všetko prostredníctvom krátkych lekcií so zábavnými postavičkami.

Proces učenia cudzieho jazyka sa vďaka nej zdá veľmi jednoduchý, dokonca aj pre úplných začiatočníkov. Ak sa chcete naučiť jazyk od základov, Duolingo je pre vás jednoduchým riešením. Prejdete si slová, frázy, vety, ale môžete si tiež zlepšiť písanie, hovorenie a obohatiť si slovnú zásobu.

Pokiaľ hľadáte aplikáciu angličtiny pre deti zadarmo, potom duolingo angličtina môže byť pre vás riešením. Samozrejme, aplikácia pokrýva všetky vekové kategórie, nie je ohraničená vekom. Duolingo je dostupné pre Android a iOS.


  DUOLINGO stiahnuť pre Anroid - tu.
  DUOLINGO stiahnuť pre iPhone - tu.

2. HELLO ENGLISH

Pokiaľ používate Android, mohla by byť pre vás zaujímavá práve aplikácia Hello English. Nejde len o obyčajnú aplikáciu na učenie jazyku, pomocou Hello English si môžete precvičiť pravopis, hovorené slovo a čítanie. Dôležité je vedieť, že aplikácie nie je vhodná pre úplných začiatočníkov, ktorí nerozumejú cudziemu jazyku. Aby ste s ňou mohli plnohodnotne pracovať, musíte rozumieť základom angličtiny a abecedy.

Na druhej strane, aplikácia na učenie angličtiny pracuje individuálne s vašou úrovňou jazyka. Na začiatku vám dá test, na základe ktorého vyhodnotí vašu aktuálnu úroveň. V závislosti tejto štatistiky vám odporučí lekcie najvhodnejšie pre vás. Hello English používa interaktívne hry na výučbu angličtiny. Je vhodná aj pre expertov v danom jazyku, pretože ponúka naozaj zaujímavé lekcie, ktoré potrápia aj znalých v danom jazyku. Jednoznačne patrí medzi najlepšie aplikácie na učenie angličtiny, ktoré sú dostupné zdarma.

  HELLO ENGLISH stiahnuť pre Anroid - tu.
  HELLO ENGLISH stiahnuť pre iPhone - tu.

3. LINGBE

Najlepší spôsob, ako sa zlepšiť v angličtine, je praktizovať rozprávanie denne s native spíkrom. Ak hľadáte aplikáciu, ktorá je zameraná na precvičovanie hovorových zručností, potom je Lingbe tou správnou. Nezáleží na tom, či si chcete cudzí jazyk naučiť, zlepšiť alebo len precvičiť, v tejto komunite vždy nájdete niekoho, kto vám pomôže s učením prostredníctvom konverzácii. Najlepšou časťou je, že táto aplikácia je plne zdarma. Ľudia si tu navzájom pomáhajú a zdieľajú svoj rodný jazyk.

Lingbe funguje na systéme výmeny jazykov, dávania a prijímania, kedy ste vlastne učiteľom aj žiakom zároveň. Aby ste sa naučili cudzí jazyky, musíte najprv rozprávať s niekým vo svojom rodnom jazyku a pomôcť mu s učením. Aplikáciu tiež odporúčame, ak si chcete nájsť nových priateľov, spoznať kultúry a naučiť sa nový jazyk.

  LINGBE stiahnuť pre Anroid - tu.
  LINGBE stiahnuť pre iPhone - tu.

4. MEMRISE

Ďalší autentický spôsob, ako sa naučiť nový jazyk je použiť aplikáciu Memrise. Je aplikáciou, ktorá používa opakovania, aby pomohla novým slovám a frázam uložiť sa vo vašej dlhodobej pamäti. Memrise ponúka širokú škálu kurzov v mnohých jazykov vrátane angličtiny. Funguje ako vzdelávacia platforma, ktorá je tvorená užívateľmi. Umožňuje bežným členom vytvárať kurzy.

Memrise je aplikáciou na zvýšenie slovnej zásoby, ktorú môžete použiť, keď čakáte na príchod svojho kamaráta alebo cestujete električkou domov. Pomocou nej si môžete precvičiť výslovnosť, pretože aplikácia vám ukazuje, ako rozpráva native spíker a učí vás, ako si zlepšiť výslovnosť.

  MEMRISE stiahnuť pre Anroid - tu.
  MEMRISE stiahnuť pre iPhone - tu.

5. BUSUU

Bussu je ďalšou skvelou aplikáciou na výuku angličtiny, ktorú môžete použiť pre rýchle učenie. Pokiaľ radi konverzujete v cudzom jazyku, Busuu je ideálnou voľbou pre vás. Aplikácia vás naučí anglické slová, ktoré využijete v každodennej konverzácii a pri bežných životných situáciách. Od ostatných aplikácii sa líši v tom, že môžete komunikovať s rodenými anglicky hovoriacimi používateľmi, čím si efektívnejšie precvičíte svoju angličtinu.

Bezplatná verzia Busuu vás učí cudzí jazyk prostredníctvom lekcií, ktorú sú navrhnuté tak, aby trvali približne desať minút. Okrem bezplatnej verzie má aplikácia aj platenú variantu, ktorá vám poskytuje oveľa viac študijných materiálov a pokročilých cvičení gramatiky.

Lekcie Bussu obsahujú kľúčovú slovnú zásobu, dialóg, nácvik písania, nahrávanie, opakovanie lekcie a konverzáciu. So všetkými týmito môžnosťami si precvičíte čítanie, písanie, hovorenie a počúvanie. Je to všestranný spôsob učenia angličtiny.

  BUSUU stiahnuť pre Anroid - tu.
  BUSUU stiahnuť pre iPhone - tu.

Zhrnutie

Ak hľadáte aplikáciu angličtiny, potom si určite vyberiete zo zoznamu, ktorý sme pre vás spísali vyššie. Všetky aplikácie sú istým spôsobom jedinečné a ponúkajú vám učenie angličtiny priamo vo vašom mobilnom telefóne. Cudzí jazyk sa tak naučíte pohodlne a za akýchkoľvek podmienok.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

153

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

123

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

104

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

95

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

90

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

68

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

67

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

66

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

65

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

60

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 7 dni