5 mobilných aplikácií do auta, ktoré sa vám rozhodne zídu

21.9.2022 13:12  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Existujú aplikácie do auta, ktoré vám spríjemnia zážitok z cestovania a uľahčia jazdu. Toto sú najlepšie bezplatné aplikácie, ktoré vám pomôžu pri každodennej jazde autom.

V minulosti vlastniť auto znamenalo investovať taktiež do máp, príručnej skrinky a zbierky náradia, ktoré sa vám mohli kedykoľvek zísť. V súčasnosti už takmer nič z toho nepotrebujete, pretože telefón je najlepším spoločníkom na cestách, ktorý vám s väčšinou vecí poradí. Aplikácie do auta vám môžu pomôcť s nájdením lacnej ceny benzínu, parkovacieho miesta pre vaše auta, najefektívnejšej trasy a mnoho iného. Toto sú najlepšie bezplatné aplikácie, ktoré vám pomôžu pri každodennej jazde autom. Rozhodne by nemali chýbať žiadnemu majiteľovi dopravného vozidla.

S ohľadom na všetky potreby vodičov sme zostavili zoznam 5 aplikácií, ktoré sú dostupné zdarma. Môžete si ich okamžite stiahnuť a začať využívať vo svojom mobilnom telefóne.

1. WAZE - najlepšia aplikácia na navigovanie

Waze je jednou z najobľúbenejších navigácii, ktorá vás nikdy nenechá v štichu. Aplikácia perfektne naplánuje vašu trasu a poskytne vám informácie o dopravných podmienkach v reálnom čase. Je jednou z tých aplikacii, ktorá by nemala chýbať u každého aktívneho vodiča, pretože vás v čas informuje o rýchlostných radaroch a nehodách, ktoré sú aktuálne na vašej trase. Účastníci cestnej premávky môžu nahlásiť akékoľvek zmeny a prekážky na ceste, čím ostatným dávajú vedieť, čo sa okolo nich deje. Vzhľadom na to, si môžete efektívnejšie naplánovať trasu a vyhnúť sa prípadným prekážkam na ceste a ušetriť čas.

Waze je dokonalým spoločníkom do auta. Je k stiahnutiu zdarma pre mobilné zariadenia Android a iOS. Upozorní vás aj na informácie, o ktorých iné aplikácie nevedia. Ideálne, ak Waze do auta využíva čo najviac ľudí vo vašom okolí, zvyšujú tým pravdepodobnosť miery nahlásenia určitých nehôd a prekážok.


  WAZE stiahnuť pre Anroid aj iPhone - tu.

2. FEULIO - palivo a náklady - palivový denník

Palivový denník Feulio je aplikáciou, ktorá slúži na sledovanie prejdených kilometrov, spotreby a ceny paliva, a tiež celkových výdavkov za jazdu. Umožňuje vám vytvoriť si prehľad prejdených vzdialeností a nákladov za palivo pre vozidlo, ktorým jazdíte. Na základe funkcie aplikácie je možné vypočítať spotrebu paliva, a to prostredníctvom algoritmu plnej nádrže, ktorý sa riadi údajmi z palivového denníka a údajmi o nákladoch. Určite ide o aplikáciu, ktorá sa vám v mobile zíde a umožní vám vytvoriť si prehľad o spotrebe auta.

  FEULIO stiahnuť pre Anroid - tu.
  FEULIO stiahnuť pre iPhone - tu.

3. SMART DASH CAM - kamera do auta

Vo veľa prípadoch sa stáva, že počas premávky dochádza k nepríjemným až nebezpečným stretom áut, ktoré môžu vyústiť k nehode. Zaznamenávať premávku počas jazdy autom vie byť v mnohých situáciách užitočné, pretože záznam z kamery možno použiť ako dôkazový materiál, ak by k nehode prišlo.

Malé množstvo vodičov disponuje kamerou do auta, pretože zariadenie je nákladné a málo ľudí uvažuje o tomto druhu investície. V takejto situácii sa môžete obrátiť na aplikáciu Smart Dash Car, ktorá premení váš telefón na palubnú kameru. Ide o skvelú alternatívu k nákladnej možnosti fyzickej autokamery, a tiež skúške ohľadom zariadenia daného typu. Aplikácia kamery do auta je dostupná bezplatne pre mobilné zariadenia iOS a Android. Niektorí užívatelia siahnu aj po TrueCam aplikácii, ktorá je možnou variantou.

  SMART DASH CAM stiahnuť pre Anroid - tu.
  SMART DASH CAM stiahnuť pre iPhone - tu.

4. BLABLACAR - spolujazda

Ak vám chýba počas jazdy autom spoločnosť alebo chcete ušetriť na nákladoch, určite si nainštalujte do svojho mobilu aplikáciu BlaBlaCar. Môžete tu ponúknuť svoju jazdu a udať detaily o trase, ktorou jazdíte. Na základe toho si vás vyhľadajú ostatní užívatelia a môžete sa dohodnúť na spolujazde. Aplikácia BlaBlaCar je bezplatná, môžete si vďaka nej finančne polepšiť a nájsť tiež nového parťáka na cesty. Členovia komunity sa môžu navzájom hodnotiť, komunikovať medzi sebou a rozdeliť si náklady na palivo.

  BLABLACAR stiahnuť pre Anroid - tu.
  BLABLACAR stiahnuť pre iPhone - tu.

PARKING - Kde je moje auto?

Máš problémy s tým si zapamätať, kde si nechal odparkované svoje auto? Si stratený v obrovskom parkovisku? Nájdi svoje auto pomocou aplikácie ParKing. Táto aplikácia ti pomôže s tým, aby si auto už nikdy nestratil z dohľadu. Jedným kliknutím dosiahnete vytvorenie pripomienky parkovania na mape a jednoducho lokalizuje vaše vozidlo. Aplikácia vás naviguje jedným kliknutím cez Google Mapy alebo Waze až priamo k vozidlu. Môžete si nastaviť aj detaily týkajúce sa časovaču parkovania, ak je miesto obmedzené na hodiny a prehľadávať históriu predchádzajúcich parkovacích miest.

  PARKING stiahnuť pre Anroid - tu.
  PARKING stiahnuť pre iPhone - tu.

Zhrnutie

Existujú ešte ďalšie užitočné aplikácie, ktoré sa vám v mobile zídu. Jednou z nich je napríklad eznamka, ktorá vám umožňuje zaobstarať si diaľničnú známku, prípadne si skontrolovať platnosť známok na viacerých vozidlách.
Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

554

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

321

Freeware

WhatsApp

Chatovacie aplikácie do mobilu

265

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

235

Freeware

VLC Media Player 3.0.11

Multimediálny prehrávač

222

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

203

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

176

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

164

Shareware

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

145

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140

Freeware

ďalšie programy »


logo

11480 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 32 minútami