5 najlepších aplikácii pre Android Auto

14.12.2022 9:30  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Android Auto je aplikáciou, na základe ktorej môžete pripojiť váš smartfón k autu. Jednoznačne sa vám zíde pri cestovaní, pretože umožňuje jednoduchú komunikáciu zariadení navzájom. Ak ste používateľom Android zariadenia, dlho nerozmýšľajte nad jej stiahnutím. O tom, ako stiahnuť Android Auto sme písali v predchádzajúcom článku. Poskytneme vám aj zjednodušený postup a mimo iného odpoviem aj na to, kde stiahnuť aplikáciu Android Auto.

Aplikácia Android Auto

Ak ešte váhate nad inštaláciou Android Auta, tu je dôvod, prečo by ste sa mali rozhodnúť pre jej inštalovanie. Ponúka vám rýchly prístup k správam, telefónnym hovorom a počasiu. Okrem toho môžete komunikovať s Google Asistentom, ktorý vypočuje každú vašu slovnú požiadavku a vyhovie vašim potrebám. Android Auto aplikácia je dostupná pre zariadenia so systémom Android.

Ak už máte Android Auto nainštalované vo svojom mobilnom zariadení, zrejme sa obzeráte po aplikáciach, ktoré by obohatili vaše možnosti pri práci s apkou. Zlepšite si zážitok z cestovania pomocou najlepších aplikácii pre hudbu, navigáciu, správy a ďalšie funkcie pre jazdu.

1. GOOGLE MAPY

Najpoužívanejšou aplikáciou pre Android Auto sú Google Mapy, ktoré sú spoľahlivým softvérom pre všetkých cestovateľov. Dostanú vás spoľahlivo do akejkoľvek destinácie bez akýchkoľvek problémov. Jednoducho zadáte trasu a môžete vyraziť. Google Mapy patria k jednej z najpresnejších a najefektívnejších mapových aplikácii, ktorá poskytuje podrobné pokyny bez ohľadu na vašu aktuálnu polohu. Vo väčšine prípadov vám aplikácia vyhodí viacero dostupných trás, ktoré si môžete zvoliť a je plne bezplatná, čo určite oceníte. Má svetlá aj tmavý režim, ktorý reaguje na osvetlenie a automaticky sa prepína.

Výhodou je aj funkcia offline, ktorú tiež oceníte, ak aktuálne nebudete mať prístup na internet. Aplikácia Google Maps by mala byť predinštalovaná vo vašom mobilnom zariadení, ale pokiaľ ju tam nevidíte, stačí si ju stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play.


2. SPOTIFY

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá by dokázala prehrať vaše obľúbené piesne a podcasty, Spotify je tou správnou voľbou. Funguje skvele aj pri hlasovom ovládaní a umožňuje vám vytvoriť si zoznam obľúbených piesní, ktoré si môžete púšťať počas jazdy. Knižnica skladieb je obrovská a rozširuje sa dokonca aj zoznam podcastov. Jazda sa tak stane stokrát záživnejšou a určite si ju užijete, keď budete môcť počúvať svoje obľúbené pesničky a nepreskakovať jedno rádio za druhým.

Spotify je najpopulárnejšou službou na streamovanie hudby na svete, pričom funguje skvele so systémom Android Auto. Pokiaľ vám nevadia reklamy, nemusíte si dokonca aplikáciu ani predplatiť. Ak by ste sa rozhodli pre jej inštaláciu, ceny sú prijateľné a služby sú skvelé. Aplikáciu opäť stahujte prostredníctvom Google Play alebo App Store.

3. WAZE

Waze je skvelou navigačnou aplikáciou, ktorá sa neustále vyvíja. Funguje prostredníctvom zdieľanej komunikácie medzi používateľmi aplikácie, a to tak, že ktokoľvek môže nahlásiť aktuálne dianie na ceste - nehody, zdržania, kolízie, aby boli informácie čo najpresnejšie a ostatní sa mohli vyhnúť ťažšie prechodným alebo nepriechodným úsekom. Informácie sú tak dostupné z minúty na minútu, čo umožňuje vodičom vybrať si efektívne trasy.

Integrita aplikácie Waze s Android Auto je skvelá, ide o užitočného spoločníka na cesty rovnako ako Google Maps. Obe aplikácie reagujú na hlasové vstupy a pomôžu vám prísť čo najrýchlejšie do cieľa. Waze je však interaktívnejšia v rovnaní s Google Maps. Dobré je obe aplikácie si vyskúšať, keďže sú bezplatné a na základe toho si používania si vybrať, ktorá je pre vaše potreby vhodnejšia.

4. FACEBOOK MESSENGER

Pravdepodobne sa budete chcieť spojiť so svojimi blízkymi aj počas jazdy autom. Môžete im napríklad poslať správu alebo uskutočniť hlasový hovor. Spomedzi všetkých dostupných aplikácii, ktoré na odosielanie správ máme, je práve Facebook Messenger jednou z najpopulárnejších a najviac používaných aplikácii, kde sa môžete bezproblémovo spojiť s rodinou a priateľmi. Je totiž veľká pravdepodobnosť, že vaši blízki ju majú nainštalované.

Pomocou hlasových príkazov môžete vytvárať správy a počúvať ich pri čítaní nahlas. Táto možnosť vám zaisťuje bezkontaktnú manipuláciu s aplikáciou bez použitia rúk. Pokiaľ chcete zostať v kontakte aj počas šoférovania, určite je aplikácia Facebook Messenger dobrou variantou. Aplikáciu Facebook Messenger môžete bezproblémovo používať so zariadením Android Auto.

5. AUDIBLE

Pokiaľ radi čítate knihy, máme pre vás skvelú alternatívu, ktorú môžete využiť za volantom.

Ak idete na dlhú cestu, potom skvelý spôsob, ako využiť čas pri šoférovaní, je počúvať nahrávky audiokníh. Je to zábavná alternatíva k hudbe, ktorá vám umožňuje vzdelávať sa a zabávať zároveň, pričom vám prejde čas pri šoférovaní oveľa rýchlejšie. Ak chcete niečo menej intenzívne a nemáte spolujazdca, určite odporúčame.

Audible je jednou z najpopulárnejších aplikácii pre audioknihy. Je podporovaná aplikáciou Android Auto, preto ich jednoducho prepojíte. Vďaka tomu môžete spustiť audioknihu Audible priamo z používateľského rozhrania Android Auto. Aplikácia má mnohé praktické funkcie a okrem audiokníh tu nájdete aj podcasty. Je majiteľom je spoločnosť Amazon, takže tu nájdete naozaj široký výber kníh. Audible systém si vie zapamätať, kde ste pri počúvaní knihy prestali, takže vám uľahčuje pokračovanie, ak náhodou zabudnete.

Bonus na záver

Praktický pomocník do vášho auta je aplikácia Autovaras. Ide o skvelú aplikáciu, ktorá vám pomôže s dátumami. Môžete pomocou nej sledovať dátum vypršania poistnej zmluvy vášho auta, kontrolu vozidla, koniec platnosti značiek, poistiek a podobne. Vďaka aplikácii Autovaras vám neuniknú žiadne dôležité dátumy, ktoré by akýmkoľvek spôsobom ohrozili vašu licenciu.

Aplikácia je plne bezplatná a nie sú s ňou spojené žiadne poplatky. Aby ste nezabudli na dôležité dátumy, posiela vám upozornenia. Aplikácia je praktickým pomocníkom a asistentom pre vaše auto.

Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

65

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

54

Freeware

Microsoft Office 2016 CZ

Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

53

Trial

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

51

Shareware

Windows Movie Maker 16.4.3528.331

Úpravu a strihanie videí

50

Freeware

Batch It! 5.37

Editor obrázkov.

49

Trial

InSync 15.0.12

Synchronizácia dát.

46

Shareware

Reaper 5.12

Editácia audio súborov.

44

Shareware

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

43

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

43

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

EasyPark 24.6.0

Aplikácia na ľahké parkovanie

Freeware

0 kB

PhotoWorks 16.5

Editor fotografií s profesionálnymi funkciami

Demo

0 kB

Google Prezentácia

Tvorba a úprava prezentácií v mobile (aplikácie)

Freeware

0 kB

Fitbit

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Subtitle Translator 2.1

Program na preklad titulkov

Freeware

0 kB

Mi Fitness 3.240i

Aplikácia na monitorovanie zdravia

Freeware

0 kB

Action 1.67.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

Sazkabet 2.0.12.2

Stávkovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Můj vlak 2.11.2

Aplikácia České dráhy

Freeware

0 kB

Biedronka 2.2.0

Aplikácia obchodného reťazca

Freeware

0 kB

MOL Move 5.4.3927

Aplikácia na výhodné tankovanie

Freeware

0 kB

DarkWave Studio 5.7.7

Tvorba a úprava elektronickej hudby

Freeware

0 kB

Google Drive 1.28.1549.1322

Zálohovanie a synchronizácia dát (aplikácia)

Freeware

0 kB

Bolt CA 101.0

Odvoz autom a prenájom kolobežky (aplikácia)

Freeware

0 kB

Wolt 4.51.5

Objednávanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Orlen 5.4.0

Mobilné aplikácie na tankovanie

Freeware

0 kB

Shein 10.4.3

Online nakupovanie cez aplikáciu

Freeware

0 kB

Temu 2.43.0

Online nákupná aplikácia

Freeware

0 kB

Quadrax VIII 1.0

Najnáročnejšia logická PC hra na svete

Freeware

0 kB

Dr. Max 4.1.0

Mobilné aplikácie lekárne

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11760 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni

Košík

Reklama | Kontakty |