5 najlepších aplikácii pre Apple CarPlay

2.1.2023 8:29  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

CarPlay je funkcia od spoločnosti Apple prinášajúca zábavné a funkčné riešenia pre používateľov aplikácií mobilného zariadenia v aute. Pomáha vám s navigáciou, odpovedaním na správy a počúvaním hudby alebo podcastov, a to všetko zvláda počas jazdy, bez toho, aby vás akokoľvek obmedzovala pri šoférovaní. Pripravili sme si pre vás zoznam 5 aplikácií Apple CarPlay, ktoré môžete použiť pri pripojení k vášmu autu.

CarPlay od Apple zlepšuje váš zážitok z jazdy tým, že vám poskytuje prístup k takmer všetkým vašim obľúbeným a potrebným aplikáciám. Funguje takmer na všetkých displejoch áut. Bližšie sme sa na túto tému rozpísali v článku na blogu, ktorý priamo popisuje funkciu CarPlay a jej inštaláciu do vášho auta.

Keďže podpora CarPlay je k dispozícii od väčšiny výrobcov, zvyšuje sa aj počet aplikácii s podporou CarPlay. Keď si ich nainštalujete do svojho iPhonu, zobrazia sa na displeji auta potom, ako pripojíte svoj iPhone. Dostupných apiek je naozaj veľa, preto sme vybrali tie najlepšie aplikácie kompatibilné s Apple CarPlay, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať.

Ako pridať aplikácie do CarPlay?

Prejdite do Nastavení → Všeobecná, a potom prejdite do CarPlay. Vyberte si auto, ktoré používate. Kliknite na → Prispôsobiť. Tu môžete pridať alebo vymazať aplikácie, len tým, že prejdete na → Pridať alebo Odstrániť pridané aplikácie.

Aplikácie Apple CarPlay

1. WAZE

Nájdite svoju destináciu jednoducho, bez prekážok a obmedzení. Waze patrí medzi najlepšie navigačné aplikácie pre Apple CarPlay. Informuje vás o aktuálnom dianí na cestách, upozorní vás na nehody, premávku, rýchlostný radar, nájde vám najlacnejšiu čerpaciu stanicu a podobne. Má množstvo užitočných funkcií, pričom mnohí vodiči mu dávajú prednosť pred Google Maps aj Apple Maps.


Je to najmä preto, že informácie a hlásenia na ceste sú upravované neustále vodičmi, ktorí danou trasou prechádzajú, preto sú výsledky ešte presnejšie. Jeho používaním sa môžete vyhnúť pokutám za prekročenie rýchlosti, a tiež vám poskytne alternatívne trasy, aby ste sa vyhli premávke. Aplikácia Waze je bezplatná. Nebudete platiť žiadne poplatky, stačí len, ak si ju stiahnete do svojho iPhonu prostredníctvom App Store. Po nainštalovaní CarPlay získa Waze prístup k palubnej doske a umožní vám nájsť tú najrýchlejšiu cestu domov.

2. SPOTIFY

Ak milujete počúvať hudbu alebo podcasty, počas jazdy autom, Spotify by vám rozhodne nemal chýbať. Aplikácia je prispôsobená tak, aby spravovala vlastné zoznamy skladieb na základe vašich preferencií, preto sa plne prispôsobí vášmu hudobnému vkusu. Môžete si vytvoriť vlastný zoznam skladieb, prehrávať si ho počas jazdy autom, a tiež zdieľať s priateľmi.

Nájdete tu skladby pre každý druh nálady, a tiež podcasty, ktoré sú originálne nielen tvorbou, ale aj tým, že sú mnohé z nich dostupné len na platforme Spotify. K najlepším Apple CarPlay aplikáciám patrí aj vďaka dostupnosti, keďže si ju možno inštalovať aj zdarma alebo predplatiť, pokiaľ chcete funkcie naviac. Prémiová verzia vám umožní počúvať hudbu bez reklám, pričom cena za službu je minimálna. Hudbu si taktiež môžete stiahnuť do svojho mobilného zariadenia. Aplikáciu Spotify si len nainštalujete do svojho iPhonu a následne ju spárujete s autom prostredníctvom Apple CarPlay.

3. WHATSAPP

Na komunikáciu s blízkymi, známymi a priateľmi, je aplikácia WhatsApp dokonalou. Patrí medzi najlepšie a najpopulárnejšie komunikačné platformy, ktoré možno hravo prepojiť s CarPlay. Systém Apple iMessage je prístupný cez CarPlay, pričom je podporovaný aj WhatsApp. Je ideálny na odosielanie textových správ.

Prichádzajúce správy, tak môžete prečítať nahlas a odpovede môžete diktovať prostredníctvom hlasového odposluchu Siri. Aplikácia je prispôsobená na odosielanie a prijímanie textových správ, fotografií, videí, hovorov prostredníctvom sieťového pripojenia. Umožňuje vám uskutočniť audio alebo video hovor, a to úplne bezplatne.

4. AUDIBLE

Audible je jednou z najužitočnejších aplikácií pre Apple CarPlay. Počúvanie kníh pri jazde autom je skvelý spôsob, ako zamestnať svoju myseľ najmä vtedy, keď cestujete sám. Nájdete tu rozsiahlu knižnicu, pričom si môžete vybrať ktorýkoľvek z originálnych titulov, ak si predplatíte za prémiové služby.

Nachádza sa tu rozsiahly výber medzinárodnej najpredávanejšej beletrie a literatúry, ktoré slúžia pre vaše vzdelanie a potešenie. Okrem kníh tu nájdete aj podcasty. Pri registrácii dostanete jeden mesačný kredit, ktorý môžete použiť na zakúpenie akejkoľvek knihy. Stiahnutie aplikácie je bezplatné, pričom nákupy v aplikácii začínajú približne pri 8 dolároch. Mesačné predplatné je relatívne vysoké, preto zvážte, či aplikáciu budete pravidelne používať.

5. iHEARTRADIO

Vyhľadávanie rozhlasových staníc AM a FM z celého sveta môže byť použitím aplikácie iHeartRadio naozaj jednoduché. Táto užitočná aplikácia je kompatibilná s Apple CarPlay a umožní vám zobraziť najnovšie športové výsledky či počúvať obľúbené podcasty.

Aplikácia je bezplatná, ale pokiaľ chcete prémiové funkcie, ako vytváranie neobmedzeného zoznamu skladieb, preskakovanie skladieb a podobne, budete potrebovať prémiové predplatné. iHeart Radio je v samej podstate komplexným riešením, ktoré pokrýva všetky vaše potreby audio zábavy v aute. Nájdete tu tisíce živých rozhlasových staníc, podcastov, zoznam hudobných skladieb. Ak ste fanúšikom športových prenosov, môžete si naladiť športové rádio a počúvať špičkové športové osobnosti. Môžete si uložiť vaše obľúbené položky, týždenný mix a objavovať nové zvuky, ktoré si zamilujte.

Rada na záver

Vybrali sme 5 najpopulárnejších aplikácií Apple CarPlay, ktorých inštaláciu by ste mali zvážiť. Niektoré apky môžete stiahnuť zdarma, zatiaľ čo iné si vyžadujú predplatné, aby ste s nimi mohli pracovať a využili ich plný potenciál. Možno ešte stále dúmate nad tým, ako pridať aplikácie do CarPlay? Ak ste náhodou preskočili úvod, potom sa vráťte na začiatok článku, kde tento postup vysvetľujeme.

Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

87

Trial

uTorrent 3.5.5

Torrent klient na sťahovanie súborov

78

Freeware

54

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

53

Shareware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediálny prehrávač

51

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

49

Freeware

Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

47

Shareware

Chatovacie aplikácie do mobilu

46

Freeware

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

45

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

45

Trial

ďalšie programy »


Nové programy

Smart Tools - nástroje 2.1.11

Aplikácia s množstvom nástrojov

Ad-supported

0 kB

Aldiko Next 4.9.2

Čítačka e-kníh v mobile

Freeware

0 kB

Seznam.cz

Aplikácia do mobilu

Freeware

0 kB

JPG to PDF Converter 1.0

Prevod obrázkov do PDF

Freeware

0 kB

EasyPark 24.6.0

Aplikácia na ľahké parkovanie

Freeware

0 kB

PhotoWorks 16.5

Editor fotografií s profesionálnymi funkciami

Demo

0 kB

Google Prezentácia

Tvorba a úprava prezentácií v mobile (aplikácie)

Freeware

0 kB

Fitbit

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Subtitle Translator 2.1

Program na preklad titulkov

Freeware

0 kB

Mi Fitness 3.240i

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Action 1.67.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Stávkovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Můj vlak 2.11.2

Aplikácia České dráhy

Freeware

0 kB

Biedronka 2.2.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

MOL Move 5.4.3927

Aplikácia na výhodné tankovanie

Freeware

0 kB

DarkWave Studio 5.7.7

Tvorba a úprava elektronickej hudby

Freeware

0 kB

Google Drive 1.28.1549.1322

Zálohovanie a synchronizácia dát (aplikácia)

Freeware

0 kB

Bolt CA 101.0

Odvoz autom a prenájom kolobežky (aplikácia)

Freeware

0 kB

Wolt 4.51.5

Objednávanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Orlen 5.4.0

Mobilné aplikácie na tankovanie

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11765 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 6 dni

Košík

Reklama | Kontakty |