Ako na nahravanie hovorov?

8.8.2020 8:54  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Určite vás už viackrát pri telefonovaní napadlo, že by ste si chceli daný hovor nahrať a počúvnuť neskôr. Niekedy by nezaškodilo zaznamenať si dlhý nákupný zoznam, vysvetľovanie zložitého problému, alebo podozrivý telefonát. V tomto článku sa dozviete, ako nahrať hovor a prečo nahrávanie niekedy nefunguje tak, ako by malo.

Ako nahrávať hovory?

Pri nahrávaní treba v prvom rade vždy dbať na to, aby sme niekomu nespôsobili nepríjemnosti a aby nahrávania našich hovorov boli legálne. Pre nahrávanie hovorov platí zákon, podľa ktorého sa záznamy môžu vyhotovovať výlučne so súhlasom osoby, ktorú chcete nahrávať. Inak porušujete právo na ochranu osobnosti. Viac o tom, kedy je nahrávanie legálne, sa dozvieš tu.

Hovory sa dajú nahrávať rôznymi spôsobmi – či už cez rôzne aplikácie na nahrávanie hovorov, alebo napríklad cez nahrávacie zariadenia.

Nahrávacie zariadenia sú prístroje, ktoré sú určené špeciálne na nahrávanie hovorov. Zaznamenané údaje sa v nich ukladajú na SD kartu a rozosielajú po sieti. Existuje viacero druhov nahrávačov hovorov, z ktorých si prípadne môžete vybrať. Niektoré majú aj funkciu nahrávania zvuku v miestnosti. Ponuku nahrávacích zariadení nájdete aj na tejto stránke.

Na trhu nájdete aj viacero programov na nahrávanie hovorov, v ponuke je široké spektrum aplikácií, či už pre operačný systém Android, alebo Apple.


Službu nahrávanie a archivovanie hovorov ponúka napríklad aj spoločnosť Telekom. Tá prináša rôzne výhody - nahrávanie prebieha na strane Telekomu, nahrávky sú uložené na ich serveroch a taktiež ľahko dostupné na webovom portáli. Službu Telekom primárne ponúka subjektom, ktorí majú povinnosť archivovať hlasovú prevádzku.

Dnes však už netelefonujeme len cez našich operátorov, ale používame aj Messenger, Viber alebo Whatsapp. Otázka nahrávania teda platí aj tu. Tieto aplikácie samy osebe funkciu na nahrávanie hovorov nemajú, musíme preto využiť iné, na to určené aplikácie.

Ak chcete zaznamenať hovory, aj keď voláte online, skúste aplikáciu Call Recorder – Cube ACR – tá umožňuje nahrávanie nielen bežných hovorov, ale aj hovorov z aplikácií Messenger, Whatsapp a Viber. Pozrieť si jej popis a stiahnuť si ju môžete tu.

Čo sa týka Skype hovorov, dajú sa tiež nahrávať cez aplikáciu Call Recorder, existuje však aj aplikácia určená špeciálne pre Skype. Pamela Call Recorder je profesionálna aplikácia, ktorá umožňuje nahrávanie nielen zvuku, aj Skype videohovorov. Okrem toho si do nej môžete prekopírovať kontakty a preposielať poštu. Dostupná na stiahnutie je na tejto stránke.

Ak by vám nestačilo nahrávanie hovorov v mobile a mali by ste záujem o nahrávanie do vášho počítača, je pre vás vhodná aplikácia Callhunter, ktorá umožňuje nahrávanie telefonických hovorov a všetkých audiovstupov. Nahrávku následne uloží na pevný disk alebo do denníka Microsoft Outlook vo formáte MP3 alebo WAV. Ak by sa vám hodila práve táto aplikácia, môžete si ju stiahnuť tu.

Nahrávanie hovorov – iPhone

Nahrávanie hovorov na mobily s operačným systémom Apple je možné tiež len cez špeciálne aplikácie. Niektoré sú spoplatnené, napríklad v aplikácii Call Recorder – IntCall je nahrávanie spoplatnené čiastkou 10 centov za minútu. Túto aplikáciu sa oplatí používať, ak hovory nahrávate len občas.

TapeACall: Call Recorder zas môžete zo začiatku využívať úplne zadarmo, po určitom čase je však už neobmedzené nahrávanie spoplatnené (4,99 za mesiac). Ak nahrávate hovory často, oplatí sa vám používať práve túto appku.

Nájdu sa ale aj také, ktoré umožňujú nahrávanie hovorov na iPhone zadarmo. Call Recorder for iPhone Calls je aplikácia, ktorá ponúka možnosť získavania kreditov, za ktoré potom môžete zdarma cez aplikáciu volať, alebo aj nahrávať hovory. Kredity sa dajú získať sledovaním reklám. Ak nenahrávate príliš často, túto aplikáciu sa vám oplatí používať, keďže za nahrávanie nebudete musieť platiť nič.

Nahrávanie hovorov – Android

Všeobecne známym problémom pri nahrávaní na Androide je to, že aplikácie na nahrávanie hovorov nefungujú vždy spoľahlivo, často sa objavujú chyby v podobe zlej kvality zvuku, nahrania len jedného hovoriaceho alebo aj nenahranie vôbec ničoho. Dôvodom týchto problémov je to, že vývojári Androidu v roku 2015 v rámci Androidu 6 vyradili z funkcie aplikačno-systémové rozhranie, ktoré nahrávanie hovorov umožňovalo. Táto činnosť totiž nie je legálna, pokiaľ nemáte výslovný súhlas hovoriaceho. Tvorcovia aplikácií ale našli v systéme chybu, ktorá im umožnila vyvinúť aplikácie určené na nahrávanie, vďaka tomu je teraz možné nahrávanie hovorov na Androide 6, 7 a na Androide 8. Aplikácie sú však viac-menej provizórne a nie sú podporované, nemožno sa preto čudovať, že niekedy fungujú slabšie, ako by sme chceli.

Jedna z klasických a prehľadných aplikácií pre Android sa volá Záznamník hovorov. Môžete si v nej zvoliť tie hovory, ktoré chcete nahrať a následne si ich prehrávať, ukladať a vymazávať podľa potreby. Okrem funkcie nahrávania môžete využiť funkciu hlasového záznamu – diktafón. Aplikáciu si môžete stiahnuť z tejto stránky.

Ďalšou známou aplikáciou je appka Nahrávanie hovorov, ktorá má veľmi podobné funkcie ako Záznamník hovorov, jej výhoda je však v tom, že si pred zakúpením spoplatnenej verzie môžete vyskúšať bezplatnú verziu. Tak si najprv overíte, či na vašom zariadení bude aplikácia fungovať. Pozrieť si ju môžete tu.

Tieto aplikácie sa týkajú len Androidov 4 až 8, pri Androide 9 a 10 vývojári zablokovali nahrávanie hovorov na systémovej úrovni, a teda aplikácie na nahrávanie v tomto operačnom systéme nefungujú vôbec. Na niektorých mobiloch značky Xiaomi, Samsung alebo Huawei aplikácie síce fungovali aj napriek týmto systémovým obmedzeniam, ostatné sa však museli zaobísť bez nahrávania.

Kvôli veľkému dopytu po nahrávaní hovorov však bola tento rok vyvinutá aplikácia Telefón Pomocník od Googlu, ktorá túto funkciu už obsahuje. Aplikácia je určená pre Android verzie 9 a vyššej, aby nahrávanie fungovalo, musí byť aktualizovaná najnovšia verzia aplikácie. Nefunguje však vo všetkých krajinách a oblastiach, keďže niekde je nahrávanie nelegálne.

Pri prvom nahrávaní hovoru v tejto aplikácii sa vám zobrazí upozornenie, že nesiete zodpovednosť za dodržiavanie miestnych zákonov týkajúcich sa nahrávania hovorov. Pri začatí nahrávania je druhá strana automaticky informovaná, že je hovor nahrávaný, ak nahrávanie ukončíte, taktiež sa volajúci dozvie o ukončení nahrávania.

Všetky nahrávky sú uložené v zariadení, aby zostali súkromné, hovory sa nezálohujú mimo zariadenia. Nahrávku následne nájdete v priečinku História, môžete si ju znova prehrať, alebo aj zdieľať cez podporované aplikácie ako emaily a správy.
Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

163

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

127

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

126

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

101

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

100

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

66

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

63

Freeware

7-zip 19.01

Kompresný program

60

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

57

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

56

Trial

ďalšie programy »


Nové programy

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

World of tanks Blitz 9.3.0.973

Hra s tankami do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11490 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 9 dni