Ako na nahravanie hovorov?

8.8.2020 8:54  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Určite vás už viackrát pri telefonovaní napadlo, že by ste si chceli daný hovor nahrať a počúvnuť neskôr. Niekedy by nezaškodilo zaznamenať si dlhý nákupný zoznam, vysvetľovanie zložitého problému, alebo podozrivý telefonát. V tomto článku sa dozviete, ako nahrať hovor a prečo nahrávanie niekedy nefunguje tak, ako by malo.

Ako nahrávať hovory?

Pri nahrávaní treba v prvom rade vždy dbať na to, aby sme niekomu nespôsobili nepríjemnosti a aby nahrávania našich hovorov boli legálne. Pre nahrávanie hovorov platí zákon, podľa ktorého sa záznamy môžu vyhotovovať výlučne so súhlasom osoby, ktorú chcete nahrávať. Inak porušujete právo na ochranu osobnosti. Viac o tom, kedy je nahrávanie legálne, sa dozvieš tu.

Hovory sa dajú nahrávať rôznymi spôsobmi – či už cez rôzne aplikácie na nahrávanie hovorov, alebo napríklad cez nahrávacie zariadenia.

Nahrávacie zariadenia sú prístroje, ktoré sú určené špeciálne na nahrávanie hovorov. Zaznamenané údaje sa v nich ukladajú na SD kartu a rozosielajú po sieti. Existuje viacero druhov nahrávačov hovorov, z ktorých si prípadne môžete vybrať. Niektoré majú aj funkciu nahrávania zvuku v miestnosti. Ponuku nahrávacích zariadení nájdete aj na tejto stránke.

Na trhu nájdete aj viacero programov na nahrávanie hovorov, v ponuke je široké spektrum aplikácií, či už pre operačný systém Android, alebo Apple.


Službu nahrávanie a archivovanie hovorov ponúka napríklad aj spoločnosť Telekom. Tá prináša rôzne výhody - nahrávanie prebieha na strane Telekomu, nahrávky sú uložené na ich serveroch a taktiež ľahko dostupné na webovom portáli. Službu Telekom primárne ponúka subjektom, ktorí majú povinnosť archivovať hlasovú prevádzku.

Dnes však už netelefonujeme len cez našich operátorov, ale používame aj Messenger, Viber alebo Whatsapp. Otázka nahrávania teda platí aj tu. Tieto aplikácie samy osebe funkciu na nahrávanie hovorov nemajú, musíme preto využiť iné, na to určené aplikácie.

Ak chcete zaznamenať hovory, aj keď voláte online, skúste aplikáciu Call Recorder – Cube ACR – tá umožňuje nahrávanie nielen bežných hovorov, ale aj hovorov z aplikácií Messenger, Whatsapp a Viber. Pozrieť si jej popis a stiahnuť si ju môžete tu.

Čo sa týka Skype hovorov, dajú sa tiež nahrávať cez aplikáciu Call Recorder, existuje však aj aplikácia určená špeciálne pre Skype. Pamela Call Recorder je profesionálna aplikácia, ktorá umožňuje nahrávanie nielen zvuku, aj Skype videohovorov. Okrem toho si do nej môžete prekopírovať kontakty a preposielať poštu. Dostupná na stiahnutie je na tejto stránke.

Ak by vám nestačilo nahrávanie hovorov v mobile a mali by ste záujem o nahrávanie do vášho počítača, je pre vás vhodná aplikácia Callhunter, ktorá umožňuje nahrávanie telefonických hovorov a všetkých audiovstupov. Nahrávku následne uloží na pevný disk alebo do denníka Microsoft Outlook vo formáte MP3 alebo WAV. Ak by sa vám hodila práve táto aplikácia, môžete si ju stiahnuť tu.

Nahrávanie hovorov – iPhone

Nahrávanie hovorov na mobily s operačným systémom Apple je možné tiež len cez špeciálne aplikácie. Niektoré sú spoplatnené, napríklad v aplikácii Call Recorder – IntCall je nahrávanie spoplatnené čiastkou 10 centov za minútu. Túto aplikáciu sa oplatí používať, ak hovory nahrávate len občas.

TapeACall: Call Recorder zas môžete zo začiatku využívať úplne zadarmo, po určitom čase je však už neobmedzené nahrávanie spoplatnené (4,99 za mesiac). Ak nahrávate hovory často, oplatí sa vám používať práve túto appku.

Nájdu sa ale aj také, ktoré umožňujú nahrávanie hovorov na iPhone zadarmo. Call Recorder for iPhone Calls je aplikácia, ktorá ponúka možnosť získavania kreditov, za ktoré potom môžete zdarma cez aplikáciu volať, alebo aj nahrávať hovory. Kredity sa dajú získať sledovaním reklám. Ak nenahrávate príliš často, túto aplikáciu sa vám oplatí používať, keďže za nahrávanie nebudete musieť platiť nič.

Nahrávanie hovorov – Android

Všeobecne známym problémom pri nahrávaní na Androide je to, že aplikácie na nahrávanie hovorov nefungujú vždy spoľahlivo, často sa objavujú chyby v podobe zlej kvality zvuku, nahrania len jedného hovoriaceho alebo aj nenahranie vôbec ničoho. Dôvodom týchto problémov je to, že vývojári Androidu v roku 2015 v rámci Androidu 6 vyradili z funkcie aplikačno-systémové rozhranie, ktoré nahrávanie hovorov umožňovalo. Táto činnosť totiž nie je legálna, pokiaľ nemáte výslovný súhlas hovoriaceho. Tvorcovia aplikácií ale našli v systéme chybu, ktorá im umožnila vyvinúť aplikácie určené na nahrávanie, vďaka tomu je teraz možné nahrávanie hovorov na Androide 6, 7 a na Androide 8. Aplikácie sú však viac-menej provizórne a nie sú podporované, nemožno sa preto čudovať, že niekedy fungujú slabšie, ako by sme chceli.

Jedna z klasických a prehľadných aplikácií pre Android sa volá Záznamník hovorov. Môžete si v nej zvoliť tie hovory, ktoré chcete nahrať a následne si ich prehrávať, ukladať a vymazávať podľa potreby. Okrem funkcie nahrávania môžete využiť funkciu hlasového záznamu – diktafón. Aplikáciu si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Ďalšou známou aplikáciou je appka Nahrávanie hovorov, ktorá má veľmi podobné funkcie ako Záznamník hovorov, jej výhoda je však v tom, že si pred zakúpením spoplatnenej verzie môžete vyskúšať bezplatnú verziu. Tak si najprv overíte, či na vašom zariadení bude aplikácia fungovať. Pozrieť si ju môžete tu.

Tieto aplikácie sa týkajú len Androidov 4 až 8, pri Androide 9 a 10 vývojári zablokovali nahrávanie hovorov na systémovej úrovni, a teda aplikácie na nahrávanie v tomto operačnom systéme nefungujú vôbec. Na niektorých mobiloch značky Xiaomi, Samsung alebo Huawei aplikácie síce fungovali aj napriek týmto systémovým obmedzeniam, ostatné sa však museli zaobísť bez nahrávania.

Kvôli veľkému dopytu po nahrávaní hovorov však bola tento rok vyvinutá aplikácia Telefón Pomocník od Googlu, ktorá túto funkciu už obsahuje. Aplikácia je určená pre Android verzie 9 a vyššej, aby nahrávanie fungovalo, musí byť aktualizovaná najnovšia verzia aplikácie. Nefunguje však vo všetkých krajinách a oblastiach, keďže niekde je nahrávanie nelegálne.

Pri prvom nahrávaní hovoru v tejto aplikácii sa vám zobrazí upozornenie, že nesiete zodpovednosť za dodržiavanie miestnych zákonov týkajúcich sa nahrávania hovorov. Pri začatí nahrávania je druhá strana automaticky informovaná, že je hovor nahrávaný, ak nahrávanie ukončíte, taktiež sa volajúci dozvie o ukončení nahrávania.

Všetky nahrávky sú uložené v zariadení, aby zostali súkromné, hovory sa nezálohujú mimo zariadenia. Nahrávku následne nájdete v priečinku História, môžete si ju znova prehrať, alebo aj zdieľať cez podporované aplikácie ako emaily a správy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

75

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

51

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

49

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |