5 najlepších bezplatných aplikácii na učenie angličtiny

3.10.2022 8:22  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

V súčasnosti má takmer každý po ruke svoj mobilný telefón, čo z neho robí ideálny študijný nástroj. Existuje veľké množstvo aplikácii prispôsobených na učenie angličtiny, preto sme pre vás vybrali tie najlepšie bezplatné aplikácie pre rok 2022. Tieto aplikácie vám uľahčujú a umožňujú učenie angličtiny takmer za každých okolností, napríklad aj počas cestovania.

Angličtina je najpopulárnejším jazykom na svete. Či už ste začiatočníkom, ktorý si praje, aby hovoril plynulejšie anglicky alebo chcete zlepšiť vaše komunikačné zručnosti, môžete použiť softvér na učenie angličtiny, ktorý je užitočným nástrojom pre začiatočníkov aj pokročilých. Je to skvelý spôsob, ako sa rýchlo naučiť angličtinu a neminúť pritom žiadne peniaze. Aplikácia na angličtinu vám pomôže s angličtinou a obohatí vašu slovnú zásobu. Pozrime sa na 5 najlepších aplikácii na angličtinu, ktoré sú zdarma.

1. DUOLINGO

Medzi najlepšia bezplatné aplikácia na učenie angličtiny, ale aj ďalších 22 cudzích jazykov, možno zaradiť duolingo aplikáciu. Duolingo si získalo množstvo užívateľov práve pre zábavnú formu učenia, ktorú prináša. Ide o aplikáciu, ktorá používa systém, ktorý pracuje ako hra, ale v skutočnosti ide o užitočný nástroj na učenie. Pomocou tejto aplikácie sa budete môcť naučiť slovnú zásobu, gramatiku, výslovnosť, a to všetko prostredníctvom krátkych lekcií so zábavnými postavičkami.

Proces učenia cudzieho jazyka sa vďaka nej zdá veľmi jednoduchý, dokonca aj pre úplných začiatočníkov. Ak sa chcete naučiť jazyk od základov, Duolingo je pre vás jednoduchým riešením. Prejdete si slová, frázy, vety, ale môžete si tiež zlepšiť písanie, hovorenie a obohatiť si slovnú zásobu.

Pokiaľ hľadáte aplikáciu angličtiny pre deti zadarmo, potom duolingo angličtina môže byť pre vás riešením. Samozrejme, aplikácia pokrýva všetky vekové kategórie, nie je ohraničená vekom. Duolingo je dostupné pre Android a iOS.


  DUOLINGO stiahnuť pre Anroid - tu.
  DUOLINGO stiahnuť pre iPhone - tu.

2. HELLO ENGLISH

Pokiaľ používate Android, mohla by byť pre vás zaujímavá práve aplikácia Hello English. Nejde len o obyčajnú aplikáciu na učenie jazyku, pomocou Hello English si môžete precvičiť pravopis, hovorené slovo a čítanie. Dôležité je vedieť, že aplikácie nie je vhodná pre úplných začiatočníkov, ktorí nerozumejú cudziemu jazyku. Aby ste s ňou mohli plnohodnotne pracovať, musíte rozumieť základom angličtiny a abecedy.

Na druhej strane, aplikácia na učenie angličtiny pracuje individuálne s vašou úrovňou jazyka. Na začiatku vám dá test, na základe ktorého vyhodnotí vašu aktuálnu úroveň. V závislosti tejto štatistiky vám odporučí lekcie najvhodnejšie pre vás. Hello English používa interaktívne hry na výučbu angličtiny. Je vhodná aj pre expertov v danom jazyku, pretože ponúka naozaj zaujímavé lekcie, ktoré potrápia aj znalých v danom jazyku. Jednoznačne patrí medzi najlepšie aplikácie na učenie angličtiny, ktoré sú dostupné zdarma.

  HELLO ENGLISH stiahnuť pre Anroid - tu.
  HELLO ENGLISH stiahnuť pre iPhone - tu.

3. LINGBE

Najlepší spôsob, ako sa zlepšiť v angličtine, je praktizovať rozprávanie denne s native spíkrom. Ak hľadáte aplikáciu, ktorá je zameraná na precvičovanie hovorových zručností, potom je Lingbe tou správnou. Nezáleží na tom, či si chcete cudzí jazyk naučiť, zlepšiť alebo len precvičiť, v tejto komunite vždy nájdete niekoho, kto vám pomôže s učením prostredníctvom konverzácii. Najlepšou časťou je, že táto aplikácia je plne zdarma. Ľudia si tu navzájom pomáhajú a zdieľajú svoj rodný jazyk.

Lingbe funguje na systéme výmeny jazykov, dávania a prijímania, kedy ste vlastne učiteľom aj žiakom zároveň. Aby ste sa naučili cudzí jazyky, musíte najprv rozprávať s niekým vo svojom rodnom jazyku a pomôcť mu s učením. Aplikáciu tiež odporúčame, ak si chcete nájsť nových priateľov, spoznať kultúry a naučiť sa nový jazyk.

  LINGBE stiahnuť pre Anroid - tu.
  LINGBE stiahnuť pre iPhone - tu.

4. MEMRISE

Ďalší autentický spôsob, ako sa naučiť nový jazyk je použiť aplikáciu Memrise. Je aplikáciou, ktorá používa opakovania, aby pomohla novým slovám a frázam uložiť sa vo vašej dlhodobej pamäti. Memrise ponúka širokú škálu kurzov v mnohých jazykov vrátane angličtiny. Funguje ako vzdelávacia platforma, ktorá je tvorená užívateľmi. Umožňuje bežným členom vytvárať kurzy.

Memrise je aplikáciou na zvýšenie slovnej zásoby, ktorú môžete použiť, keď čakáte na príchod svojho kamaráta alebo cestujete električkou domov. Pomocou nej si môžete precvičiť výslovnosť, pretože aplikácia vám ukazuje, ako rozpráva native spíker a učí vás, ako si zlepšiť výslovnosť.

  MEMRISE stiahnuť pre Anroid - tu.
  MEMRISE stiahnuť pre iPhone - tu.

5. BUSUU

Bussu je ďalšou skvelou aplikáciou na výuku angličtiny, ktorú môžete použiť pre rýchle učenie. Pokiaľ radi konverzujete v cudzom jazyku, Busuu je ideálnou voľbou pre vás. Aplikácia vás naučí anglické slová, ktoré využijete v každodennej konverzácii a pri bežných životných situáciách. Od ostatných aplikácii sa líši v tom, že môžete komunikovať s rodenými anglicky hovoriacimi používateľmi, čím si efektívnejšie precvičíte svoju angličtinu.

Bezplatná verzia Busuu vás učí cudzí jazyk prostredníctvom lekcií, ktorú sú navrhnuté tak, aby trvali približne desať minút. Okrem bezplatnej verzie má aplikácia aj platenú variantu, ktorá vám poskytuje oveľa viac študijných materiálov a pokročilých cvičení gramatiky.

Lekcie Bussu obsahujú kľúčovú slovnú zásobu, dialóg, nácvik písania, nahrávanie, opakovanie lekcie a konverzáciu. So všetkými týmito môžnosťami si precvičíte čítanie, písanie, hovorenie a počúvanie. Je to všestranný spôsob učenia angličtiny.

  BUSUU stiahnuť pre Anroid - tu.
  BUSUU stiahnuť pre iPhone - tu.

Zhrnutie

Ak hľadáte aplikáciu angličtiny, potom si určite vyberiete zo zoznamu, ktorý sme pre vás spísali vyššie. Všetky aplikácie sú istým spôsobom jedinečné a ponúkajú vám učenie angličtiny priamo vo vašom mobilnom telefóne. Cudzí jazyk sa tak naučíte pohodlne a za akýchkoľvek podmienok.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

73

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

49

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

47

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |