Ako zrušiť účet na WhatsApp?

2.8.2021 13:46  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Odstránenie účtu na WhatsApp je potom, čo svetlo sveta uzreli WhatsApp nové podmienky dosť preberaným témou, pretože medzi ľuďmi sa rozšírili informácie o tom, že nové podmienky tejto chatovacej platformy narušujú ich súkromie.

K zrušeniu WhatsApp účtu sa teda rozhodlo nemalé percento užívateľov tejto appky. Poslednou dobou sa už situácia trochu ustaľuje a prvotné vlna odinštalovaní WhatsApp už je za nami. Aj tak ale sa vám môže kedykoľvek hodiť znalosť toho, ako zrušiť účet WhatsApp. Ako teda na to?

Proces, ako odinštalovať WhatsApp je naozaj jednoduchý, zvládnete ho behom pár sekúnd. Konkrétne k zmazaniu WhatsApp online aplikácie je nutné previesť nasledujúce jednoduché kroky:

  • Absolvujte všetky nevyhnutnosti k WhatsApp prihlásenie na mobile či k WhatsApp prihlásenie na PC a Zalogujte sa do svojho účtu.
  • Kliknite na tlačidlo Viac možností, kde následne vyberte Nastavenia a potom Účet.
  • Teraz by sa vám mala zobraziť možnosť Odstrániť účet, počas ktorej budete vyzvaní na vyplnenie telefónneho čísla (nutné ho vyplniť aj s medzinárodnou predvoľbou).
  • Všetko potvrďte kliknutím na nápis Odstrániť účet, z rozbaľovacej ponuky vyberte dôvod vášho odchodu z WhatsApp a následne ešte raz kliknite na Odstrániť účet.

Čo sa stane, keď zmažem WhatsApp?

Keď mu úspešne prejdete všetkými vyššie spomínanými krokmi, tak váš účet bude z aplikácie WhatsApp natrvalo odstránený, nebudete sa teda môcť do neho už nikdy znova prihlásiť. Hoci napríklad v situácii, kedy vám niekto váš účet odcudzil ( Ako spoznať hacknut WhatsApp?) a účet následne zmazal, tak existuje šanca na jeho obnovenie, lebo WhatsApp ukladá väčšinu informácií ešte až 90 dní po tom, kedy bolo kliknuté na Odstrániť účet. Zmazaním WhatsApp účtu bude odstránená história všetkých vašich správ a zároveň budete odobraté zo všetkých chatovacích skupín, ktorých súčasťou ste boli.

Ak si nie ste istí tým, že sa v budúcnosti už nebudete chcieť k svojmu účtu na WhatsApp vrátiť, tak vám doporučujeme ho radšej odinštalovať či sa len odhlásiť. Ako sa odhlásiť z WhatsApp na mobile s Androidom? Zvoľte Viac možností (tri zvislé bodky)> Prepojená zariadenia a kliknite na zariadení, ktoré chcete odhlásiť. Odinštalovanou aplikáciu WhatsApp si potom zas môžete kedykoľvek nainštalovať späť, tu sú odkazy, pomocou ktorých to môžete urobiť:


Ako zmazať konverzáciu na WhatsApp?

Ak si nechcete uchovávať staré správy, tak hneď kvôli tomu nemusíte mazať váš celý účet, bohato stačí zmazanie nepotrebných správ. Ako zmazať správy na WhatsApp a ako vyčistiť WhatsApp od starých konverzácií? Ku zmazanie jednotlivých správ je stačí dlho pridržať a kliknúť na Odstrániť správu, pre mazanie viac správ je potreba je samozrejme najprv všetky označiť. Druhou z možností je zmazanie celého chatu, to vykonáte nasledovne:

  • Swipněte doľava u osoby, s ktorou chcete chat zmazať, v hlavnej ponuke po prihlásení do WhatsApp.
  • Vyberte položku Ďalšie.
  • Kliknite na nápis Odstrániť chat, ktorý nájdete v ponuke úplne dole.

Za zmienku stojí aj funkcia Automatické mazanie správ WhatsApp, ktorá vám umožní nastaviť si limit po ktorom má byť histórie chatu vymazaná.

Jak odstrániť kontakt z WhatsApp a ďalšie praktické rady?

Odstraňovať váš WhatsApp účet nemusíte ani v ďalších situáciách, ktoré by vám mohli znepríjemňovať jeho používanie, reč je najmä o situáciách, keď:

  • V programe máte uložený kontakt, ktorý už tam naďalej mať nechcete.
  • Máte vytvorenú chatovacie skupinu, ktorú už nechcete ďalej používať.
  • Nasledujúce riadky sú venované tomu, ako tieto problémy vyriešiť, aby ste nemuseli mazať svoj účet na WhatsApp.

Ako zmazať kontakt z WhatsApp?

Ku zmazanie kontaktu z WhatsApp je potreba sa prepnúť do záložky Chaty, kde následne kliknúť na "plusko", ktorá umožňuje pridanie novej konverzácie. Potom budete presmerovaný na obrazovku s výberom kontaktov, kde vyberte kontakt, ktorý budete chcieť odstrániť. Pokračujte kliknutím na meno kontaktu, ktoré nájdete v hornej časti chatovacej obrazovky. Na záver už stačí vybrať Viac možností> Zobraziť v adresári> Viac možností a kliknúť na Odstrániť .

Ako vo WhatsApp zrušiť skupinu?

Je to jednoduché - otvorte si skupinový chat, ktorý budete chcieť zmazať a kliknite na tému diskusie, ktorá je k nájdeniu v pravej hornej časti obrazovky. Tu budete mať možnosť napríklad odobrať niektoré účastníkmi, vás ale v tomto prípade bude zaujímať tlačidlo Odstrániť skupinu, po ktorého rozkliknutí a potvrdenie voľby stlačením Odstrániť, dôjde k trvalému zmazaniu skupiny. Neuvidia ju teda ani ďalší jej členovia .


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254345

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130548

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122693

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni